حل ابهامات سیاست‌های جدید ارزی، به زودی

رییس کل بانک مرکزی: امیدواریم درسایه اجرای این سیاست ها آرامش به اقتصاد کشور بازگردد و فعالان اقتصادی برنامه های بلندمدت خود را اجرایی کنند.مطالب مرتبط

تصمیمات جدید ارزی برای تولیدکنندگان

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصمیمات جدید کمیسیون سیاست‌گذاری ارزی دولت خبر داد.

یک بام و دو هوای سیاست ارزی دولت/ به سمت ولنگاری اقتصادی می‌رویم؟

در 6ماهه ابتدایی سال دو سیاست ارزی کاملا متفاوت از سوی دولت اتخاذ شده که به عقیده کارشناسان هیچ کدام به صورت کامل اجرایی نشد.

چرا کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا ۵۱درصد گران شدند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجود آنکه در 5ماه گذشته نزدیک به 21هزار میلیارد تومان یارانه ارزی برای واردات کالاهای اساسی پرداخت شده اما نرخ‌‌ برخی از این کالاها در فاصله‌ 21هفته‌ای از شروع سیاست‌های ارزی، حتی به 51دصد افزایش یافته است.

رمان جدید صادق کرمیار به زودی عرضه می‌شود

رمان جدید صادق کرمیار به زودی توسط انتشارات کتاب جمکران وارد بازار نشر می‌شود.

محرومیت ایران از ارزهای عراق و افغانستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان کرمانشاه گفت: با اجرای سیاست پیمان سپاری ارزی برای دو کشور عراق و افغانستان، نه تنها هیچ ارزی از این دو کشور عاید ایران نمی‌شود، بلکه موجب لطمه به صادرات می‌شود.

نرخ پایه ارز در بورس در بسته ارزی جدید دولت تعیین می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نرخ ارز پایه در بورس در ادامه مسیر تنظیم بسته جدید ارزی دولت تعیین می‌شود.

تعیین نرخ پایه ارز در بورس در تنظیم بسته جدید ارزی دولت

ازنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین نرخ پایه ارز در بورس در ادامه مسیر تنظیم بسته جدید ارزی دولت خبر داد.

گزارش تسنیم| «سوزاندن خشک و تر با هم» سیاست جدید پاکستان برای تامین امنیت ماه محرم

دولت جدید پاکستان که در تلاش است علاوه بر تامین امنیت ماه محرم از تفرقه میان مذاهب اسلامی جلوگیری کند سیاست عجیبی اتخاذ کرد.

باید تحقیقات بیشتری درباره سقوط هواپیمای روس شود/به زودی اطلاعات بیشتری منتشر می‌شود

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای جدید اعلام کرده که به زودی اطلاعات جدیدی از نقش اسرائیل در ساقط شدن یک هواپیمای شناسایی روس بر فراز سوریه منتشر خواهد کرد.

کالاهای معاف از پرداخت مابه التفاوت ارزی به ۳۶۳۷ قلم افزایش یافت

گمرک ایران بر اساس فهرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش تعداد کالاهای مشمول معافیت از پرداخت ارزی را به ۳ هزار و ۶۳۷ قلم کالا به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

ادعاهای ارزی روحانی قابل اثبات نیست/ واکنش تند بخش خصوصی به دستورالعمل جدید ارزی

ادعای تأخیر در واریز دلار به سامانه نیما در حالی مطرح می‌شود که شرکت‌های مورد غضب رئیس‌جمهور همگی بورسی بوده، صورت‌های مالی آن‌ها به مستمرا حسابرسی شده و هر گونه تغییر با اهمیت در درآمد خود را باید به سرعت به سهامداران گزارش کنند

حذف میدان و مجسمه قیصر مغایر با سیاست های جدید مدیریت شهری است

معاون فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران گفت: حذف میدان و مجسمه قیصر امین پور مغایر با رویکرد و سیاست های مدیریت جدید شهری بوده و باید جبران شود.

گذشته تلخ پیمان‌سپاری ارزی را فراموش نکنید!

پس از ابلاغ بخشنامه جدید ارزی و محدودیت برای صادرکنندگان به ویژه بخش خصوصی واقعی، نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: فعالان اقتصادی با برگشت ارز برای ادامه چرخه اقتصادی مخالف نیستند اما عمده ارز و امکانات در اختیار خصولتی‌ها و ش

آفتی با عنوان «شعر هیئتی بی‌تفاوت»/ سیاست‌زدایی به هیئت‌ها رسیده!

وحید قاسمی، شاعر آئینی می‌گوید: شعر هیئت دارد به سمت نوعی از سیاست‌زدایی و بی‌اعتنایی به وجوه سیاسی واقعه عاشورا پیش می‌رود؛ منظورم از سیاست هم یک سیاست دینی است، نه سیاست‌بازیهای جناحی.

افزایش تعداد کالا‌های مشمول معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارزی

گمرک ایران بر اساس فهرست جدید وزارت صنعت، معدت و تجارت افزایش تعداد کالاهای مشمول معافیت از پرداخت ارزی را به ۳ هزار و ۶۳۷ قلم کالا به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

هیچ ارزی در حساب پرسپولیس نیست!

تهران- ایرنا- باشگاه پرسپولیس در حساب ارزی خود هیچ مبلغی ندارد تا بتواند از محل آن تعهدات ارزی اش از جمله پرداخت پول به بازیکنان و کادرفنی خارجی را پرداخت کند.

سقوط سهام آسیایی زیر فشار تعرفه‌های جدید آمریکا

با انتشار گزارشاتی از این که واشنگتن به همین زودی تعرفه‌های جدید بر علیه چین را اجرا خواهد کرد و با انتظار تلافی‌جویی چین، اکثر سهام آسیایی افت کردند.

فاسد بودن سیاست‌مداران از روی چهره قابل تشخیص است

اگرچه نباید محتوای یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کنیم، اما طبق مطالعه جدید منتشر شده در نشریه علوم روانشناسی ایالات متحده، می‌توان دو رویی و عدم صداقت در سیاست‌مداران را در اولین نگاه به چهره تشخیص داد.

ابلاغیه‌های ارزی واردات و واکنش‌های آن

در پی ابلاغ دو بسته ارزی در سال جاری، مصوبات متعددی از جمله پرداخت مابه‌التفاوت ارزی و آزاد شدن واردات بدون انتقال ارز از سوی دولت ابلاغ شد که مسئولان دولتی و بازرگانان بخش خصوصی درباره اشتباه یا درست بودن و هزینه‌زا بودن یا نبودن این تصمیمات نظرات مختلفی

آفریقا، اولویت جدید سیاست خارجی هند

دهلی نو - ایرنا - هند به عنوان یک قدرت آسیایی که به دلیل موقعیت راهبردی خود بطور سنتی در اقیانوس هند دارای نفوذ زیادی بوده است اخیرا با درک خطر بزرگ چین، برای حفظ قدرت خود به تکاپو افتاده و در همین راستا به طور طبیعی آفریقا به اولویت اول دستگاه سیاست خارج