حل ابهامات سیاست‌های جدید ارزی، به زودی

رییس کل بانک مرکزی: امیدواریم درسایه اجرای این سیاست ها آرامش به اقتصاد کشور بازگردد و فعالان اقتصادی برنامه های بلندمدت خود را اجرایی کنند.مطالب مرتبط

چین و سیاست های اقتصادی جدید

پکن- ایرنا- سیاست های اقتصادی جدید چین مانند تعیین تکلیف «جنگ تجاری» از جمله برنامه های مهم و اصلی این کشور است که قرار است به زودی و پیش از سال 2019 در پکن تدوین شود سیاست هایی که می تواند چشم انداز چین در سال آینده را هم طراحی کند.

نقش مشکلات ارزی بر تار و پود صنعت نساجی

تهران- ایرنا- صنعت نساجی ایران در حالی که می تواند به اتکای قدمت چند هزار ساله خود راه صادرات را بپیماید، امسال در کنار معضلات پیشین، از مشکلات جدید ناشی از تغییر سیاست های ارزی در رنج است.

تفاوت هدر ناوئرت با سایر سفرای کارآزموده سازمان ملل

"هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از سوی دولت این کشور به عنوان سفیر جدید در سازمان ملل انتخاب شده و قرار است به زودی جای نیکی هیلی را بگیرد. اما او سابقه چندانی در سیاست خارجی و نحوه عملکرد در عرصه بین‌المللی ندارد."

بررسی اثر پیمان‌سپاری ارزی بر صادرات فرش دستباف

تهران- ایرنا- بازخوانی سیاست‌ها و تحولات اقتصادی دوره‌های مختلف نشان می‌دهد کاهش ارزش پول ملی، افزایش تسهیلات صادراتی و لغو پیمان‌سپاری ارزی در اوایل دهه 70 بیشترین اثر مثبت را بر صادرات فرش داشت اما با بازگشت دوباره این قانون در سال 1373 صادرات فرش ایران

امیدواریم به‌زودی ابهامات ناپدید شدن امام موسی صدر مشخص شود

دختر امام صدر و مدیر موسسه امام موسی صدر گفت: منظومه فکری امام موسی صدر به ویژه در موضوعات فقهی و تمدنی پاسخگوی بسیاری از مسائل پژوهشی و تحقیقاتی روز است.

رفع ابهامات قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رئیس دیوان محاسبات کشور: ابهامات مربوط به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در جلسه شب گذشته رفع شد.

انتقال تکنولوژی به هپکو بدون هزینه ارزی/ساخت 5 بیل چرخ‌زنجیری تا پایان سال

مدیرعامل شرکت هپکو با اشاره به همکاری این شرکت با شرکت لیپر در گذشته، گفت: برای این همکاری هزینه‌های ارزی بسیاری صرف شد، اما تفاهم‌نامه جدید انتقال دانش از اروپا به هپکو بدون صرف هزینه ارزی انجام شده که فرصت بزرگی را برای هپکو به دنبال خواهد داشت.

نگاهی به نوسانات نرخ دلار پتروشیمی‌ها در سامانه نیما

شرکت‌های پتروشیمی بر اساس سیاست‌های جدید ارزی از ابتدای سال موظف شدند ارز صادراتی خود را در سامانه نیما عرضه کنند. در این راستا طی ۹ ماه گذشته، نرخ دلار این شرکت‌ها در سامانه نیما همانند بازار آزاد نوسان داشته و متفاوت بوده است.

غیبت رئیس در فدراسیون و افزایش ابهامات/ مشکل تاج حل نشده است؟

رئیس فدراسیون فوتبال درحالی برای دومین روز متوالی در محل کار خود حاضر نشد که ابهامات در مورد حل شدن مشکل بازنشستگی او افزایش پیدا کرده و برخی عنوان کرده اند مهدی تاج هنوز بازنشسته است!

رفع ابهامات مربوط به قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: پس از چند جلسه، در نهایت در جلسه شب گذشته سؤالات و ابهامات مربوط به قانون منع بکارگیری بازنشستگان پاسخ داده و رفع شد.

ایجاد بازار متشکل ارزی آرزوی ۷۰ ساله اقتصاد ایران است

دبیر کانون صرافان ایرانیان گفت:­ بازار متشکل ارزی که همه اجزا و معاملات آن شفاف باشد آرزوی ۷۰ ساله سیستم ارزی کشور است.

دبیرکانون صرافان: ایجاد بازار متشکل ارزی آرزوی 70 ساله اقتصاد ایران است

دبیر کانون صرافان ایرانیان گفت بازار متشکل ارزی که همه اجزا و معاملات آن شفاف باشد آرزوی 70 ساله سیستم ارزی کشور است.

ابهامات درباره پرونده تخلفات "مالی شهرداری" و "به‌کارگیری مشاوران" تشدید شد

نشست خبری اعضای شورای شهر اراک درحالی برگزار شد که اظهارات و دفاعیات عجیب آنها ابهامات درباره پرونده تخلفات "مالی شهرداری" و "به‌کارگیری مشاوران" را تشدید شد.

احداث فرودگاه جدید چابهار به زودی آغاز می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از آغاز عملیات احداث ترمینال مسافری جدید فرودگاه چابهار در آینده نزدیک خبر داد.

تدوین ۲۰۰رشته تحصیلی جدید در حوزه‌های علمیه + فیلم

۲۰۰رشته و گرایش جدید در قالب طرح سازماندهی نظام آموزشی حوزه‌های علمیه طراحی و  تدوین و به زودی وارد روند تحصیلی طلاب می‌شود.

محکومیت ۲۵ میلیاردی متخلف ارزی در اصفهان

مدیرعامل یک شرکت خصوصی با تخلف ارزی در اصفهان به ۲۵ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

معایب تعهد ارزی بیش از محاسن آن شد

به گفته نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، بخشنامه اخیر ارزی نه‌ تنها گشایشی به همراه نداشت، بلکه بیشتر محدودیت ایجاد کرده است.

ابهامات عوارض طرح زوج و فرد -

اقدامات بانک مرکزی برای کاهش نرخ ارز

از ابتدای روی کار آمدن رئیس جدید بانک مرکزی، سیاست‌های جدی و جدیدی برای کنترل نرخ ارز در دستور کار قرار گرفته است. سیاست‌هایی که نه‌تنها توانسته روند اوج‌گیری قیمت دلار را متوقف کند بلکه آن را در مسیر نزولی قرار داده است.

تعادل بازار سکه و ارز با اتخاذ سیاست های جدید