اردک تاجدار ایران نخستین بار در تالاب گندمان مشاهده شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری از مشاهده اردک تاجدار ایران نخستین بار در تالاب بین المللی گندمان بروجن خبر داد.مطالب مرتبط

صدور پروانه صید اردک ماهی در دریاچه نئور

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از امکان صید اردک ماهی با تک قلاب در دریاچه حفاظت شده نئور خبر داد .

برنامه مدیریت جامع 20 تالاب مهم کشور تدوین شد

مهاباد- ایرنا- هماهنگ کننده طرح حفاظت از تالاب های ایران سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه مدیریت جامع 20 تالاب مهم کشور با مشارکت جوامع محلی و انجمن های زیست محیطی تدوین شده است.

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

مهاباد- ایرنا- تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد به عنوان یکی از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه اینک سرزنده ترین و پویا ترین تالاب این حوضه آبریز بوده و در طول سال پذیرای شماری زیادی از پرندگان بومی و مهاجر این منطقه است.

کانی برازان سرزنده ترین تالاب حوضه دریاچه ارومیه

مهاباد- ایرنا- تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد به عنوان یکی از تالاب های اقماری دریاچه ارومیه اینک سرزنده ترین و پویا ترین تالاب این حوضه آبریز بوده و در طول سال پذیرای شماری زیادی از پرندگان بومی و مهاجر این منطقه است.

تجویز نسخه برای بهبود وخامت حال بزرگ‌ترین حوضه‌های آبریز فلات مرکزی ایران

تجویز نسخه‌های غیرعادلانه و غیرعاقلانه و بی توجهی به وضعیت زیستی تالاب‌ها و عواقب پس از آن همه از وخامت حال تالاب‌های جازموریان خبر می‌دهند.

بیش از 70 درصد از تالاب بین‌المللی شادگان خشک شده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با بیان اینکه در حال حاضر از هیچ رودخانه‌ای آبی وارد تالاب شادگان نمی‌شود، گفت: حدود 70 تا 80 درصد از تالاب بین‌المللی شادگان خشک شده است.

هم افزایی برای احیای تالاب بختگان

تهران- ایرنا- اهمیت حفاظت از تالاب بختگان، سازمان حفاظت محیط زیست را بر آن داشته است که با همکاری برنامه عمران ملل متحد، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی، پروپوزالی را با عنوان سازگاری با تغییراقلیم در حوضه این تالاب، تهیه و به صندوق بین المللی سازگاری تغییر اق

جوامع محلی پیرامون تالاب گمیشان آستین همت بالا زدند

گرگان – ایرنا – در راستای طرح ملی حفاظت از تالاب ها و اجرای برنامه توانمندسازی جوامع محلی این زیستگاه های آبی، دوره آموزشی با رویکرد 'معیشت پایدار برای ذی نفعان مناطق پیرامون تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غرب استان گلستان' در شهر گمیش تپه برگزار شد

کارگاه مدیریت جامع تالاب جازموریان درکرمان

آخرین نتایج پژوهش های بررسی علل خشک شدن تالاب جازموریان امروز در کارگاه مدیریت جامع این تالاب در کرمان بررسی شد.

تالاب هویزه همچنان می سوزد

مدیرکل حفاظت محیط زیست از ادامه آتش سوزی در بخش عراقی تالاب هویزه خبر داد .

ایران در ورزش های انفرادی از استعدادهای خاصی برخوردار است

شیراز-ایرنا- مدرس رسمی فدراسیون جهانی کاراته و وزیر پیشین ورزش کشور اسلوونی گفت: نخستین موضوعی که در ایران مشاهده کردم این است که این کشور به کار تیمی آنگونه که باید توجهی ندارد اما در ورزش های انفرادی استعدادهای خاص و با کیفیتی وجود دارد که نیاز به مدیری

احتمالا آشوبگران بصره تالاب هورالعظیم را به آتش می‌کشند

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست احتمال آتش‌زدن تالاب هورالعظیم از سوی آشوبگران بصره را قوی دانست و گفت: وزیر محیط زیست عراق برای مذاکره در این خصوص به ایران دعوت شده است.

روزهای فراق تالاب

بیرجند - ایرنا - تالاب «کجی نمکزار» نهبندان یکی از شگفتی های طبیعت و بزرگترین شاهکار خلقت است اما این روزها تن خشکیده اش در فراق پرندگان مهاجر زیر شلاق های گرم خورشید کویر روزگار می گذراند.

نخستین پیروزی والیبالیست‌های ایران

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه از رقابت‌های قهرمانی جهان، پورتوریکو را شکست داد.

حیات وحش تالاب شادگان متاثر از خشکسالی در معرض نابودی است

آبادان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست شادگان گفت:خشک شدن 70 درصد از تالاب بین المللی شادگان زندگی حیات وحش در این منطقه را به خطر انداخته است.

تالاب «نوروزلو» میاندوآب در آتش سوخت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: 5.5 هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلوی این شهرستان در آتش سوخت.

ممنوعیت ورود به تالاب قره قشلاق بناب

رئیس اداره دامپزشکی بناب: به منظور جلوگیری از شیوع آنفلوانزای مرغی، از اول مهر ورود به تالاب قره قشلاق ممنوع است.

تالاب های گری بلمک پلدختر دچارآتش سوزی شد

خرم آباد - ایرنا - مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پلدختر گفت: نیزارها و مراتع اطراف تالاب های گری بلمک این شهرستان دچار آتش سوزی شد.

نخستین اجرای نمایشنامه روسی «عالیجناب اژدها« در ایران

مهران اصلانی از نخستین کارگردانی خود با عنوان «عالیجناب اژدها» خبر داد و گفت: این نمایشنامه روسی برای نخستین بار در ایران از دوم مهر ماه روی صحنه می‌رود.

حریق به جان نیزارهای اطراف تالاب «گری بلمک» پلدختر افتاد

پلدختر- مسئول واحدآتش‌نشانی شهرداری پلدختر از آتش‌سوزی نیزارها و مراتع اطراف تالاب «گری بلمک» این شهرستان خبر داد.