اردک تاجدار ایران نخستین بار در تالاب گندمان مشاهده شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری از مشاهده اردک تاجدار ایران نخستین بار در تالاب بین المللی گندمان بروجن خبر داد.مطالب مرتبط

نهایی شدن تدوین برنامه جامع مدیریت زیست بوم تالاب" گندمان"

برنامه جامع مدیریت زیست بوم تالاب" گندمان" نهایی شد.

چگونه به تالاب صورتی چابهار برویم؟

تالاب لیپار که به تالاب صورتی نیز معروف است، یکی از جاذبه‌های منحصربه‌فرد طبیعی کرانه دریای عمان است، که فقط چهار نمونه مشابه از آن در جهان وجود دارد.

حق آبه 3 تالاب نقده تامین شد

ارومیه - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به وجود تالاب های دایمی در این شهرستان، گفت: حق آبه این تالاب ها به میزان حدود 40 میلیون مترمکعب بوده و با تامین حق آبه در زمان مقرر آبگیری آنها به اتمام رسیده است.

شهر تالاب‌ها کجاست؟

تالاب‌های یکی از شهرستان‌های لرستان 18 هزار هکتار وسعت دارد.

اماواگرهای احیای تالاب انزلی با فناوری نانو/ مخالفان چه می‌گویند؟

احیای تالاب انزلی با فناوری «بایوجمی» دغدغه تازه‌ای برای فعالان محیط‌زیست ایجاد کرده، اجرا نشدن این شیوه در اکوسیستم‌های مشابه و وضعیت حساس تالاب روبه‌مرگ انزلی، بر نگرانی‌ها افزوده است.

دیار نخستین‌های ایران منتظر مسافران نوروزی؛ با ورود به سیستان به تاریخ سفر کنید+ تصاویر

سیستان سرزمینی از جنس نخستین‌هاست چرا که در «شهر سوخته» آن که یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای باستانی دنیا به شمار می‌رود نخستین چشم مصنوعی، نخستین جراحی مغز، نخستین خط‌کش با دقت نیم میلیمتر با قدمتی 5000 ساله کشف شده است.

تالاب 'کانی برازان' مهاباد میزبان علاقه مندان به طبیعت

مهاباد - ایرنا - تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد که در نزد علاقه مندان به بهشت پرندگان ایران مشهور است، در تعطیلات نوروزی آماده دیدار و پذیرایی از پرنده نگران و گردشگران نوروزی است.

تالاب های چهارمحال و بختیاری زیستگاه امن پرندگان

امنیت و تغذیه، امسال، 120هزار پرنده مهاجر را راهی تالاب های بین المللی چهارمحال و بختیاری کرد.

تالاب صورتی رنگ ایران کجاست؟

تالاب های بین المللی هرمزگان آماده حضور گردشگران

بندرعباس – ایرنا – تالاب ها درعین حال که بزرگترین تثبیت کننده های کربن گازی هستند، منشاء اصلی تغییرات اقلیمی به شمار می روند و در حوزه گردشگری نیز فرصتی مناسب برای دیدن زیبایی هایی طبیعت محسوب می شوند.

تالاب های بین المللی هرمزگان آماده حضور گردشگران

بندرعباس – ایرنا – تالاب ها درعین حال که بزرگترین تثبیت کننده های کربن گازی هستند، منشاء اصلی تغییرات اقلیمی به شمار می روند و در حوزه گردشگری نیز فرصتی مناسب برای دیدن زیبایی هایی طبیعت محسوب می شوند.

قایق سواری در تالاب خوسف

آبگیری تالاب گواب شهرستان خوسف پس از 17 سال، تفریح قایق سواری را در دل کویر محیا کرده است.

تلاش برای انتقال آب تالاب گمیشان به دریا

فرماندار شهرستان گمیشان گفت: برای مقابله با وضع موجود به هر طریق ممکن باید آب تالاب گمیشان با ایجاد حفره به دریا وصل شود که در حال انجام این کار هستیم.

پاکسازی تالاب پیرسلمان اسدآباد

محوطه تالاب پیرسلمان در کنار امام زاده پیرسلمان اسدآباد با حضور اهالی روستای لک لک برای استقبال از میهمانان نوروزی پاکسازی شد.

تالاب میانگران ایذه

تالاب میانگران ایذه یکی از جاذبه های طبیعی این شهرستان است.

لذت عکس یادگاری با تالاب های زیبای آذربایجان شرقی

تبریز – تالاب‌های بسیار زیبایی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم دیدن مناظر فوق العاده آنها را از دست ندهید و با آنها عکس یادگاری بگیرید.

تالاب های لرستان جاذبه منحصربه فرد گردشگری

خرم آباد - ایرنا - تالاب ها از جمله جاذبه های طبیعی لرستان هستند که به ویژه درفصل بارندگی زیبایی خاصی به منطقه می بخشند و مامن و زیستگاهی مناسب برای انواع پرندگان، آبزیان و پرندگان بومی و مهاجر محسوب می شوند.

«مریض‌خانه دولتی»؛ نخستین بیمارستان ایران

«مریض‌خانه دولتی»؛ اولین بیمارستانی که به همت میرزاتقی‌خان امیرکبیر در ایران ساخته شد و نخستین پزشک ایرانی هم در آنجا طبابتش را آغاز کرد.

12 گل برتر فوتبال ایران در سال 97

برترین گل‌هایی که در سال 97 در فوتبال ایران به ثمر رسیده را مشاهده می‌کنید:]]>

موزه تالاب شادگان در تعطیلات پذیرای گردشگران است

شادگان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: موزه تالاب بین المللی شادگان با آمادگی کامل پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات نوروز است.