برقراری پروازهای منطقه ای میان پاکستان و سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس توافقات انجام شده با مقامات پاکستانی، مسافران این کشور می توانند از طریق شهرستان های چابهار، زاهدان، ایرانشهر و زابل با خطوط هوایی به سایر نقاط ایران سفر کنند.]]>مطالب مرتبط

تمایل سعودی ها برای نفوذ بیشتر در بلوچستان پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - اهمیت موقعیت جغرافیایی بلوچستان در ایران و پاکستان باعث شده است تا سال های اخیر این منطقه در دو کشور شاهد تحرکات تروریستی با حمایت دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای باشد و هم اکنون نیز نفوذ آل سعود به منطقه بلوچستان پاکستان نگرانی ها را ب

153 درصد صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان رشد داشته است

زاهدان - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا در 11 ماه امسال از سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان به ارزش بالغ بر 530 میلیون و 580 هزار و 997 دلار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش 153 درصد رشد نشان می دهد.

صادرات سیستان وبلوچستان به پاکستان 153 درصد رشد داشته است

زاهدان - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا در 11 ماه امسال از سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان به ارزش بالغ بر 530 میلیون و 580 هزار و 997 دلار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش 153 درصد رشد نشان می دهد.

هفت میلیون سهم در تالار بورس سیستان و بلوچستان معامله شد

زاهدان- ایرنا- مدیر بورس منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: این مجموعه اقتصادی در یک هفته گذشته هفت میلیون و 27 هزار و 822 سهم و حق تقدم به ارزش افزون بر 86 میلیارد و 800 میلیون ریال از میان 114 شرکت داد و ستد کرد.

استقرار نیروهای طرح امنیت وآرامش در ۸۰ نقطه سیستان و بلوچستان

زاهدان - جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای طرح امنیت و آرامش در ۸۰ نقطه این استان در ایام نوروز برای برقراری امنیت و خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی مستقر می شوند.

حضور ۲ عنوان‌دار کشتی جهان در مدارس محروم سیستان و بلوچستان

حسن رحیمی و مصطفی حسین خانی ۲ چهره سرشناس و سابق تیم ملی کشتی آزاد در میان دانش آموزان سیستان و بلوچستان حاضر شدند.

حمله پلنگ به دام‌های عشایر سیستان و بلوچستان

زاهدان - مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک قلاده پلنگ در منطقه «سرایدان ابتر» شهرستان ایرانشهر در حاشیه رودخانه «دامن» به دام‌های یکی از دامداران و عشایر منطقه حمله کرد.

حمله پلنگ به دام‌های عشایر سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک قلاده پلنگ در منطقه «سرایدان ابتر» شهرستان ایرانشهر در حاشیه رودخانه «دامن» به دام‌های یکی از دامداران و عشایر منطقه حمله و هشت راس بز را تلف کرد.

حمله پلنگ به دام‌های عشایر سیستان و بلوچستان

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک قلاده پلنگ در منطقه سرایدان ابتر درحاشیه رودخانه دامن شهرستان ایرانشهر به دامهای یکی از دامداران و عشایر منطقه حمله و تعداد ۸ راس بز را تلف کرد.

تقسیم سیستان و بلوچستان| مخالفان: هویت به‌ خطر می‌افتد؛ موافقان: توسعه می‌آورد

سیستان و بلوچستان، پهناورترین و محروم‌ترین استان ایران، تقسیم شود یا نه؟ موضوعی که هر از چند گاهی داغ می‌شود اینبار اما استاندار موافق است، موضعی کم‌نظیر در بین استانداران ادوار سیستان و بلوچستان و حتی خود دولت.

واردات نخستین محموله دام پاکستان با کشتی از چابهار

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله دام از پاکستان برای نخستین بار با کشتی وارد منطقه چابهار می‌شود و 2 محموله دیگر هم تا پایان سال وارد خواهد شد.

تبادل آتش در کشمیر میان هند و پاکستان

تبادل آتش میان نظامیان هند و پاکستان در منطقه کشمیر یک کشته برجای گذاشت.]]>

41 اثر تاریخی سیستان و بلوچستان در فهرست آثار ملی ثبت شد

زاهدان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: 41 اثر تاریخی غیرمنقول از 10 منطقه این استان در نشست تخصصی شورای ثبت کشور در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

یادداشت|معماهای حل نشده در تنش ناگهانی میان هند و پاکستان

آتش تنش میان هند و پاکستان به سرعت شعله ور شد و آزادی خلبان هندی توسط نخست وزیر پاکستان باعث مهار آن شد، ولی محافل رسانه‌ای حضور یک حلقه گم شده را قطعی می‌دانند.

سیستان و بلوچستان در کاهش اثرات تحریم ها نقش مهمی دارد

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کشور در جنگ تمام عیاری قرار گرفته و تحریم ها باعث مشکلاتی در حوزه اقتصادی شده لذا این استان به عنوان محور اصلی در کم اثر کردن تحریم ها موثر است و باید از ظرفیت این منطقه در این زمینه بنح

سیلاب 2 محور مواصلاتی منطقه بلوچستان را مسدود کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب 2 محور مواصلاتی منطقه بلوچستان را مسدود کرد.

صدور مجوز ویژه تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد چابهار در سیستان و بلوچستان

با موافقت استاندار سیستان و بلوچستان و مصوبه‌ و ابلاغیه ی شورای تأمین استان به پلیس راهور و فرماندهی انتظامی شهرستان های استان، مجوز ویژه‌ی تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد چابهار به سایر شهرهای این استان صادر شد.

قاچاق سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان ‌61 درصد افزایش یافت

مدیر پیشگیری‌های امنیتی و وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: قاچاق سوخت سیستان و بلوچستان در سال جاری 61 درصد رشد داشته است.

مناقشات آبی، دور جدید در تنش های پاکستان و هند

اسلام آباد - ایرنا - پس از بالاگرفتن تنش های دیپلماتیک و نظامی میان پاکستان و هند، این روزها مناقشات آبی میان دو کشور و تصمیم هند برای متوقف کردن حقابه پاکستان، تنش های دو کشور را وارد مرحله جدیدی کرده است.

وزارت کشور طرح‌های توسعه‌ای سیستان و بلوچستان را پیگیری می‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور اظهار داشت: وزارت کشور با قدرت، برنامه‌ریزی منسجم و با تعامل و همکاری مثال‌زدنی دستگاه‌های اجرایی، طرح‌های توسعه‌ای استان‌ها به ویژه سیستان و بلوچستان را پیگیری می‌کند.