برقراری پروازهای منطقه ای میان پاکستان و سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس توافقات انجام شده با مقامات پاکستانی، مسافران این کشور می توانند از طریق شهرستان های چابهار، زاهدان، ایرانشهر و زابل با خطوط هوایی به سایر نقاط ایران سفر کنند.]]>مطالب مرتبط

طوفان در شمال سیستان و بلوچستان و زندگی سخت مردم این منطقه

غلظت ذرات غبار معلق در هوای شمال سیستان و بلوچستان امروز به 2 هزار و 207 میکروگرم بر متر مکعب رسید که 15 برابر حد مجاز است.

افزایش 20 درصدی ورود زائران حسینی از پاکستان به سیستان وبلوچستان

مدیرکل اوقاف سیستان و بلوچستان گفت: ورود زائران حسینی از پاکستان به کشورمان امسال پیش بینی می شود 20 درصد افزایش یابد.

زلزله سفید آبه سیستان و بلوچستان خسارت نداشت

زاهدان - ایرنا - مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون خسارتی از زمین لرزه ساعت 5.05 امروز /چهارشنبه/ در منطقه سفید آبه به این مدیریت گزارش نشده است.

«گلدسته‌گردانی» و «شُووی‌خوانی» آئین‌های محرم در سیستان و بلوچستان

از نکات برجسته و بارز محرم و به خصوص عاشورا در سیستان و بلوچستان، شووی خوانی (تعزیه‌خوانی) بوده که یکی از سنت‌های جاودانه و ماندنی در این منطقه است.

معامله بیش از 23 میلیون سهم در بورس سیستان و بلوچستان

در هفته ایی که گذشت 23 میلیون و 497 هزارو 923 سهم در بورس منطقه ایی سیستان و بلوچستان داد و ستد شد.

وجود ۵۰۰ جانباز شیمیایی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان ۴۲۰۰ جانباز دارد گفت: از این تعداد ۵۰۰ نفر جانباز شیمیایی هستند.

ادامه وزش بادهای 120 روزه سیستان و بلوچستان

تهران - ایرنا - مدیر دفتر پایش سازمان هواشناسی گفت: بادهای 120 روزه سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد و تا سه روز آینده نیز در شرق و جنوب شرق کشور شاهد وزش این بادها خواهیم بود که در منطقه زابل با گرد و خاک همراه است.

صلح و سازش میان 2 گروه اختلافی از عشایر دلگان برقرار شد

زاهدان - ایرنا - فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: صلح و سازش میان 2 گروه اختلافی از عشایر این شهرستان با تلاش ها و پیگیری های مستمر و با هدف کمک به توسعه منطقه برقرار شد.

گرد و خاک دوباره بادهای 120 روزه از فردا در سیستان

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای 120روزه از فردا چهارشنبه تا اول هفته آینده در منطقه سیستان تشدید می شود.

جلوگیری از ورود کارت سوخت های مهاجر در سیستان و بلوچستان

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی ،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: 80 هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان شناسایی و ابطال شد.

اختصاص 10 میلیارد تومان جهت احیای قنات‌های سیستان و بلوچستان

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 100 میلیارد تومان به بخش آب و خاک سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است.

بگذاریم فقر و رفاه را مردم بلوچستان معنا کنند

تهران - ایرنا - نشست هم‌اندیشی «حضور خیریه‌ها و سمن‌ها در سیستان و بلوچستان و راهکارهای فقرزدایی در این منطقه» در هفته فرهنگی بلوچ برگزار شد.

بگذاریم فقر و رفاه را مردم بلوچستان معنا کنند

تهران - ایرنا - نشست هم‌اندیشی «حضور خیریه‌ها و سمن‌ها در سیستان و بلوچستان و راهکارهای فقرزدایی در این منطقه» در هفته فرهنگی بلوچ برگزار شد.

سپاه با تمام توان برای رفع محرومیت منطقه سیستان در تلاش است

زاهدان - ایرنا - فرمانده ناحیه سپاه زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت: سپاه پاسدران با توجه به 2 دهه خشکسالی در سیستان و افزایش مشکلات معیشتی و زیست محیطی با تمام توان برای رفع محرومیت و آسیب های اجتماعی این منطقه در تلاش است.

غلظت هوای سیستان به 6 برابر حد بحران رسید

رئیس پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در پی وقوع طوفان در 24 ساعت گذشته به 6 برابر حد بحران رسیده است.

حاصل دست هنرمندان صنعتگر سیستان و بلوچستان در جیب دلالان

‌مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه حاصل دست هنرمندان صنعتگر سیستان و بلوچستان در جیب دلالان قرار گرفته و هنرمندان این صنعت در استان دچار ضرر و زیان زیادی شده اند.

"طوفان" با سرعت بیش از 100 کیلومتر سیستان را فرا می‌گیرد

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با حاکم شدن گرادیان شدید فشار هوا در شرق کشور، از امشب تا اواسط وقت روز شنبه هفته پیش رو افزایش شدت وزش باد به همراه گرد و خاک از کانون‌های داخلی و خارجی منطقه سیستان را فرا می‌گیرد.

از چالش آب سیستان تا تراژدی هیرمند و هامون

استان سیستان و بلوچستان از پدیده خیزش گردوغبار رنج می‌برد. گرچه وزش بادهای ۱۲۰روزه در تابستان‌های سیستان پدیده ذاتی منطقه است اما عمر گردوغبارهای ناشی از آن بادها به حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش برمی‌گردد. به همین علت موهبت بادهای ۱۲۰ روزه که در گذشته با حرکت رو

آسمان سیستان و بلوچستان غبارآلود می شود

در 2 روز آینده باد شدید ، گرد و خاک و غبار محلی پدیده های غالب جوی در سیستان و بلوچستان است.

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر ایجاد رشته های متناسب با توسعه استان

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ضروری است رشته های متناسب با توسعه این استان مورد توجه مراکز علمی و آموزشی قرار گیرد.