برقراری پروازهای منطقه ای میان پاکستان و سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس توافقات انجام شده با مقامات پاکستانی، مسافران این کشور می توانند از طریق شهرستان های چابهار، زاهدان، ایرانشهر و زابل با خطوط هوایی به سایر نقاط ایران سفر کنند.]]>مطالب مرتبط

صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان ۱۳۳ درصد رشد داشته است

زاهدان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا از این استان به کشور پاکستان در ۸ ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۳۳ درصدی داشته است.

کمبود آب مهمترین مشکل منطقه سیستان و بلوچستان

حیات منطقه سیستان و بلوچستان به آب ورودی از رودخانه هیرمند وابسته است.

سواحل مکران 2 بال توسعه ایران و پاکستان است

زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سواحل مکران هزار و 500 کیلومتر طول دارد، گفت: 750 کیلومتر ساحل مکران در ایالت بلوچستان پاکستان و 750 کیلومتر دیگر آن در سیستان و بلوچستان ایران به مثابه 2 بال برای توسعه این 2 کشور است.

سواحل مکران 2 بال توسعه ایران و پاکستان است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سواحل مکران هزار و 500 کیلومتر طول دارد، گفت: 750 کیلومتر ساحل مکران در ایالت بلوچستان پاکستان و 750 کیلومتر دیگر آن در سیستان و بلوچستان ایران به مثابه 2 بال برای توسعه این 2 کشور است.

سیستان و بلوچستان؛ رکورددار بازماندگان از تحصیل در کشور

‌سیستان و بلوچستان رکوردار بازماندگان از تحصیل در میان 31 استان ایران است و دختران نیز رکورددار بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان هستند؛ بازماندگانی که بی‌توجهی به آن‌ها عواقبی بعضا امنیتی در پی دارد.

صلح و سازش دو طایفه در سیستان و بلوچستان

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان، از برقراری صلح و سازش بین دو طایفه در فنوج خبر داد.

بازدید باستان شناس ایتالیایی از آثار باستانی سیستان و بلوچستان

استاد و پژوهشگر دوره تاریخی سیستان در دانشگاههای رُم و ناپل ایتالیا از آثار باستانی منطقه سیستان و بلوچستان دیدن کرد.

انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان در دستور کار مجلس قرار گرفته است

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: راهکار رفع مشکلات منطقه سیستان خروج از اقتصاد تک بعدی و ایجاد فرصت های شغلی دیگر به ویژه با استفاده از فرصت های مرزی و منطقه آزاد سیستان است، زیرا اقتصاد و اشتغال از کشاورزی در منطقه سیستان باید به قسمت های دیگری از جمله گرد

رتبه نخست سیستان و بلوچستان در تولید چای ترش

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 کیلوگرم محصول برداشت می‌شود، گفت: از سطح 650 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان چای ترش برداشت شد.

شناسایی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان از راه‌های مناسب توسعه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان و بهره‌گیری از نیروی جوان بومی منطقه از جمله راه‌های مناسب در بحث اشتغال و توسعه این استان است.

سیستان و بلوچستان| منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه باید به سرعت اجرایی شود

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با مدیرعامل شرکت توسعه منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه بر آغاز عملیات اجرایی این منطقه ویژه اقتصادی در کوتاهترین زمان ممکن تاکید کرد.

گزارش تسنیم از دومین سفر وزیر ارشاد به سیستان و بلوچستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه گذشته در دومین سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری منطقه بلوچستان بازدید کرد؛ سفری که اخبار آن به دلیل حادثه تروریستی چابهار به حاشیه رفت.

توسعه گردشگری یزد در گرو برقراری پروازهای بین المللی است

یزد - ایرنا - سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در یزد با تاکید بر ضرورت تعیین نقطه صفر مرزی در فرودگاه بین المللی شهید صدوقی (ره) گفت: توسعه گردشگری این استان در گرو برقراری پروازهای بین المللی است.

واکاوی قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران از جمله استان های مستعد برای قاچاق سوخت است، چرا که در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان قرار گرفته و نیاز مبرم این کشورها به انواع فرآورده های نفتی مرزهای این استان را به دالان انتقال سوخت تبدیل کرده

واکاوی قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

زاهدان – ایرنا- سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران از جمله استان های مستعد برای قاچاق سوخت است چرا که در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان قرار گرفته و نیاز مبرم این کشورها به انواع فرآورده های نفتی مرزهای این استان را به دالان انتقال سوخت تبدیل کرده ا

عوامل تروریستی مانع ظهور و بروز ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان است

وزیر ارشاد گفت: کسانی که تلاش کردند سیستان و بلوچستان را با یک چهره خشونت‌بار یا چهره شهری که نماد حمل‌ونقل مواد متعفن مخدر است نشان دهند خیانت جبران‌ناپذیری به این منطقه می‌کنند.

تولیدات کشاورزی منطقه سیستان ۵۰ درصد کاهش داشته است

زاهدان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تولیدات بخش کشاورزی منطقه سیستان در پی خشکسالی‌های اخیر نسبت به کل استان با کاهش ۵۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

کالابرگ نفت سفید در سیستان و بلوچستان تمدید شد

زاهدان - ایرنا - مسئول روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان گفت: کالا برگ جدید برای دریافت سهمیه نفت سفید مصرفی مردم سیستان و بلوچستان تا تاریخ 30 آذر تمدید اعتبار شد.

شیلات، نماد اقتصاد و توسعه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اسناد مهمی که در سیستان و بلوچستان با نگاه اقتصاد و اشتغال تصویب شده سند توسعه و چشم انداز شیلات است. در این زمینه ما ۴۲ هزار هکتار از مزارع را برای کشت میگو شناسایی کرده ایم و تا کنون توانسته ایم ۷۰۰ هکتار را زی

آغاز به کار اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان در زاهدان

بیست و دومین اجلاس مشترک مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با حضور دو هیات ایران و پاکستان در استانداری سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.