ارزیابی سیاست ارزی جدید

با افزایش شدید نرخ ارز در هفته گذشته و التهاباتی که رخ داد دولت مجموعه سیاست‌های ارزی متفاوتی را اعلام کرده است‌. ]]>مطالب مرتبط

چین و سیاست های اقتصادی جدید

پکن- ایرنا- سیاست های اقتصادی جدید چین مانند تعیین تکلیف «جنگ تجاری» از جمله برنامه های مهم و اصلی این کشور است که قرار است به زودی و پیش از سال 2019 در پکن تدوین شود سیاست هایی که می تواند چشم انداز چین در سال آینده را هم طراحی کند.

برنامه‌ جدید برای کنترل بازار ارز؛ یک دست صدا ندارد

بانک مرکزی اعلام آمادگی کرده که ارز صادرکنندگان را در خارج و داخل کشور می‌خرد و از این طریق سیاست‌های ارزی خود را در جهت کنترل بازار اجرایی خواهد کرد که این موضوع نیازمند همکاری صادرکنندگان است.

بررسی اثر پیمان‌سپاری ارزی بر صادرات فرش دستباف

تهران- ایرنا- بازخوانی سیاست‌ها و تحولات اقتصادی دوره‌های مختلف نشان می‌دهد کاهش ارزش پول ملی، افزایش تسهیلات صادراتی و لغو پیمان‌سپاری ارزی در اوایل دهه 70 بیشترین اثر مثبت را بر صادرات فرش داشت اما با بازگشت دوباره این قانون در سال 1373 صادرات فرش ایران

تحلیلگران : آمریکا با تهدید جنگ سایبری مواجه است

تهران - ایرنا - واشنگتن تایمز به نقل از ارزیابی جدید تحلیلگران امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا پیش بینی کرد که آمریکا در سال آینده میلادی (2019) با تهدید حملات سایبری مواجه است.

انتقال تکنولوژی به هپکو بدون هزینه ارزی/ساخت 5 بیل چرخ‌زنجیری تا پایان سال

مدیرعامل شرکت هپکو با اشاره به همکاری این شرکت با شرکت لیپر در گذشته، گفت: برای این همکاری هزینه‌های ارزی بسیاری صرف شد، اما تفاهم‌نامه جدید انتقال دانش از اروپا به هپکو بدون صرف هزینه ارزی انجام شده که فرصت بزرگی را برای هپکو به دنبال خواهد داشت.

حمایت ارزی بانک مرکزی از تولیدکنندگان/ کاهش بخشنامه‌های ارزی

معاون ارزی بانک مرکزی تاکید کرد: حمایت از فعالان عرصه تولید و تجارت کشور در دستورکار حوزه ارزی بانک مرکزی قرار گرفته است.]]>

حمایت ارزی بانک مرکزی از تولیدکنندگان/ کاهش بخشنامه‌های ارزی

معاون ارزی بانک مرکزی گفت: حمایت از فعالان عرصه تولید و تجارت کشور در دستور کار حوزه ارزی بانک مرکزی قرار گرفته است.

نگاهی به نوسانات نرخ دلار پتروشیمی‌ها در سامانه نیما

شرکت‌های پتروشیمی بر اساس سیاست‌های جدید ارزی از ابتدای سال موظف شدند ارز صادراتی خود را در سامانه نیما عرضه کنند. در این راستا طی ۹ ماه گذشته، نرخ دلار این شرکت‌ها در سامانه نیما همانند بازار آزاد نوسان داشته و متفاوت بوده است.

ایرانی‌ها چگونه پروژه‌های خود را ارزیابی اقتصادی کنند؟

«ارزیابی اقتصادی طرح‌ها» نوشته محمدنقی نظرپور و زینب کسرائی به مخاطبان چگونگی ارزیابی پروژه‌های اقتصادی و نحوه به سرانجام رساندن آنها از پروژه‌های کوچک تا طرح‌های عظیم ملی را آموزش می‌دهد.

دلار را رام کردیم/ برنامه‌ریزی برای جلوگیری از تلاطم‌های بعدی

قائم مقام بانک مرکزی گفت: با آغاز مدیریت جدید بانک مرکزی و اخذ مجوزهای لازم از سران قوا، توانستیم ظرف مدت کوتاهی اسب سرکش دلار را رام کنیم اما با این وجود، همچنان نظام ارزی کشور نیازمند اصلاحات و اقدامات تکمیلی برای اجتناب از بروز تلاطم‌های ارزی در آینده

بازرسی دوره ای از دادسراهای تهران/ارزیابی سلامت مالی قضات

معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور، گفت: برای هر یک از همکاران قضایی یک پرونده ارزیابی عملکرد تشکیل شده است و سواد قضایی، تعهد قاضی،سلامت مالی و اخلاقی قضات ارزیابی می شود.

بازرسی دوره‌ای از دادسراهای تهران/ ارزیابی سلامت مالی قضات

معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور تاکید کرد: برای هر یک از همکاران قضایی یک پرونده ارزیابی عملکرد تشکیل شده است و سواد قضایی، تعهد قاضی،سلامت مالی و اخلاقی قضات ارزیابی می‌شود.]]>

تعیین ۵۹ شاخص برای ارزیابی عملکرد مناطق شهرداری تهران

مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران از تدوین ۵۹ شاخص کلیدی و کمی برای ارزیابی عملکرد مناطق شهرداری تهران خبر داد و گفت: این شاخص‌ها در نهایت یک ارزیابی جامع و یکپارچه از عملکرد مناطق شهرداری به مدیران ارشد ارائه خواهد کرد.]]>

تعیین 59 شاخص کلیدی و کمی برای ارزیابی عملکرد مناطق شهرداری تهران

مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران از تدوین 59 شاخص کلیدی و کمی برای ارزیابی عملکرد مناطق شهرداری تهران خبر داد و گفت: این شاخص‌ها در نهایت یک ارزیابی جامع و یکپارچه از عملکرد مناطق شهرداری به مدیران ارشد ارائه خواهد کرد.

کاهش نرخ ارز با هدف یکسان‌سازی بازارها

یک مدیر عامل اسبق بانکی با اشاره به کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد و نزدیک شدن آن به قیمت سامانه نیما، این مساله را به دلیل کاهش تقاضا و قیمت در بازار آزاد ارزیابی کرد و در نهایت آن را باعث ایجاد یک بازار واحد ارزی دانست.

محکومیت ۲۵ میلیاردی متخلف ارزی در اصفهان

مدیرعامل یک شرکت خصوصی با تخلف ارزی در اصفهان به ۲۵ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

اراک| سیاست دولت در زمینه بازه زمانی گاز گلخانه‌ها ایراد دارد

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: ارزیابی سازمان مدیریت در بحث واگذاری پروژه‌هال پذیرفته نیست زیرا با توجه به این که این جدول ملاکی برای تصمیم‌گیری در کشور است این روند سبب اختلال شده و به طور حتم تذکر لازم داده می‌شود.

اقدامات بانک مرکزی برای کاهش نرخ ارز

از ابتدای روی کار آمدن رئیس جدید بانک مرکزی، سیاست‌های جدی و جدیدی برای کنترل نرخ ارز در دستور کار قرار گرفته است. سیاست‌هایی که نه‌تنها توانسته روند اوج‌گیری قیمت دلار را متوقف کند بلکه آن را در مسیر نزولی قرار داده است.

تعادل بازار سکه و ارز با اتخاذ سیاست های جدید

باید در بودجه ۹۸ از سازوکار «سبد ارزی» استفاده کنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم تدوین«سبد ارزی» در لایحه بودجه ۹۸ با توجه به شرایط تحریم اقتصادی تاکید کرد.