ارزیابی سیاست ارزی جدید

با افزایش شدید نرخ ارز در هفته گذشته و التهاباتی که رخ داد دولت مجموعه سیاست‌های ارزی متفاوتی را اعلام کرده است‌. ]]>مطالب مرتبط

ارز تک نرخی ۳ ماه هم دوام نیاورد

وقتی دولت سیاست‌های جدید ارزی را در فروردین ماه اعلام کرد، کمتر کسی به نتیجه‌بخش بودن این سیاست‌ها خوش‌بین بود و اغلب اقتصاددانان این سیاست‌ها را غیرکارشناسی ارزیابی کردند و فقط چند هفته کافی بود تا نتایج ناگوار آن عیان شود.

سیاست های ارزی دولت کارشناسی شده نیست

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با انتقاد از سیاست های ارزی دولت گفت: متأسفانه این سیاست ها هنوز کارشناسی مناسبی نشده و همین امر عاملی شده تا اجرای آنها نتایج مثبتی نداشته باشد.

سیاست‌های ارزی دولت مناسب نیست/لزوم نظارت بر قیمت ها

کرمان - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس سیاست‌های ارزی دولت را نامناسب دانست و گفت: هر زمان که نرخ ارز ثابت می‌شود نرخ‌های بازاری هم شکل می‌گیرد.

نتایج مثبت سیاست ارزی دولت قابل کتمان نیست

تهران- ایرنا- یک کارشناس اقتصادی هرچند اشکالاتی را به سیاست ارزی دولت وارد کرد اما این اقدام را نافی آثار مثبت بر اقتصاد کشور ندانست و گفت: منتقدان سیاست ارز 4200 تومانی که پیامدهای منفی آن را پررنگ می کنند، اقتصاد بین الملل نمی دانند و بحث افزایش تورم را

سیاست های ارزی برای تولید مشکل ساز است

قزوین- استاندار قزوین گفت: سیاست های ارزی در شرایط کنونی مشکلات تولیدکنندگان را بیشتر کرده و باید برای آن تدبیر شود.

از طرح جدید ارزی تا نرخ سود‌های بانکی

روزنامه‌های چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷ به طرح جدید ارزی و موضوعات اقتصادی همچون نرخ سود بانک‌ها و بازار مسکن پرداختند.

سیاست های ارزی بازنگری شود

کرمان- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلی ترین دلیل اتفاقات کنونی بازار کشور به تغییر قیمت ارز ارتباط دارد، گفت : برای رسیدن به وضع مطلوب باید سیاست های ارزی مورد بازنگری قرار گیرد .

سیاست های ارزی بازنگری شود

کرمان- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلی ترین دلیل اتفاقات کنونی بازار کشور به تغییر قیمت ارز ارتباط دارد، گفت : برای رسیدن به وضع مطلوب باید سیاست های ارزی مورد بازنگری قرار گیرد.

پرداخت ارز دولتی متوقف نمی شود

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی این موضوع را که دولت می خواهد پرداخت ارز 4 هزار و 200 تومانی را متوقف کند، تکذیب کرد و گفت: با توجه به روند غیر معمول و غیر منطقی ثبت سفارش انجام شده از ابتدای امسال تاکنون لازم بود ارزیابی هایی در این باره انجام ش

ناهمخوانی اصلاح آیین‌نامه کارت بازرگانی با سیاست ارزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور، اصلاح مقررات صدور کارت بازرگانی توسط وزرات صنعت، معدن و تجارت را مغایر با سیاست‌های ارزی و تجاری کشور دانست.

دلیل آرامش نسبی بازار ارز

یک اقتصاددان با بیان اینکه نبود شفافیت‌ و ابهام در تصمیم‌گیری‌های ارزی دولت باعث ایجاد رانت‌های ارزی می‌شود، آرامش نسبی بازار ارز را ناشی از انتظار فعالان برای تعیین تکلیف وضعیت بازار ثانویه ارزیابی کرد.

سیاست‌های ارزی،صادرات رسمی زعفران را ۴۵درصد کاهش داد/افزایش قاچاق

نائب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۴۵ درصدی صادرات این محصول در خردادماه امسال خبر داد و گفت: سیاست‌های ارزی دولت باعث کاهش صادرات رسمی و قاچاق این محصول به خارج از کشور شد.

انتقاد عارف از مدیریت ارزی دولت روحانی

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: از بعضی دولتمردان تعجب می‌کنم که از تجربیات موفق دولت اصلاحات در زمینه مدیریت ارزی استفاده نمی‌کنند.

مشکل ثبت‌سفارش کالا در مناطق آزاد هفته آینده حل می‌شود

با اجرایی شدن سیاست ارزی دولت از تاریخ ۲۱ فروردین امسال، کماکان امکان ثبت سفارش برای تولیدکنندگان مناطق آزاد در سامانه ارزی فراهم نشده و آن‌ها نمی‌توانند مواد اولیه موردنیاز خود را وارد کنند.

ارزیابی انتقادی نهاد علم در ایران به روایت مهدی گلشنی

سومین قسمت از سری جدید برنامه زاویه به موضوع ارزیابی انتقادی نهاد علم در ایران اختصاص دارد.

لرستان| سیاست‌های بین‌المللی متأثر از سیاست‌های ترامپ است؛ توقعاتمان باید متناسب با شرایط جدید باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سیاست‌های بین‌المللی متأثر از سیاست‌هایی است که ترامپ تعریف می‌کند گفت: با توجه به تحریم‌هایی که در حال وقوع است حتماً شرایطمان مشکل‌تر خواهد شد که توقعاتمان باید متناسب با شرایط جدید باشد.

سردرگمی واردات(2)| 7 خوان واردات و مصائب مقررات جدید ارزی بانک مرکزی

صدور مقررات و مصوبات، بخشنامه‌ها و دستور العملهای اخیر ارزی با لایه‌های از تصمیمات غیر کارشناسی خود مهمترین عامل نابسامانی و سردرگمی در فرآیند ورود و ترخیص کالاهاست.

شرایط جدید معافیت از مالیات/نحوه تجدید ارزیابی دارایی‌ها ابلاغ شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها برای سال ۹۷ و شرایط برخورداری از نرخ صفر مالیاتی را ابلاغ کرد.

اصلاح آیین‌نامه کارت بازرگانی با سیاستهای ارزی کشور همخوانی ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشت: اصلاح مقررات مربوط به صدور کارت بازرگانی توسط وزرات صنعت، معدن و تجارت با سیاست‌های ارزی و تجاری کشور همخوانی ندارد.

ولایتی: سیاست‌مداری غیر از سیاست‌بازی است

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه سیاست‌مداری غیر از سیاست‌بازی است، گفت: سیاست به معنای تدبیر است و این که بعضی تا صحبت از سیاست می‌شود می‌گویند ما که اصلا اهل مسائل سیاسی نیستیم این هنر نیست.