تصمیم دولت و بانک مرکزی در تک نرخی ارز باید پایدار باشد

رئیس اتاق تعاون ایران : نوسانات ارزی در فعالیت‌های اقتصادی کشور به ویژه صادرات تعاونی‌ها تاثیرگذار و اقدام دولت و بانک مرکزی در تک‌نرخی نرخ ارز به شرط استمرار بسیار مطلوب است.مطالب مرتبط

دولت تخلف کرده؛ افزایش حقوق کارکنان باید ۱۲ تا ۲۰ درصد باشد نه ۶ تا ۱۲ درصد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ما منتظر اقدام سریع رئیس جمهور در تغییر تیم اقتصادی اعم از رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستیم تا شرایط تصمیم‌گیری‌ها در این حوزه تغییری اساسی پیدا کند.

دولت نرخ تورم واقعی را به مردم اعلام کند

رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه دولت برای افزایش نرخ سود بانکی باید در اعلام نرخ تورم واقعی صادق باشد، گفت: دولت صادقانه به مردم اعلام کند تورم 8 درصدی را باید به موزه تاریخ بسپاریم.

آذربایجان شرقی| بانک‌ها اعتنایی به مصوبات دولت ندارند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: چطور می‌شود دولت مصوبه‌ای داشته باشد ولی بانک‌ها به دلیل عدم اجرای مصوبه، دولت جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرد، مگر مصوبات دولت این‌قدر بی‌ارزش است که بانک‌ها به دستور دولت عمل نمی‌کنند؟

کاهش بدهی دولت به بانک مرکزی/کالاهای اساسی در هر شرایطی‌با دلار بیش از۴۲۰۰یا ۴۳۰۰ عرضه نمی‌شود

سخنگوی دولت اعلام کرد که بدهی دولت به بانک مرکزی که چیزی حدود ١٠ هزار میلیارد تومان بود به ٨ هزار و ٥٠٠ میلیارد تقلیل یافته است.

افزایش حقوق کارکنان باید ۱۲ تا ۲۰ درصد باشد نه ۶ تا ۱۲ درصد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ما منتظر اقدام سریع رئیس جمهور در تغییر تیم اقتصادی اعم از رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستیم تا شرایط تصمیم‌گیری‌ها در این حوزه تغییری اساسی پیدا کند.

رییس جمهوری برای استقلال بانک مرکزی اقدام کند

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران، گفت: راه نجات کشور این است که دولت دست خود را به سوی بانک مرکزی دراز نکند و پیشنهاد من به رییس جمهوری این است که در آستانه تغییر رییس کل بانک مرکزی، برای استقلال بانک مرکزی نیز اقدام کند.

اروپا فعالسازی حساب بانک مرکزی ایران را بررسی می کند

تهران-ایرنا- دولت های فرانسه، انگلیس و آلمان به ایران اعلام کرده اند در چارچوب پیشنهادی برای زنده نگه داشتن برجام، در حال بررسی فعال سازی حساب های بانک مرکزی این کشور با بانک های مرکزی کشورهای خود هستند.

کاهش بدهی دولت به بانک مرکزی

سخنگوی دولت اعلام کرد که بدهی دولت به بانک مرکزی که چیزی حدود ١٠ هزار میلیارد تومان بود به ٨ هزار و ٥٠٠ میلیارد تقلیل یافته است.

تلاش اروپا برای ایجاد کانال مالی میان بانک مرکزی ایران و بانک‌های مرکزی اروپایی

یک روزنامه آمریکایی گزارش داد: دولت‌های انگلیس، فرانسه و آلمان برای حفظ توافق هسته‌ای در حال ایجاد کانال‌های مالی میان بانک مرکزی ایران و بانک‌های خودشان هستند.

راه وشهرسازی باید درباره بیمارستان اسلام آباد تصمیم گیری کند

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: راه و شهرسازی باید در خصوص تخریب یا مقاوم سازی بیمارستان اسلام آبادغرب تصمیم گیری کند و در آینده اگر اتفاقی افتاد باید پاسخگوی تصمیم خود باشد.

یک بام و دو هوای تعیین قیمت سکه/محاسبه مهریه‌ها با کدام نرخ دلار؟

اگرچه دولت می‌گوید که نرخی به غیر از ۴۲۰۰ تومان را برای دلار به رسمیت نمی‌شناسد، اما قیمت هرقطعه سکه برای پرداخت مهریه در دادگاهها، از سوی بانک مرکزی با دلار قاچاق تعیین می‌شود.

تک نرخی کردن قیمت ارز توسط دولت سیاستی اشتباه بود

اراک- معاون اتاق بازرگانی ایران گفت: اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومانی ارز توسط دولت در راستای کنترل و کاهش التهاب بازار اقدامی درست بود، اما تک نرخی کردن ارز قطعا سیاستی غلط است.

تغییرات در دولت به تغییر رئیس کل بانک مرکزی ختم می شود

فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: گفته می‌شود همه تغییرات در دولت ممکن است صرفا به تغییر رئیس کل بانک مرکزی ختم شود که دوره پنج‌ساله‌اش به‌طور قانونی رو به اتمام است.

توسعه پایدار با همکاری صادقانه دولت و مردم قابل تحقق است

تربت حیدریه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: توسعه پایدار تنها با همکاری صادقانه دولت ومردم قابل دستیابی است و وافقان و خیرین بهترین وموثرترین بازو در تحقق توسعه اقتصادی پایدار می باشد.

برای تغییر تیم اقتصادی دولت و در راس آن رئیس کل بانک مرکزی به سرعت اقدام کنید

دیده بان شفافیت و عدالت در بیانیه‌ای نسبت به عملکرد بانک مرکزی در منتشر نکردن لیست کامل دریافت کنندگان ارز دولتی واکنش نشان داد و از رئیس جمهور خواست تا نسبت به تغییر تیم اقتصادی و در راس آن تغییر رئیس کل بانک مرکزی اقدام کند.

بانک مرکزی شبهات و قصورها در پرداخت ارز دولتی را گردن نگرفت

بانک مرکزی اعلام کرد فرایند ثبت سفارش برای واردات، اولویت بندی کالاها و تعیین اینکه ورود چه کالاهایی برای کشور لازم است در اختیار بانک مرکزی نیست و این بانک با تخصیص ارز به برخی از مصارف ارزی مخالف است.

پرداخت ارز دولتی متوقف نشد/ارز مسافرتی در حال تصمیم‎گیری

مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی این موضوع را که دولت می خواهد پرداخت ارز 4 هزار و 200 تومانی را متوقف کند، تکذیب کرد.

اطلاعیه دولت درباره شایعه استعفای جهانگیری و انتخاب نهاوندیان به عنوان رئیس بانک مرکزی

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت با تکذیب انتخاب نهاوندیان به عنوان رییس بانک مرکزی اعلام کرد که روابط جهانگیری و نهاوندیان، همیشه بر پایه همکاری نزدیک و صمیمانه بوده است.]]>

رئیس‌جمهور نسبت به استقلال بانک مرکزی اقدام کند

امام جمعه موقّت تهران گفت: اکنون که رئیس کل بانک مرکزی، پایان حکم خود و دوران مدیریت خود را تجربه می‌کند، و در آستانه تغییر رئیس کل بانک مرکزی هستیم، به رئیس جمهور محترم پیشنهاد می‌دهم برای استقلال بانک مرکزی اقدام کند.

تیم اقتصادی دولت نیازمند یک «ارشد» است/ وزیر اقتصاد باید متخصص و باتجربه باشد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر لزوم انسجام در تیم اقتصادی دولت گفت: باید یک نفر «ارشد» در این تیم حضور داشته باشد.