طرح ترافیک تهران در دستور کار کمیسیون شهرداری‌های دیوان عدالت اداری

یک منبع آگاه در دیوان عدالت اداری ​: طرح ترافیک تهران که به تصویب شورای شهر رسیده و برای اجرا به شهرداری ابلاغ شده، اکنون در دستور کار کمیسیون تخصصی شهرداری های دیوان عدالت اداری قرار گرفته است.مطالب مرتبط

ورود 14 هزار پرونده کمیسیون ماده 100 به دیوان عدالت اداری

مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری گفت: علی‌رغم تكلیف نظارتی شهرداران بر ساخت و سازها برابر قانون و مفاد پروانه‌های صادره در سال، متأسفانه شاهد ورود 14 هزار پرونده ماده صد در دیوان عدالت اداری هستیم كه زیبنده نظام اداری ناظر برساخت وسازها نیست.

تعامل هم افزا و پایدار شورای عالی استانها با دیوان عدالت اداری

رئیس شورای عالی استان ها در تشریح جزئیات جلسات این شورا با دیوان عدالت اداری از رفع مشکل حوزه شورا و شهرداری ها پیرامون "اخذ عوارض از ارزش افزوده تغییر کاربری" خبرداد.

ورود ١٤٠٠٠ پرونده ماده صد به دیوان عدالت اداری

مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری گفت: باتوجه به اینکه علیرغم تکلیف نظارتی شهرداران برساخت وسازها برابرقانون و مفاد پروانه‌های صادره، متأسفانه سالانه شاهد ورود١٤٠٠٠ پرونده ماده صد دردیوان عدالت اداری هستیم که زیبنده نظام اداری ناظر برساخت وسازها

حواشی حکم دیوان عدالت اداری درباره یک دانشجوی بورسیه اخراجی

تهران-ایرنا- ماجرای یکی از بورسیه‌های اخراجی و حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر لزوم جذب او در دانشگاه تربیت مدرس حاشیه‌هایی را به دنبال داشته است.

تعامل هم افزا و پایدار شورای عالی استانها با دیوان عدالت اداری

رئیس شورای عالی استانها در تشریح جزئیات جلسات آن شورا با دیوان عدالت اداری، از رفع مشکل حوزه شورا و شهرداری ها درباره "اخذ عوارض از ارزش افزوده تغییر کاربری" خبرداد.

قزوین| 14 هزار پرونده تخلفات ساختمانی در دیوان عدالت اداری وجود دارد

مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری گفت: حوزه تخلفات ساختمانی و کمیسیون ماده 100 حدود 14 هزار پرونده تخلف دارد که یک باید همگان تلاش کنند تا میزان این تخلفات کاهش یابد.

دیوان عدالت: اخذ آبونمان از قبض تلفن ثابت غیرقانونی است

تهران- ایرنا- اخذ آبونمان از قبض تلفن ثابت با شکایت معاونت حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور و رای دیوان عدالت اداری غیرقانونی اعلام شد.

دیوان عدالت اداری به موضوعات علمی‌ و تخصصی ورود نکند/پرونده دانشجویان بازداشتی در مراحل نهایی

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که دیوان عالی عدالت اداری در موضوع جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها که یک بحث تخصصی و علمیاتی است، ورود پیدا نکند، گفت: رای اخیر این دیوان در خصوص 72 نفر از افراد بورسیه برای جذب در دانشگاه‌ها لازم الاجرا است، اما ت

اصلاح بندهای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل و ترافیک

دومین جلسه «کمیسیون حمل و نقل ترافیک تدوین برنامه پنج ساله سوم» در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

دیوان عدالت یک مصوبه دولت درباره مسکن مهر را ابطال کرد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه هیأت وزیران مبنی بر اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مبارزه با حوادث غیرمترقبه به احداث و تکمیل خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر را ابطال کرد.

اصلاح بندهای برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل

دومین جلسه «کمیسیون حمل و نقل ترافیک تدوین برنامه پنج ساله سوم» در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

توضیح وزیر علوم درباره حکم بورسیه ها در دیوان عدالت اداری

وزیر علوم با ارائه توضیحاتی درباره حکم بورسیه در دیوان گفت: ما قطعا استنکاف و عدم توجه به قانون را قبول نداریم و حکم دیوان اجرایی می شود.

با حکم دیوان عدالت؛ فرزندان جانبازان مشمول ماموریت آموزشی نمی‌شوند

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت سازمان بازرسی کل کشور، ماده 9 آئین نامه ساماندهی اشتغال فرزندان جانبازان 25 درصد مبنی بر تسری ماموریت آموزشی جانبازان به فرزندان شهدا و جانبازان را غیرقانونی دانست و ابطال کرد.

سالانه ۱۰۰ هزار تخلف ساختمانی در کشور صورت می گیرد

قزوین- مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری کشور گفت: سالانه ۱۰۰ هزار تخلف ساختمانی در کشور صورت می گیرد که حدود ۱۴ هزار پرونده آن در دیوان عدالت بررسی می شود.

اخذ آبونمان تلفن غیرقانونی اعلام شد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری حسب شکایت معاونت حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور،‌ اخذ آبونمان تلفن غیرقانونی را ممنوع اعلام کرد.

رئیس پلیس تهران: «تغییر ساعات اداری» ترافیک پایتخت را کم کرد

رئیس پلیس تهران با مثبت ارزیابی کردن تاثیر اجرای طرح «تغییر ساعات اداری» بر ترافیک معابر پایتخت گفت: به نظر می‌رسد اگر این طرح با پشتوانه مطالعات کارشناسی همراه شود می‌تواند تاثیرات بسیار خوبی در ترافیک معابر پایتخت داشته باشد.

باید ظرفیت مراکز معاینه فنی را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهیم/ نمی‌توان خودروهای برون شهری را ملزم به استفاده از فیلتر دوده کرد

دومین جلسه «کمیسیون حمل و نقل ترافیک تدوین برنامه پنج ساله سوم» در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.]]>

پیشنهاد تشکیل کمیته‌ رایزنی با پیمانکاران شهرداری/ عدم واریز درآمد طرح ترافیک به خزانه

رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران در مورد عملکرد یک ساله این کمیسیون توضیحاتی را ارائه کرد.

احضار میرلوحی به دادگاه/ کاهش نظارت پلیس در طرح ترافیک

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران، متن حذف شده یادداشتش در گزارش عملکرد یک ساله شورا را به عنوان نطق پیش از دستور قرائت کرد.

تشدید ترافیک پایتخت در مهر

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در ابتدای مهر پیک ترافیک بیشتر می‌شود، گفت: در روزهای ابتدایی مهر هنوز تکلیف سرویس مدارس مشخص نیست و همین امر باعث بروز ترافیک بیشتری می شود.