رشد ٣٠درصدی صدور بیمه عمر/ نفوذ بیمه به ٢.٣درصد رسید

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه نفوذ بیمه به ٢.٣درصد رسیده است، گفت: صدور بیمه عمر سی درصد رشد داشت.مطالب مرتبط

طرح بیمه های خُرد روی میز شورای عالی بیمه

تهران- ایرنا- رییس کل بیمه مرکزی از برنامه توسعه بیمه های خرد خبر داد و گفت: باید بیمه های خرد را جدی بگیریم زیرا می توانند به افزایش سطح اشتغال و رفاه کشور بیانجامند؛ بنابراین بزودی طرح نهایی آن در شورای عالی بیمه مطرح می شود.

همپوشانی بیمه ای در استان کردستان رفع می شود

سنندج - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه بیمه شده هایی در سطح استان هستند که از 2 دفترچه بیمه استفاده می کنند، گفت: در راستای خدمات رسانی بیشتر به افراد ضعیف جامعه، رفع همپوشانی بیمه ای این افراد با جدیت دنبال می شود.

روند بیمه روستایی کند شده است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی گفت : با گسترش چتر بیمه ای در روستاها نگرانی از آینده کاهش پیدا می کند این درحالی است که ضعف اطلاع رسانی موجب شده روند بیمه این قشر مولد و تاثیر گذار در حوزه اقتصاد مقاومتی به کندی انجام گیرد.

بدعهدی بیمه‌ها عامل بی‌رغبتی کشاورزان به بیمه کشاورزی است

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه‌‌‌ها به صورت کامل به وظایف خود عمل نمی‌کنند و همین موضوع موجب دلخوری کشاورزان از شرکت‌های بیمه شده است و همین موضوع موجب کاهش رغبت کشاورزان نسبت به بیمه محصولات کشاورزی می‌شود.

تمدید یک ماهه بیمه تکمیلی بازنشستگان/بازبینی نرخ‌های جدید بیمه

مدیر عامل بیمه آتیه‌سازان حافظ گفت: صندوق بازنشستگی از وضعیت بیمه آتیه‌سازان رضایت دارد بطوری که حتی هم اکنون به بحث بیمه‌ای تکمیلی بازنشستگان ورود کرده‌ و برای یک ماه آن را تمدید کرده‌ایم.

۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت در زمان تشکیل ۶ میلیون بیمه شده را تحت پوشش داشت و امروز بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده ‏را تحت پوشش ۵ صندوق خود دارد.‏

130هزار همپوشانی بیمه ای در آذربایجان غربی شناسایی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رفع همپوشانی بیمه ای در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت: 130 هزار همپوشانی بیمه ای با سایر سازمان های بیمه گر در این استان شناسایی شده که رفع آنها در اولویت قرار گرفته است.

حرکت بیمه سلامت در ریل برنامه ششم توسعه

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: قوانین مربوط به بیمه سلامت در برنامه ششم توسعه اعم از استحقاق سنجی، رفع هم‌پوشانی، مراجعه بیمه شدگان رایگان به بخش دولتی و پایگاه جمعیتی ایرانیان در حال انجام است.

کاهش حوادث رانندگی با تعامل صنعت بیمه و پلیس راهور

رییس کل بیمه مرکزی گفت: هر چقدر خسارت کمتری پرداخت کنیم قطعا می توانیم نرخ بیمه نامه ها را کاهش دهیم که این امر مستلزم تعامل پلیس و صنعت بیمه است.

ماجرای نارضایتی ۲میلیون بازنشسته و مناقصه‌ای که هر سال فقط یک «برنده» دارد!

یک ماه از به اتمام رسیدن اعتبار بیمه تکمیلی بازنشستگان می گذرد اما هنوز مناقصه انتخاب بیمه‌گذار برتر برگزار نشده،این درحالی است که بازنشستگان از بیمه قبلی خود ناراضی هستند اما بیمه دیگری هم نیست که شرایط شرکت در مناقصه را داشته باشد.

هزینه بیمه و فرانشیز بیماران خاص رایگان است

اصفهان- مدیر کل بیمه سلامت اصفهان گفت: سه هزار و ۶۰۰ بیمار خاص در استان داریم که اداره بیمه سلامت هزینه های بیمه و فرانچیز آنها را رایگان در نظر گرفته است.

شناسایی و رفع هم‌پوشانی بیمه‌ای کمیته امداد با سازمان بیمه سلامت

رییس کمیته امداد با تاکید بر تجمیع بیمه ها بر اساس قانون پنجم توسعه گفت: بزودی با گسترش و تکمیل سیستم‌های فناوری، هم‌پوشانی‌های موجود در بخش بیمه روستایی و شهری را شناسایی و رفع خواهیم کرد.

بایدها و نبایدها در بازاریابی‌های خیابانی بیمه عمر

مدیر بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه دانا با اشاره به گسترش شبکه فروش در برخی از اماکن عمومی گفت: اغلب این بازاریابی‌ها با وعده‌های غیرواقعی صورت می‌گیرد.

انجام ماموریت صندوق خسارت‌های بدنی در گروه توانمندی شرکت‌های بیمه

رئیس بیمه مرکزی انجام صحیح ماموریت صندوق تامین خسارت‌های بدنی را در گروی توانمندی شرکت‌های بیمه‌ عنوان کرد و گفت: شرکت‌های بیمه ۸ درصد از حق بیمه دریافتی شخص ثالث را به صندوق تزریق می‌کنند.

زنجان| بدعهدی شرکت‌های بیمه‌‌ای عامل بی‌رغبتی کشاورزان به بیمه محصولات است/ دستان کشاورزان بدون "حامی"

با وجود آنکه بیمه باید به‌عنوان ابزاری اطمینان بخش پشتیبان کشاورزی باشد اما کشاورزان تمایلی به بیمه کردن محصولات خود ندارند و دلیل آن را بد عهدی مسئولان عنوان می‌کنند.

طرح بیمه اجتماعی جوانان روستایی در قزوین

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قزوین از اجرای طرح بیمه روستاییان بالای ۱۸ سال خبر داد.

تهدید و کلاه‌برداری با استفاده از نام «بیمه سلامت«/ معرفی ۵ شرکت متخلف به مراجع قضایی

برخی از شرکت‌های خصوصی با استفاده از نام بیمه سلامت و با تهدید مردم اقدام بازاریابی برای صدور کارت ارایه خدمات درمانی کرده‌اند.

انجام ماموریت صندوق خسارت های بدنی

رئیس کل بیمه مرکزی انجام صحیح ماموریت صندوق تامین خسارت های بدنی را در گرو توانمندی شرکت‌های بیمه‌ای عنوان کرد و گفت: شرکت‌های بیمه ۸ درصد از حق بیمه دریافتی شخص ثالث را به این صندوق تزریق می‌کنند.

عمده دارو‌های بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه است/ برنامه بیمه سلامت برای حذف دفترچه‌های کاغذی

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران گفت: عمده دارو‌های بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه است اما این الزام وجود ندارد که هر داروی جدیدی وارد بازار می‌شود در سیستم ما وجود داشته باشد.

خدمات درمانی بیمه سلامت بدون وقفه در استان قزوین ارائه می شود

قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت:با همکاری دانشگاه پزشکی ومراکز درمانی دولتی و خصوصی هیچ مشکلی در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان نداریم و داروهای خاص نیز همچنان تحت پوشش بیمه است.