بانک مرکزی باید سیاست تک نرخی شدن ارز را زودتر ا جرا می‌کرد

رئیس اتاق تعاون ایران با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید سیاست‌ تک نرخی شدن ارز را زودتر اجرا می‌کرد، گفت: نه تنها بخش تعاون بلکه سایر بخش‌های اقتصادی از نوسانات ارز دچار چالش شدند.مطالب مرتبط

ارز را هرچه زودتر تک‌نرخی کنید

رییس اتاق بازرگانی تهران معتقد است با توجه به مشکلاتی که چند نرخی شدن ارز برای اقتصاد کشور در ماه‌های گذشته به وجود آورده بهترین راه‌حل تک‌نرخی شدن ارز در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

بانک مرکزی بر روند بازار مسلط است

رئیس کل بانک مرکزی : مردم مطمئن باشند بازار ارز با تدابیر اتخاذ شده در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی سیر تعادلی خود را طی می‌کند

بانک های ادغامی نظامی به سرعت مجامع خود را برگزار کنند

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر برگزاری مجامع عمومی بانک های ادغامی در بانک سپه، گفت: حفظ حقوق مشتریان و شهروندان باید در اولویت بانک سپه و بانک های ادغام شونده باشد.

مذاکرات رئیس کل بانک مرکزی با رئیس بانک مرکزی عراق

رئیس کل بانک مرکزی در مذاکرات با همتای عراقی خود نحوه پیگیری و اجرای توافق ماه گذشته بانک‌های مرکزی دو کشور را مورد بحث و توافق قرار داد

بانک مرکزی همچنان حامی بانک‌ها و موسسات اعتباری است

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک سپه با ادغام پنج بانک و موسسه اعتباری، بانکی قوی و ارایه دهنده خدمات بهتر در عرصه نظام بانکی خواهد بود.]]>

راهکارهای مدیریت هیجانات بازار ارز

عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با اشاره به لزوم مدیریت بازار ارز در ایام پایانی سال گفت: سیاست بانک مرکزی باید پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد و بازار ارز باشد.

ارز 4 نرخی شده است/ چرا 30 هزار میلیارد تومان به خودروسازان اختصاص می‌یابد؟

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ارز در بازار 4 نرخی شده و 4 ارز نیما، سنا، بازار آزاد و دولتی (4200) تومانی داریم که موجب رانت و فساد شده است.

انتصاب های جدید در بانک مرکزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی رئیس­ و سه عضو هیئت نظار بانک مرکزی را منصوب کرد

همتی: با ادغام 6 بانک​​ خدمت به مردم مختل نمی‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در جریان ادغام 6 بانک، ­ اختلالی در خدمات رسانی به مشتریان این بانک‌ها ایجاد نخواهد شد

همتی: بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است

رییس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی بر روند تعادلی بازار ارز با تدابیر اتخاذشده تأکید کرد.

دارایی بانک مرکزی آمریکا رکورد زد

بانک مرکزی آمریکا در نظر دارد ترازنامه ۴.۵ تریلیون دلاری خود را کاهش دهد.

مقصران همیشه طلبکار و بی‌تقصیرهای همیشه متهم

بررسی صورت‌های مالی بانک‌ها نشان می‌دهد که بانک‌های نظامی قانونمند، و درمقابل بانک‌های خصوصی با سواستفاده از عدم نظارت بانک مرکزی؛ کوهی از معوقات(معمولا سوخت شده) ایجاد کرده‌اند.

بی‌توجهی متهمان پرونده تعاونی البرز ایرانیان به تذکرات متعدد بانک مرکزی

نماینده دادستان گفت: بانک مرکزی به دفعات متعدد به این افراد تذکر داده که در صورت ادامه فعالیت‌های خود مشمول جرم اخلال در نظام اقتصادی می‌شوند.

ارز ۴۲۰۰ تومانی نصیب واسطه‌ها شد/تصمیم مناسب خواهیم گرفت

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اختصاص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی نتوانسته از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند، گفت که بانک مرکزی و دولت تصمیم مناسب را در این زمینه اتخاذ خواهند کرد.

گزارش شورای نگهبان از بودجه 98 باید زودتر به نمایندگان داده می شد

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش شورای نگهبان درمورد مصوبه بودجه سال 98 کل کشور امروز در اختیار نمایندگان قرار گرفت در حالی که طبق آیین نامه باید زودتر در اختیار نمایندگان قرار می گرفت.

ادغام بانک‌ها تورم را افزایش می‌دهد؟

ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در حالی کلید خورده و مسئولان بانک مرکزی آن را طرحی تاریخی می‌دانند که آماری از میزان بدهی یا ناترازی این بانک‌ها و احتمال چاپ پول و افزایش نقدینگی توسط نهادهای تصمیم‌ساز اعلام نشده است.

انتصاب رییس و سه تن از اعضای هیات نظار بانک مرکزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی احکام جداگانه ای، رییس و سه عضو هیات نظار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را منصوب کرد]]>

ادغام بانک‌ها خللی در خدمت به مشتریان ایجاد نمی‌کند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در جریان ادغام ۶ بانک، اختلالی در خدمات رسانی به مشتریان این بانک‌ها ایجاد نخواهد شد.

اختلاس سه میلیارد و هشتصد میلیون تومانی در شعبه مرکزی بانک کشاورزی بیرجند/ رییس سابق بازداشت شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی گفت: رئیس سابق شعبه مرکزی بانک کشاورزی بیرجند که از سال ۱۳۹۱ به مدت حدود ۶ سال، مسئولیت این شعبه را برعهده داشته است به اتهام اختلاس و برداشت وجوه مشتریان و بانک بازداشت شد.

نگران ارز نباشید، بر بازار مسلط هستیم

در حالی که تجربه گذشته ثابت کرده که قیمت ارز در بازار از مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تاثیر می پذیرد، اما رئیس کل بانک مرکزی معتقد است حواشی تصویب FATF بر بازار ارز تاثیری ندارد و بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است.