بانک مرکزی باید سیاست تک نرخی شدن ارز را زودتر ا جرا می‌کرد

رئیس اتاق تعاون ایران با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید سیاست‌ تک نرخی شدن ارز را زودتر اجرا می‌کرد، گفت: نه تنها بخش تعاون بلکه سایر بخش‌های اقتصادی از نوسانات ارز دچار چالش شدند.مطالب مرتبط

بانک مرکزی باید مستقل از دولت باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر لزوم استقلال بانک مرکزی گفت: دولت نباید چیزی را به بانک­ مرکزی تحمیل کند.

بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت نباید چیزی را به بانک­ مرکزی تحمیل کند و بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد.

آقامحمدی: بانک مرکزی باید مستقل از دولت باشد؛ همتی از اختیار تام خود استفاده کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت نباید چیزی را به بانک­ مرکزی تحمیل کند و این بانک باید استقلال داشته باشد.

مشکل سکه فروش ها با بانک مرکزی/ کدام نهاد باید مجوز دهد؟

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا گفت: در زمینه فروشندگان سکه با مشکلاتی با بانک‌ مرکزی مواجه هستیم و علی رغم تلاش اتحادیه تاکنون موفق به برگزاری جلسه‌ای در این خصوص با بانک مرکزی نبوده ایم.

همتی: اکنون زمان توجه جدی به تولید ورشد اقتصادی است

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: با توجه به ثبات نسبی در بازار ارز، در کنار برنامه های بانک مرکزی برای تقویت تدریجی ارزش پول ملی، اکنون توجه جدی به تولید و رشد اقتصادی باید جزو اولویت های اصلی سیاست های اقتصادی کشور باشد.

دستور رهبر انقلاب برای تقویت ارزش پول ملی و استقلال بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی در دیدار مدیران عامل بانک‌ها تقویت پول ملی و تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی را، ۲ اولویت اصلی بانک مرکزی عنوان کرد.

کرمان| بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مستقل می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارش کامل اصلاح قانون بانک مرکزی این هفته به صحن علنی مجلس می‌رود گفت: در قانون جدید بانک مرکزی مستقل می‌شود و دولت نمی‌تواند به بانک مرکزی کشور دستور بدهد.

بانک مرکزی در بحران اقتصادی کشور مقصر است/ جایگاه نامطلوب تکافل در صنعت بیمه

آیت‌الله تسخیری با بیان اینکه تکافل نمی‌تواند جایگزین مزایای بیمه شود تأکید کرد: بانک مرکزی ایران باید قوانین کمیته فقهی بانک توسعه اسلامی را ترجمه و به نظام بانکی ابلاغ کند اما تا این لحظه چنین اتفاقی رخ نداده است.

استقبال فعالان بخش خصوصی از اقدامات تازه بانک مرکزی

محدودیت سقف عمومی تراکنش از طریق پوز یکی از اقدامات مثبت و تاثیرگذار بانک مرکزی در کنترل نوسانات قیمتی بویژه نرخ ارز بوده است؛ اما تا رسیدن به نقطه مطلوب، اقدامات دیگری نیز باید انجام شود.

بانک مرکزی بانک ها را برای افزایش سرمایه فراخواند

رئیس کل بانک مرکزی در بخشنامه ای بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را ملزم به تدوین برنامه ی مشخص و مناسب به منظور بهبود وضعیت و کیفیت سرمایه نظارتی کرد.

اردوغان: رنج مردم یمن باید هر چه زودتر پایان یابد

رئیس جمهوری ترکیه در نشست رسانه‌ای سران «گروه ۲۰» اعلام کرد: رنج مردم یمن باید هر چه زودتر پایان یابد.

صلاحیت مدیران بانکی باید توسط بانک مرکزی تایید شود

اداره مطالعات و مقررات بانکی در ابلاغیه‌ای به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی بر لزوم تایید صلاحیت مدیران بانکی توسط بانک مرکزی تاکید کرد.

بخشنامه بانک مرکزی برای تسویه اضافه برداشت بانک‌ها قابلیت اجرا ندارد

یک مقام مسئول نظام بانکی با بیان اینکه کنترل اضافه برداشت و کاهش بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی نیازمند یک برنامه مشخص است، گفت: بخشنامه رئیس کل بانک مرکزی بدون تدوین یک برنامه مشخص و زمان‌بندی شده، قابلیت اجرا ندارد.

اظهار نظر زنگنه در کمیسیون انرژی درباره طرح دو نرخی شدن بنزین

عضو کمیسیون انرژی گفت: وزیر نفت در خصوص طرح دو نرخی شدن بنزین گفت من به تنهایی نمی توانم در این خصوص تصمیم گیری کنم و باید شورای عالی اقتصادی در این خصوص تصمیم گیری کند.

دستور رهبر انقلاب به بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی از دستور ایشان به این بانک برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و نیز رعایت استقلال بانک مرکزی خبر داد.

افزایش قدرت مداخله بانک مرکزی برای تقویت ثبات خارجی اقتصاد

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: افزایش پایه پولی از طریق خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی، قدرت مداخله برای تقویت ثبات خارجی اقتصاد را ایجاد کرد و بانک مرکزی در این مسیر حرکت کرده است.

بانک مسکن هیچ اضافه برداشتی از منابع بانک مرکزی نداشته است

بانک مسکن در واکنش به گزارش «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به بانک مرکزی چقدر بدهی دارند» اعلام کرد که طی پنج سال گذشته با مدیریت منابع و مصارف خود هیچ گونه اضافه برداشتی نداشته است.

روایت همتی از دستور رهبری به بانک مرکزی/ ارزش پول ملی تقویت شود

همتی ضمن اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری به دستور ایشان به بانک مرکزی برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و نیز اهمیت استقلال بانک مرکزی خبر داد.

بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک به افزایش نرخ بهره ادامه می‌دهد

یکی از اعضای هیأت مدیره فدرال رزرو آمریکا گفت: این بانک به اجرای سیاست افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.

سیاست تحریم محور آمریکا بانک های این کشور را سردرگم کرد

تهران- ایرنا- یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که بانک های این کشور بین سیاست تحریم-محور واشنگتن و سیاست اتحادیه اروپا در حمایت از برجام به دلیل تضاد حقوقی در اجرای تحریم ها سردرگم هستند.