تحقق حقوق شهروندی در حوزه دستگاه‌های اداری رو به بهبود است

رییس مرکز سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم گفت: در زمینه حقوق شهروندی در حوزه دستگاه های اداری می‌گوییم که وضعیت رو به بهبودی است؛ اما سرعتمان کم است. باید این روند مثبت را با سرعت بیش‌تر ادامه دهیم.مطالب مرتبط

رعایت حقوق شهروندی در نظام اداری مطلوب نیست

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه وضعیت موجود حقوق شهروندی در نظام اداری با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد، گفت: آموزش مردم با هدف آشنایی با حقوق شهروندی خود، گریزناپذیر است.

فقه سنتی ما فردمحور است/ آیا دستگاه فقاهت ظرفیت آزاد اندیشی دارد؟

شفیعی گفت: فقه سنتی ما فردمحور است یعنی فرد را در کل جامعه نمی‌بیند و مشکلات او را بعنوان یک فرد می‌خواهد حل کند. از این دستگاه فقاهت نمی‌توانید حقوق بشر یا یا حقوق شهروندی را استخراج کنید.

پیشنهادات رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس برای محرومیت‌زدایی

رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس در نامه‌ای به رییس‌جمهور پیشنهاداتی در راستای مقابله با مشکلات استان‌ها و مناطق محروم و پیشبرد برنامه‌های دولت در جهت محرومیت‌زدایی ارائه کرد.

اقلیت‌های دینی از حقوق شهروندی برابر برخوردار هستند

تهران - ایرنا – نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقلیت‌های دینی در ایران از حقوق شهروندی برابر با دیگر ایرانیان برخوردار هستند و به اجرای امور دینی ـ فرهنگی خود در آزادی کامل می پردازند.

تدوین کتاب آموزش حقوق شهروندی برای دختران

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش از تدوین کتاب آموزش حقوق شهروندی برای دختران خبر داد.

میزخدمت قبل از خطبه‌های نماز جمعه ایلام + تصاویر

میز خدمت به عنوان یکی از مولفه‌های راعایت حقوق شهروندی در نظام اداری و برقرار کننده ارتباط بی واسطه مردم و مسئولان در مصلی ایلام و قبل از نماز جمعه ایلام توسط کلیه ادارات استان ایلام انجام شد.

نماینده مجلس: 70 درصد دستگاه های اداری البرز مستاجر هستند

کرج – ایرنا – نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و بخش آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: 70 درصد دستگاه های اداری این استان در مکانهای استیجاری است.

الهام فخاری: رفتار شهروندی سازمانی الگوی رفتار سازمانی کارکنان شهرداری باشد

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت تدوین نظامنامه‌ی اخلاق حرفه‌ای شهرداری تهران و تحقق رفتار شهروندی سازمانی گفت: رفتار شهروندی سازمانی الگوی رفتار سازمانی کارکنان شهرداری باشد.

نظام اداری بازنگری شود/ دستگاه‌های نظارتی اجازه ریسک را گرفته‌اند

بوشهر - استاندار بوشهر گفت: نظام اداری به عنوان بزرگترین مشکل مورد توجه و بازبینی قرار بگیرد تا آسیب‌های اجتماعی حاصل از نظام اداری ناکارآمد از بین برود.

محورهای سه گانه بهبود محیط کسب و کار

نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه بهبود محیط کسب و کار ارتقا شاخص سهولت کسب و کار، توانمندسازی بخش خصوصی و بهبود شاخص رقابت‌پذیری را از محورهای مرکز مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار عنوان کرد.

تسهیلات خوداشتغالی، معیشت مردم را بهبود می بخشد

رشت – ایرنا-فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت توجه به تسهیلات خوداشتغالی گفت: این تسهیلات در اشتغال روستایی، فراگیر و مشاغل خانگی می تواند معیشت مردم را بهبود ببخشد بنابراین دست اندرکاران این حوزه شامل مسئولان دستگاه ها و بانک ها بایستی همکاری های لا

اردبیل| تولیدات فاخر کودکان و نوجوانان با رویکرد توجه به حقوق شهروندی حمایت می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: تولیدات فاخر کودکان و نوجوانان با رویکرد توجه به حقوق شهروندی حمایت می‌شود.

مناسب‌سازی معابر عمومی شهرها نیاز اساسی توانخواهان

یزد - ایرنا - گرچه تاکید بر مناسب‌سازی معابر عمومی شهرها و سکونتگاه های جمعیتی برای تردد، تامین شرایط زندگی آرام و تحقق حقوق شهروندی معلولان در ایران خصوصا اسلام سابقه طولانی دارد، اما این طرح تاکنون در بسیاری شهرها، روستاها و حتی نهادهای عمومی به درستی ا

علل ناکامی در بهبود فضای کسب و کار

کارشناسان:تصمیمات مرکز پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در سایر دستگاه ها اجرایی نمی شود.

چرایی عدم موفقیت در بهبود فضای کسب و کار

کارشناسان:تصمیمات مرکز پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در سایر دستگاه ها اجرایی نمی شود.

دین با بخشنامه اداری عملی نمی شود

مرند – عضو شورایعالی حوزه های علمیه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دولت و قدرت باید در خدمت دین باشد، گفت: دین با بخشنامه اداری عملی نمی شود.

افزایش حقوق‌ها به ضرر مردم تمام می‌شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش حقوق‌ها به اندازه تورم تاثیری در بهبود معیشت مردم ندارد و به ضرر آنان است.

ارائه آخرین دستاوردها بهبود کسب وکار صنعت نیرو + گزارش

دوره آموزشی مدیران شرکت های توزیع برق کشور با حضور پر فسور فوجی تا، یکی از اساتید برتر دنیا در حوزه بهبود مستمر کسب و کاربرگزار شد.

ساختار اداری نیازمند تحول است

بابل - معاون اداری و مالی تبلیغات اسلامی مازندران گفت: ساختار اداری کشور نیازمند تغییرات جدی است و طرح تحول اداری می تواند بسیاری از نارسایی ها را حل کند.

راهنمای نقشه راه نظام اداری ابلاغ شد

خرم آباد -ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: راهنمای تنظیم برنامه اجرایی سه ساله دستگاه های دولتی در راستای عملیاتی نمودن نقشه راه نظام اداری ابلاغ شد.