تحقق حقوق شهروندی در حوزه دستگاه‌های اداری رو به بهبود است

رییس مرکز سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم گفت: در زمینه حقوق شهروندی در حوزه دستگاه های اداری می‌گوییم که وضعیت رو به بهبودی است؛ اما سرعتمان کم است. باید این روند مثبت را با سرعت بیش‌تر ادامه دهیم.مطالب مرتبط

همگرایی دستگاه ها تحقق حقوق شهروندی را سرعت می بخشد

تهران- ایرنا- دستیار وزیر ارتباطات در امور حقوق شهروندی گفت: تاکنون فعالیت ها و اقدامات پراکنده ای در راستای تحقق حقوق شهروندی صورت گرفته درحالی که حقوق شهروندی حوزه مشورتی و اجرایی است و اگر سازمان ها برنامه محور و همگرا اقدام کنند، دستیابی به اهداف سرع

کتاب «مبانی فقهی حقوق شهروندی» بررسی می شود

نشست معرفی و بررسی کتاب «مبانی فقهی حقوق شهروندی با رویکردی بر حقوق سیاسی و اجتماعی» نوشته احمدرضا خزائی و احمد مرادخانی در سرای کتاب موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

بررسی «مبانی فقهی حقوق شهروندی با رویکردی بر حقوق سیاسی و اجتماعی»

فردی به عنوان دستیار رئیس‌جمهور در امور شهروندی منصوب شده که با الفبای حقوق آشنا نیست

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ریاست جمهوری فردی را به عنوان دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی انتخاب کرده که با الفبای این کار آشنا نیست و مصاحبه وی با آسوشیتدپرس هم از نظر حقوقی و هم از نظر سیاسی مورد ایراد و اشکال است.

ترکمنستان پیشنهادات سازمان ملل جهت بهبود وضعیت حقوق بشر را رد کرد

نمایندگان دولت ترکمنستان تعداد زیادی از پیشنهادات گروه کاری سازمان ملل مربوط به بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور رد کردند.

مولاوردی درباره جاسوس دستگیر شده چه چیزی به خبرگزاری آمریکایی گفت؟

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرش درباره برخورد دستگاه قضا با «نزار زکا» که به اتهام جاسوسی دستگیر شد، اظهار نظر کرد.

سلامت اداری با مصلحت اندیشی تحقق نمی یابد

قروه- مدیر کل دیوان محاسبات کردستان مصلحت اندیشی را معضلی برای سلامت اداری دانست و خواستار رعایت قانون توسط مدیران و ریسک پذیر بودن آنان در استان شد.

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

خرم آباد- ایرنا- مردم ایران در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با مراسم خاص هر یک از استان ها در سوگ این واقعه عظیم رخت سیاه بر تن می کنند و آیین عزاداری را به رسم و شیوه خاص خود به جای می آورند، آیین بزرگی که شایسته است برگزاری آن با توجه به رعایت حقوق

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

خرم آباد- ایرنا- مردم ایران در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با مراسم خاص هر یک از استان ها در سوگ این واقعه عظیم رخت سیاه بر تن می کنند و آیین عزاداری را به رسم و شیوه خاص خود به جای می آورند، آیین بزرگی که شایسته است برگزاری آن با توجه به رعایت حقوق

در دستگاه قضا وظیفه داریم تا پیچیدگی های اداری را سبک کنیم

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در حوزه های مختلف مربوط به سازمان ثبت با اقدامات نه چندان پیچیده، 30 میلیون مراجعه را به مجموعه سازمان های ثبت کاهش دادیم.

تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به تحقق ۴۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌های کشور، از جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای هر ۲۵ دانشجو خبر داد.

تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/جذب یک هیئت‌علمی به ازای ۲۵دانشجو

خرم‌آباد- معاون اداری و مالی وزارت علوم با اشاره به تحقق ۴۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌های کشور، از جذب یک هیئت‌علمی به ازای هر ۲۵ دانشجو خبر داد.

دیپلماسی خارجی گزاره های ادبیات سیاسی را بازآفرینی کند

تهران-ایرنا- کارشناس روابط بین الملل می گوید: دستگاه سیاست خارجی باید به بازآفرینی گزاره های مطرح در حوزه ادبیات سیاسی و سیاست خارجی روی آورده و بدین ترتیب با بهره برداری از تجارب دیپلماتیک حاصل و ژنرال های دستگاه دیپلماسی ، خود زمینه های تحقق اهداف تعیین

افشانی تذکر گرفت/ کُندی و کاستی اصلاح و بهبود در حوزه زنان

عضو شورای اسلامی شهر تهران، به شهردار تهران در خصوص کُندی و کاستی اصلاح و بهبود در حوزه زنان هم درون شهرداری، شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته و هم در گستره‌ی شهر تذکر داد.

نشست معرفی کتاب "مبانی فقهی حقوق شهروندی"

تا زمانی که نپذیریم فساد در دستگاه‌های اداری جدی است نمی‌توانیم در مقابله با مشکلات عملکرد موفقی داشته باشیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: تا نپذیریم فساد در دستگاه‌های اداری جدی است و منفعت طلبی به وفور مشاهده می شود و تا خود را اصلاح فرهنگی نکنیم و تغییر فرهنگی در خود ایجاد نکنیم نمی‌توانیم در مبارزه و مقابله با این مشکلات عملکرد موفقی دا

برنامه جاسوسی دولت انگلیس ناقض قوانین حقوق بشر است

لندن – ایرنا – دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ با صدور حکمی اعلام کرد که اقدام دستگاه جاسوسی انگلیس به استراق سمع و جمع‌آوری اطلاعات فله‌ای مردم این کشور ناقض قوانین حقوق بشر است.

توضیحات رئیس سازمان اداری در مورد قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: این قانون تغییری در دستگاه های اجرایی ایجاد نمی‌کند.

جدال بودجه‌های عمرانی با حقوق و دستمزد

در حالی عملکرد بودجه امسال نشان می‌دهد که فعلا بودجه‌ عمرانی توانسته سهم خود و حتی مازاد بر آن را دریافت کند که ادامه این روند تا حدی مبهم است. اگر قرار باشد دولت بار دیگر اقدام به افزایش حقوق کارکنان کند و اگر منابع پاسخگو نباشد، تحقق کامل سهم عمرانی ما

سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران «زنده» به دنیا می‌آید؟

مصاحبه‌های مسئولین سازمان اداری و استخدامی و مطالب این سازمان تاکنون پاسخ روشنی به پرسش‌های اصلی مطرح در زمینه سامانه ثبت حقوق و مزایا از جمله مسئله «سطوح دسترسی» و مسئله «تمرکززدایی از محل ثبت اطلاعات دریافتی‌ها» نداده است.