لزوم ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با اعضای دبیرخانه هیات موسس دانشگاه تاکید کرد: همگی باید مراقبت کنند کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یابد.مطالب مرتبط

ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس بیشتر مورد توجه باشد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی با تاکید بر ارتقای کیفیت آموزش در مدارس گفت: این امر باید امسال بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

آموزش به حجاج کیفیت مناسک حج را افزایش می‌دهد

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه پژوهش در حج باید جدی گرفته شود، گفت: این مسئله کاهش مصرف دارو در ایام حج و افزایش کیفیت مراسم و ارائه خدمات را به همراه دارد.

آیین‌نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد ابلاغ شد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت بهینه منابع مالی در دانشگاه آزاد را یکی از مسائل راهبردی برای بقا و توسعه دانشگاه آزاد و نظام آموزش عالی کشور دانست و بسترسازی آن را نیازمند برنامه ریزی علمی و نظام‌مند در همه حوزه‌های ماموریتی دانشگا

اعتبارپژوهشی در ردیف بودجه‌ دانشگاهی کاهش نمی‌یابد/اختصاص 3 درصد ازمقالات دانشگاه آزاد به البرز

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که واحدهای دانشگاهی استان البرز به تنهایی 3 درصد کل مقالات دانشگاه آزاد را تولید می‌کنند، تاکید کرد: اعتبار پژوهشی در ردیف بودجه‌های دانشگاهی کاهش نخواهد یافت.

عارف: مهم‌ترین مسئله در آموزش و پرورش کیفیت آموزش و ارتقای جایگاه معلمان است

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلاتی از جمله موارد سخت‌افزاری در مدارس وجود دارد و از نظر ساخت و ایمنی با نگرانی روبرو هستیم به طوری که ۲۰ تا ۲۵ درصد کلاس‌ها ایمنی لازم را ندارند.

ضرورت مدیریت بهینه منابع مالی در دانشگاه آزاد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت بهینه منابع مالی در پهنه دانشگاه آزاد را یکی از مسائل راهبردی برای بقا و توسعه دانشگاه آزاد و نظام آموزش عالی کشور دانست و بسترسازی آن را نیازمند برنامه ریزی علمی و نظام‌مند در همه حوزه‌های ماموریتی د

آغاز سطح بندی مراکز آموزشی علمی­ کاربردی از ماه جاری

معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی، اعلام کرد این دانشگاه در راستای کیفیت‌سنجی و کیفیت‌بخشی به آموزش‌های علمی‌کاربردی، طرح ارزیابی و سطح‌بندی مراکز آموزش علمی­ کاربردی را از ماه جاری(تیرماه) اجرایی می‌کند.

آغاز سطح‌بندی مراکز آموزشی علمی­ کاربردی از ماه جاری

معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی، اعلام کرد این دانشگاه در راستای کیفیت‌سنجی و کیفیت‌بخشی به آموزش‌های علمی‌کاربردی، طرح ارزیابی و سطح‌بندی مراکز آموزش علمی­ کاربردی را از ماه جاری (تیرماه) اجرایی می‌کند.]]>

لزوم آموزش خودمراقبتی در مشاغل مختلف/ مهارت های خودمراقبتی را فرا گیرید

سرپرست آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه باید به عدالت در تخصیص منابع توجه ویژه‌ای داشته باشیم، گفت: آموزش خودمراقبتی در مشاغل مختلف لازم است.

سنتز نانوذرات نقره با کیفیت بالا از گیاه مرزه

پژوهشگران دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین در بخشی از یک پژوهش آزمایشگاهی اقدام به بررسی تأثیر شوری محیط کشت گیاه مرزه، بر روی مقدار و کیفیت نانوذرات نقره استخراج شده از این گیاه کردند.

نماینده مجلس: کیفیت تحقیقات علمی دانشگاه ها پایین است

گرگان – ایرنا – نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای گفت: کیفیت آموزش و تحقیقات علمی دانشگاه های کشوری پایین و نیازمند تلاش بیشتر برای رسیدن به استانداردهای لازم است.

اعتبار پژوهشی در ردیف بودجه‌های دانشگاهی کاهش نمی‌یابد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که واحدهای دانشگاهی استان البرز به تنهایی 3 درصد کل مقالات دانشگاه آزاد را تولید می‌کنند، تاکید کرد: اعتبار پژوهشی در ردیف بودجه‌های دانشگاهی کاهش نخواهد یافت.

بهترین مراکز آموزشی جهان نام دانشگاه بر خود ندارند

بجنورد - ایرنا - معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هرچند ارتقای مراکز به دانشگاه همراه با برندسازی و کیفیت بخشی منافاتی با هم ندارد ولی نباید درگیر پوشش ظاهری اسامی شویم زیرا بهترین مراکز آموزشی در دنیا نام دانشگاه بر خود ندارند.

افزایش تولید موادغذایی ارگانیک ضروری است/لزوم ارتقای سوادتغذیه ای

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در راستای ارتقای سلامت جامعه و بهبود امنیت غذایی، افزایش تولید محصولات کشاورزی و موادغذایی ارگانیک در کشور ضروری است.

اخذ مجوز کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

شیراز- کمیته اخلاق در پژوهشهای زیست پزشکی دانشگاه آزاد واحد شیراز باکسب مجوز از کمیته ملی اخلاق وزارت بهداشت، فعالیت خودرا برای بررسی فعالیتهای پژوهشی مرتبط دریافت کرد.

افزایش سهم درآمدها از پژوهش به جای درآمدهای آموزشی بررسی شد

جهت‌گیری به سمت افزایش سهم درآمدها از پژوهش و فناوری به جای درآمدهای آموزشی در نشست «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع بخشی به منابع آموزش عالی» وزارت علوم بررسی شد.

حفظ شأن دانشگاه آزاد مهمتر از درآمدزایی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حفظ شأن دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مهمتر از درآمدزایی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نباید در موقعیتی قرار گیرد که با مردم رقابت کند.

عدالت در تخصیص منابع به ارتقای سلامت جامعه کمک می کند

تهران- ایرنا- سرپرست آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عدالت در تخصیص منابع باید مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ چراکه می تواند در راستای ارتقای سلامت جامعه موثر و مفید باشد.

بهترین مراکز آموزشی در دنیا نام دانشگاه بر خود ندارند

بجنورد- ایرنا- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هرچند ارتقای مراکز به دانشگاه همراه با برند سازی و کیفیت بخشی به مراکز آموزشی منافاتی باهم ندارد ولی نباید درگیر پوشش ظاهری اسامی شویم زیرا بهترین مراکز آموزشی در دنیا نام دانشگاه بر خود ندارند

ایجاد موسسه یومیدرو با همکاری دانشگاه تهران و سازمان "ایمیدرو"

رئیس سازمان ایمیدور از اختصاص 25 درصدی سود این سازمان به امر آموزش و پژوهش خبر داد و گفت: به منظور ارتباط دانشگاه با صنعت، به ایجاد موسسه‌ یومیدرو در دانشگاه تهران اقدام کردیم.