لزوم ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با اعضای دبیرخانه هیات موسس دانشگاه تاکید کرد: همگی باید مراقبت کنند کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یابد.مطالب مرتبط

در پی هدفمند کردن پژوهش‌ها هستیم

معاون پژوهش دانشگاه آزاد: در پی هدفمند کردن پژوهش‌ها هستیم تا بتواند روی ارتقای اقتصاد و معیشت تأثیرگذار باشد.

ایران در صدر ۲۵ کشور برتر تولیدکننده علم دنیا/افزایش کرسی‌های ادبیات فارسی و ایرانشناسی در دنیا

تلاش برای حفظ و ارتقای شاخص‌های علمی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری، ارتقای جایگاه دانشگاه‌های کشور در نظام‌های معتبر بین‌المللی، دستاوردهای فناورانه و دانش‌بنیان و زیرساخت‌های فناوری، گسترش ارتباطات علمی بین‌المللی، فعالیت‌های فرهنگی و

طرح ارتقای کیفیت نان در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ارتقای کیفیت با اهدافی از جمله افزایش کیفیت، قیمت و کمیت نان در دستور کار بوده و در این استان اجرایی می شود.

راه پژوهش از مدرسه می‌گذرد/ تجلیل از ۲۸ اثر برتر پژوهش دانش‌آموزی

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: اگر قرار است پژوهش در دانشگاه به نتیجه برسد باید پژوهش در مدرسه جدی گرفته شود و راه پژوهش از مدرسه می‌گذرد.

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی راه اندازی می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: برخی از دانشجویان باید حمایت مالی شوند و برای این کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی را راه‌اندازی می‌کنیم که ویژه دانشگاه آزاد است و این اقدام به منظور حمایت از دانشجویان و استارت‌آپ‌ها صورت می‌گیرد.

تضارب آرا لازمه پیشرفت و ارتقای سطح آموزش در دانشگاه ها است

قزوین - ایرنا - سرپرست فرمانداری قزوین افشا و جلوگیری از بورسیه های گمنام را رویکرد عدالت محوری دولت دانست و گفت: تضارب آرا لازمه رشد، پیشرفت و ارتقای سطح آموزش در دانشگاه های کشور است.

پژوهش اصل رسالت آموزش و پرورش است/سایه کنکور بر سر پژوهش

سنندج - معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کردستان گفت: پژوهش اصل رسالت آموزش و پرورش است و دور افتادن دانش آموز و معلم از این اصل مهمترین چالش امروز است.

برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های فناورانه دانشگاه آزاد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نمایشگاه دستاورد‌های فناورانه همزمان با هفته پژوهش با نمایش محصولات برتر ۳۱ استان و واحد‌های علوم، تحقیقات و فناوری و واحد نجف آباد از ۳ تا ۶ دی در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

بین المللی سازی دانشگاه آزاد موجب ارتقای علمی کشور می شود

قزوین - ایرنا - قائم مقام وزارت علوم در امور بین الملل با یادآوری ظرفیت بالای دانشگاه های ایران در تبادلات علمی با دانشگاه های آسیایی و سایر نقاط جهان گفت: در این راستا، بین المللی سازی دانشگاه آزاد اسلامی می تواند جایگاه علمی و فناوری کشور را به طور چشم

همکاری شورای شهر و دانشگاه ها برای رفع مشکلات و ارتقای مدیریت شهری بجنورد

در نشست مشترک اعضای این شورا و روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان، بر تقویت ارتباط این دو نهاد برای ارتقای مدیریت شهری و رفع مشکلات تاکید شد.

13 فناوری در نماشگاه هفته پژوهش رونمایی شد

بندرعباس - 13 فناوری شامل 8 فناوری از دانشگاه هرمزگان، 2 فناوری از دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان، یک فناوری از دانشگاه علوم پزشکی و 6 فناوری از صنایع استان در نمایشگاه پژوهش و فناوری رونمایی شد.

ضرورت تدوین کتاب‌های درسی خلاقیت‌محور

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه پژوهش در آموزش و پرورش با پژوهش در سایر مراکز علمی متفاوت است، گفت: قرار نیست در آموزش و پرورش تولید علم کنیم بلکه باید فرایند یادگیری و یاددهی را به دانش آموزان آموزش دهیم.

ارتباط میان رسانه و پژوهش نیاز به یک میانجی دارد

استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در نشست علمی تخصصی پژوهش و رسانه، گفت: مسأله دانشگاه و پژوهش باید مسأله رسانه‌ها شود. این در حالی است که دانشگاه زمانی به مسأله جامعه یا رسانه تبدیل می‌شود که علم و پژوهش دغدغه مردم باشد.

معرفی ترکیب جدید ساختار دانشگاه آزاد/ جدایی فناوری از پژوهش

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: در چارت جدید این دانشگاه قرار است معاونت پژوهشی و آموزشی ادغام و معاونت فناوری تاسیس شود.

رونمایی از ۳ داروی دامی در هفته پژوهش

رئیس مرکز تحقیقات و معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس از رونمایی سه محصول این دانشگاه با عنوان داروی دامی در هفته پژوهش خبر داد.

لزوم آسیب‌شناسی پژوهش در کشور

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم: پژوهش اگر بتواند در زندگی نقش ایجاد کند و باعث رفاه شود جایگاه بالایی خواهد داشت.

ثبات مدیریتی در وزارت علوم سبب ارتقاء نظام آموزش عالی می‌شود

رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با تاکید بر ضرورت همدلی و همکاری مسوولان در مسیر ارتقای علمی، ثبات مدیریتی در وزارت علوم را امری ضروری در ارتقای نظام آموزش عالی کشور ارزیابی کرد.

پژوهش به رشد کیفی آموزش و تولید علم در دانشگاه ها کمک می کند

مراغه- ایرنا- رئیس دانشگاه مراغه با اشاره به روند رو به رشد اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه گفت: اجرای طرح های پژوهشی در کنار ارائه مقالات علمی به رشد کیفی آموزش و تولید علم در دانشگاه ها کمک می کند.

۴ تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد برای تجاری‌سازی محصولات فن‌بازار

معاونت پژوهش‌وفناوری دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور تجاری‌سازی محصولات فن‌بازار با محور تجهیزات پزشکی چهار تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی تبریز منعقد کرد.

اختصاص یک درصد بودجه همدان به پژوهش

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا هدف امسال این دانشگاه را تبدیل پژوهش به فناوری و تولید ثروت اعلام کرد.