ایران زیباست؛ دشت لاله‌های واژگون
مطالب مرتبط

ایران زیباست؛ دشت لاله‌های واژگون

"لاله واژگون" کرمانشاه در خطر است

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به نزدیک شدن فصل گل‌دهی "لاله واژگون"، گفت: چرای بیش از حد دام در رویشگاه‌ لاله واژگون، زندگی این گونه منحصر به فرد گیاهی را تهدید می‌کند.

شکوفائی وسیع‌ترین دشت لاله‌های واژگون ایران

دشت لاله‌های واژگون «کوهرنگ» در استان چهارمحال و بختیاری یکی از دیدنی‌ترین مناطق کشور به شمار می‌رود که تا پایان اردیبهشت پذیرای گردشگران است.

به گل نشستن لاله های واژگون در استان+فیلم

دشت لاله های واژگون کهگیلویه و بویراحمد به گُل نشست.

کهگیلویه و بویراحمد سرزمین لاله‌های واژگون

لاله واژگون از منحصر بفردترین گونه گل‌ها و گیاهان بومی و وحشی مناطق کوهستانی ایران است که به عقیده گیاه‌شناسان به سرعت در حال انقراض بوده و زیستگاه و تعداد این گونه گیاهی بسیار کاهش یافته است. 

جاذبه گردشگری دشت لاله‌های واژگون

دشت لاله‌های واژگون در کهگیلویه و بویراحمد تا پایان اردیبهشت مقصد مناسبی برای گردشگران و طبیعت گران سراسر کشور می‌باشد.

به گل نشستن لاله های واژگون در استان

دشت لاله های واژگون کهگیلویه و بویراحمد به گُل نشست.

سفری به دشت لاله های واژگون مانشت+ گزارش

لاله های واژگون از چشم اندازهای زیبا ومنحصر بفرد طبیعت ایلام بویژه ارتفاعات مانشت است که این روزها چشم هر بیننده ای را مسحور می کند.

ویدئو / سرزمین لاله‌های واژگون

لاله واژگون از گونه‌های منحصربفرد گل‌ها و گیاهان بومی و وحشی مناطق کوهستانی ایران است که به عقیده گیاه‌شناسان به سرعت در حال انقراض بوده و زیستگاه و تعداد این گونه گیاهی بسیار کاهش یافته است. این گل‌ها، به دلیل برداشت غیرقابل کنترل از گیاه و پیاز آن و نیز

ایلام| لاله واژگون ، نماد زیبایی و استقامت ایلام + فیلم

شاید از این رو لاله‌های واژگون را مظهر استقامت می‌نامند زیرا که کمتر گلی توان رویش در شرایط سخت و ارتفاع یک هزار و 500 متر از سطح دریا را دارد.

زیباترین منظره گردشگری بهاری رقم خورد/ لاله های واژگون شکوفا شدند

شهرکرد- دشت بزرگ لاله های واژگون چهارمحال و بختیاری در حال حاضر به علت گرم شدن هوا به گل نشسته است و زیباترین جاذبه گردشگری بهاری را در این استان رقم زده است.

خزان زودهنگام لاله‌های واژگون عنوان روزنامه اتفاقیه

بجنورد- ایرنا- روزنامه اتفاقیه چهارشنبه در شماره 1897خود در گزارشی با عنوان 'خزان زودهنگام لاله‌های واژگون' به بررسی این موضوع در استان پرداخته است.

بخت واژگون اشک مریم

شهرکرد- ایرنا- از قدیم گفته اند عمر کسی مانند گل نباشد و این گذاره به طور دقیق این روزها مصداق گل های لاله واژگون چهارمحال و بختیاری است که کوتاه ترین عمر را در بین گل ها دارند.

بخت واژگون اشک مریم

شهرکرد-ایرنا- از قدیم گفته اند عمر کسی مانند گل نباشد و این گذاره به طور دقیق این روزها مصداق گل های لاله واژگون چهارمحال و بختیاری است که کوتاهترین عمر را در بین گلها دارند.

محموله غیرمجاز لاله واژگون در میاندوآب کشف شد

مهاباد- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب با اشاره به همکاری اعضای یک موسسه زیست محیطی با تیم سیار یگان حفاظت محیط زیست برای شناسایی گروه غیرمجاز فروش گل در این شهرستان گفت: در این راستا محموله حدود 10 میلیون ریالی لاله واژگون کشف و توقیف شد.

استقبال گردشگران از وسیع‌ترین دشت لاله‌ها

دشت لاله‌های واژگون کوهرنگ، وسیع‌ترین دشت لالهٔ ایران در فصل بهار، به گُل نشست و با استقبال گردشگران مواجه شد.

"لاله‌های واژگون" را نچینید

از دوستان تعریف گل‌های واژگون را شنیده بودم که پس از جستجوی آدرس یکی از محل‌های رویش این گیاه، چند روز پیش به همراه خانواده در سفری به منطقه "مورپیسه" کاکان شهرستان بویراحمد رفتم که انگار بهشتی گمشده در این منطقه بود.

لاله‌های واژگون مشکان نی ریز

لاله های واژگون،جلوه ای از زیبایی های آفرینش

«لاله‌» در برف

جشنواره لاله‌های گچسر همچون سال‌های قبل قرار بود دوشنبه ۲۷ فروردین آغاز شود اما به علت بارش برف افتتاح این جشنواره به تعویق افتاد. با توجه به اینکه لاله گیاهی سرمادوست است در این شرایط به لاله‌ها هیچ آسیبی وارد نشده است. امسال ۶۰۰ هزار پیاز لاله در ۲۳ وار