سرمازدگی در کمین محصولات کشاورزی،هشدار به کشاورزان خراسان رضوی

سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به برودت هوا و سرمازدگی محصولات به کشاورزان هشدار دادمطالب مرتبط

جهاد کشاورزی آذربایجانشرقی در مورد سرمازدگی درختان هشدار داد

تبریز - ایرنا - سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ای درباره تغییرات وضعیت آب و هوایی استان، نسبت به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرما زدگی درختان به کشاورزان هشدار داد.

احتمال بروز خسارت سرمازدگی به برخی باغات

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نسبت به احتمال سرمازدگی باغات زردآلو ، آلوچه و بادام هشدار داد.

بررسی مزایای عرضه محصولات کشاورزی به بورس کالا

نگاهی به جزئیات طرح خرید تضمینی بیانگر این موضوع است که براساس این طرح هر ساله دولت مکلف است برای محصولات کشاورزی قیمتی را اعلام کند که طبق آن، با پایان یافتن سال زراعی محصولات را با قیمت اعلامی (نه کمتر و نه بیشتر)، از کشاورزان خریداری کند.

طرح بیمه پایه محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی اجرا شد

تبریز- ایرنا - مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به پرداخت 135 میلیارد تومان غرامت ناشی از خسارات پارسال به کشاورزان استان، از اجرای اجرای طرح بیمه پایه محصولات کشاورزی در این خطه خبر داد.

هشدار وقوع سیلاب در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در سطح این استان بخاطر وقوع بارش های رگباری هشدار داد.

سرمایی که هنوز تن کشاورزان را می‌لرزاند

دو سال از وقوع سرمازدگی مرگبار در باغ‌های استان‌های مختلف کشور می‌گذرد، اما سوز تازیانه سرما همچنان تن کشاورزان را می‌لرزاند.

کشاورزان بناب به جای کشت محصولات پرمصرف آب از کشت جایگزین استفاده کنند

فرماندار بناب گفت: باید در کاشت بعضی از محصولات کشاورزی از جمله پیاز تجدید نظر شده و محصولاتی جایگزین این محصول شوند.

بارش های رگباری خراسان رضوی را فرا می گیرد

مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای نسبت به آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلهای استان بر اثر بارش های رگباری هشدار داد.

اخطاریه هواشناسی خراسان رضوی؛ امکان وقوع سیلاب وجود دارد

هواشناسی خراسان‌رضوی با توجه به بارش‌های روزهای آتی نسبت به وقوع سیلاب هشدار داده است.

بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار

بجنورد- ایرنا- طرح بخشودگی وام بانکی کشاورزان در حالی ابلاغ شده است که اعتبار کافی برای آن منظور نشده و بسیاری از کشاورزان خسارت دیده خراسان شمالی نمی توانند از آن بهره ای داشته باشند.

بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار

بجنورد- ایرنا- طرح بخشودگی وام بانکی کشاورزان در حالی ابلاغ شده است که اعتبار کافی برای آن منظور نشده و بسیاری از کشاورزان خسارت دیده خراسان شمالی نمی توانند از آن بهره ای داشته باشند.

بودجه خراسان رضوی در سال 98 بدون افزایش است

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی و نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال 98 خراسان رضوی نسبت به سال 97 هیچگونه افزایشی به لحاظ اعداد و ارقام ندارد.]]>

جاده های خراسان رضوی لغزنده است

مشهد- ایرنا- جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: هم اینک بیشتر جاده های خراسان رضوی بارانی و لغزنده است.

مفقود شدن یک تن در سیل خراسان رضوی

معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر از امدادرسانی در دو استان خراسان رضوی و خراسان شمالی به علت وقوع سیل و آب‌گرفتگی خبر داد.

بودجه خراسان رضوی در سال 98 افزایش ندارد

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: بودجه سال 98 خراسان رضوی نسبت به سال قبل، هیچ گونه افزایشی به لحاظ اعداد و ارقام ندارد.

شاخصهای راهسازی در خراسان رضوی ارتقا یافت

شاخص های راهسازی در حوزه بزرگراه، آزادراه و راه های روستایی خراسان رضوی در پنج سال اخیر در خراسان رضوی ارتقا یافته است.

زمان پیشنهادی کشاورزان برای بازگشایی زاینده‌رود چهارم فروردین است

اصفهان- عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: تاریخ دقیق بازگشایی آب زاینده رود برای کشت کشاورزان مشخص نیست ولی زمان پیشنهاد صنف کشاورزی و کشاورزان شرق اصفهان چهارم فروردین ۹۸ است.

افت زنگ زرد به مزارع گندم مناطق گرمسیری استان نفوذ کرد

یاسوج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به نفوذ آفت زنگ زرد به مزارع گندم شهرستان های گرمسیری استان ، از کشاورزان خواست که اقدام های لازم برای کاهش و از بین بردن این آفت را هر چه سریعتر انجام دهند.

مشهد| جاده‌های خراسان رضوی لغزنده است

رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: در حال حاضر جاده‌های خراسان رضوی لغزنده بوده و به همین دلیل پلیس راه به منظور جلوگیری از بروز هر حادثه‌ای در تمامی مناطق فعال هستند.

بهار 98| روند افزایش دما در خراسان رضوی آغاز می‌شود

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با خروج سامانه بارشی از این استان روند افزایش دما از امروز سوم فروردین در خراسان رضوی آغاز می‌شود.