سرمازدگی در کمین محصولات کشاورزی،هشدار به کشاورزان خراسان رضوی

سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به برودت هوا و سرمازدگی محصولات به کشاورزان هشدار دادمطالب مرتبط

تازیانه سرما بر تن محصولات کشاورزی کوهسرخ

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: سرمازدگی 13 شهریور ماه خسارت بسیاری را به محصولات بخش کشاورزی کوهسرخ وارد کرد.

رایزنی برای استمهال 3 ساله تسهیلات کشاورزان آسیب دیده از سرمازدگی

با مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سمنان ، بانک کشاورزی موظف شد فهرستی از کشاورزان آسیب دیده از سرمازدگی را تهیه تا موضوع استمهال تسهیلات دریافتی آنها رسیدگی و اجرایی شود .

زنجان| بدعهدی شرکت‌های بیمه‌‌ای عامل بی‌رغبتی کشاورزان به بیمه محصولات است/ دستان کشاورزان بدون "حامی"

با وجود آنکه بیمه باید به‌عنوان ابزاری اطمینان بخش پشتیبان کشاورزی باشد اما کشاورزان تمایلی به بیمه کردن محصولات خود ندارند و دلیل آن را بد عهدی مسئولان عنوان می‌کنند.

خسارت 650 میلیارد تومانی ‌به حوزه کشاورزی خراسان رضوی وارد شده است

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی خراسان رضوی از افزایش زیان‌‌های وارد شده امسال به حوزه کشاورزی استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

بدعهدی بیمه‌ها عامل بی‌رغبتی کشاورزان به بیمه کشاورزی است

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه‌‌‌ها به صورت کامل به وظایف خود عمل نمی‌کنند و همین موضوع موجب دلخوری کشاورزان از شرکت‌های بیمه شده است و همین موضوع موجب کاهش رغبت کشاورزان نسبت به بیمه محصولات کشاورزی می‌شود.

هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی معابر هشدار داد

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای نسبت به وقوع بارشهای رگباری و احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق این استان طی چند روز آینده هشدار داد.

تولید ۲۰ میلیون تن میوه در کارخانه‌های بدون سقف و حصار/واسطه‌ها سرمازدگی و کمبود را بهانه می کنند

مشاور بازرگانی معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی معتقد است، حجم تولید محصول باغی طی ۴ سال اخیر دو برابر شده و اگر تنش سرمازدگی، کم آبی و خشکسالی برای برخی مناطق به وجود می آید مقطعی است.

بررسی موانع صادرات محصولات کشاورزی ایران

۳۵ محصول کشاورزی ایران جزو رتبه‌های یک تا ۱۰ جدول جهانی این محصولات است و این آمار نشان می‌دهد که می‌توان بر روی صادرات این محصولات تمرکز بیشتری داشت.

صادرات محصولات کشاورزی به نام کهگیلویه و بویراحمد به کام دیگران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: محصولات کشاورزی این استان به نام سایر استانها صادر می‌شود.

بارشهای رگباری از امشب خراسان رضوی را فرامی گیرد

مشهد- ایرنا- رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای خفیف و پراکنده امشب در نواحی شمالی خراسان رضوی رخ می دهد.

رتبه نخست خراسان رضوی در اسکان تابستانی

سرپرست اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: در تابستان 1397 خراسان رضوی باز هم مقام اول اسکان استان‌های کشور شد.

بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی را فعلا متوقف کنید

معاون وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای از سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی درخواست کرد تا بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی برای مدت زمان یک ماه متوقف کند.

ماجرای صادرات سهم کود کشاورزان ایرانی چیست؟

درحالی که چندی پیش وزیر کشاورزی از صادرات سهم کود کشاورزان ایرانی توسط مجتمع‌های پتروشیمی انتقاد کرد، این شرکت‌ها این موضوع را تکذیب کردند و از فروش حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن کود به وزارت جهاد کشاورزی خبر دادند.

خراسان رضوی رتبه اول کشور در تعداد تعاونیهای روستایی را دارد

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: این استان از نظر تعداد تعاونی های روستایی کشاورزی رتبه اول کشور را دارد.

دستگاههای برتر امر به معروف در خراسان رضوی معرفی شدند

مشهد- ایرنا- دستگاه های اجرایی و شهرستان های برتر خراسان رضوی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر روز شنبه با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار خراسان رضوی معرفی و تجلیل شدند.

مراسم عزاداری ماه محرم در شهرهای خراسان رضوی برگزار می شود

مشهد- معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: مراسم عزاداری تا پایان ماه صفر در همه شهرهای خراسان رضوی برگزار می شود.

شدت گرفتن وزش باد در خراسان رضوی

بنابر پیش بینی های هواشناسی، وزش باد همراه با گرد و خاک در مناطق مختلف استان خراسان رضوی شدت می گیرد.

تصویب نرخی کمتر از پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی صرفه تولید ندارد/ دولت در تصویب قیمت گندم تورم را هم حساب کند

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم گفت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به عقب افتادگی‌های دوساله و تورم موجود اگر قیمت محصولات را ۲۵ درصد افزایش دهد مشکل تولید حل خواهد شد اما در غیر این صورت باید به فکر یک کمیته امداد برای کشاورزان باشیم.]]>

بی توجهی به تهک و خسارات کشاورزی در خراسان رضوی

مشهد - ایرنا - درحالیکه نقش اطلاع رسانی و اخبار تغییرات آب و هوایی برای جلوگیری از خسارت های کشاورزی بر کسی پوشیده نیست، قرائن و شواهد گویای این است که حوزه پیشگیری از وقایع ناشی از حوادث غیر مترقبه هنوز به جایگاه واقعی خود دست نیافته است.

بی توجهی به تهک و خسارات کشاورزی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- درحالیکه نقش اطلاع رسانی و اخبار تغییرات آب و هوایی برای جلوگیری از خسارت های کشاورزی بر کسی پوشیده نیست، قرائن و شواهد گویای این است که حوزه پیشگیری از وقایع ناشی از حوادث غیر مترقبه هنوز به جایگاه واقعی خود دست نیافته است.