ذخیره سد زاینده رود در وضع هشدار

حجم کنونی آب سد زاینده رود ۱۵۶ میلیون متر مکعب است که در صورت مصرف بی رویه خطر خشکی، سد زاینده رود را تهدید می کند.مطالب مرتبط

طبق تحقیقات علمی احیای زاینده رود امکانپذیر است

اصفهان- ایرنا- رییس هیات آلمانی طرح یکپارچه منابع آب زاینده رود گفت: طبق تحقیقات علمی احیای زاینده رود امکان پذیر است اما یکی از موانع مهم برای احیای آن وضعیت آب و هوا و تغییرات اقلیم و کمبود بارش در این منطقه است.

90 درصد مخزن سد زاینده رود خالی شد/ آغاز فاز جدید کمک آلمانی‌ها برای مدیریت زاینده رود

فاز جدید مشارکت محققان آلمانی برای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده رود آغاز شده، در عین حال با وجود بارش‌های مطلوب پاییزی در نقاط مختلف کشور، 90 درصد مخزن سد زاینده رود خالی است و این وضعیت نگرانی‌هایی را برای تأمین آب در پی داشته است.

احیای زاینده رود نیازمند تغییر رفتار مردم و مسوولان است

اصفهان - ایرنا - مدیرعامل شرکت'INTER3' آلمان و مدیر طرح یکپارچه منابع آب زاینده رود(IWRM) گفت: احیای رودخانه زاینده رود نیازمند تغییر در رفتار و زندگی مردم و مسوولان است.

جمع آوری ۳ هزار متر دام از دریاچه زاینده رود

ماموران یگان اجرایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان در گشت و,پایش شبانه روزی موفق به جمع آوری 3000 متر دام از سد زاینده رود شدند.

دولت از ظرفیت‌های علمی برای احیای زاینده رود استفاده کند

اصفهان- رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تنها راه‌ حل مشکل آب را مدیریت یکپارچه، جامع‌نگر و علمی به موضوع آب زاینده‌رود عنوان کرد و گفت: دولت از ظرفیت‌های علمی برای احیای زاینده رود استفاده کند.

آب به اصفهان نرسد مردم مهاجرت می‌کنند

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: اگر طرح‌های انتقال آب بهره‌برداری نشود و ذخیره سد زاینده‌رود افزایش نیابد، استان اصفهان تا 5 سال دیگر با معضلات متعدد از جمله مهاجرت مردم به استان‌های دیگر روبرو خواهد شد.

جمع آوری بیش از ۳۰۰۰متر دام از دریاچه زاینده رود

بیش از سه هزار متر دام از دریاچه سد زاینده در منطقه حفاظت شده دالانکوه جمع آوری شد.

اصفهان| هنوز مشکل مدیریت منابع آب زاینده‌رود روی میز است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: باوجود تلاش‌ها و اقداماتی که مسئولان حوزه آب برای مدیریت آب زاینده‌رود انجام می‌دهند، ولی هنوز مشکل روی میز است.

کشاورزان شرق اصفهان حقابه خود را از زاینده رود مطالبه کردند

اصفهان - ایرنا - گروهی از کشاورزان و باغداران شرق اصفهان روز پنجشنبه با حضور در مسجد گلزار خوراسگان واقع در شرق این کلانشهرخواهان رسیدگی به مشکلات معیشیتی و تخصیص نیافتن حقابه های خود از رودخانه زاینده رود شدند.

بیرون آمدن روستای تاریخی از دریاچه زاینده‌رود/ «جمالو» نمایان شد

شهرکرد- روستای تاریخی جمالو به علت کاهش شدید آب در مخزن سد زاینده‌رود بعد از حدود ۵۰ سال بار دیگر نمایان شد.

عضو مجمع نمایندگان اصفهان خبر داد: قول لاریجانی برای برگزاری جلسه با سران 3 قوه ویژه احیاء زاینده‌رود

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس قول دادند درباره موضوع آب شرب و سامانه دوم با آقای نوبخت صحبت کنند و درباره ستاد احیای زاینده‌رود با سران 3 قوه جلسه‌ای برگزار شود.

12 سازمان شهرداری در صدر جداول "پرتاخیرترین" و "بدهکارترین" ها به صندوق ذخیره کارکنان

آمارهای موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در پایان آبان ماه نشان می دهد 28 سازمان و شرکت زیرمجموعه شهرداری تهران در واریز وجوه کسر شده از حقوق کارکنانشان به حساب صندوق ذخیره با تاخیر مواجه هستند و در این بین 12 سازمان در صدر "پرتاخیرترین ها" و 12 سا

ذخیره سازی20 میلیون مترمکعب آب درساوجبلاغ+گزارش

با بارش باران پاییزی و پرآب شدن رودخانه های فصلی ، فرصت خوبی برای ذخیره سازی این برکت الهی درساوجبلاغ فراهم شد.

نشست هم اندیشی طرح مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود

نشست هم اندیشی طرح مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود با نمایندگان وزارت علوم و تحقیقات آلمان،امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.

افرایش ۲۱۳ میلیون مترمکعبی ذخیره آب پشت سد‌های استان

۲۱۳ میلیون مترمکعب آب با بارش‌های امسال به ذخیره آب پشت سد‌های استان کرمانشاه افزوده شد.

خرید و ذخیره سازی ۱۵۰ تن سیب ویژه شب عید

تاکنون ۱۵۰ تن سیب مورد نیاز شب عید مردم در کهگیلویه و بویراحمد خرید و ذخیره سازی شده است.

150 تن میوه شب عید در کهگیلویه وبویراحمد ذخیره سازی شد

یاسوج - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 150 تن سیب مورد نیاز برای شب عید مردم این استان خریداری و ذخیره سازی شده است.

گردش مالی و مالیاتی معادن آذربایجان شرقی باید در محل ذخیره ماده معدنی استان باشد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان اینکه باید به افق‌های جدید در حوزه معدنی بیاندیشیم گفت: در ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه که هر جا ذخیره‌ای هست گردش مالیاتی و گردش مالی باید در محل ذخیره ماده معدنی باشد.

ذخیره ۸میلیون تنی گندم کشور/آغاز خرید تضمینی گندم از ۴ماه آینده

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در حال حاضر ۸ میلیون تن ذخیره گندم داریم که برای مصرف حدود ۲۰ ماه کشور کفایت می‌کند.

باید جوانان نخبه را به بدنه فناورانه کشور وصل کنیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر به جوانان به عنوان ذخیره انقلاب نگاه کنیم، این ذخیره لایزال خواهد بود و‌ این همان رسالت اصلی بسیج است.