ذخیره سد زاینده رود در وضع هشدار

حجم کنونی آب سد زاینده رود ۱۵۶ میلیون متر مکعب است که در صورت مصرف بی رویه خطر خشکی، سد زاینده رود را تهدید می کند.مطالب مرتبط

کاهش 33 درصدی ورودی آب به سدهای کشور/۶۵ درصد سدهای تهران خالی است+جدول

در حالی به روزهای پایانی سال آبی جاری نزدیک شده‌ایم که از میان 177 سد بزرگ موجود در شش حوضه آبریز اصلی کشور 95 سد بزرگ از جمله سدهای زاینده‌رود، ملاصدرا، سفیدرود و دوستی کمتر از 40 درصد آب ذخیره شده دارند.

زاینده رود و چشمه علی خشک شدند

تهران- ایرنا- عضو شورای شهر تهران گفت: طبیعت ایران در حال از بین رفتن است. با کسی تعارف نداریم؛ زاینده رود و چشمه علی (در جنوب تهران) خشک شدند و کارون در معرض آسیب قرار دارد.

با لوله‌گذاری جریان آب در زاینده‌رود برقرار می‌شود

استاندار اصفهان گفت: با برنامه‌ریزی و طراحی‌های صورت گرفته، با اجرای ۵۲ کیلومتر لوله‌گذاری، جریان آب در رودخانه زاینده‌رود برقرار خواهد شد.

آخرین خبرها از دریاچه ارومیه و زاینده‌رود

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و زاینده‌رود گفت: شرایط برای این دو حوزه چندان مناسب نیست، اما تدابیر متعددی برای بهبود وضعیت اندیشیده شده است.

تامین سیلو برای ذخیره سازی غلات

به گفته رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین؛ در استان ظرفیت ذخیره سازی ۳۸۰ هزار تن غلات وجود دارد و مشکلی برای ذخیره سازی گندم نداریم.

زاینده‌رود با 52 کیلومتر لوله‌گذاری جاری می‌شود/ برقراری جریان پایدار آب برای کشاورزان

استاندار اصفهان گفت: استاندار اصفهان گفت: با برنامه ریزی و طراحی‌های صورت گرفته، با اجرای ۵۲ کیلومتر لوله گذاری، جریان آب در رودخانه زاینده رود برقرار خواهد شد.

50 تن مواد غذایی در انبارهای لرستان ذخیره شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: بیش از 50 تن گوشت منجمد، شکر، سویا، ذرت، جو و...در انبارها ذخیره شده که برای مصرف مردم استان کافی است.

آغاز ذخیره سازی میعانات گازی ایران روی دریا/ اروپای مدعی حفظ برجام هم میعانات نمی‌خرد

در حالی رسانه های بین المللی از آغاز ذخیره سازی میعانات گازی در دریا برای جلو گیری از حبس گاز توسط مسئولان صنعت نفت و گاز ایران خبر داده اند که با تشکیل بورس نفت در کوتاه مدت می‌توان اقدام به فروش میعانات گازی ذخیره شده کرد.

ایران ذخیره‌سازی نفت روی آب را ازسرگرفت

بلومبرگ با استناد به آمار رهیابی نفتکش‌ها نوشت ایران ذخیره نفت در نفتکش‌های غول‌پیکرش بر روی دریا را دوباره آغاز کرده است.

ذخیره ارزی چین کاهش یافت

پکن- ایرنا- در شرایطی که در یک سال گذشته ذخیره ارزی بزرگ چین رو به افزایش گذاشته بود، آمار جدید حکایت از روند نزولی و کاهش این صندوق دارد.

ذخیره سازی کالاهای اساسی در کرمان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان از تامین و ذخیره کالاهای اساسی مورد نیاز استان برای دو سال آینده خبرداد.

ذخیره سازی سوخت زمستانی در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند- ایرنا- مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی خراسان جنوبی گفت: ذخیره سازی نفت سفید برای استفاده واحدهای مسکونی فاقد گاز در استان آغاز شده است و تا پایان مهرماه نیز ادامه دارد.

ذخیره 2 هزار تن برنج برای تنظیم بازار

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر حدود دو هزار تن برنج و سه هزار و 615 تن شکر در استان ذخیره شده است که در صورت نیاز تنظیم بازار توزیع می‌شوند.

ایران ذخیره سازی نفت روی دریا را آغاز کرد

در حالی که تحریم های نفتی امریکا علیه ایران تا کمتر از 2 ماه دیگر آغاز می شود، ایران مجددا به استراتژی قبلی خود یعنی ذخیره سازی نفت بر روی دریا روی آورده است.

پشت پرده تغییرات مدیریتی صندوق ذخیره فرهنگیان

تغییر مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و مطرح شدن برخی اسامی برای تصدی این پست در فضای مجازی مطرح است، هر چند اعضای کمیسیون آموزش این موضوع را رد می‌کنند اما زمزمه‌های تغییر مدیریت صندوق به گوش می‌رسد.

تابستان کم‌آب و علف در بزرگترین ذخیره‌گاه زیست‌کره ایران

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان از خریداری 40 تن علوفه خشک برای حیات وحش ذخیره‌گاه زیست‌کره توران خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 1.2 میلیون لیتر آب برای حیات‌وحش توران از طریق تانکر منتقل شده است.

از سرگیری استراتژی دوران تحریم/ شناورهای ایرانی، ذخیره‌سازی نفت روی دریا را آغاز کرده‌اند

شواهد نشان می‌دهد ایران بار دیگر ذخیره‌سازی نفت بر روی نفت‌کش‌های معلق خود را بر روی دریا آغاز کرده و چندین هفته است در حالی که حامل چند میلیون بشکه نفت هستند، بر روی دریا شناورند.]]>

مهلت شورا به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری/تخلفات پیگیری می‌شود

معاون نظارت شورای شهر تهران گفت: مهلتی به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران برای ساماندهی صندوق داده شده است و پس از آن صندوق تعیین تکلیف می‌شود.

تسویه مطالبات معوق بازنشستگان صندوق ذخیره به پایان سال 96 رسید

در تدوام پرداخت مطالبات اعضای صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران، مطالبات بازنشستگان تا پایان سال 96 و سپرده های مازاد پس انداز تا اول آذر ماه تسویه شد.

هشدار نسبت به وقوع گرد و خاک در خوزستان

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع گرد و خاک در استان هشدار داد.