نقش الگویی مدارس علوم و معارف اسلامی برای سایر مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند و به تحقق اهداف آموزش و پرورش اسلامی کمک کنند.مطالب مرتبط

پرداخت سرانه جدید به مدارس نیازمند تا اول مهر

وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت سرانه مدارس گفت: ما یک نوبت سرانه مدارس را پرداختیم و یک نوبت دیگر هم برای مدارس نیازمند نه همه مدارس تا مهرماه خواهیم فرستاد.

زنگ مهر در تمام مدارس ایرانی خارج از کشور نواخته می شود

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن اطلاع رسانی از آماده سازی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از نواخته شدن زنگ مهر در این مدارس در ابتدای سال تحصیلی خبر داد.

نواخته شدن زنگ مهر در تمام مدارس ایرانی خارج از کشور

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن اطلاع رسانی از آماده سازی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از نواخته شدن زنگ مهر در این مدارس در ابتدای سال تحصیلی خبر داد.

میزگرد آموزش وپرورش ونوسازی مدارس در ایرنا هرمزگان

بندرعباس – ایرنا- در آستانه بازگشایی مدارس مدیران کل آموزش وپرورش و نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس هرمزگان وضعیت آموزشی و تجهیزات مدارس استان با حضور در میزگرد خبری در خبرزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مورد برررسی قرار دادند.

مدارس غیردولتی امسال کمبود معلم ندارند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که 200 هزار معلم در مدارس غیردولتی فعالیت دارند، گفت: سال تحصیلی 98-97 کمبود معلم در این مدارس نداریم.

برخورد با مدارس غیرقانونی اتباع / دریافت ۳۰ درخواست برای تاسیس مدارس غیردولتی در خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور ضمن اعلام اینکه با مدارس غیررسمی اتباع برخورد و در صورت دریافت گزارش به مراجع نظارتی ذیربط اعلام می‌کنیم، از دریافت ۳۰ درخواست برای تاسیس مدارس غیردولتی ایرانی در خارج از کشور خبر داد.

گشت زنی محسوس و نامحسوس کلانتری‌ها در اطراف مدارس/ برخورد با ایجاد مزاحمت برای دانش آموزان

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تمهیدات و تدابیر این پلیس برای بازگشایی مدارس را تشریح کرد و از برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های مزاحم در اطراف مدارس خبر داد.

عزم جدی شورا برای بازگشت وضعیت سرویس مدارس استثنایی به مانند گذشته

در حالی که براساس در لایحه جدید شهرداری تنها 50 درصد از هزینه‌های حمل و نقل دانش‌آموزان مدارس استثنایی را تقبل می‌کند، عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از عزم جدی شورا برای بازگشت وضعیت سرویس مدارس استثنایی به مانند گذشته خبر داد.

بخاری‌ چکه‌ای و کاربراتوری در مدارس نداریم

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد مدارس کشور به سیستم استاندارد گرمایشی و سرمایشی مجهز شدند.

سرویس مدارس کودکان استثنایی تهران همچنان رایگان است

تهران - ایرنا - اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب لایحه تعیین نرخ کرایه سرویس های مدارس، شهرداری را ملزم به تامین کامل هزینه سرویس مدارس کودکان استثنایی کردند.

استفاده از راننده «زن» برای سرویس مدارس دخترانه

به پیشنهاد ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد رانندگان سرویس های مدارس دختران دبیرستانی و نیز کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی زن باشند.

صدور مجوز ارائه برنامه‌های مهارتی در مدارس غیردولتی/ مهارت‌«کاوشگری» در صدر درخواست‌ها

مدیرکل مدارس غیردولتی گفت: در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تغییر رویکرد تئوری محوری به مهارت محوری، سامانه فعالیت‌های غیردرسی مدارس غیردولتی برای اولین بار، برنامه‌های مهارتی مدارس را ثبت و مجوز فعالیت صادر می‌کند.

مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند+تصاویر

فردا دبستان‌های کشور میزبان کلاس اولی‌ها و از یک‌شنبه اول مهرماه، تمام مدارس کشور میزبان حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز هستند و طی هفته‌های گذشته مسؤولان مدارس و نیروهای خدماتی، روزهای بسیار پر تلاشی را برای مهر باشکوه گذراندند.

علوم و معارف در دانشگاه‌ها باید اسلامی باشند نه غربی/ اعزام مبلغ دینی به خوابگاه‌های دانشجویی

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه علوم و معارف که در دانشگاه تدریس می‌شود، باید اسلامی باشند نه غربی؛ گفت: حوزه و دانشگاه را دشمن می‌خواهد از هم جدا کند، لذا باید ارتباط این دو نهاد با هم بیشتر شود.

کلاس اولی‌ها فردا به مدرسه می‌روند + توصیه‌های آموزش‌ و پرورش به مدارس

دانش‌آموزان کلاس اولی، شنبه 31 شهریور با رفتن به مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند و سایر دانش‌آموزان هم اول مهر عازم مدارس می‌شوند.

سرویس هوشمند مدارس

یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها در فصل مدارس نحوه آمد و شد و سرویس مدارس است.

اجرای حساب یکپارچه برای تمام مدارس کشور از ابتدای مهر

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران کل و رؤسای مناطق بر سامانه حساب‌های یک پارچه مدارس نظارت مستمر دارند و از ابتدای مهر اجرای این سامانه برای مدیران مدارس اجباری است.

کارنامه آموزش خانواده به مدارس داده می شود

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه برنامه آموزش خانواده در مدارس از نیمه اول مهر ماه اعلام خواهد شد، گفت: براساس عملکرد مدارس در مبحث آموزش خانواده، برای هر مدرسه کارنامه‌ای صادر می‌شود.

دستگاهها آموزش و پرورش را در بازگشایی مدارس یاری کنند

بوشهر- ایرنا - استاندار بوشهر گفت: رفع کمبودهای مدارس همزمان با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید مستلزم همکاری همه دستگاههای اجرایی است تا زمینه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بیش از پیش مهیا شود.

شورای شهر ساری برای سرویس مدارس نرخ تعیین کرد

ساری- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر ساری در سی امین نشست خود کرایه سرویس مدارس را نسبت به سال گذشته 14 تا 20 درصد اضافه کردند.