نقش الگویی مدارس علوم و معارف اسلامی برای سایر مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی می توانند الگویی برای سایر مدارس باشند و به تحقق اهداف آموزش و پرورش اسلامی کمک کنند.مطالب مرتبط

پیگیری تأسیس مدارس معارف/ استفاده از طلاب وظیفه در آموزش‌ و پرورش

پیگیری تأسیس مدارس معارف، تربیت نیروی متخصص برای آموزش‌ و پرورش، استفاده از طلاب وظیفه در آموزش‌ و پرورش و برگزاری دوره‌های مهارتی از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اقدام ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش، اعلام شد.

ثبت‌نام‌های پولی در مدارس دولتی/ آموزش‌وپرورش:حساب مالی مدارس را رصد می‌کنیم

خانواده‌ها از اقدام برخی مدارس دولتی برای دریافت پول هنگام ثبت‌نام خبر می‌دهند، مدیرکل پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش معتقد است که دریافت پول هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است و گروه‌های بازرسی در این رابطه نظارت میدانی و سیستمی بر مدارس دارند.

تعیین تکلیف هزینه‌های مدارس هیات امنایی/ شهریه ۱۰۰ میلیونی در مدارس خاص صحت ندارد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش جزئیات راه اندازی سامانه های مدارس غیردولتی را اعلام کرد و گفت: شهریه در دو قالب ثابت و فوق برنامه دریافت می‌شود. فوق برنامه از جمله فعالیت‌های تابستانی مدارس غیردولتی کاملا اختیاری هستند.

حذف دروس اسلامی در مدارس عربستان

وزارت آموزش و پرورش عربستان با صدور بخشنامه‌ای برای همه مدارس این کشور، از حذف برنامه‌های درسی "بینش اسلامی" خبر داد.

لغو دروس اسلامی در همه مدارس دولتی عربستان

وزارت آموزش و پرورش عربستان با صدور بخشنامه‌ای برای همه مدارس این کشور، خواستار لغو طرح و برنامه‌های درسی «بینش اسلامی» شد.

فقط دوره متوسطه اول مدرسه معین منحل شد/ تدوین دستورالعمل نیروی انسانی مدارس غیردولتی تا آخر تیر

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی در این زمینه ورود داشت و دوره اول مجتمع آموزشی را منحل کرد و با توجه به اینکه اولیا از سایر دوره‌ها گلایه نداشتند، سایر دوره‌ها ادامه فعالیت داشت.

اعتبارات مورد نیاز برای بازگشایی مدارس استان بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت ستاد بازگشایی مدارس استان بوشهر گفت: برای آماده سازی مدارس در مهرماه اعتبارات لازم برای بازگشایی مدارس تخصیص یافته است.

تلاش برای جمع‌آوری مدارس کپری، خشتی و گلی تا پایان امسال

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: با تحویل ۷۰۰۰ کلاس درس به آموزش و پرورش، حدود یک میلیون متر مربع به فضای آموزشی مدارس کشور افزوده خواهد شد.

ممانعت از ورود نوشت‌افزار اسلامی ایرانی به برخی از مدارس/ پژمان‌فر: برخی از نهادها بهانه‌جویی می‌کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ممانعت ورود نوشت‌افزار اسلامی ایرانی به برخی از مدارس خبر داد و گفت: تلاش داریم امسال مشکلات این‌چنینی را حل و شرایط ورود این کالاها به مدارس را تسهیل کنیم.

وجود ۱۰۰۰ بخاری گازی در مدارس پایتخت/ استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تهران تا مهر ۹۸

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از وجود یک هزار بخاری گازی در مدارس پایتخت خبر داد و گفت: استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تهران در صورت تداوم اعتبارات تا مهرماه ۹۸ انجام می‌شود.

ساماندهی مدارس دولتی تا پایان مرداد ماه/ جزئیات تعیین تعداد معاون برای هر مدرسه

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات با اشاره به سقف تعداد معاونان مدارس، گفت: در تمام استان‌ها، ساماندهی مدارس دولتی تا پایان مردادماه سال جاری انجام می‌شود.

الجزیره گزارش داد: حذف دروس اسلامی در مدارس عربستان

یک رسانه عربی گزارش داد در پی گسترش نفوذ تفکر لیبرالیسم در دستگاه حاکمه سعودی به ویژه با ولیعهدی محمد بن سلمان، دولت عربستان برنامه های آموزشی تحت عنوان " آگاهی اسلامی"(آن هم بر اساس آموزه‌های فرقه وهابیت) را از مدارس حذف کرد.

بازگشایی مدارس نیازمند مشارکت همگانی/ طرح روستا مرکزی اجرا می‌شود

بوشهر - استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم همکاری و مشارکت همگانی در زمینه بازگشایی مدارس استان، گفت: برای تجمیع مدارس نیاز به طرح روستا مرکزی و گرفتن سرویس برای دانش آموزان است.

اجرای آزمایشی طرح جدید کتابخانه‌های عمومی در مدارس فاقد کتابخانه

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مدارس در ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان بهارستان، اجرای طرح «یاوران کتابخانه» را گامی موثر برای ایجاد پیشخوان کتابخانه‌های عمومی در مدارس عنوان کرد.

اجرای آزمایشی طرح «یاوران کتابخانه» در مدارس فاقد کتابخانه

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مدارس در ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان بهارستان، اجرای طرح «یاوران کتابخانه» را گامی مؤثر برای ایجاد پیشخوان کتابخانه‌های عمومی در مدارس دانست.

تشدید نظارت بر مدارس همزمان با ثبت‌نام/ خانواده‌ها به مدارس پول ندهند

مشکلات خانواده‌ها در فصل ثبت‌نام آموزش‌وپرورش را برآن داشت تا دستورالعمل تشکیل ستادهای نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان را ابلاغ کند و حالا نظارت‌ها بر مدارس در فصل ثبت‌نام شدت بیشتری خواهد داشت.

قوانین دست وپاگیر برای راه اندازی مدارس غیردولتی کاهش یابد

تهران- استاندار تهران نقش مدارس غیردولتی در افزایش فضاهای آموزشی در این استان را مهم برشمرد و خواستار کاهش قوانین دست و پاگیر برای راه اندازی این مدارس در استان تهران شد.

ثبت‌نام ۱۵۰ هزار دانش‌آموز برای سنجش هوش پایه هفتم مدارس سمپاد/ «آی‌کیو‌»های بالای ۱۳۰ وارد مدارس تیزهوشان می‌شوند

معاون وزیر آموزش و پرورش از ثبت‌نام ۱۵۰ هزار دانش‌آموز برای سنجش هوش ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد خبر داد.

مدارس متوسطه دوم سمپاد هیأت امنایی شد/ اعلام نتایج آزمون پایه دهم سمپاد تا چند روز آینده

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از هیأت امنایی شدن مدارس متوسطه دوم سمپاد خبر داد و گفت: دستورالعمل این مدارس تا اواخر مرداد ماه امسال تدوین می‌شود.

عارف: فرسودگی مدارس کشور تک رقمی می شود

شهرکرد- ایرنا- رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 30 درصد مدارس کشور اینک فرسوده است، گفت: پیش بینی می شود این رقم با عزم مردم و مسئولان تا پایان برنامه ششم توسعه تک رقمی شود.