جشنواره ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در دیواندره برگزار شد

سنندج - جشنواره ورزش روستائی و بازی های بومی محلی شهرستان دیواندره در روستای رشیدآباد با اجرای برنامه های سنتی منطقه کردستان به کار خود پایان داد.مطالب مرتبط

تعدد فرهنگها در تهران زمینه ساز احیای بازی‌های بومی‌محلی است

تهران – ایرنا – رییس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با اشاره به رشد و احیای روزافزون این بازی ها در استان تهران گفت: جمعیت روستایی و تعدد فرهنگی استان تهران موجب شده تا ظرفیت استان برای توسعه این بازی ها بیش از دیگر مناطق کشور باشد.

45خانه ورزش در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد

گچساران- ایرنا- رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 45 خانه ورزش روستایی امسال در مناطق مختلف این استان راه اندازی شده است.

بازی های بومی محلی تعامل فرهنگی را تسهیل می کند

تهران- ایرنا - معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در اشاره به کارکردهای فراوان بازی های بومی و محلی گفت: این بازی ها در صورت گسترش بین المللی می توانند به ابزاری برای انتقال و تعامل فرهنگی تبدیل شوند.

برگزاری جشنواره هابه ترویج فرهنگ بومی و محلی کمک می کند

قزوین- دبیر جشنواره انگور نیکویه گفت: برگزاری جشنوارها ضمن معرفی استعدادها و توانمندی های مناطق مختلف به ترویج فرهنگ بومی و محلی کمک می کند.

تامین لباس ورزشکاران عشایر حاشیه ای از جانب دیگر کشورها بود

تهران - ایرنا- رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با اشاره به برخی حواشی ایجاد شده برای تامین لباس ورزشکاران در سومین دوره بازی های عشایری گفت: برخورد دوگانه برخی از کشورها در اختصاص لباس ورزش سنتی خود به ورزشکاران سایر کشور عامل ایجاد این حا

نوجوان سیستان و بلوچستان در اردوی تیم ملی هفت سنگ حضور یافت

زاهدان - ایرنا - رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: نیلوفر خمر بازیکن نوجوان این استان هم اینک در چهارمین دوره اردوی تیم ملی هفت سنگ بانوان کشور بسر می برد.

جشنواره ورزش و محیط زیست برگزار می شود

برای نخستین بار همزمان با هفته تربیت بدنی جشنواره "ورزش و محیط زیست" در محل آکادمی ملی المپیک برگزار می شود.

۱۲۳ روستای شهرستان دیواندره از نعمت گاز برخوردار هستند

سنندج- مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به اینکه ۱۲۳ روستای شهرستان دیواندره از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر ۳ پروژه گازرسانی روستایی دراین شهرستان در حال اجرا است.

جشنواره تئاتر، بخش خصوصی و هویت‌سازی بومی

تبریز قرار است میزبان اولین جشنواره خصوصی تئاتر باشد. یک جوان بسترهای این رویداد را فراهم کرده است؛ اما آیا نیروی جوان و خلاق می‌تواند الگویی بومی برای توسعه فرهنگ در تمامی کشور بدون نیاز به دولت را رقم زند.

تمایز ایده‌ بومی و ایده بومی شده در استارتاپ‌های کشور

اگرچه نفس فعالیت استارتاپی تزریق ایده‌ تازه به فضای کسب‌وکار است، اما اغلب کسب‌وکارهایی که عنوان استارتاپ را یدک می کشند تکرار نمونه مشابه خارجی هستند و اگر دولت قصد حمایت دارد باید بین ایده‌ بومی و ایده بومی شده تمایز قایل شود.

انتخابات شوراهای محلی و استانی سوریه امروز برگزار می‌شود

رقابت برای ورود به شوراهای محلی و استانی سوریه امروز (یک‌شنبه) در میان ۴۰ هزار کاندیدای انتخاباتی آغاز می‌شود.

ارزیابی جذب تسهیلات اشتغال‌ روستایی در شمالغرب کشور

نشست ارزیابی عملکرد استان‌های شمال‌غرب کشور در خصوص جذب تسهیلات اشتغال‌ روستایی با حضور معاون توسعه روستایی ریاست‌جمهوری در تبریز برگزار شد.

چین و روسیه روابط خود را در سطوح ملی و حتی محلی گسترش می‌دهند

رؤسای جمهور چین و روسیه در دیدار با سران محلی در «ولادی‌وستوک»، سال‌های 2018 و 2019 را به عنوان سال‌های تمرکز بر همکاری و مبادلات میان دو کشور در سطوح محلی، برگزیدند.

تمرین زندگی شعار جشنواره ملی اسباب‌بازی اعلام شد

«تمرین زندگی»، شعار چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام و از پوستر پیشنهادی جشنواره رونمایی شد.

جشنواره ملی حاتم با همکاری صمت برگزار می‌شود

جشنواره ملی حاتم توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

ورزش صبحگاهی در 35 هزار مدرسه کشور برگزار می شود

قزوین - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مدرسه محور بودن طرح های این معاونت،گفت: در حال حاضر ورزش صبحگاهی در 35 هزار مدرسه کشور برگزار می شود.

ورزش صبحگاهی در 35 هزار مدرسه کشور برگزار می شود

قزوین - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مدرسه محور بودن طرح های این معاونت گفت:در حال حاضر ورزش صبحگاهی در 35 هزار مدرسه کشور برگزار می شود.

دیاری که باشگاه ندارد در ورزش حرفی برای گفتن ندارد

روزنامه محلی پیمان یزد در تازه ترین شماره خود در صفحه ورزشی یادداشتی با عنوان « دیاری که باشگاه ندارد در ورزش حرفی برای گفتن ندارد» به انتقاد از نبود باشگاه فوتبال در استان یزد پرداخته است.

جوامع محلی پیرامون تالاب گمیشان آستین همت بالا زدند

گرگان – ایرنا – در راستای طرح ملی حفاظت از تالاب ها و اجرای برنامه توانمندسازی جوامع محلی این زیستگاه های آبی، دوره آموزشی با رویکرد 'معیشت پایدار برای ذی نفعان مناطق پیرامون تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غرب استان گلستان' در شهر گمیش تپه برگزار شد

به‌زودی طرح ملی حمایت از لباس محلی به‌منظور احیای هویت اقوام مختلف کشور اجرایی می‌شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر ترغیب مردم به استفاده از لباس محلی گفت: سیاستگذاری های لازم برای اجرای طرح ملی حمایت از لباس های محلی انجام و بزودی اجرا می شود.