آثار تنش های سیاسی و اقتصادی بر سلامت روان/وضعیت سلامت تهرانی ها

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: تنش‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، بر سلامت روان افراد تاثیر دارد.مطالب مرتبط

پایش سلامت جسم و روان در تمام موسسات آموزش عالی اجرا می شود

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت امور دانشجویان از گسترش طرح پایش سلامت جسم و روان در تمام موسسات آموزشی غیرانتفاعی، پیام نور، فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

بیش از یک سوم دانشجویان تازه‌ وارد اختلالات سلامت روان دارند

نتایج یک بررسی جهانی نشان داد، بیش از یک سوم دانشجویان تازه وارد از اختلالات سلامت روان رنج می‌برند.

استرالیا دستورالعمل‌های جدیدی را جهت بهبود سلامت روان دانشجوان ارائه می‌دهد

دولت استرالیا به وزارت علوم این کشور هشدار داده است: دستورالعمل‌های جدیدی برای بهبود سلامت روان دانشجویان ارائه دهد.

اختلال در خدمات روان مردم به دلیل عملکرد سلیقه‌ای بیمه‌ها

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت به تشریح آسیب‌های حوزه خدمات روان در جامعه که گریبان مردم و روانپزشکان را گرفته است پرداخت.

شرکت در عزاداری محرم بر سلامت روان اثرات مثبت دارد

اهواز - ایرنا - یک پزشک و متخصص روانشناسی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز می گوید: شرکت در عزاداری محرم، بر اساس یک پژوهش علمی ، اثرات مثبت بر سلامت روان افراد دارد.

استقبال همتایاران سلامت روان از دانشجویان جدید علوم پزشکی تبریز

همتایاران سلامت روان قصد دارند با حضور در دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نخستین روزهای حضور دانشجویان ورودی جدید از آنها استقبال کنند.

رشد 2 برابری گردشگران سلامت ایران با تغییرات ارز

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت گفت: گردشگری سلامت چهارمین صنعت درآمدزای دنیاست و ما در هیچ صنعتی بالاترین رشد سالیانه را همچون گردشگری سلامت نداریم و به عبارتی درهیچ صنعتی به جز گردشگری سلامت 20 تا 25درصد رشد نداریم.

منابع نظام سلامت به قیمت نفت متصل نباشد

عضو کمیته بیمه سلامت گفت: عوارض بر کالاهای آسیب رسان به سلامت و مالیات بر ارزش افزوده یکی از منابع پایدار برای نظام ‌سلامت محسوب می‌شود.

مشکلات پزشکان انگلیسیِ مبتلا به اختلالات روان

کارشناسان می‌گویند: نگرانی‌هایی مبنی بر عدم دسترسیِ آسان پزشکان انگلیسی به کمک‌ها و خدمات درمانی و مراقبتی در حوزه سلامت روان وجود دارد.

مشکلات اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می‌کند

یک روانشناس گفت: افزایش مشکلات و فشارهای اقتصادی با تحت تاثیر قرار دادن سلامت روان افراد، موجب بروز اختلالات رفتاری و تنش در روابط خانوادگی شده است.

گسترش همکاری دانشگاه محقق اردبیلی با مرکز سلامت روان و اعتیاد کانادا

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی از امضای قرارداد همکاری مشترک علمی دانشگاه محقق اردبیلی و مرکز سلامت روان و اعتیاد کانادا خبر داد.

تشریح درمان‌های جایگزین در درمان ناباروری/از جنین اهدایی تا رحم اجاره‌ای

فرایند دریافت گامت و اهدای جنین فرآیندی بسیار پیچیده، زمان‌بر و حساس است، بنابراین زوجینی که می‌خواهند از این خدمات بهره‌مند شوند نه تنها از نظر سلامت جسمانی‌شان بلکه از نظر سلامت روان نیز باید شرایط مناسب و لازم را داشته باشند تا بتوانند این مسیر دشوار ر

فعالیت ۱۱۰هزار نیروی قراردادی در حوزه سلامت

وزیر بهداشت گفت: یکی از مشکلات ما این است که بیش از 110 هزار نفر از نیروهای انسانی حوزه سلامت چندین سال است که وضعیت قراردادی دارند و حقوق آنها از سوی دولت پرداخت نمی شود.

مردم مراقب کلاهبرداری با نام بیمه سلامت باشند

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به سوء استفاده از نام بیمه سلامت هشدار داد.

امضای قرارداد همکاری‌ بین دانشگاه محقق اردبیلی و مرکز سلامت روان و اعتیاد کانادا(CAMH)

‌رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی از امضای قرارداد همکاری مشترک علمی بین دانشگاه محقق اردبیلی و مرکز سلامت روان و اعتیاد کانادا(CAMH) خبر داد.

دانش آموزان همدان رتبه برتر جشنواره سلامت را کسب کردند

ایرنا- همدان- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش همدان گفت: 2 دانش آموز و یک مراقب سلامت از همدان رتبه برتر جشنواره کشوری سفیران سلامت را کسب کردند.

23.6 درصد جامعه نشانه هایی از اختلال روانی دارند

قم - ایرنا - معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که در مقوله سلامت فارغ از جسمانی ابعاد دیگر از جمله روانی، اجتماعی و معنوی نیز بسیار حائز اهمیت است گفت: در حوزه سلامت روان 23.6 درصد از جامعه نشانه هایی از اختلال های روانی دارند.

23.6 درصد جامعه نشانه هایی از اختلال روانی دارند

قم - ایرنا - معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که در مقوله سلامت فارغ از جسمانی ابعاد دیگر از جمله روانی، اجتماعی و معنوی نیز بسیار حائز اهمیت است گفت: در حوزه سلامت روان 23.6 درصد از جامعه نشانه هایی از اختلال های روانی دارند.

دو نظام "آموزشی" و "سلامت" از هم جدا نیستند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کارگاه ویژه دستیاران تخصصی بالینی ورودی سال 97 این دانشگاه با تاکید بر اینکه نظام آموزشی و نظام سلامت از هم جدا نیستند، گفت: نظام آموزشی در دل نظام سلامت شکل می‌گیرد و شما دستیاران بخشی از این نظام جامع سلامت

سلامت و امنیت بدون التزام عملی تحقق یافتنی نیست

امام‌جمعه قم با تاکید بر اینکه امنیت و سلامت بدون اعتقاد، باور، مشارکت عمومی و التزام عملی تحقق یافتنی نیست، گفت: مهم‌ترین پشتوانه سلامت اعتقاد است به این معنا که مردم باید به اهمیت سلامت خود اعتقاد داشته باشند.