آثار تنش های سیاسی و اقتصادی بر سلامت روان/وضعیت سلامت تهرانی ها

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: تنش‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، بر سلامت روان افراد تاثیر دارد.مطالب مرتبط

فعالیت ۳۵۶ کانون همیار سلامت روان در دانشگاه ها

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم از فعالیت ۳۵۶ کانون دانشجویی همیار سلامت روان در دانشگاه های کشور خبر داد.

استاد آلمانی: پارک سلامت روان شیراز بالاتر از استانداردها است

شیراز- ایرنا- استاد دانشگاه درسدن آلمان در بازدید از پارک سلامت روان شیراز گفت: زیرساخت های احداث شده در این پارک بالاتر از حد استانداردها است و می تواند بستر مناسبی برای خدمات رسانی به جامعه هدف باشد.

وضعیت بودجه‌ ۹۸ وزارت بهداشت و لزوم هدفمندی یارانه‌ها با اولویت "سلامت"

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به وضعیت بودجه‌ای وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در لایحه بودجه ۹۸، در عین حال بر لزوم هدفمندکردن یارانه‌ها با اولویت سلامت تاکید کرد و گفت: در شرایطی که فشار مالی متوجه مردم شده، یکی از بهترین راه‌های حمایتی، انتقال منابع

اینفوگرافی / نگاهی به وضعیت اقتصاد سلامت در ایران

از زمان آغاز طرح تحول سلامت، مسئولان این حوزه تاکید می‌کنند که توانسته‌اند تورم این حوزه را مهار کنند و حتی آن را کاهش دهند. طبق اظهارات آنها از سال ۹۶، تورم حوزه سلامت که در ۳۰ سال گذشته، ۴۰ درصد بیشتر از تورم عمومی بوده است، برای اولین بار به کمتر از تو

قلیان، تهدیدی بر سلامت اجتماعی و اقتصادی شهروندان

یزد - ایرنا - استعمال قلیان آثار زیانبار اقتصادی، جسمی، روحی، روانی، زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی فراوانی به همراه دارد که آثار آن با وجود اهمیت موضوع به خوبی برای مردم و جوانان تبیین نشده است،به باور کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا، این شرایط تنها با عزم

تمدید مهلت ارسال آثار به همایش بین المللی سلامت همراه

۲۰ آذر، آخرین مهلت ارسال آثار به همایش بین المللی سلامت همراه mHealth در شیراز اعلام شد.

حضور وزیر بهداشت کشورمان در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هند

حسن قاضی‌زاده هاشمی با هدف ارائه دستاوردهای کشورمان در زمینه بهبود وضعیت شاخص های سلامت مادر و کودک در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هند شرکت کرد.

بی توجهی به تربیت و سلامت خانواده ها خطر آفرین است

معاون سیاسی اجتماعی استاندار کردستان گفت: اگر امروز به تربیت جوانان و سلامت خانواده ها بی توجه باشیم در آینده با مشکلات زیادی روبه رو خواهیم شد.

هشدار بودجه‌ای "بیمه سلامت" و احتمال 16 ماهه شدن بدهی‌هایش

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به لایحه بودجه‌ 98 و احتمال کسری 6000 میلیارد تومانی این سازمان در سال آینده، گفت: وظیفه دارم هشدار دهم و اگر وضعیت این چنین ادامه یابد، بدهی‌های سال آینده این سازمان به ارایه دهندگان خدمات سلامت به 16 ماه خواهد رسید.

فعالیت حدود ۱۵۰۰ دانشجوی همیار سلامت در دانشگاه تهران

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه دارای ۶ کانون همیار سلامت روان رسمی و مجوز دار است که حدود ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ عضو فعال دارد.

غربالگری سلامت روان دانش آموزان/ 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: نقشه خطرپذیری هر مدرسه تهیه شده است و سنجش روان دانش آموزان در سه حوزه انجام می‌شود.

ارتقاء سلامت جامعه با آموزش 22 هزار سفیر سلامت

22 هزار نفر از دانش آموزان خراسان جنوبی، با هدف ارتقاء سلامت جامعه در طرح سفیران سلامت آموزش می بینند.

آثار تحریم های ظالمانه بر سلامت مردم ایران

وزیر بهداشت، گفت: تحریم های یکجانبه و ظالمانه اخیر علیه ایران، حتما تاثیرات منفی بر روی سلامت مردم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خواهد داشت.

فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و سلامت قلب و مغز

سیب زمینی غذای محبوب اکثر مردم جهان است که می تواند به بهبود سلامت بدن کمک کند. از این رو مصرف به اندازه آن می تواند به حفظ تندرستی و سلامت بدن بیانجامد.

فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و تقویت سلامت قلب و مغز

سیب زمینی غذای محبوب اکثر مردم جهان است که می تواند به بهبود سلامت بدن کمک کند. از اینرو مصرف به اندازه آن می تواند به حفظ تندرستی و سلامت بدن بیانجامد.

چهل و یکمین جلسه کمیته سلامت شورای شهر برگزار شد

صبح امروز چهل‌ و یکمین جلسه کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با موضوع تهران شهر بدون پلاستیک با حضور رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، اعضای کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، رئیس میادین میوه و تره‌بار، مدیرکل سلامت شهرداری تهران، مدیرکل

برگزاری رویدادهای بین‌المللی یکی از از راهکارهای برندسازی خدمات سلامت

مشاور مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی معتقد است: برگزاری و حضور در رویدادهای بین‌المللی گردشگری سلامت می‌تواند تبادل بیمار و نیروی متخصص و معرفی خدمات سلامت ایران اسلامی را به دنبال داشته باشد.]]>

وضعیت بودجه‌ای وزارت بهداشت و لزوم توجه به "بیمه سلامت" در سال آتی

کاهش واردات مکمل‌ها، سرانجام ایجاد داروخانه‌های گیاهی، چگونگی فعالیت خیریه‌ها و لزوم گسترش کمک‌های آنها به حوزه سلامت و ... از جمله مباحثی بود که در نشست خبری این هفته سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد.

فعالیت پنج کانون سلامت محله در مناطق مختلف شهری کرمانشاه

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: راه اندازی کانون‌های سلامت محلات در بحث ارتقاء سلامت اجتماعی در جامعه بسیار تاثیر گذار است.

'مروج سلامت' طرحی پایدار در سلامت دانش آموزان

همدان- ایرنا- «مروج سلامت» یکی از طرح های پایدار آموزش و پرورش در راستای افزایش ظرفیت ها، توانمندسازی مردم و دانش آموزان برای سالم زندگی کردن در مدارس کشور اجرا می‌شود.