آثار تنش های سیاسی و اقتصادی بر سلامت روان/وضعیت سلامت تهرانی ها

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: تنش‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، بر سلامت روان افراد تاثیر دارد.مطالب مرتبط

پویش سلامت روان در پایتخت راه اندازی می شود

تهران-ایرنا- مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: پویش «سلامت روان» با هدف آگاهی بخشی به جامعه نسبت به موضوعات سلامت روان از اواخر اردیبشهت 98 در پایتخت راه اندازی می شود.

کمپین "سلامت روان" در پایتخت راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از راه اندازی کمپین "سلامت روان" از اواخر اردیبشهت 98 خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی این کمپین آگاهی بخشی به جامعه نسبت به موضوعات سلامت روان است.

وضعیت قیمت دارو در سال آینده/ واکنش به کمبود بودجه سلامت

وزیر بهداشت در نشست خبری پایان سال، به تشریح وضعیت حوزه سلامت در سال جاری پرداخت و برنامه های این وزارتخانه در سال جدید را اعلام کرد.

دولت برای بهبود سلامت روان جامعه به NGO ها مسئولیت بدهد

تهران- ایرنا- وزیر سابق رفاه گفت: دولت باید نقش سازمان های مردم نهاد ( NGO) را در بهبود سلامت روان جامعه جدی بگیرد و به آنها مسئولیت بدهد زیرا به تنهایی نمی تواند در این زمینه موثر باشد.

حذف حوزه درمان اعتیاد از بودجه سال آینده بیمه سلامت

معاون درمان اداره کل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بیمه سلامت از سال 93 پوشش درمان اعتیاد را به عهده داشت که در بودجه 98 سازمان بیمه سلامت، عددی برای این حوزه دیده نشده که با این وضعیت دچار چالش خواهیم شد.

مشکل اصلی بوشهر در حوزه سلامت، زیست محیطی است

بوشهر- ایرنا- معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر مدارک مستند قوی از آثار مخرب آلودگی صنایع نفت و گاز در بوشهر بر سلامت مردم وجود داشته باشد، می توان بدون دریافت صدقه، شاهد تحولات عظیم دراستان بوشهر که مشکل اصلی آن در حوزه سلامت، زیست

مشکل اصلی بوشهر در حوزه سلامت زیست محیطی است

بوشهر- ایرنا- معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر مدارک مستند قوی از آثار مخرب آلودگی صنایع نفت و گاز در بوشهر بر سلامت مردم وجود داشته باشد، می توان بدون دریافت صدقه، شاهد تحولات عظیم دراستان بوشهر که مشکل اصلی آن در حوزه سلامت، زیست

طرح سلامت نوروزی در سراسر سیستان و بلوچستان کلید خورد

باهدف حفظ و ارتقاء سلامت مسافران نوروزی،تا بیستم فروردین ، طرح سلامت نوروزی اجرا می شود.

سازمان نظام پزشکی و بیمه سلامت تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

تفاهم نامه همکاری سازمان نظام پزشکی و سازمان بیمه سلامت در راستای بهبود و ارتقای کیفی و کمی خدمات بخش سلامت و تعامل ‏موثر بین نظام بیمه‌های سلامت و تامین کنندگان خدمات سلامت توسط رییس کل سازمان نظام پزشکی و مدیرعامل سازمان بیمه ‏سلامت امضا شد.‏

دلایلی برای جلوگیری از افزایش تعرفه‌های درمانی

پژوهشگر حوزه اقتصاد سلامت گفت: طبق محاسبات کارشناسی، حداقل تا دو سال آینده با توجه به افزایش شدید تعرفه‌های درمانی در اجرای طرح تحول سلامت، هیچ‌گونه افزایشی در این بخش توجیه اقتصادی ندارد.

طرح سلامت نوروزی در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طرح سلامت نوروزی از امروز آغاز شده و تا 20 فروردین سال آینده ادامه دارد.

سامانه الکترونیک سلامت در مازندران فراگیر می شود

ساری-ایرنا-مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: سامانه الکترونیک سلامت باید در تمام شهرستان های مازندران عملیاتی شود.

سلامت، موضوعی درون سازمانی و مختص یک بخش نیست

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: مقوله سلامت و اجتماعی سازی آن یک موضوع درون سازمانی ، درون گروهی و مختص به یک بخش نیست بلکه وظیفه همگانی است و نیاز به عزم جدی همه دستگاه ها دارد.

ایجاد پایگاه های سلامت و ورزش در نشاط یزدی‌ها مؤثر است

یزد - ایرنا - مدرس ورزش و تربیت‌بدنی مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های یزد تأکید کرد: راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت و ورزش برای پایش مستمر وضعیت جسمانی و تأمین نشاط اجتماعی مردم خصوصاً جوانان استان برای پیشگیری از بسیاری ناهنجاری ها در جامعه ضروری است.

بسیج سلامت نوروزی در خمین+ عکس

طرح بسیج سلامت به منظور بهبود سلامت و بهداشت مسافران نوروزی در خمین آغاز شد.

آغاز مانور سلامت نوروزی در خراسان رضوی

مانور سلامت نوروزی با هدف تامین سلامت، محیط مناسب، امکانات و مواد غذایی مطلوب در ایام تعطیلات نوروز طی مراسمی در مشهد از امروز 20 اسفند به مدت یک ماه در خراسان رضوی آغاز شد.

حذف دفترچه بیمه بیش از 15 درصد به ذخیره منابع حوزه سلامت کمک می‌کند

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: اجرای این طرح بیش از 15 درصد در ذخیره منابع و مصرف بهینه‌تر اعتبارات حوزه سلامت موثر است زیرا از تداخلات دارویی جلوگیری می‌کند، بیمار از کیفیت درمان بهتر برخوردار می‌شود و پزشک از تجویز منطقی‌تر بهره‌مند می‌شود و همه طرف

اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی در لنده

در پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان لنده اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی مصوب شد.

برنامه جامع الکترونیک شدن خدمات سلامت چگونه اجرا می‌شود

مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری و تعرفه سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه مهم‌ترین بخش برنامه جامع الکترونیک شدن خدمات سلامت در مسیر شکل‌گیری نظام ارجاع، استحقاق‌سنجی و دریافت کد ارجاع و نوبت‌دهی الکترونیک است، ابعاد این مسئله را تشریح کرد.

حوزه سلامت نیازمند انضباط مالی است/بکارگیری سیاست های تشویقی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، انضباط مالی در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی، نیازمند ایجاد انضباط مالی در حوزه سلامت هستیم.