امارات آموزش نیروهای سومالی را به دلیل اختلاف در روابط 2 کشور متوقف کرد

امارات که اخیرا به دلیل مصادره ۱۰ میلیون دلار این کشور در فرودگاه موگادیشو اختلافات زیادی با دولت سومالی پیدا کرده است از پایان مأموریت آموزش نیروهای سومالی خبر داد.مطالب مرتبط

امارات آموزش نیروهای سومالی را به دلیل اختلاف در روابط 2 کشور متوقف کرد

امارات که اخیرا به دلیل مصادره ۱۰ میلیون دلار این کشور در فرودگاه موگادیشو اختلافات زیادی با دولت سومالی پیدا کرده است از پایان مأموریت آموزش نیروهای سومالی خبر داد.

امارات آموزش نظامی نیروهای سومالی را پایان می‌دهد

امارات در واکنش به تصرف میلیون‌ها دلار دارایی‌اش و مصادره موقت یکی از هواپیماهای این کشور از جانب نیروهای امنیتی سومالی در هفته گذشته، برنامه آموزشی نظامی خود را در این کشور پایان می‌دهد.

چشم انداز تیره روابط امارات و سومالی

تهران - ایرنا - رویکردهای تجزیه طلبانه و فرامنطقه ای امارات در منطقه استراتژیک 'شاخ آفریقا'، با تنش پیش آمده بین این کشور و سومالی، با چالش هایی همراه شده و قطع همکاری بر روابط میان دو کشور سایه انداخته است.

آیا بحران سیاسی بین سومالی و امارات، به قطع روابط دو کشور می‌انجامد؟

تحلیگران و ناظران مسائل سیاسی، نظرات مختلفی درباره آینده روابط سومالی و امارات در سایه تشدید تنش‌ها بین دو کشور در برهه کنونی دارند.

سومالی به همکاری نظامی خود با امارات پایان داد

دوحه – ایرنا – سه روز پس از آنکه کشور آفریقایی سومالی اعلام کرد به روابط نظامی با امارات عربی متحده پایان می دهد، امارات اعلام کرد که این کشور تصمیم گرفته است به همکاری نظامی با این کشور شاخ آفریقا پایان دهد.

دانش‌آموزان از رفتن به مدرسه حس خوبی ندارند/تعطیلی سه مدرسه ایرانی در امارات

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعطیلی سه مدرسه ایرانی در کشور امارات، گفت: بخش عمده‌ای از مشکل کشور ما با امارات به دلیل اختلاف در دیپلماسی این دو کشور است.]]>

الاخبار از اختلاف های امارات و عربستان پرده برداشت

بیروت-ایرنا-روزنامه «الاخبار» لبنان با انتشار پیام های درزیافته از سفارتخانه های امارات متحده عربی و اردن در بیروت موارد متعددی از اختلاف در رویکرد عربستان و امارات را که در ظاهر روابط نزدیکی با هم دارند، افشا کرد.

تداوم تنش امارات-سومالی/امارات تجهیزات نظامی خود را از سومالی خارج کرد

امارات با خارج کردن تجهیزات نظامی خود از سومالی، پایگاه استراتژیک خود در شاخ آفریقا را از دست داد.

انصارالله یمن از سومالی حمایت کرد و به امارات هشدار داد

یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن، حمایت از سومالی را در رویارویی با مداخله امارات در این کشور اعلام کرد.

تقلای امارات برای نفوذ در شاخ آفریقا و بحران‌های ایجاد شده

تحرکات نظامی و دخالت‌های امارات در سومالی که به تنش در روابط دو کشور منجر شده، ابوظبی را در رقابت با کشورهایی نظیر ترکیه وقطر برای افزایش نفوذ در شاخ آفریقا با چالش های جدی مواجه کرده است.

امارات بیمارستان شیخ زاید را در سومالی تعطیل کرد

در پی تشدید تنش بین امارات و سومالی که گفته می‌شود بحران قطر نیز در آن بی‌تأثیر نبوده است، امارات بیمارستان شیخ زاید در موگادیشو را تعطیل کرد.

ورود کشتی باری امارات به بندر سومالی برای انتقال تجهیزات نظامی

در پی توقف فعالیت‌های نظامی و غیرنظامی امارات در سومالی و تشدید تنش بین دو کشور، کشتی باری امارات با هدف انتقال تجهیزات نظامی و غیرنظامی وارد بندر موگادیشو شد.

آیا امارات در اندیشه کودتا در سومالی است؟

گزارش‌ها از تلاش‌‎های بی‌سابقه امارات برای تقویت حضور نظامی خود در سومالی در راستای طرح گسترش حضور نظامی خود در تنگه هرمز، سواحل یمن، باب‌المندب و حتی سواحل شاخ آفریقا حکایت دارد.

حراج سلاح‌های ربوده شده از پایگاه آموزشی امارات در سومالی

سلاح‌های ربوده شده از پایگاه آموزشی سابق امارات متحده عربی در سومالی اکنون در بازار آزاد به فروش می‌رسند.]]>

وضعیت نامعلوم ملوانان دربند سومالی/اخاذی سومالیایی‌ها ادامه دارد

چابهار- اوضاع بحران‌زده سومالی و قطع روابط دولت مورد تائید سازمان ملل در این کشور با ایران دست‌به‌دست هم داده‌اند تا سرنوشت آزادی ۲۵ صیاد دربند ایرانی همچنان نامعلوم بماند.

پیروزی دیپلماسی اردوغان بر تحرکات نظامی امارات در شاخ آفریقا

پایگاه خبری الجزیره نوشت، جنون نظامی گری امارات برای تسلط بر سواحل آفریقا و تنگه باب المندب، خشم مردم و دولت سومالی را از دخالت های امارات در کشورشان و نزدیکی آنها به رقیب جدید ترکیه ای به همراه داشت.

هشدار سومالی به شرکت بنادر دبی

وزیر خارجه سومالی از شرکت بین‌المللی بنادر دبی خواست تا در عقد قرارداد با جمهوری خودخوانده سومالی‌لند تجدیدنظر کرده و با مسئولان دولت فدرال سومالی تعامل کند.

نخستین مانور مشترک قطر با ۴ کشور عربی از زمان قطع روابط

نیروهای قطر برای نخستین بار از زمان قطع روابط با چهار کشور عربی (مصر، عربستان، امارات و بحرین) در مانور موسوم به «سپر مشترک خلیج ۱» در شرق عربستان شرکت کردند.

امارات بیمارستان خود را در سومالی تعطیل کرد

اختلاف نظر کمیته روابط خارجی سنا بر سر نامزدی پامپئو

نامزدی مدیر سازمان سیا برای تصدی وزارت امور خارجه آمریکا، در میان سناتورهای کمیته روابط خارجی با اختلاف نظرهایی روبه‌رو شده و ممکن است این نامزدی بدون توصیه‌ای به نفع او به کل مجلس ارائه شود.