اختصاص فاینانس برای احیا دریاچه ارومیه زمانبر است

ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون فاینانسی برای احیای این دریاچه اختصاص نیافته است، گفت: مراحل اختصاص فاینانس پروسه طولانی دارد و زمانبر است.مطالب مرتبط

کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی راهکار نخست احیا دریاچه ارومیه

یکی از مهم‌ترین عوامل بروز بحران دریاچه ارومیه توسعه بی‌رویه کشاورزی سنتی است بنابراین یکی از اصلی‌ترین راهکارهای احیا دریاچه نیز مدیریت صحیح منابع آبی و چگونگی مصرف آب در همین حوضه کشاورزی است که در قالب راهکارهای 28 گانه ستاد احیا پیش‌بینی شده است.

ادامه کشت بی رویه چغندرقند حل بحران دریاچه ارومیه را مختل کرد

به‌رغم تاکید ستاد احیا دریاچه ارومیه در قالب راهکارهای 28 گانه که به تصویب دولت رسیده اما ادامه کشت بی‌رویه چغندرقند در حوضه آبریز دریاچه ارومیه حل بحران این دریاچه را همچنان با مشکلات متعددی مواجه کرده است.

چشمگیر نبودن سیاست‌ها برای علاج‌بخشی دریاچه ارومیه

به اعتقاد فعالان حوزه محیط زیست، شرق دریاچه ارومیه در وضعیت بحرانی ناشی از مسائل زیست محیطی دریاچه ارومیه قرار دارد، ولی در غرب این دریاچه فعالیت‌های پرشتاب اقتصادی به چشم می‌خورد. ضمن آنکه هیچ‌گونه تغییری در سیاست‌های کلان جلوگیری از بحران زیست محیطی این

باران، تب بیمار ارومیه را تسکین داد

آفتاب، هنوز آسمان ارومیه را کامل در آغوش نکشیده است که می‌رسیم به دریاچه. خوشحالم که پاییزِ دریاچه ارومیه را می‌بینم آن هم صبح به آن زودی؛ صبح به آن سردی. می‌بینم که بارش باران تا حدی تب دریاچه ارومیه را پایین آورده است.

مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت

‌مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش 16 سانتی تری تراز دریاچه ارومیه خبر داد.

زنگ خطری دیگر برای دریاچه ارومیه؛ توسعه زمین‌های کشاورزی

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی ضمن انتقاد از توسعه اراضی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: دانشگاه‌های ارومیه و تبریز ماموریت یافته‌اند که عدد دقیق توسعه کشاورزی را در کل حوضه آبریز استخراج کنند و پس از استخراج این آمار برخو

دریاچه ارومیه 13 سانتی متر افزایش تراز دارد

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه در روز جاری /18 آذرماه/ در حالی به یکهزار و 270 متر و 41 سانتی متر رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 13 سانتی متر افزایش سطح دارد.

دریاچه ارومیه 13 سانتی متر افزایش تراز دارد

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه در روز جاری /18 آذرماه/ در حالی به یکهزار و 270 متر و 41 سانتی متر رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 13 سانتی متر افزایش سطح دارد.

ویدئو / وضعیت این روزهای دریاچه ارومیه

در حال حاضر، حجم آب دریاچه ارومیه یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۹۰ میلیون مترمکعب افزایش نشان می‌دهد. تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۴۴ متر است که نسب به دوره مشابه در سال قبل ۱۶ سانتی‌متر افزایش تراز نشان می‌دهد.

دریاچه ارومیه بال و پر می‌گیرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: تا 20 آذرماه مجموعا 72 میلیون مترمکعب آب سدهای استان به سمت پیکره دریاچه ارومیه هدایت شده است.

تفاوت طوفان‌های نمکی دریاچه‌های "ارومیه" و "آرال"

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی با تاکید بر اینکه طوفان‌های ریزگرد در دریاچه‌های در حال خشک شدن آرال و ارومیه متفاوت است، گفت: بر خلاف دریاچه آرال که طوفان‌های ریزگرد نمکی آن وسعت زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، طوفان‌های نمکی دریاچه اروم

سهم کشاورزی از اعتبار پرداختی دریاچه ارومیه 3402 میلیارد ریال است

تبریز - ایرنا - روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد: سهم بخش کشاورزی از اعتبارات مصوب طرح احیای دریاچه ارومیه از سال 1393 تاکنون 14 هزار و 820 میلیارد ریال بوده که از این رقم سه هزار و 402 میلیارد ریال پرداخت شده است.

صرف ۸ میلیارد تومان ازبودجه احیای دریاچه ارومیه برای فرهنگ‌سازی

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است که از این مبلغ۸ میلیارد تومان برای فرهنگسازی بوده است.

همه باید برای احیای دریاچه ارومیه مشارکت کنند

مهاباد - ایرنا - مدیر برنامه‌های محیط زیست دفتر عمران سازمان ملل متحد در ایران گفت: همه باید برای احیای دریاچه ارومیه و نجات آن از وضعیت بحرانی مشارکت کنند.

برپایی نخستین نمایشگاه دستاوردهای احیای دریاچه ارومیه در میاندوآب

این روزها نمایشگاهی با عنوان دستاوردهای احیای دریاچه ارومیه با محوریت پروژه مشارکت مردم در احیای دریاچه در میاندوآب برپاشده که در واقع نخستین گزارش عملکرد میدانی و ملموس دولت در 5 سال اخیر در مقابل افکار عمومی است.

سهم کشاورزی از اعتبارات پرداختی احیای دریاچه ارومیه 3402 میلیارد ریال است

تبریز - ایرنا - روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد: سهم بخش کشاورزی از اعتبارات مصوب طرح احیای دریاچه ارومیه از سال 1393 تاکنون 14 هزار و 820 میلیارد ریال بوده که از این رقم سه هزار و 402 میلیارد ریال پرداخت شده است.

کاهش سطح زیرکشت، نجات بخش دریاچه ارومیه

تبریز- ایرنا - کاهش سطح زیرکشت محصولات کشاورزی از جمله ضرورت های احیای دریاچه ارومیه محسوب می شود که تحقق آن نیازمند بسترهایی چون فرهنگ سازی برای جلب مشارکت جوامع محلی، اعمال دقیق قانون استفاده درست از منابع آبی و تعهد سازمان های مسوول به ایفای وظایف خود

هشدار درخصوص تاخیر در احیای «دریاچه ارومیه»

رئیس انجمن علوم خاک آذربایجان غربی گفت: تاخیر در احیای دریاچه ارومیه شوری خاک منطقه را بدنبال خواهد داشت.

احیای دریاچه ارومیه نیازمند عزم همگانی است

ارومیه – مشاور سیاست گذاری دولت ژاپن در مسایل محیط زیست و متخصص پروژه جایکا در ایران گفت: احیای دریاچه ارومیه به عنوان یکی از مشکلات اساسی محیط زیست ایران به عزم همگانی نیاز دارد.

28 میلیون متر مکعب آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه رها شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره امور آب مهاباد گفت: 28 میلیون متر مکعب آب از سد مهاباد با هدف احیای دریاچه ارومیه به سمت این دریاچه رها شد.