اختصاص فاینانس برای احیا دریاچه ارومیه زمانبر است

ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون فاینانسی برای احیای این دریاچه اختصاص نیافته است، گفت: مراحل اختصاص فاینانس پروسه طولانی دارد و زمانبر است.مطالب مرتبط

احیا دریاچه ارومیه؛ از رویا تا واقعیت/تضاد و تناقض عملکردی بخش‌های دولتی

در تازه‌ترین اظهارنظر دولتمردان درباره احیا دریاچه ارومیه استاندار آذربایجان غربی مدعی شده می‌توان در طول فقط دو سال این دریاچه را احیا کرد در حالی که دولت یازدهم در نخستین سال‌های روی کار آمدن 15 سال زمان برای احیا دریاچه ارومیه مقرر کرده است.

دریاچه ارومیه در عرض 2 سال قابل احیاست

ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه همت و مشارکت مردمی راهکار احیای دریاچه ارومیه است، گفت: اگر کشاورزان و مردم همت کنند، دریاچه ارومیه در 2 سال احیا می شود.

ستاد احیا با شفاف سازی در عملکرد خود مانع از تخریب دولت شود

ارومیه- ایرنا- رییس جبهه اعتدال کشور با اشاره به انتقادهای غیرواقعی علیه عملکرد دولت در موضوع احیای دریاچه ارومیه، گفت: ستاد احیا با شفاف سازی در عملکرد خود، فضا را برای انتقاد ناجوانمردانه از دولت در خصوص دریاچه ارومیه ببندد.

تلخیِ کام حاشیه‌نشینان شورترین دریاچه ایران+ تصاویر

روز‌به‌روز وسعت دریاچه ارومیه کاهش می‌یابد و ستاد احیا با گذشت ۵ سال مدعی است با اقدامات بین دستگاهی سطح تراز آب دریاچه را تثبیت کرده است اما بازگشت حیات به این دریاچه نیازمند مشارکت‌ همه جانبه حاشیه‌نشینان است.

11 پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه تعطیل شد‌

به‌خلاف ادعای دولت در جدیت برای احیای دریاچه ارومیه، امسال 11 پروژه تصفیه و انتقال آب به دریاچه ارومیه تعطیل شده و تخصیص ندادن هیچ اعتباری در سال 96 و روند نامطلوب آن در سال 97 عملاً چگونگی اجرای همه پروژه‌های نجات دریاچه ارومیه را مختل کرده است.

توسعۀ سطح زیرکشت آبی حوضۀ آبریز مانع تحقق ورود آب به دریاچه ارومیه

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به یکی از دلایلی که باعث عدم تحقق ورود آب سالانه به دریاچه ارومیه و در نتیجه منجر به کاهش سهم دریاچه و افت تراز آن شده است، گفت: توسعه سطح زیرکشت آبی حوضه آبریز دریاچه ارومیه یکی از این عوامل

‌چرا احیای دریاچه ارومیه مختل شد؟

سال‌هاست که دریاچه ارومیه رو به خشک‌سالی است و دیگر شبیه دریاچه پر آب چندین سال پیش نیست که مردم با شوق از شهرهای دیگر برای دیدن آن راه چند صد کیلومتری را طی می‌کردند، امروز دریاچه تبدیل به کویر نمک شده و تعداد مسافران آن نیز کم و کمتر شده است.

دریاچه ارومیه! مانا شوی، همین

دریاچه ارومیه را آخر هفته پیش دیدم. حالش خوب نیست. نسبت به آخرین دیداری که در سال پیش با او داشتم وضعش وخیم‌تر شده. اردیبهشت سال گذشته بود که سری به دریاچه ارومیه زدم. سرحال‌ بود و با نشاط‌ تر. از پرآبی عمقی گرفته بود. برای همین هم قایقی در آن انداختیم و

همکاری سازمان همکاری‌های بین‌المللی ژاپن برای احیا دریاچه ارومیه

سازمان همکاری‌های بین‌المللی ژاپن برای تهیه مدل یکپارچه هیدرولوژی حوضه آبریز دریاچه ارومیه همکاری می‌کند.

رکاب زنی ۲ استاد دانشگاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان/ دعوت همگانی برای احیای دریاچه ارومیه

۲ استاد دانشگاه در راستای دعوت همگانی برای احیای دریاچه ارومیه مسیر رفت و برگشت از این دریاچه تا دریاچه وان ترکیه به طول ۵۹۶ کیلومتر را با دوچرخه رکاب زدند.

دریاچه ارومیه 500 سال آینده پر می‌شود

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: براساس اعتقاد زمین‌شناس‌ها که به میلیون سال صحبت می‌کنند، دریاچه ارومیه 500 سال دیگر پر می‌شود.

"وضعیت بحرانی" دریاچه ارومیه در آخرین روزهای تابستان 97؛ وقتی چیزی به‌نام "دریاچه" باقی نمی‌ماند+فیلم

گروه استان‌ها- علی‌رغم وعده‌های دولت مبنی بر احیای دریاچه ارومیه و سخنانی که دولتمردان در ارتباط با تثبیت آب این دریاچه می‌زنند در واقعیت این چنین نیست و آبی در دریاچه ارومیه باقی نمانده است.

خطر گسترش کانون گرد و غبار در حاشیه دریاچه ارومیه + فیلم

طرح‌ تثبیت کانون‌های گرد و غبار در حاشیه دریاچه ارومیه و طرح تصفیه فاضلاب‌های شهری و انتقال پساب آن به دریاچه ارومیه، از آن دست پروژه‌هایی است که از ابتدای شروع کار ستاد احیای دریاچه ارومیه در اولویت قرار گرفته و گرچه تاکنون در اجرای این برنامه‌های مصوب،

دریاچه ارومیه

ایرنا - ارومیه - دریاچه ارومیه میان دو استان آذربایجان غربی و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است، که بزرگ‌ترین دریاچهٔ آب شور در خاورمیانه محسوب می شود. این دریاچه با داشتن بیش از یکصد جزیره کوچک صخره‌ای محل توقف پرندگان مهاجر زیادی است. این دریاچه از او

تراز دریاچه ارومیه چهار سانتی متر کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به کاهش چهار سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته، گفت: تراز امروز /27 شهریور/ دریاچه ارومیه به یکهزار و 270 متر و 28 سانتی متر رسید.

دریاچه ارومیه در حسرت جرعه‌ای آب خشکید

از 30 میلیارد مترمکعب آب فقط حدود یک میلیارد در بستر دریاچه ارومیه باقی‌مانده و عزم جدی برای حفط آن وجود ندارد و از هزار جهت ورودیهای آب به این پارک ملی روز بروز بسته تر می شود و این دریاچه قربانی شعار و اهداف سیاسی شده است.

طرح آموزش آمارگیری از کشاورزان حوضه دریاچه ارومیه اجرا شد

ارومیه- ایرنا- کارشناس سازمان فائو در موضوع احیای دریاچه ارومیه گفت: طرح آموزش آمارگیری از خانوارهای کشاورز حوضه آبریز دریاچه ارومیه در ارومیه اجرا شد.

کاشت گونه‌های بومی برای مهار ریزگردهای نمکی اطراف دریاچه ارومیه

مدیر پروژه احیای دریاچه ارومیه در اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی گفت: برای مهار گرد و غبار در زمینهای اطراف دریاچه ارومیه کاشت گونه‌های بومی از جمله شورگز انجام شده است.

برداشت غیرمجاز از آب‌های سطحی حوضه آبریز دریاچه ارومیه

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: برداشت‌های غیرمجاز از رودخانه‌ها، کانال‌ها و سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه که در هر سه استان حوضه آبریز وجود دارد، آب ورودی به دریاچه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

سهم تاثیرگذار مردم در احیای دریاچه ارومیه

ارومیه- ایرنا- در حالی نگاه ها برای احیای دریاچه ارومیه به دولت دوخته شده و دولتمردان نیز با جدیت به دنبال تحقق وعده های خود هستند، سهم مشارکت های مردمی در احیای نگین آبی آذربایجان حداقل سه برابر مسوولان است.