اختصاص فاینانس برای احیا دریاچه ارومیه زمانبر است

ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون فاینانسی برای احیای این دریاچه اختصاص نیافته است، گفت: مراحل اختصاص فاینانس پروسه طولانی دارد و زمانبر است.مطالب مرتبط

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 270 متر و 91 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 سانتی متر افزایش دارد.

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 270 متر و 91 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 سانتی متر افزایش دارد.

اصلاح میان‌گذر برای کاهش بحران زیست‌محیطی دریاچه ارومیه ضروری است

تهران- ایرنا- برخی معتقدند میان‌گذر دریاچه ارومیه علت خشک شدن این اکوسیستم آبی است اما مطالعات علمی نشان می‌دهد که این تنها عامل خشک شدن نیست اما اصلاح میان‌گذر از طریق بازشدگی‌های جدید برای کاهش بحران محیط‌ زیستی دریاچه ارومیه ضروری است.

مردم و مسئولین در خشکیدن دریاچه ارومیه مقصرند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که دریاچه ارومیه را همه خشکاندیم، گفت: در خشک شدن این دریاچه، مردم و مسئولین باهم مقصر بودند و اگر بخواهیم درست کنیم همه باید تلاش کنیم.

هدر رفت آب در دریاچه ارومیه به صفر می‌رسد

افزایش بارندگی تنها ملاک افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه نیست بلکه استفاده بهینه از این آب‌ها می‌تواند در افزایش سطح تراز دریاچه کمک کرده و اقدامات زیربنایی در استفاده از روان آب‌ها سبب جلوگیری از هدر رفت بارش‌ها می‌شود.

2 میلیارد و 420 میلیون مترمکعب؛ حجم کنونی آب دریاچه ارومیه ‌

استاندار آذربایجان شرقی اراده قوی و هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول و مردم را مهم‌ترین عامل در پیشرفت احیای دریاچه ارومیه برشمرد.

احیای دریاچه ارومیه نیازمند همراهی مردم و مسئولان است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی اراده قوی و هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول و مردم را مهم‌ترین عامل پیشرفت احیای دریاچه ارومیه دانست و گفت: احیای دریاچه نیازمند مشارکت مردم و مسئولان است.

افزایش حجم، تراز و وسعت دریاچه ارومیه

حجم، تراز و وسعت دریاچه ارومیه، نسبت به پارسال افزایش قابل توجهی یافته است.

نگین آبی آذربایجان چشم انتظار گردشگران

ارومیه - ایرنا - عنوان «آذربایجان» به دریاچه ارومیه و جلوه های چشم نواز تنها آبگیر داخلی کشور و تالاب های آن گره خورده و این جاذبه های طبیعی، گردشگران بسیاری را طی چند سال گذشته برای دیدن نگین آبی آذربایجان به این منطقه کشانده است؛ سفری که طی روزها و ماه

ایران زیباست؛ دریاچه سد «دز»

دریاچه سد «دز» یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران در شمال غربی شهر دزفول استان خوزستان و در پشت دو کوه شاداب و تنگوان و در منطقه شهیون قرار دارد که چهره زیبایی به این منطقه بخشیده است. این دریاچه زمینه مساعدی جهت انجام ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی، اسکی و

نگین آبی آذربایجان چشم انتظار عیادت گردشگران

ارومیه - ایرنا - عنوان «آذربایجان» به دریاچه ارومیه و جلوه های چشم نواز تنها آبگیر داخلی کشور و تالاب های آن گره خورده و این جاذبه های طبیعی گردشگران بسیاری را طی چند سال گذشته برای عیادت از نگین آبی آذربایجان به این منطقه کشانده است؛ سفری که طی روزها و م

دریاچه ارومیه ۲۷۰ کیلومترمربع بزرگ‌تر شد/ ادامه رهاسازی آب از سد مهاباد

آیین‌ها و آداب و رسوم فولکلور احیا شود

دومین جشنواره بیدمشک ارومیه آغاز بکار کرد.

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای احیای بافت‌های تاریخی ارومیه

باغداران در ارومیه سیب احتکار می کنند!

رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه گفت:‌ برای تنظیم بازار میوه شب عید صادرات میوه از ارومیه ممنوع شد.

مرحله دوم رهاسازی آب از سد مهاباد دوباره از سر گرفته شد

با پیگیری‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه مرحله دوم رهاسازی آب از سد مهاباد از امروز آغاز شد.

استقبال از مسافران نوروزی در دریاچه چیتگر

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران گفت: همزمان با نوروز سال 1398 برنامه های متنوع فرهنگی هنری در مجموعه دریاچه شهدای خیلج فارس(چیتگر) تدارک دیده شده است که برای استقبال از مسافران نوروزی اجرا می شود.

دریاچه ای زیبا در دل کویر طبس

بارندگیهای خوب چند روز گذشته دریاچه ای زیبا در 10 کیلومتری شهرستان طبس و در دل کویر ایجاد کرده است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد.

دریاچه چیتگر مهیای استقبال از مسافران نوروز شده است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران گفت: همزمان با نوروز سال 1398 برنامه های متنوع فرهنگی هنری در مجموعه دریاچه شهدای خیلج فارس(چیتگر) تدارک دیده شده است که برای استقبال از مسافران نوروزی اجرایی می شود.

میزبانی لیگ ملت های والیبال فرصتی برای شناساندن ارومیه در جهان است

ارومیه - ایرنا - معاون سیاسی، امینتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: میزبانی شهر ارومیه در برگزاری دیدارهای لیگ ملت های 2019 والیبال فرصتی برای شناساندن این شهر به عنوان قطب والیبال در سطح جهانی است.