اختصاص فاینانس برای احیا دریاچه ارومیه زمانبر است

ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون فاینانسی برای احیای این دریاچه اختصاص نیافته است، گفت: مراحل اختصاص فاینانس پروسه طولانی دارد و زمانبر است.مطالب مرتبط

اختصاص فاینانس برای احیا دریاچه ارومیه زمانبر است

ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون فاینانسی برای احیای این دریاچه اختصاص نیافته است، گفت: مراحل اختصاص فاینانس پروسه طولانی دارد و زمانبر است.

اختصاص فاینانس برای احیا دریاچه ارومیه زمانبر است

ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون فاینانسی برای احیای این دریاچه اختصاص نیافته است، گفت: مراحل اختصاص فاینانس پروسه طولانی دارد و زمانبر است.

صدور مجوز استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه/ اختصاص تنها ۳۵ درصد منابع احیا دریاچه

صدور مجوز استفاده از فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه "اگر روند گذشته ادامه پیدا می‌کرد، امروز شرایط دریاچه ارومیه کاملا خشک و بی‌آب بود"، گفت: برنامه احیاء دریاچه ارومیه پرهزینه بوده و قرار بود ظرف ۱۰ سال ۱۸ هزار میلیارد تومان به احیا تخصیص پیدا کند، اما با توجه

موفقیت در جذب فاینانس خارجی برای دریاچه ارومیه بعید است

عیسی کلانتری گفت: برای استفاده از منابع خارجی و فاینانس برای احیای دریاچه ارومیه مجوزهای لازم از سوی سازمان برنامه صادر شده اما بعید است بتوان دراین خصوص موفق بود.

یک پنجم چاه‌های غیرمجاز کشور در اطراف دریاچه ارومیه است/ ستاد احیا به دنبال انتقال آب از دریاچه وان

یک کارشناس ژئوپلیتیک با اشاره به اینکه یک‌پنجم کل چاه‌های غیرمجاز کشور در اطراف دریاچه ارومیه است، گفت: بسیاری از این چاه‌های دارای مصارف خصوصی است و ستاد احیا کوچک‌ترین برنامه‌ای برای بستن آنها اجرا نکرده است.

قاضی پور: اگر دریاچه ارومیه آب ندارد اما برای برخی نان دارد/ تجریشی: ایده انتقال آب ارس منتفی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: هرچند دیگر دریاچه ارومیه آب ندارد اما با شروع کار ستاد احیا، برای خیلی‌ها نان داشته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: دریاچه ارومیه قابل احیا است

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که دریاچه ارومیه قابل احیا است، گفت: البته باید عزم ملی برای احیای آن وجود داشته باشد و تمام شرایط از جمله شرایط اعتباری برای احیا فراهم شود.

سیاست‌گذاری بر روی آب در ایران پشت درهای بسته انجام می‌شود/به زودی گردوخاک ناشی از خشک شدن دریاچه ارومیه باعث انتقال مردم می‌شود

در حالی که نماینده مردم ارومیه معتقد است هیچ اقدام مناسبی در زمینه احیای دریاچه ارومیه صورت نگرفته اما مسئولان ستاد احیا می گویند توانسته اند وضعیت دریاچه را تثبیت کنند.]]>

دریاچه ارومیه قابل احیاست/ کمی از برنامه های احیا عقبیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن سفر به استان های آذربایجان شرقی و غربی از دریاچه ارومیه بازدید کرد.

توقف مرحله دوم رها سازی آب به دریاچه ارومیه از سد مهاباد

مدیر اداره امور آب مهاباد از متوقف شدن مرحله دوم رهاسازی آب برای احیا دریاچه ارومیه از سد مهاباد خبر داد.

مرحله دوم رهاسازی آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه متوقف شد

ارومیه – مدیر اداره امور آب مهاباد گفت: امسال حجم آب رهاسازی شده برای احیا دریاچه ارومیه ۱۲.۷ میلیون متر مکعب بوده و مرحله دوم رهاسازی آب به دلیل کمبود آب متوقف شده است.

دریاچه ارومیه/ فروردین۹۷

همزمان با فرارسیدن بهار طبیعت، اوضاع دریاچه ارومیه بهبود نسبی پیدا کرده و سطح آب نسبت به زمستان گذشته بالاتر آمده است. در حال حاضر تراز آب دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۷۴ متر می‌باشد.

کمی از برنامه‌ احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن سفر به استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از دریاچه ارومیه بازدید کرد و گفت: گرچه فاصله زیادی با حجم نرمال آب دریاچه ارومیه وجود دارد، اما از نظر حفظ وسعت در وضعیت خوبی قرار داریم.

جان دوباره دریاچه ارومیه با آب وارداتی یا سرزمینی

تهران- ایرنا- راهکارهای گوناگونی از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم برای جان دوباره بخشیدن به دریاچه ارومیه مطرح شده که یکی از آنها انتقال آب از دریاچه وان ترکیه بود که چندی قبل با طرح مجدد آن از سوی یک نماینده مجلس، داغ و به صدر اخبار احیای نگین فیروزه ای

ستاد احیای دریاچه ارومیه با هزینه‌های کلان شکست خورد/حتی مطالعه انتقال آب از دریاچه وان به ارومیه هم خطرناک است

ظفرنژاد با بیان اینکه باز هم ستاد احیای دریاچه ارومیه به فکر مدیریت سازه‌ای هستند و از طرح انتقال آب صحبت می کنند، گفت: حتی صحبت کردن از انتقال آب از دریاچه وان خطرناک است.

کاهش ۸ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از کاهش ۸سانتی متری تراز دریاچه ارومیه خبر داد.

کاهش 106 سانتی‌‌متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال 92/ روحانی: به وعده خود درباره دریاچه ارومیه عمل کردم!

تراز دریاچه ارومیه در فروردین 97 با کاهش 106 سانتی‌متری نسبت به فروردین 92 مواجه بوده و ناامیدکننده‌تر از آن مسوولانی هستند که این روزها، این امر را دستاویزی برای تبلیغات در آستانه سفر روحانی به استان آذربایجان‌شرقی ساخته‌اند.

ارومیه| حجم آب دریاچه ارومیه 210 میلیون متر مکعب کاهش یافت

رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: حجم آب موجود در دریاچه 210 میلیون متر مکعب کاهش یافته و به رقم یک میلیارد و 990 میلیون متر مکعب رسید.

آذربایجان غربی| تراز دریاچه ارومیه 8 سانتی متر کاهش یافت

رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته 8 سانتی متر کاهش یافته و به رقم 1270.74 رسید.