رونق قمزنی روی مس در استان مرکزی + فیلم

در استان مرکزی 200 هنرمند در رشنه هنری قلمزنی روی مس فعالیت می کنند که منجر به رونق تولید این هنر دستی در استان مرکزی شده است .مطالب مرتبط

رونق سینما در تولید و اکران فیلم کیفی

اراک - ایرنا - کاهش تماشاگر مشکل اساسی سینماها در سال های اخیر به شمار می رود و به گفته مسئولان و سینماداران استان مرکزی یکی از عوامل موثر در رکود این هنر - صنعت، نبود تولیدات فاخر در اکران است.

رونق سینما در تولید و اکران فیلم کیفی

اراک - ایرنا - کاهش تماشاگر مشکل اساسی سینماها در سال های اخیر به شمار می رود و به گفته مسئولان و سینماداران استان مرکزی یکی از عوامل موثر در رکود این هنر - صنعت، نبود تولیدات فاخر در اکران است.

کشت چغندرقند به روش نشایی در استان مرکزی+فیلم

چغندر قند به روش نشایی ، نخستین بار در استان مرکزی کشت شد. در این روش مصرف آب به طور میانگین در هر هکتار 10 هزار مترمکعب کاش می یابد.

پیش‌بینی تداوم رونق ساخت و ساز مسکن

نشریه رسمی بانک مرکزی، با تحلیل آمارهای سه ماه سوم سال ۱۳۹۶، از احتمال تداوم رونق ساخت و ساز مسکن گزارش داد.

گشایش نمایشگاه مد و لباس استان مرکزی+فیلم

نمایشگاه مد و لباس استان مرکزی با حضور طراحان کشوری امروز در فرهنگسرای آیینه اراک گشایش یافت.

اجتماع بزرگ صادقیون در سراسر استان مرکزی+فیلم

درسالروز شهادت امام صادق(علیه السلام) ،اجتماع بزرگ صادقیون در سراسر استان مرکزی برگزارشد.

موانع رونق تولید در سمنان برطرف شود

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: موانع رونق تولید برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در این استان برطرف شود.

اقتصاد عشایری استان مرکزی در دست انداز بحران آب

رئیس سازمان امور عشایری استان مرکزی کمبود آب را اصلی ترین مشکل عشایر استان مرکزی دانست.

گرد و خاک استان مرکزی را فرا می گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی مسیر ورزش باد های شرقی از بیایان های مرکزی است و با نفوذ آن به این استان از عصر روز چهارشنبه گرد و خاک سراسر این منطقه را فرا می گیرد.

تعداد برگشتی‌ها به کمپ‌های ترک اعتیاد استان مرکزی رو به افزایش است‌

معاون پیشگیری بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه تعداد برگشتی‌ها به کمپ‌های ترک اعتیاد استان مرکزی رو به افزایش است گفت: مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد در استان مرکزی در اسرع وقت تعطیل می‌شوند.

رقابت های کاراته استان مرکزی با حضور ۳۵۰ورزشکار نونهال برگزار شد

اراک- دبیر هیات کاراته استان مرکزی گفت: مسابقات قهرمانی کاراته نونهالان استان مرکزی با شرکت ۳۵۰ ورزشکار و با شناخت تیم های برتر به کار خود پایان داد.

ضرورت مبارزه جدی با قاچاق کالا در راستای رونق تولید کالای ایرانی

اراک- استاندار مرکزی گفت: در راستای رونق تولید کالای ایرانی، مبارزه جدی با قاچاق کالا ضروری است و از سوی دیگر جامعه بایستی بیش از پیش به مصرف تولیدات داخلی روی بیاورد.

صادرات استان مرکزی 16 درصد افزایش یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: صادرات استان مرکزی از نظر وزنی 16 درصد رشد داشته است.

فعالیت مراکز بوم‌گردی استان مرکزی موفق بوده‌ است

معاون عمرانی استانداری مرکزی با بیان اینکه فعالیت مراکز بوم‌گردی استان مرکزی موفق بوده‌ است گفت: توسعه اقتصاد روستایی در استان مرکزی با جدیت دنبال می‌شود.

بارش‌ها در استان مرکزی 30 درصد کاهش یافت

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه بارش‌ها در استان مرکزی 30 درصد کاهش یافت گفت: حجم سن‌زدگی محصول گندم در استان مرکزی کاهش یافت.

صندوق‌ پژوهش و فناوری ویژه سرمایه‌گذاری در استان مرکزی ایجاد می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی با بیان اینکه 78 شرکت دانش بنیان در استان مرکزی فعالیت دارند گفت: صندوق‌های پژوهش و فناوری ویژه سرمایه‌گذاری در استان مرکزی تشکیل می‌شود.

اراک| شناخت مشکلات و موانع توسعه صادرات در استان مرکزی نیازمند کار پژوهشی است

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی با بیان اینکه شناخت مشکلات و موانع توسعه صادرات در استان مرکزی نیازمند کار پژوهشی دقیق است گفت: صادرات استان مرکزی باید به 1.5 میلیون دلار برسد.

تجلیل از پهلوانان ورزش زورخانه ای استان مرکزی+فیلم

در آئینی از پهلوانان ورزش زورخانه ای استان مرکزی تجلیل شد.

۳۰۰۰ انشعاب غیر مجاز آب در استان مرکزی ساماندهی شد

خمین- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: طی سه سال اخیر سه هزار انشعاب غیر مجاز آب در استان مرکزی شناسایی و ساماندهی شده است.

‌زمینه راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی باید تسهیل ‌شود‌

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با بیان اینکه ظرفیت کمیسیون شرکت‌های دانش بنیان استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد گفت: زمینه راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی باید تسهیل و تسریع شود.