خرید 1500 تن گندم از کشاورزان

کشاورزان استان بوشهر تا کنون 1500 تن گندم به مراکز خرید تحویل داده‌اند.مطالب مرتبط

تولید با کیفیت‌ترین گندم کشور در استان مرکزی

کشاورزان استان پارسال با کیفیت‌ترین گندم کشور را تحویل مراکز خرید دادند.

گندم نوبرانه ۹۸ آمد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برداشت و خرید تضمینی گندم نوبرانه امسال آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود حدود 11 میلیون تن گندم خریداری شوه و رکورد تازه‌ای به ثبت برسد.

خرید گندم در خوزستان امسال به 1.5میلیون تن می رسد

اهواز - ایرنا - مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: امسال با توجه به وضعیت مناسب بارش ها ، خرید تضمینی گندم در خوزستان به 1.5میلیون تن خواهد رسید.

آمادگی جهاد کشاورزی برای مقابله با زنگ گندم+فیلم

جهاد کشاورزی آماده همکاری با کشاورزان برای مقابله با زنگ گندم است.

افت زنگ زرد به مزارع گندم مناطق گرمسیری استان نفوذ کرد

یاسوج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به نفوذ آفت زنگ زرد به مزارع گندم شهرستان های گرمسیری استان ، از کشاورزان خواست که اقدام های لازم برای کاهش و از بین بردن این آفت را هر چه سریعتر انجام دهند.

آمادگی جهاد کشاورزی برای مقابله با زنگ گندم

جهاد کشاورزی آماده همکاری با کشاورزان برای مقابله با زنگ گندم است.

کنترل آفت سن گندم در مزارع جهرم

کارشناسان جهاد کشاورزی با انجام طرح پایش و ردیابی آفت سن گندم از تلاش گندم کاران جهرمی صیانت می کنند.

انفجار سیارک ۱۵۰۰ تنی در اتمسفر زمین

یک شهاب سنگ در اتمسفر زمین در دریایی بین آلاسکا و روسیه منفجر شد. قدرت انفجار این سیارک ۱۵۰۰ تنی برابر انفجار۱۷۳ کیلوتن «تی ان تی» بوده است.

بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار

بجنورد- ایرنا- طرح بخشودگی وام بانکی کشاورزان در حالی ابلاغ شده است که اعتبار کافی برای آن منظور نشده و بسیاری از کشاورزان خسارت دیده خراسان شمالی نمی توانند از آن بهره ای داشته باشند.

بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار

بجنورد- ایرنا- طرح بخشودگی وام بانکی کشاورزان در حالی ابلاغ شده است که اعتبار کافی برای آن منظور نشده و بسیاری از کشاورزان خسارت دیده خراسان شمالی نمی توانند از آن بهره ای داشته باشند.

۱۳ استان درگیر برف و کولاک/ امدادرسانی به ۱۵۰۰ مسافر در راه مانده

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۱۳ استان کشور گفت: بیش از ۱۵۰۰ مسافر در راه مانده طی شبانه‌روز گذشته امدادرسانی شدند.

آفت سن گندم در مزارع جهرم کنترل شد

شیراز-ایرنا-کارشناسان جهاد کشاورزی جهرم، با انجام طرح پایش و ردیابی آفت سن گندم، موجب کنترل این آفت در مزارع این شهرستان شدند.

اعزام بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی کرمانشاهی به مناطق عملیاتی جنوب

کرمانشاه_ مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی کرمانشاهی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

1500 راس دام زنده از قزاقستان برای مناطق زلزله زده گلستان وارد شد

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان گلستان گفت: 1500 راس دام زنده از قزاقستان برای تامین نیاز مردم زلزله زده گلستان وارد شده و عملیات ذبح آن نیز از امروز آغاز شده است.

سرمایی که هنوز تن کشاورزان را می‌لرزاند

دو سال از وقوع سرمازدگی مرگبار در باغ‌های استان‌های مختلف کشور می‌گذرد، اما سوز تازیانه سرما همچنان تن کشاورزان را می‌لرزاند.

۱۵۰۰ نیروی امدادی در آماده باش کامل، سوخت رسانی سیار در راه ها

قزوین- مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: ۱۵۰۰ نیروی مدیریت بحران با 450 دستگاه خودرو آماده خدمت شده و برای تأمین سوخت مسافران نوروزی کانکس سیار در اتوبان قزوین به رشت راه اندازی شده است.

۱۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای بوشهر در نظر گرفته شد

رئیس جمهور با بیان اینکه در سفر به استان بوشهر ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرحهای توسعه ای استان در نظر گرفته شد، تأکید کرد: امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم تمامی این طرح‌ها اجرایی و عملیاتی شود.]]>

آغاز برداشت نخستین گندم کشور در سیستان و بلوچستان

برداشت نخستین خوشه های گندم کشور از پیشین شهرستان سرباز آغاز شد.

نخستین گندم کشور در سیستان و بلوچستان برداشت شد

زاهدان- ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت نخستین خوشه های طلایی گندم کشور با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب در «پیشین» شهرستان سرباز این استان آغاز شد.

بررسی مزایای عرضه محصولات کشاورزی به بورس کالا

نگاهی به جزئیات طرح خرید تضمینی بیانگر این موضوع است که براساس این طرح هر ساله دولت مکلف است برای محصولات کشاورزی قیمتی را اعلام کند که طبق آن، با پایان یافتن سال زراعی محصولات را با قیمت اعلامی (نه کمتر و نه بیشتر)، از کشاورزان خریداری کند.