وزارت دفاع همه یادمان های دفاع مقدس را شناسنامه دار می کند

رئیس اداره امور ایثارگران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت : همه مناطق عملیاتی و نقاط پشت جبهه همچون مزار شهدا در سامانه ثبت اسناد و املاک به ثبت خواهد رسید.مطالب مرتبط

پیکر جانباز دفاع مقدس در نجف آباد تشییع شد

پاسدار شهید «حاج محسن قادری» یکی از خادمان یادمان شهدای نجف‌آباد که در روزهای دوشنبه هر هفته خدمت گذار شهدا بود پس از سال‌ها تحمل رنج و سختی ناشی از جراحات وارده 8 سال دفاع مقدس، به دیدار ارباب خود و یاران دیرینه‌اش شتافت.

تاکید سردار صفوی بر تعامل «موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت» و مراکز فرهنگی دفاع مقدس

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به بهره‌گیری جامعه پزشکی از تجربیات و ارزش‌های دوران دفاع مقدس گفت: موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند.

روایتی متفاوت از هشت سال دفاع مقدس در یک موزه

تعدادی از خبرنگاران میراث‌ فرهنگی و گردشگری از موزه «انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس» که روایتِ متفاوتی از هشت سال دفاع مقدس در هفت تالار دارد، دیدن کردند.

30میلیون سند مکتوب مربوط دفاع مقدس جمع آوری شد

شهرکرد - ایرنا- رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: تاکنون 30میلیون سند مکتوب مربوط به 8 سال دفاع مقدس جمع آوری شده است.

دفاع‌مقدس و احساس مسئولیت رسانه‌ها

نشست هم‌اندیشی خبرنگاران حوزه دفاع مقدس و فرهنگ پایداری با رویکرد بررسی راهکارهای بهبود جایگاه اخبار و مطالب دفاع مقدس در رسانه‌ها، در خبرگزاری ایسنا برگزار شد.

سفر دختران دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی به یادمان‌های دفاع مقدس

مسئول اردویی و گردشگری سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: ۸۰۰ دانش آموز دختر در مقطع دوم متوسطه از سراسر استان جهت آشنایی با ۳۲ هزار شهید دانش آموز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس به جنوب کشور اعزام شدند.

گردآوری 50هزارسند دفاع مقدس در ایلام

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گفت: 50 هزار سند مربوط به دوران دفاع مقدس با محوریت استان ایلام جمع آوری، بازیابی و اسکن شده است.

بازدید خبرنگاران از باغ موزه دفاع مقدس

جمعی از عکاسان و خبرنگاران حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که هفت تالار روایتی از هشت سال دفاع مقدس را بیان میکند ، بازدید کردند. در این موزه هفت تالار آستانه ،حیرت و حقانیت ،دفاع ،آرامش و مقابله ،شهادت ،پیروزی و سرانجام

درخواست یک رزمنده از جوانان

کوچکترین رزمنده دفاع مقدس، از نسل های سوم و چهارم انقلاب که دفاع مقدس را ندیده اند خواست درباره آن دوران تحقیق کنند و گفت: تنها چیزی که از جوانان انتظار داریم این است که حرمت دفاع مقدس و رزمنده بودن ما را نگه دارند.

تعامل «موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت» و مراکز فرهنگی دفاع مقدس

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا : موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند.

10 کتاب با موضوع دفاع مقدس در شیراز رونمایی می‌شود

مدیر ادبیات و تاریخ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس از رونمایی 10 کتاب با موضوع دفاع مقدس به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی خبر داد.

ورود پیکر ۷۲ شهید دوران دفاع مقدس به کشور

پیکر ۷۲ شهید دفاع مقدس متعلق به عملیات‌های محرم، رمضان و کربلای پنج، تک دشمن در سال ۶۷ و سال آخر دفاع مقدس که در مناطق شلمچه، نهر کتیبان، زبیدات و شرق بصره تفحص شده‌اند از مرز شلمچه به میهن اسلامی بازگشتند.

تبدیل یادمان‌های شهدای گمنام استان تهران به مراکز فرهنگی

مدیر مهندسی و امور یادمان‌های اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان تهران : ۲۵۰ یادمان شهدای گمنام در استان تهران به مرکز فرهنگی در محلات تبدیل می‌شود.

50 هزار سند دفاع مقدس در ایلام گردآوری شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام گفت: 50 هزار سند مربوط به دوران دفاع مقدس با محوریت استان ایلام جمع آوری، بازیابی و اسکن شده است.

دستگاه های اجرایی در تالیف کتاب های دفاع مقدس مشارکت کنند

قزوین – ایرنا - رییس پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: امیدواریم با همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی گام های بلندی را برای جمع آوری فرهنگ ایثار و شهادت و تدوین کتاب های دفاع مقدس برداریم.

فراخوان جشنواره شعر دفاع مقدس فارس اعلام شد

شیراز-ایرنا- فراخوان هشتمین جشنواره شعر دفاع مقدس استان فارس با هدف ترویج فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و مقاومت با عنوان 'حماسه سپیداران' اعلام شد.

یک نویسنده دفاع مقدس:برخی قهرمان‌سازی‌ها حقیقت ندارد

تهران-ایرنا- سردار گلعلی بابایی نویسنده دفاع مقدس در آئین رونمایی از چاپ دوم کتاب «کمیل هنوز زنده است»، گفت: برخی قهرمان سازی ها در تاریخ نگاری دفاع مقدس واقعیت ندارد.

10 عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در فارس رونمایی می شود

شیراز-ایرنا- مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس گفت: با توجه به اینکه در آستانه جشن 40 سالگی پیروزی انقلاب قرار داریم و یکی از دستاوردهای این انقلاب، دوران دفاع مقدس است این بنیاد مبادرت به چاپ کتاب هایی در این حوزه کرده که از 10 جلد آن

احمدی: پرچم هشت سال دفاع مقدس امروز در دست ورزشکاران است

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه همگانی وزارت ورزش گفت: حضور ورزشکاران و مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا در مناطق عملیاتی یادآور هشت سال دفاع مقدس است چرا که پرچمی که امروز توسط ورزشکاران در میادین بین المللی ‌به اهتزاز درمی‌آید، در آن دوران ت

شورای پیشکسوان دفاع مقدس مازندران آغاز به کار کرد

شورای پیشکسوتان دفاع مقدس استان مازندران با حضور نمایندگان نیروهای مسلح استان در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدساین استان راه اندازی شد.