وزارت دفاع همه یادمان های دفاع مقدس را شناسنامه دار می کند

رئیس اداره امور ایثارگران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت : همه مناطق عملیاتی و نقاط پشت جبهه همچون مزار شهدا در سامانه ثبت اسناد و املاک به ثبت خواهد رسید.مطالب مرتبط

بازدید یک‌میلیون زائر از یادمان‌های دفاع مقدس کرمانشاه

کرمانشاه_ مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه از بازدید یک‌ میلیون زائر از یادمان‌های دفاع مقدس استان طی یکسال اخیر خبر داد.

ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بوشهر ضروری است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به نقش مهم رزمندگان این استان در عرصه دفاع مقدس گفت: برای تبیین جایگاه استان بوشهر در عرصه دفاع مقدس همکاری مسئولان در راه‌اندازی موزه دفاع مقدس ضروری است.

تاکنون تنها پنج درصد از اسناد دفاع مقدس منتشر شده‌ است

تاکنون پنج درصد اسناد دفاع مقدس منتشر شده است، درحالی‌که خیلی از اسناد دفاع مقدس قابل‌ انتشار است و می‌تواند مبنای تولیدات فراوان ادبی و هنری و روایت‌ها و مستندهای دفاع مقدس باشد.

گنجینه دفاع مقدس باید وارد کتب درسی شود

مسئول پژوهشگاه دفاع مقدس گفت: در حال برنامه ریزی هستیم که گنجینه دفاع مقدس را وارد کتابهای درسی کودکان و نوجوانان کنیم.

گنجینه دفاع مقدس وارد کتاب های درسی شود

تهران-ایرنا-رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت:شان و جایگاه دفاع مقدس می طلبد بخش هایی از این گنجینه برای آشنایی نوآموزان و دانش آموزان در کتاب های درسی وارد شود.

دفاع مقدس مدیون رزمندگان تخریب است/لزوم حفظ وحدت

سوادکوه - رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان اینکه دفاع مقدس مدیون رزمندگان تخریب چی است گفت: امروز رزمندگان تخریب برای آموزش به دیگر کشورها می روند.

کرمان| می‌توان با فرهنگ دفاع مقدس مشکلات اقتصادی را برطرف کرد

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان اینکه در کنگره شهدا با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس می‌توان مشکلات اقتصادی را حل کرد گفت: دشمن از روحیه شهادت‌طلبی جوانان ما می‌ترسد.

کتابهای دفاع مقدس به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می‌روند

مجمع ناشران دفاع مقدس از همه ناشران خواسته آثار خود با موضوع دفاع مقدس را جهت شرکت در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ معرفی کنند.

گردآوری ۱۱ هزار نسخه اطلاعات از حضور بانوان استان در دفاع مقدس

یاسوج- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمداز گردآوری و ثبت ۱۱ هزارو ۲۰۰ نسخه اطلاعات ازحضور زنان استان در دوران دفاع مقدس و بارگذاری اطلاعات در سامانه خبر داد.

لرستان| وزیر دفاع: تحقق شعار سال از اولویت‌های وزارت دفاع است

وزیر دفاع گفت: فعالیت‌های توسعه محوری و همه‌جانبه واحد‌های شرکت مزارع نوین ایران در سراسر کشور از اولویت‌های سازمان اتکا و وزارت دفاع در حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی است.

گردآوری اسناد دفاع مقدس در سامانه سجا

رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس برنامه های این سازمان برای حفاظت از اسناد و مدارک دفاع مقدس را تشریح کرد.

نقش زنان کهگیلویه و بویراحمد در دفاع مقدس مستندسازی شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: 11 هزار و 200 نسخه اطلاعات شامل عکس، فیلم، نقاشی، شعر، داستان، خاطره و دل نوشته در مورد نقش زنان استان در دوران دفاع مقدس گردآوری، ثبت و در سایت بنیاد حفظ آثار کشور بارگ

نصب ماکت ۱۰ هواپیمای شرکت‌کننده در دفاع مقدس در بهشت‌ زهرا (س)

مدیر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش از نصب ماکت ۱۰ هواپیمای شرکت‌کننده در دفاع مقدس در یارمان شهدای نیروی هوایی ارتش خبر داد.]]>

غیر از عاشورا در جنگ هویتی نداریم/ ادبیات دفاع مقدس نیازمند خانه‌تکانی است

احمد شاکری، نویسنده رمان دفاع مقدسی «بی‌اسمی می‌گوید: ما غیر از عاشورا در دفاع مقدس واقعا هویتی نداریم و اگر عاشورا را از ما بگیرند هیچی نیستیم!

چاپ پنج جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع دفاع‌مقدس در لرستان

معاون ادبیات اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان گفت: تا پایان امسال سه جلد کتاب داستان و دو جلد کتاب شعر ویژه گروه کودک و نوجوان به قلم نویسندگان و شاعران توانای لرستان، با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان به چاپ می‎رسد.

دعوت به همکاری افتخاری از پیشکسوتان رزمنده در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان بزرگترین موزه نظامی جهان اسلام به منظور پاسداشت رشادت‌های رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس ، جمعی از بزرگواران پیشکسوت این عرصه را به صورت افتخاری دعوت به همکاری کرده است.

تشییع شهدای دفاع مقدس در شهرستان ها

ایرنا-کرمانشاه- نمایی از مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس که روز سه شنبه از مسجد جامع کرمانشاه تا میدان آزادی این شهر در تصویر دیده می شود.مراسم تشییع شهدای دفاع مقدس طی روز های گذشته در شهرستان های قصرشیرین ، کرمانشاه ، زاهدان و اصفهان برگزار شد.*15*

ادبیات دفاع مقدس مظلوم واقع شده است

رمان نوجوان «فرار ... فرار...» نوشته مرتضی حاتمی با موضوع دفاع مقدس رونمایی شد.

پیشنهاد تشکیل هیأت اندیشه‌ورز برای افزایش مهارت در نگارش و روش‌های تأثیرگذار بر جوانان

جلسه «بررسی روش‌های خاطره گویی از دفاع مقدس در نیروهای مسلح» با حضور سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مراکز حفظ و نشر آثار سپاه، ارتش، جهاد و ناجا و مرکز اسناد و تحقیقات جنگ و گروه معارف ارتش در دانشگاه دفاع ملی

تشریح شرایط جنگ برای نسل جوان پیچیده است

یک راوی دفاع مقدس گفت: برخی از جزئیات جنگ نیاز به بازگویی توسط افرادی دارد که شرایط حاکم بر دفاع‌ مقدس را لمس‌ کرده‌اند و تسلط کافی بر موضوع نیز دارند.