راهیان‌نور برای انتقال فرهنگ شهدا و دفاع مقدس کلید طلایی است

بازیگر سینما و تلوزیون گفت: راهیان‌نور برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و شهدا کلید طلایی است و فرهنگ ایثار در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن بهترین فرصت برای در امان ماندن از آن هجمه‌ها به حساب می‌آید.مطالب مرتبط

کرمان| می‌توان با فرهنگ دفاع مقدس مشکلات اقتصادی را برطرف کرد

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان اینکه در کنگره شهدا با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس می‌توان مشکلات اقتصادی را حل کرد گفت: دشمن از روحیه شهادت‌طلبی جوانان ما می‌ترسد.

کاروان راهیان نور آستارا به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد

آستارا - ایرنا - کاروان راهیان نور دانش آموزی آستارا به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان، با بدرقه مسئولان و جمعی از خانواده های شهدا به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد.

ورود پیکر 60 شهید دفاع مقدس از مرز خسروی

پیکر مطهر 60 شهید دوران دفاع مقدس از طریق مرز خسروی وارد کشور شد که پیکر این شهدا بعد از مراسم استقبال برای انجام عملیات تخصصی شناسایی به تهران منتقل می‌شوند. این شهدا مربوط به عملیات‌های، مسلم بن عقیل(ع)، کربلای6 و تک دشمن در فروردین سال 65 است که از منط

استقبال از ۷۵ شهید دوران دفاع مقدس در مرز شلمچه

مراسم استقبال از ۷۵ شهید دوران دفاع مقدس چهارشنبه ۲۷ تیر با حضور عشایر عرب خوزستان در مرز شلمچه برگزار شد. با برنامه‌ریزی ستاد تفخص شهدا در هر مراسم یکی از ارگان‌های نظامی یا اقوام ایرانی وظیفه استقبال از شهدا را بر عهده می‌گیرند.

پیکر شهید دوران دفاع مقدس در زاهدان تشییع و خاکسپاری شد

زاهدان - ایرنا - مردم مومن و ولایی زاهدان امروز /پنجشنبه/ با تشییع و خاکسپاری با شکوه پیکر مطهر شهید حسن قوچ اسماعیلی از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس؛ بار دیگر عشق و وفاداری خود به آرمان های شهدا و امام شهدا را به نمایش گذاشتند.

پیکر شهید دوران دفاع مقدس در زاهدان تشییع و خاکسپاری شد

زاهدان - ایرنا - مردم مومن و ولایی زاهدان امروز /پنجشنبه/ با تشییع و خاکسپاری با شکوه پیکر مطهر شهید حسن قوچ اسماعیلی از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس؛ بار دیگر عشق و وفاداری خود به آرمان های شهدا و امام شهدا را به نمایش گذاشتند.

اهوازی‌ها میزبان 75 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس شدند

پیکر مطهر 75 شهید دوران دفاع مقدس پس ار تفحص و ورود به کشور، وارد اهواز شده و در معراج شهدا مهمان مردم ولایتمدار هستند.

حفظ عفاف از جمله اهداف مهم شهدا در دفاع از ایران اسلامی بود

ارومیه- ایرنا- امام جمعه ماکو گفت: حفظ عفاف از جمله اهداف مهم شهدا و رزمندگان در دوره های مختلف انقلاب و دفاع مقدس بوده و ما نیز باید راهرو آنان باشیم.

ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بوشهر ضروری است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به نقش مهم رزمندگان این استان در عرصه دفاع مقدس گفت: برای تبیین جایگاه استان بوشهر در عرصه دفاع مقدس همکاری مسئولان در راه‌اندازی موزه دفاع مقدس ضروری است.

راهیان نور احیای فرهنگ ایثار و شهادت است

ساری - معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران از اردوهای راهیان نور به عنوان احیاکنده فرهنگ ایثار و شهادت یاد کرد.

خوزستان| شهید "قانعی‌فر" تکلیف خود را فهمید و بدون خداحافظی به دفاع مقدس رفت

هنگامی که بحث الگوی تربیتی برای مادران امروز مطرح می‌شود بی‌درنگ مادران شهدا برای همگان تداعی می‌شوند. مادرانی که با نگاه خود به فرهنگ جهاد و شهادت  به واقع اسوه صبر هستند.

تاکنون تنها پنج درصد از اسناد دفاع مقدس منتشر شده‌ است

تاکنون پنج درصد اسناد دفاع مقدس منتشر شده است، درحالی‌که خیلی از اسناد دفاع مقدس قابل‌ انتشار است و می‌تواند مبنای تولیدات فراوان ادبی و هنری و روایت‌ها و مستندهای دفاع مقدس باشد.

گنجینه دفاع مقدس وارد کتاب های درسی شود

تهران-ایرنا-رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت:شان و جایگاه دفاع مقدس می طلبد بخش هایی از این گنجینه برای آشنایی نوآموزان و دانش آموزان در کتاب های درسی وارد شود.

ورود پیکرهای 60 شهید دفاع مقدس به میهن اسلامی

ایرنا-قصرشیرین- تصاویر ورود پیکرهای 60 شهید دفاع مقدس به میهن اسلامی از مرز خسروی را نشان می دهد. این شهدا در عملیات های کربلای 6 ، مسلم ابن عقیل و تک دشمن بعثی به شهادت رسیده بودند. قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عر

دفاع مقدس مدیون رزمندگان تخریب است/لزوم حفظ وحدت

سوادکوه - رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان اینکه دفاع مقدس مدیون رزمندگان تخریب چی است گفت: امروز رزمندگان تخریب برای آموزش به دیگر کشورها می روند.

رونمایی از کتاب (مربع های قرمز)خاطرات حاج حسین یکتا

مرا سم رونمایی از کتاب(مربع های قرمز) خاطرات شفاهی حاج حسین یکتا از کودکی تا پایان دفاع مقدس شامگاه 22 تیر ماه با جمعی از مسئولان و فرماندهان،رزمندگان دفاع مقدس، خانواده شهدا در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

گردآوری اسناد دفاع مقدس در سامانه سجا

رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس برنامه های این سازمان برای حفاظت از اسناد و مدارک دفاع مقدس را تشریح کرد.

شهدا در راه وطن

پیکر پاک 75 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس ، چهارشنبه 27 تیر، از مرز شلمچه به میهن اسلامی باز می گردد.

گنجینه دفاع مقدس باید وارد کتب درسی شود

مسئول پژوهشگاه دفاع مقدس گفت: در حال برنامه ریزی هستیم که گنجینه دفاع مقدس را وارد کتابهای درسی کودکان و نوجوانان کنیم.

حضور ۲۲ هزار شهروند از آذربایجان‌غربی در اردوهای راهیان نور

معاون اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: اردوهای راهیان نور یک ظرفیت عظیم برای بصیرت‌افزایی در جامعه است.