رمز ماندگاری پیروزی‌های دفاع مقدس شهادت‌طلبی است

رئیس دفتر ارتباط مردمی فرماندهی نزاجا با بیان اینکه وظیفه داریم فرهنگ شهادت را به جوانان منتقل کنیم، گفت: رمز ماندگاری پیروزی‌های دفاع مقدس شهادت‌طلبی و ایثار است.مطالب مرتبط

بازدید خبرنگاران از باغ موزه دفاع مقدس

جمعی از عکاسان و خبرنگاران حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که هفت تالار روایتی از هشت سال دفاع مقدس را بیان میکند ، بازدید کردند. در این موزه هفت تالار آستانه ،حیرت و حقانیت ،دفاع ،آرامش و مقابله ،شهادت ،پیروزی و سرانجام

جلوه‌های فرهنگ مقاومت دفاع مقدس، مقاومت لبنان و فلسطین

نفی سلطه و استکبار و استبدادستیزی عناصر سلبی مقاومت و عدالت‌خواهی و حق‌طلبی، اسلام‌خواهی، صلح‌طلبی، عزت‌طلبی، استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی، معنویت‌گرایی، حکمت و عقلانیت‌گرایی، مصلحت‌گرایی و آرمان‌گرایی و واقع‌بینی وجوه ایجابی گفتمان مقاومت است.

دستگاه های اجرایی در تالیف کتاب های دفاع مقدس مشارکت کنند

قزوین – ایرنا - رییس پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: امیدواریم با همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی گام های بلندی را برای جمع آوری فرهنگ ایثار و شهادت و تدوین کتاب های دفاع مقدس برداریم.

چمران: شهادت طلبی ملت ایران موجب یاس دشمنان است

مشهد- ایرنا- رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: صلابت و قدرت جمهوری اسلامی و شهادت طلبی ملت ایران موجب یاس دشمنان است.

10 عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در فارس رونمایی می شود

شیراز-ایرنا- مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس گفت: با توجه به اینکه در آستانه جشن 40 سالگی پیروزی انقلاب قرار داریم و یکی از دستاوردهای این انقلاب، دوران دفاع مقدس است این بنیاد مبادرت به چاپ کتاب هایی در این حوزه کرده که از 10 جلد آن

تاکید سردار صفوی بر تعامل «موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت» و مراکز فرهنگی دفاع مقدس

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به بهره‌گیری جامعه پزشکی از تجربیات و ارزش‌های دوران دفاع مقدس گفت: موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند.

روایتی متفاوت از هشت سال دفاع مقدس در یک موزه

تعدادی از خبرنگاران میراث‌ فرهنگی و گردشگری از موزه «انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس» که روایتِ متفاوتی از هشت سال دفاع مقدس در هفت تالار دارد، دیدن کردند.

30میلیون سند مکتوب مربوط دفاع مقدس جمع آوری شد

شهرکرد - ایرنا- رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: تاکنون 30میلیون سند مکتوب مربوط به 8 سال دفاع مقدس جمع آوری شده است.

دفاع‌مقدس و احساس مسئولیت رسانه‌ها

نشست هم‌اندیشی خبرنگاران حوزه دفاع مقدس و فرهنگ پایداری با رویکرد بررسی راهکارهای بهبود جایگاه اخبار و مطالب دفاع مقدس در رسانه‌ها، در خبرگزاری ایسنا برگزار شد.

گردآوری 50هزارسند دفاع مقدس در ایلام

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گفت: 50 هزار سند مربوط به دوران دفاع مقدس با محوریت استان ایلام جمع آوری، بازیابی و اسکن شده است.

دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند برای پیام آوران ایثار است

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید گفت: دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه ای از معارف با آموزه های دینی، مذهبی و شیعی است که به عنوان پیام «پیام آوران» تلقی می شود.

درخواست یک رزمنده از جوانان

کوچکترین رزمنده دفاع مقدس، از نسل های سوم و چهارم انقلاب که دفاع مقدس را ندیده اند خواست درباره آن دوران تحقیق کنند و گفت: تنها چیزی که از جوانان انتظار داریم این است که حرمت دفاع مقدس و رزمنده بودن ما را نگه دارند.

تعامل «موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت» و مراکز فرهنگی دفاع مقدس

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا : موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند.

10 کتاب با موضوع دفاع مقدس در شیراز رونمایی می‌شود

مدیر ادبیات و تاریخ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس از رونمایی 10 کتاب با موضوع دفاع مقدس به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی خبر داد.

ورود پیکر ۷۲ شهید دوران دفاع مقدس به کشور

پیکر ۷۲ شهید دفاع مقدس متعلق به عملیات‌های محرم، رمضان و کربلای پنج، تک دشمن در سال ۶۷ و سال آخر دفاع مقدس که در مناطق شلمچه، نهر کتیبان، زبیدات و شرق بصره تفحص شده‌اند از مرز شلمچه به میهن اسلامی بازگشتند.

50 هزار سند دفاع مقدس در ایلام گردآوری شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام گفت: 50 هزار سند مربوط به دوران دفاع مقدس با محوریت استان ایلام جمع آوری، بازیابی و اسکن شده است.

دفاع مقدس گنجینه‌ای ارزشمند برای پیام آوران ایثار است

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه ای از معارف با آموزه‌های دینی، مذهبی و شیعی است که به عنوان پیام «پیام آوران ایثار» تلقی می‌شود.

فراخوان جشنواره شعر دفاع مقدس فارس اعلام شد

شیراز-ایرنا- فراخوان هشتمین جشنواره شعر دفاع مقدس استان فارس با هدف ترویج فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و مقاومت با عنوان 'حماسه سپیداران' اعلام شد.

یک نویسنده دفاع مقدس:برخی قهرمان‌سازی‌ها حقیقت ندارد

تهران-ایرنا- سردار گلعلی بابایی نویسنده دفاع مقدس در آئین رونمایی از چاپ دوم کتاب «کمیل هنوز زنده است»، گفت: برخی قهرمان سازی ها در تاریخ نگاری دفاع مقدس واقعیت ندارد.

شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر نشانه دفاع از هویت ایرانی بود

عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سه تن از جوانان رشید این کشور شهید می‌شوند، شهادت این سه دانشجو تنها بحث اعتراض نیست، بلکه بحث دفاع از هویت ایران و ایرانی و دفاع از سال‌ها استعمار، تحقیر و سرکوب یک ملت توسط قدرت‌های بیگانه است.