گردش مالی ۸۵۳ میلیارد دلاری اینترنت اشیاء در آسیا

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اهمیت سیستم‌های IOT در رشد اقتصادی کشورها تاکید و برنامه‌های این وزارت را در این حوزه اعلام کرد.مطالب مرتبط

۵۰۰ هزار دلار گردش مالی دو متهم به اخلال در نظام مالی

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی از دستگیری ۲ متهم به اخلال در نظام اقتصادی و قاچاق ارز با گردش مالی ۵۰۰ هزار دلار در شهرستان بیرجند خبر داد.]]>

تبعات محدودیت بانکی اتباع خارجی/ دو منفعت اقتصادی گردش مالی مهاجران در بانک‌ها

اصلاح قوانین خدمات بانکی مربوط به اتباع خارجی در راستای اعطای خدمات الکترونیک به آنها، نه تنها امری انسانی به حساب می آید، بلکه گردش مالی نادیده گرفته‌ای را برای بانک‌ها فعال می‌کند و موجب شفافیت تراکنش‌ها، مبدا و مقصد معاملات اتباع خارجی می شود.

اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار برای توسعه اینترنت اشیا

شرکت چینی شیائومی قصد دارد که در پنج سال آینده مبلغی معادل ۱.۵ میلیارد دلار در زمینه تولید و توسعه گجت و خانه های هوشمند و اینترنت اشیا سرمایه گذاری کند.

کمک 3 میلیارد دلاری هند به افغانستان

وزیر امور خارجه هند در نشست وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی در شهر «سمرقند» ازبکستان از کمک 3 میلیارد دلاری این کشور به افغانستان خبر داد.

19 میلیارد ریال برای زیرساخت اینترنت روستایی گلستان سرمایه گذاری شد

گرگان - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که دولت با اختصاص 19 میلیارد ریال اعتبار به منظور تقویت زیرساخت اینترنت پرسرعت در 81 روستای استان گلستان ساکنان این مناطق را از مزایای آن برخوردار کرد.

عربستان پالایشگاه نفت ۱۰ میلیارد دلاری در پاکستان می‌سازد

وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد کشورش قصد دارد یک پالایشگاه نفت ۱۰ میلیارد دلاری در شهر بندری گوادار پاکستان احداث کند.

کشف 130  اشیاء عتیقه در قیدار

ماموران انتظامی شهرستان خدابنده از یک دستگاه خودروی سواری سمند 130 اشیاء عتیقه کشف وضبط کردند.

پیشنهاد سرمایه‌گذاری 3 میلیارد دلاری چین در یک میدان نفتی ایران

شرکت سینوپک چین قصد دارد قراردادی 3 میلیارد دلاری برای توسعه میدان نفتی یادآوران ایران ببندد که در صورت اجرا طی شش ماه تولید نفت از این میدان دو برابر می شود.

۲ هزار مسجد در آلمان به دنبال استقلال مالی هستند

سیاستمداران در آلمان ادعا می‌کنند نظارت بر گردش مالی مساجد در آلمان با هدف جلوگیری از سرمایه‌گذاری و نفوذ کشورهای خارجی در مساجد آلمان انجام می‌شود.

طرح یک میلیارد دلاری دموکرات‌ها برای تقویت‌ مرزها منهای دیوار مکزیک

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال طرحی برای تقویت امنیت‌ مرزهای آمریکا با بودجه‌ای یک میلیارد دلاری هستند.

افت 51 میلیارد دلاری ورود سرمایه خارجی به آمریکا در سال 2018

سرمایه گذاری مستقیم خارجی انجام شده در جهان طی سال میلادی گذشته 19 درصد کاهش یافت و اقتصاد آمریکا تحت تاثیر سیاست های حمایتگرانه ترامپ افت 51 میلیارد دلاری جذب سرمایه های خارجی را تجربه کرد.

عربستان در پاکستان پالایشگاه ۱۰ میلیارد دلاری می‌سازد

وزیر انرژی عربستان در دیدار خود از بندر گوادر گفت: عربستان سعودی در نظر دارد در ساحل آب‌های عمیق گوادر پاکستان یک پالایشگاه ۱۰ میلیارد دلاری احداث کند.

کشف اشیاء باستانی از قاچاقچیان اشیاء عتیقه

رئیس میراث فرهنگی ورامین گفت: یک درب فلزی کوچک، کاسه و بشقاب به همراه فلزیاب و همچنین دستگاه بالابر توسط عوامل نیروی انتظامی در روستای کلاته ورامین کشف شده است.

زیرساخت اینترنت پرسرعت در 81 روستای گلستان با حضور رئیس جمهور افتتاح شد

وزیر ارتباطات و فناروری اطلاعات گفت: دولت با سرمایه‌گذاری 19 میلیارد ریال زیرساخت اینترنت پرسرعت در 81 روستا را افتتاح می‌کند.

فیبرنوری ناجی جنگل‌های ایران می شود

در عصر ارتباطات می توان از طریق تکنولوژی و فناوری‌های نوین با بلایای طبیعی و خطاهای انسانی مانند آتش‌سوزی‌ها در جنگلها مقابله کرد. در این راستا قرار است با اجرای پروژه‌ای، کل مسیر جاده جنگل گلستان فیبرنوری کشیده و از دانش اینترنت اشیاء و تصاویر ماهواره‌ای

"ارومیه ـ مرسین" آرزوی مبادلات 30 میلیارد دلاری ایران و ترکیه را محقق می‌کند؟

ایران و ترکیه قریب به یک دهه است که تصمیم گرفته‌اند مبادلات تجاری خود را به 30 میلیارد دلار در سال برسانند و اینک سؤال اینجاست آیا راه‌اندازی خط تجاری ارومیه ـ مرسین آرزوی مبادلات 30 میلیارد دلاری را محقق می‌کند که در این گزارش بدان می‌پردازیم.

تعهد ۱ میلیارد دلاری فرانسه برای بازسازی عراق

وزیر امور خارجه فرانسه از تعهد یک میلیارد دلاری این کشور برای کمک به بازسازی عراق خبر داد.]]>

اینترنت سال آینده گران می‌شود؟

این سئوال از سوی کاربران اینترنت مطرح شده که آیا سال آینده در صورت تغییر قیمت ارز نیمایی، قیمت اینترنت تغییری خواهد داشت یا خیر؟

کشف اشیاء عتیقه ۵هزار ساله در جیرفت

سرپرست فرماندهی انتظامی جیرفت از کشف اشیاء عتیقه با قدمت ۵هزار سال در این شهرستان خبر داد.

قطعه سازان ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات می‌گیرند

وزیر صمت از پرداخت ۴ هزار میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش واحد‌های صنعت قطعه سازی خبر داد