سمینار «وحدت؛ پیش شرط تمدن نوین اسلامی» در دانشگاه مذاهب اسلامی

سمینار «وحدت؛ پیش شرط تمدن نوین اسلامی» با حضور آیت‎الله محمدجواد فاضل لنکرانی و اندیشمندانی از دانشگاه‎های اسلامی دهلی ۲۹ بهمن ماه در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می‌شود.مطالب مرتبط

پیشگیری از افراط ومقابله با فهم ناقص از دین؛ماموریت دانشگاه مذاهب

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: ماموریت و رسالت و فلسفه پیدایش دانشگاه مذاهب اسلامی پیشگیری از افراط و مقابله با نگاه خشن و قرائت نابخردانهِ افراطی و فهم ناقص از دین است.

دانشجویان مذاهب اسلامی تفسیر واقعی اسلام را به جامعه منتقل کنند

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: در بخش بین الملل به دنبال تعامل بیشتر با دانشگاه‌های جهان هستیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنیم و به تبادل دانشجو بپردازیم.

رسالت دانشگاه مذاهب اسلامی پیشگیری از افراط است

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت که رسالت این دانشگاه پیشگیری از افراط، نگاه خشن و فهم ناقص از دین است.

شماره جدید مجله فقه مقارن دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد

شماره جدید دوفصلنامه فقه مقارن به صاحب امتیازی دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد.

سند جامع تمدن اسلامی پیام اقتدار نظام است

استانها - ایرنا - خطیبان نماز جمعه سراسر کشور با اشاره به سند جامع تحقق نوین اسلامی در قالب برنامه 50 ساله که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کردند، اظهارداشتند: مهمترین پیام این سند راهبردی اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

محور امت واحده، اطاعت رسول خداست

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشتی به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، الزامات وحدت اسلامی در عصر حاضر را بررسی کرده است.

وقف از عناصر پایه تمدن سازی اسلامی است/ موانع حقوقی وقف مرتفع شود

عباس صالحی در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان اوقاف و امورخیریه با بیان اینکه زیرساخت های تمدن دینی را در تمامی حوزه ها وقف شکل می دهد، گفت: وقف یکی از عناصر پایه تمدن سازی اسلامی است.

تقدیر سفیرتام الاختیار روسیه در ایران از دانشگاه مذاهب اسلامی

سفیرتام الاختیار روسیه در ایران از دانشگاه مذاهب اسلامی در همایش «همکاری‌های علمی و فرهنگی ایران و روسیه؛ ظرفیت‌ها و چشم انداز» تقدیر کرد.

با تحقق این سند طلیعه مبارک تمدن نوین اسلامی ایرانی رخ خواهد نمود

در پی تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه نظرات مشورتی فراخواندند.

بازگشت به دوران تمدن اسلامی اولویت فعالیت‌های آموزش و پرورش باشد

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: آموزش و پرورش باید تلاش کند به دوران تمدن اسلامی برگردیم و آن را از برنامه‌های اصلی خود قرار دهد.

وجود ۱۴ هزار متون پزشکی در تمدن ایران و اسلام

رئیس نخستین همایش بین المللی سیستم‌ها، فناوری و مدیریت پزشکی مراقبت‌های ویژه: ۱۴ هزار متون پزشکی در تمدن ایرانی و اسلامی وجود دارد و تدریس در دانشگاه‌ها با ۳ زبان انجام می‌شده است.

شهدا زمینه ساز عظمت و افتخار ایران اسلامی

مدیرکل بانوان مجمع بین المللی تقریب مذاهب اسلامی :شهیدان با از خود گذشتگی عظمت ایران اسلامی را رقم زدند.

نقش خلفا و سلاطین در ایجاد تمدن اسلامی قرون گذشته

موسی نجفی نوشت: طرح مسئله نقش خلفا و سلاطین در ایجاد تمدن اسلامی قرون گذشته و روشن شدن ابعاد آن ازجمله شاه‌کلیدهای علمی است که می تواند مسائل دیگری را هم در افق طرح درستش روشن نماید.

وقت آن رسیده الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ناظر به قوانین شود

تهران- ایرناپلاس- رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب می‎گوید ما نباید مطابق الگو‌های لیبرال غربی و شرقی پیش برویم و بنابراین همه قوانین و مقرارت ما باید مطابق الگوی ایرانی اسلامی بررسی شوند.

بیداری اسلامی در آیینه ایران انجام شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: بیداری اسلامی در آیینه ایران اسلامی انجام شد و زنان و مردان ایرانی سرمایه گذار معنویت این بیداری هستند.

صالحی: وقف می‌تواند در خدمت الگوی پیشرفت و تمدن سازی باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این موضوع که در تاسیس عنصر اسلامی وقف بوده است و در بازسازی و نوسازی آن نیز وقف می‌تواند یک عنصر محوری باشد، گفت: ما با این نگاه می‌توانیم به وقف یک نگاه مجدد داشته باشیم و برای الگوی پیشرفت و تمدن سازی از آن بهره ببر

گروههای جهادی سرداران جنگ اقتصادی/پیام رهبری تمدن نوین اسلامی است

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به توان گروه‌های جهادی در رفع محرومیت در کشور گفت: گروه‌های جهادی سرداران جنگ اقتصادی هستند.

حفظ وحدت مهمترین مطالبه از نیروهای انقلاب است

قم - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، توقعی از استکبار برای دشمنی با نظام نیست، ولی انتظار زیادی از نیروهای انقلابی جهت حفظ وحدت و انسجام برای خنثی کردن توطئه ها وجود دارد.

تقویت وحدت و هماهنگی فکری و علمی برای انجمن های اسلامی ضروری است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: ایجاد انسجام و تقویت وحدت و هماهنگی فکری و علمی در فعالیت های انجمن های اسلامی ضروری است.

کتاب "درآمدی بر سبک زندگی از منظر اسلام" منتشر شد

کتاب "درآمدی بر سبک زندگی از منظر اسلام" تألیف حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری؛ استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.