پیچیدگی ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و سختی مبارزه با این بیماری

کرج- ایرنا- مبارزه با ویروس بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال های اخیر نشان از پیچیدگی این ویروس و دشواری مبارزه با آن را دارد.مطالب مرتبط

قزوین اولین مجری واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان گفت: واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از ابتدای تیرماه امسال در قزوین به عنوان اولین استان کشور آغاز شد.

یک کودک 10ماهه بر اثر آنفلوانزای خوکی در گرجستان جان باخت

باکو - ایرنا - یک کودک 10 ماهه به تازگی بر اثر ابتلا به ویروس آنفلولانزای خوکی (H1N1 ) در گرجستان جان خود را از دست داد و به این ترتیب تعداد جان باختگان بر اثر شیوع این بیماری به 16 نفر رسید.

آنفلوانزا پشت در است

تهران- ایرنا- بیماری آنفلوانزا انواع مختلفی دارد، برخی شدید و مرگ آور و برخی خفیف هستند، انواعی از این بیماری مانند آنفلوانزای خوکی اکنون جزو بیماری های فصلی هستند که هر سال در بین افرادی بروز می کند و البته بیماران مزمن که سطح ایمنی ضعیف تری دارند، در مع

منشاء آنفلوانزای خوکی در کشور، گرجستان است

تهران - ایرنا- عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی ایران گفت: منشاء آنفلوانزای خوکی (H1N1) در ایران، گرجستان است از این رو بهتر است هموطنان از سفرهای غیرضروری به این کشور خودداری کنند.

پرداخت غرامت به خسارت دیدگان آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

غرامت خسارت دیدگان آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان پرداخت شد.

تلفات بیماری آنفلوانزای خوکی در گرجستان به ۱۵ نفر رسید

بیش از ۱۰۰ نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است

قائم مقام شهرداری منطقه ۴ تهران در بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان گفت: بیش از یکصد مورد نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است.

چه باک از سوز سرما !

دوستداران محیط زیست ارومیه به رسم هرسال در اقدامی نیکو و برای در امان ماندن پرندگان از سختی های زمستان اقدام به لانه سازی و دانه پاشی در بوستانهای شهر می کنند.

چه باک از سوز سرما!

دوستداران محیط زیست ارومیه به رسم هرسال در اقدامی نیکو و برای در امان ماندن پرندگان از سختی‌های زمستان اقدام به لانه سازی و دانه پاشی در بوستان‌های شهر می‌کنند.

روایت مرحوم محب‌اهری از دوران غم‌انگیز بیماری‌اش

حسین محب اهری متولد ۲۹ مهرماه سال ۱۳۳۰ بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان، بامداد امروز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه و در سن ۶۷ سالگی چشم از جهان فروبست.

دارویی برای مقابله با همه انواع "ابولا"

در حال حاضر پنج رسته از ویروس بیماری ابولا شناخته شده است و هر واکسن ابداع شده تنها می‌تواند از یک نوع پیشگیری کند، در حالی که داروی ابداعی محققان دانشگاه تگزاس توانایی جلوگیری از هر 5 نوع را دارد.

دریاچه زریبار میزبان پرندگان مهاجر

ایرنا-سنندج- دریاچه زریبار میزبان هزاران قطعه پرندگان مهاجر در فصل زمستان است این تالاب به دلیل تنوع غذایی و استقبال مردم از به یکی از استراحتگاه ها و زیستگاه های مهم پرندگان در شمالغرب کشور تبدیل شده است.*11*

شهروندان ایرانی به دلیل آنفلوانزای خوکی به گرجستان سفر نکنند

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه به شهروندان ایرانی توصیه کرد با توجه به اخبار مربوط به شیوع آنفلوانزای خوکی در گرجستان به جز در موارد ضروری تا اطلاع ثانوی از سفر به این کشور خودداری کنند.

شیوع آنفلوانزا در برخی استانها عادی است

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: هیچ اتفاق غیرعادی و غیرمعمولی درباره آنفلوآنزا و انواع آن، از جمله نوع H1N1 (آنفلوانزای خوکی) در کشور رخ نداده است. این نوع آنفلوآنزا هر سال در همین بازه زمانی در نیمکره شمالی از جمله ایران

ویروس پاپیلوم انسانی چه مشکلی ایجاد می‌کند؟

ویروس پاپیلوم انسانی و یا اچ پی وی، با حدود 100 گونه تنوع، ویروسی است که از طریق تماس پوستی منتقل می‌شود. هیچ نوع علائمی چون درد نداشته و فقط تشخیص آن از طریق زگیل‌های متعدد امکان‌پذیر است.

کنفرانس پیچیدگی در علوم و علوم انسانی برگزار می شود

کنفرانس پیچیدگی در علوم و علوم انسانی مارس ۲۰۱۹ در دانشگاه ممفیس- ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.

طرح برخورد با شکارچیان پرندگان وحشی در شرق مازندران اجرایی می‌شود

سرپرست اداره محیط زیست میاندورود با تاکید بر فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از شکار پرندگان وحشی در استان گفت: طرح برخورد با شکارچیان پرندگان وحشی در شرق مازندران اجرایی می‌شود.

تشخیص سریع ویروس ها از راه دور

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه آکسفورد یک ابزار پرتوان، کوچک و قابل حمل را برای تعیین توالی دی ان ای ساختند که از لابراتوارهای سیار برای تشخیص بسیار سریع وجود ویروس هایی مانند ابولا و زیکا در محل بهره می برد.

در مورد بیماری تب مالت چه می دانیم

بیماری تب مالت یا بروسلوز یک بیماری عفونی است که به عنوان یکی از مهم ترین بیماری های مشترک انسان و دام محسوب می گردد.

مبارزه پاییزه با آفت های باغ‌ مرکبات در میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود از مبارزه پاییزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز در 9 هزار هکتار باغ های مرکبات این شهرستان خبر داد.