راه‌اندازی سامانه شهریه مدارس غیردولتی از فردا/ ممنوعیت قرارداد دستی بین والدین و مسئولان مدرسه

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی از راه‌اندازی سامانه شهریه مدارس غیردولتی از فردا خبر داد.مطالب مرتبط

دریافت ۱۴۰ گزارش مردمی از تخلفات مدارس غیردولتی / احراز تخلف ۳۱ مدرسه

شهریه مدارس غیردولتی از جمله موضوعات و چالش‌های خانواده‌ها در فصل ثبت نام مدارس است و اغلب آنها از دریافت شهریه‌های بالا و غیرمتعارف گلایه دارند.

چهار مدرسه و مرکز آموزشی غیردولتی تهران منحل شد

تهران - ایرنا - رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به 2 هزار و 700 بازدید در خصوص ثبت نام و کنترل شهریه گفت: در این روند، چهار مدرسه و مرکز آموزشی غیردولتی به دلیل تخلف در ثبت نام منحل شد.

چهار مدرسه و مرکز آموزشی غیردولتی تهران منحل شدند

تهران-ایرنا-رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به 2هزار و 700 بازدید در خصوص ثبت نام و کنترل شهریه گفت: در این روند، چهار مدرسه و مرکز آموزشی غیردولتی به دلیل تخلف در ثبت نام منحل شدند.

نظارت بر مدارس غیردولتی از بخشنامه تا اجرا

بعد از ماجرای مدرسه معین وزیر آموزش و پرورش قول نظارت بیشتر بر مدارس غیردولتی را داد.

ممنوعیت مدارس برای عقد قرارداد با افراد حقیقی برای سرویس دانش‌آموزی

مدیر کل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدرسه اجازه ندارند تا با افراد حقیقی و غیر مجاز برای حمل و نقل دانش آموزان قرارداد ببندند.

جزئیات دوره‌ بدو خدمت معلمان مدارس غیردولتی

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی به تشریح جزئیات دوره‌ بدو خدمت معلمان مدارس غیردولتی پرداخت و گفت: از هفته آینده برای معلمان مدارس مناطق محروم، دوره‌های رایگان برگزار می‌شود.

13درصد دانش آموزان گیلان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

رشت- ایرنا - رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گیلان از تحصیل 13 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی خبر داد.

سامانه معلم یاب پل ارتباطی مدارس و علاقه مندان به معلمی

تهران-ایرنا- سامانه «معلم یاب» با هدف تسریع در تامین نیروی مورد نیاز مدارس غیردولتی و گزینش افراد با صلاحیت و راهی برای معرفی افراد جویای کار دارای شرایط لازم به منظور احراز شغل معلمی از امروز به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

مسئولان پاسخ دهند: "مدرسه فرزندت کجاست"

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه مسئولان به کمپین "مدرسه فرزندت کجاست؟" بپیوندند، گفت: مسئولان همه قوا و دستگاه‌ها اعلام کنند فرزندان و نوه‌هایشان در کدام مدارس درس می‌خوانند.

انتخاب رنگ و طرح لباس مدرسه دغدغه هرساله والدین

بروجرد - ایرنا - انتخاب رنگ و طرح لباس فرم دانش آموزان که هرساله با آغاز ماه مرداد و نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس رونق می گیرد به دغدغه ای برای والدین مدیران آموزش و پرورش تبدیل شده است.

افزایش حداکثر ۱۵ درصدی شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی/ عدم کاهش پیش دبستانی‌های مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کلاس‌ها و فضاهای مازاد مدارس دولتی همچنان برای پیش دبستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند گفت: قرار نیست تعداد پیش دبستانی‌های ضمیمه مدارس دولتی کاهش یابد و شهریه پیش دبستانی‌ها نباید بیشتر از ۱۵ درصد شهری

مسئولان اعلام کنند مدرسه فرزندان و نوه هایشان کجاست

یک استاد دانشگاه گفت: مسئولان به کمپین «مدرسه فرزندت کجاست» بپیوندند و اعلام کنند فرزندان و نوه هایشان در کدام مدرسه درس می خوانند تا بدانیم عزمی برای حل مشکلات مدارس دولتی وجود دارد یا نه.

بازرسی از 7000 مدرسه/تذکر‌های کتبی و شفاهی به مدیران مدارس متخلف

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با بیان اینکه اینکه دستورالعمل نظارت بر حقوق والدین و دانش‌آموزان به استان‌ها ارسال شده است، گفت: بیش از ۷ هزار مورد بازرسی در حین ثبت نام از مدارس‌کشور انجام شد.

ساخت مدرسه سبز در تهران/ استقرار مدیریت سبز در تعدادی از مدارس پایتخت

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه در آموزش و پرورش، تولی‌گری ساخت مدارس سبز به سازمان نوسازی مدارس سپرده شده است، گفت: قصد داریم در تهران ابتدا یک مدرسه را بر مبنای اصول مدیریت سبز طراحی کرده و بسازیم.

اجرای سیاست مدرسه محوری در مدارس علمیه خواهران

معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران به اجرای سیاست مدرسه محوری در مدارس علمیه خواهران اشاره کرد و گفت: مدرسه محوری به این معناست که تمام توان مسؤولان برای ارتقاء و تحول مدارس علمیه خواهران باشد.

بیش از 7000 مدرسه در حین ثبت نام بازرسی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دستورالعمل وزیر بر نظارت حقوق والدین و دانش آموزان در سال تحصیلی 97- 98 گفت: بیش از هفت هزار مورد بازرسی در حین ثبت نام از مدارس کشور انجام شد.

مدارس باید اختیار بیشتری برای حل مسائل مدرسه داشته باشند

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: امروز مدرسه صرفاً مجری بی‌چون ‌و چرای دستوراتی است که از بالا به آن ابلاغ می‌شود و این باعث شده است مدیر مدرسه تقریباً اختیاری برای حل مسائل مدرسه نداشته باشد.

هنوز گرفتار ثبت‌نام/ چرا خانواده‌ها به برخی مدارس دولتی اقبال ندارند؟

فرصت ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس رو به پایان است اما هنوز برخی خانواده‌ها همچنان درگیر مشکلات ثبت‌نام هستند و شاید اصلی‌ترین مشکل، محدوده‌بندی مدارس باشد البته مسئولان آموزش‌وپرورش معتقدند به دلیل کمبود مدرسه ناچار به اجرای محدوده‌بندی هستند.

وجود ۲۳۵ مدرسه بالای ۶۰ سال در تهران

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه ۲۳۵ مدرسه در تهران عمر بالای ۶۰ دارند گفت: این مدارس در حالت عادی مشکلی ندارند اما در شرایط اضطرار جزو آسیب‌پذیرترین‌ها خواهند بود.

فراخوان شرکت در مدرسه تابستانی صنایع دستی

نخستین دوره مدرسه تابستانی صنایع دستی پذیرای هنرجویان نوجوان است.