ممنوعیت برگزاری آزمون در مدارس غیردولتی/ضوابط پذیرش اعلام شد

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه حذف آزمون از ورودی پایه هفتم به معنی حذف مدارس تیزهوشان نیست، گفت: برگزاری هرگونه آزمون و شبه آزمون در مدارس غیردولتی ممنوع استمطالب مرتبط

مدارس تیزهوشان، از ادغام تا حذف آزمون ورودی

براساس قولی که وزیر آموزش و پرورش داده، قرار است پذیرش مدارس استعداد‌های درخشان تا پایان این هفته مشخص شود، اکنون باید دید که روش جدید پذیرش آیا می‌تواند جایگزین مناسبی برای آزمون کتبی باشد؟

اعلام شهریه مدارس غیردولتی تا اوایل خردادماه/ ثبت ۲ مورد تخلف پیش‌ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هم اکنون شهریه استانها تعیین شده است و در مرحله آخر هستیم و امیدواریم تا پایان سه شنبه هفته آینده تمام شود و حداکثر اویل خرداد ماه شهریه مدارس غیر دولتی اعلام شود.

زمان برگزاری «آزمون» پایه دهم مدارس نمونه دولتی و سمپاد اعلام شد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه سمپاد و نمونه دولتی را اعلام کرد.

رقابت 17 هزار معلم در آزمون اعزام به مدارس خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به برگزاری آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور گفت:اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی به میزان سه برابر تعداد نیاز در هر رشته شغلی تا 10 خرداد 97 اعلام خواهد شد.

اعلام نرخ «شهریه» مدارس غیردولتی تا پایان اردیبهشت /شرایط اخذ پیش‌ثبت‌نام

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: حداکثر تا سه‌شنبه آینده جلسه شورای سیاستگذاری برگزار و شهریه در آن بررسی می‌شود و به صورت سراسری نرخ شهریه را تا قبل از خردادماه اعلام می‌کنیم.

استقرار ناظر مقیم تا پایان فصل ثبت نام برای مدارس غیردولتی

رئیس سازمان مدارس غیردولتی متخلف گفت: ناظر مقیم در مدارس غیردولتی که شهریه اضافه از خانواده‌ها دریافت می‌کنند, تا پایان فصل ثبت نام مستقر می‌شود.

اعلام جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی را اعلام کرد.

مدارس غیردولتی از پرداخت بخشی از حق بیمه معلمان معاف شدند

شیراز- ایرنا - معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: با مصوبه هیات دولت، صندوق حمایت از مدارس غیردولتی امسال برای نخستین بار پرداخت بخشی از حق بیمه معلمان مدارس غیردولتی را تقبل کرده است.

مدارس غیردولتی از پرداخت بخشی از حق بیمه معلمان معاف شدند

شیراز- ایرنا - معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: با مصوبه هیات دولت، صندوق حمایت از مدارس غیردولتی امسال برای نخستین بار پرداخت بخشی از حق بیمه معلمان مدارس غیردولتی را تقبل کرده است.

شهریه مدارس غیردولتی اول خرداد اعلام می شود

تهران-ایرنا-رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی گفت: جزئیات و الگوی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی اول خرداد ماه به تمامی مدارس اعلام می شود.

مدارس تیزهوشان از ادغام تا حذف آزمون ورودی

وزیر آموزش و پرورش قول داده است که پذیرش مدارس استعداد‌های درخشان تا پایان این هفته مشخص شود.

نحوه پذیرش دانش‌آموزان در پایه هفتم مدارس سمپاد اعلام شد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، پذیرش دانش‌آموز در پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان را از طریق سوابق تحصیلی و سنجش هوش و استعداد دانش آموختگان پایه ششم ابتدایی، اعلام کرد.

زمان برگزاری آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس اعلام شد

مدیرکل متوسطه اول و رئیس کمیته فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، جزییاتی از روند اجرای پروژه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس را تشریح کرد.

معافیت مدارس غیردولتی از پرداخت مالیات

معاون وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مدارس غیردولتی به‌غیراز مالیات تکلیفی از پرداخت تمام انواع مالیات‌ها معاف هستند.

سنجش هوش معیار ورود به سمپاد/اما و اگرهای سنجش هوش 250 هزار دانش‌آموز

سرانجام پس از ماه‌‌ها انتظار و اعلام نظرهای مختلف، آموزش‌وپرورش تکلیف مدارس سمپاد را مشخص کرد و پذیرش دانش‌آموز همانند گذشته در این مدارس انجام می‌شود اما معیار جذب دیگر آزمون نیست بلکه سنجش هوش و استعداد است.

تغییر شتاب زده روش پذیرش مدارس سمپاد/ پافشاری بر حذف ‏نمونه دولتی

تغییر سیاست «حذف» مدارس استعدادهای درخشان به «اصلاح شیوه پذیرش» مدارس، مورد اجماع همگان است اما اجرای آن برای سال جاری شتاب زده به نظر می ­رسد.  

برگزاری آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس ایرانی خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه در ۶۷ حوزه امتحانی سراسر کشور برگزار شد.

آزمون ورودی پایه دهم مدارس سمپاد 11 خرداد برگزار می‌شود

تهران-ایرنا-رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در خصوص جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه سمپاد و نمونه دولتی گفت: آزمون ورودی دانش آموزان پایه دهم برای سال تحصیلی 97-98، یازدهم خرداد برگزار می‌شود.

موانع فراروی موسسان مدارس غیردولتی برداشته شود

شیراز- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: موانع و مشکلات موجود در مسیر فعالیت موسسان مدارس غیر دولتی باید از میان برداشته شود، به گونه‌ای که تنها دغدغه آنها ارتقای کیفیت آموزشی

اردبیل| شهریه مدارس متناسب با امکانات موجود تعیین می‌شود

مسئول سامانه شهریه مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت:  شهریه هر یک از مدارس غیردولتی در سطح کشور با توجه به امکانات موجود در هر مدرسه تعیین می‌شود.