رایزنی نوری مالکی با عمار حکیم بر سر انتخابات پارلمانی عراق

معاون رئیس جمهوری عراق و رئیس جریان حکمت ملی این کشور برای بررسی مسائل مرتبط با انتخابات پارلمانی این کشور با یکدیگر دیدار کردند.مطالب مرتبط

عراق پس از انتخابات| ادامه رایزنی کُردها در بغداد؛ دیدار با العبادی و مالکی

رایزنی گروه‌های کُرد برای تشکیل دولت عراق با طرف‌های سیاسی پیروز در انتخابات پارلمانی همچنان ادامه دارد.

رایزنی مقتدی صدر و عمار حکیم برای تشکیل ائتلاف در مجلس عراق

مقتدا صدر و عمار حکیم در چارچوب رایزنی برای تشکیل ائتلافی بزرگتر در مجلس عراق دیدار کردند.

رایزنی «مقتدی صدر» و «عمار حکیم» برای تشکیل فراکسیون پارلمانی

رهبران جریان «الحکمه» و ائتلاف «سائرون» طی دیداری در نجف، درباره تشکیل فراکسیون بزرگ‌تر در پارلمان عراق رایزنی کردند.]]>

ائتلاف های مالکی، عامری و حکیم به تفاهم نسبی رسیدند

بغداد- ایرنا- نماینده پارلمان عراق از ائتلاف 'دولت قانون' به رهبری نوری المالکی از تفاهم های 'خیلی خوب' با ائتلاف های 'الفتح' (هادی العامری) و 'الحکمه' (سید عمار الحکیم) و تفاهم عادی با ائتلاف 'النصر' (حیدرالعبادی) برای تشکیل دولت جدید خبر داد.

رایزنی العامری با صدر ودیگر ائتلافهای پیروزانتخابات پارلمانی عراق

رئیس ائتلاف الفتح عراق که با کسب ۴۷ کرسی رتبه دوم انتخابات پارلمانی اخیر عراق را به دست آورد با رهبر جریان صدر عراق و دیگر ائتلاف های سیاسی پیرامون تشکیل دولت آینده عراق گفتگو کرد.

گفتگوی صدروحکیم رابه نفع عراق می‌دانیم/هیچ ائتلافی تشکیل نشده است

سخنگوی ائتلاف فتح عراق گفتگوهای میان مقتدی صدر و عمار حکیم را تحرکی مثبت به نفع عراق دانسته و خاطرنشان کرد: وضعیت کشور با توجه به تردیدافکنی گسترده‌ درباره روند انتخابات پیچیده است.

عمار حکیم: وضعیت فعلی خاورمیانه به نفع هیچ کشوری نیست

عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق و رئیس جریان حکمت ملی این کشور در جریان سفر به کویت با شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.

عراق پس از انتخابات| پس از دیدار با «عامری»؛ مقتدی صدر با «عمار حکیم» در بغداد دیدار کرد

رسانه‌های عراقی از دیدار سید عمار الحکیم و سید مقتدی صدر در بغداد خبر دادند.

عراق پس از انتخابات| تداوم رایزنی فشرده سیاستمداران عراقی برای تشکیل فراکسیون‌ها و انتخاب نخست وزیر

رایزنی و گفت‌وگوی جریان‌ها و تشکل های سیاسی عراق بعد از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی این کشور برای تشکیل فراکسیون‌ها و دولت آینده همچنان ادامه دارد.

ادامه رایزنی‌ها برای تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمانی در عراق

در ادامه رایزنی‌های ائتلاف‌های پیروز در انتخابات پارلمانی عراق با هدف تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمانی، روز گذشته رهبران دو ائتلاف شیعه و دو حزب کُردی دیدار کردند.

گفتگوی مالکی و عامری برای تشکیل "فراکسیون پارلمانی بزرگ" با حضور کردها

نوری مالکی با هادی عامری برای بررسی تشکیل "فراکسیون پارلمانی بزرگتر" دیدار کرد که در این دیدار دو حزب اصلی کرد نیز حضور داشتند.

گزارش تسنیم| چه کسی پیروز انتخابات پارلمانی عراق است؟

چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق روز شنبه 22 اردیبهشت ماه برگزار شد و نتایج آن حدود یک هفته بعد اعلام گردید. اکنون سؤال این است که چه کسی پیروز این دور از انتخابات عراق بوده است؟

عمار حکیم: دور هیچ کاندیدایی خط قرمز نمی‌کشیم

رئیس جریان حکمت ملی عراق اظهار کرد: از کمیسیون عالی انتخابات و دادستانی درخواست می‌کنیم برای اطمینان خاطر همگان به شکایت‌های ارائه شده رسیدگی شود.

تشکیل‌ ائتلاف‌های شیعی در عراق در انتظار تصمیم‌گیری العبادی

لیست‌های شیعه پیروز انتخابات پارلمانی عراق که ۱۲ ماه مه برگزار شد به رایزنی‌ها برای تشکیل بزرگترین فراکسیون پارلمانی قبل از برگزاری جلسه پارلمان جدید ادامه می‌دهند تا تکلیف تشکیل دولت جدید را مشخص کنند.

ضرورت شکل‌گیری دولت عراق به دور از تنش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق با حضور در دفتر جریان حکمت ملی با سید عمار حکیم دیدار و گفت‌وگو کرد.

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق اعلام شد

بغداد- ایرنا - کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق از دقایقی پیش با آغاز کنفرانس خبری، در حال اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق است.

ائتلاف مالکی برای اتحاد پارلمانی با همه گروهها آمادگی دارد

بغداد- ایرنا- ائتلاف 'دولت قانون' به رهبری نوری المالکی اعلام کرد از اتحاد پارلمانی با همه ائتلاف های انتخاباتی در چارچوب طرح حاکمیت اکثریت سیاسی استقبال می کند.

سقوط یک هواپیمای مسافربری در کوبا/ اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق/ رایزنی ترامپ و دبیرکل سازمان ملل درباره ایران

سقوط یک هواپیمای مسافربری در کوبا، اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق و رایزنی رئیس‌جمهوری آمریکا و دبیر کل سازمان ملل در خصوص ایران از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.]]>

حکیم بر تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق تاکید کرد

بغداد - ایرنا - 'سید عمار حکیم' رئیس جریان حکمت ملی عراق و رئیس ائتلاف انتخاباتی 'الحکمه' بر ضرورت تشکیل دولت اکثریت ملی در این کشور تاکید کرد.

فراکسیون مقتدی صدر پیروز نهایی انتخابات پارلمانی عراق

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق نتایج نهایی انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۸ را در سطح لیست‌ها و کرسی‌ها اعلام کرد و طبق نتایج فراکسیون صدر پیروز نهایی انتخابات عراق شد.