۱۵ اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های دلیجان و محلات احداث می شود

اراک- مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: باتوجه به پتانسیل های گردشگری دو شهرستان محلات و دلیجان، تاکنون موافقت برای راه اندازی ۱۵ اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان ها اخذ شده است.مطالب مرتبط

ایجاد پنج اقامتگاه بوم گردی در خمین هدفگذاری شد

خمین - ایرنا - مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خمین گفت: موافقت اصولی برای راه اندازی پنج اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان اخذ شد.

اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دیباج دامغان راه‌اندازی شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان خواستار راه‌اندازی واحدهای اقامتی بوم‌گردی در دیباج شد و افزود: این منطقه ظرفیت راه‌اندازی بیش از 20 اقامتگاه بوم‌گردی را دارد.

اعتبار امسال شهرستان محلات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

محلات- نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود کاهش کلی بودجه استان مرکزی در سال جاری، اعتبار شهرستان محلات نسبت به سال قبل، سه درصد افزایش یافته است.

قم دارای دو اقامتگاه بوم گردی است

قم- ایرنا- سرپرست سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت:دو اقامتگاه بوم گردی در روستاهای استان با هدف توسعه صنعت گردشگری و حفظ و پاسداشت فرهنگ سنتی و بومی راه اندازی شده است.

۵۹ اقامتگاه بوم گردی در زنجان راه اندازی شده است

زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: توسعه اقامتگاه های بوم گری یکی از سیاست های حوزه گردشگری زنجان است وتاکنون ۵۹ اقامتگاه بوم گردی در زنجان راه اندازی شده است.

میزگرد - اصفهان|اکثر روستاییان اصفهانی به جای کشاورزی به بوم‌گردی روی‌ آورده‌اند

مسئول توسعه اقامتگاه های بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: اکثر اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی هستند و با توجه به خشکسالی اخیر، اکثر روستائیان به جای کشاورزی به این شغل روی‌ آورده‌اند.

بناهای تاریخی آذربایجان غربی اقامتگاه بوم گردی می شود

مهاباد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به برنامه افزایش ظرفیت اقامتی گردشگران در استان گفت: قراردادهای مشارکتی با مالکان بناهای تاریخی برای ساخت و راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در این بناها منعقد می شود.

ضرورت مشاوره سرمایه‌گذاران در حوزه اقامتگاه‌های بوم گردی قزوین

معاون عمرانی استاندار قزوین تأکید کرد: مشاوره و راهنمایی سرمایه‌گذاران فعال در حوزه اقامتگاه‌ها و خانه‌های بوم گردی ضروری است.

تسهیلات ویژه برای ترویج اقامتگاه های بومی ارایه می شود

تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ارایه تسهیلات ویژه برای ترویج اقامتگاه های بوم گردی خبر داد و گفت: با این اقدام به توسعه چشمگیر گردشگری بوم گردی در استان امیدواریم.

موافقت اصولی ساخت 422 اقامتگاه بوم گردی در گیلان صادر شد

رشت- ایرنا- معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار گیلان از ارجاع یکهزار و 949 مورد پرونده بوم گردی از شهرستان ها به کارگروه استان خبر داد و گفت: تاکنون 422 مورد از این پرونده ها موافقت اصولی دریافت کرده اند.

نماینده محلات و دلیجان: روز قدس روز دفاع از مظلوم و روز به نمایش گذاشتن عظمت اسلام است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: روز قدس روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین و روز به نمایش گذاشتن عظمت اسلام است.

بررسی مشکلات واحدهای تولیدی دلیجان + فیلم

مشکلات سرمایه گذاری و واحد های تولیدی شهرستان دلیجان در کارگروه اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال استان در دلیجان بررسی شد.

۲ محموله لاستیک خارجی قاچاق در دلیجان شناسایی و توقیف شد

اراک- فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان از کشف دو محموله لاستیک خارجی قاچاق توسط پلیس در محورهای مواصلاتی این شهرستان خبر داد.

حمایت از ایجادکنندگان اقامتگاه های بوم گردی

بناب- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از احیای زندگی روستایی و معماری روستاهای هدف گردشگری خبرداد.

بوم گرد دره شهر مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گرفت

ایلام - ایرنا - رئیس میراث فرهنگی دره شهر از استقبال گردشگران خارجی از اقامتگاه بوم گرد این شهرستان خبر داد و گفت: 10 گردشگر از کشورهای مختلف در اقامتگاه بوم گرد دره شهر اقامت کردند.

6 شهر اراک در معرض بیابانی شدن و تهدید شن‌های روان

به گفته مدیرکل سابق منابع طبیعی استان مرکزی 6 شهر زرندیه، ساوه، دلیجان، محلات، کمیجان و خنداب در معرض بیابانی شدن و تهدید حرکت شن‌های روان قرار دارد.

خانه‌های بوم‌گردی از مصادیق استارت‌آپ‌های گردشگری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه آمار زنجان در خانه‌های بوم‌گردی مطلوب است، گفت: اولویت امروز در این زمینه، کیفی‌بخشی به خانه‌های بوم‌گردی است.

خراسان جنوبی| بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور احداث می‌شود

فرماندار شهرستان خوسف از احداث کارخانه چرم و کرک در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: تاکنون مجوز برای احداث بزرگترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور در خوسف اخذ و به بانک معرفی شده است.

باند سارقان ساختمان در محلات متلاشی شد

خمین - ایرنا - فرمانده انتظامی محلات گفت: باند سارقان اماکن خصوصی و ساختمان های نیمه کاره در این شهرستان متلاشی شد.

کهگیلویه و بویراحمد| 170 کیلومتر راه روستایی در دو شهرستان بویراحمد و دنا احداث می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات احداث، بهسازی و آسفالت 170 کیلومتر راه روستایی در دو شهرستان بویراحمد و دنا در دست اجرا است.