۱۵ اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های دلیجان و محلات احداث می شود

اراک- مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: باتوجه به پتانسیل های گردشگری دو شهرستان محلات و دلیجان، تاکنون موافقت برای راه اندازی ۱۵ اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان ها اخذ شده است.مطالب مرتبط

اقامتگاه بوم گردی آذربایجان غربی به 19 واحد افزایش می یابد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بیان اینکه هم اکنون هفت اقامتگاه بوم گردی در استان و در شهرستان های تکاب، سردشت و اشنویه وجود دارد، گفت: تعداد این اقامتگاه ها به زودی به 19 واحد افزایش می یابد.

26 اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی فعالیت دارند

سبزوار- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: از مجموع 113 اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز در سطح این استان هم اینک 26 اقامتگاه فعال هستند.

رونق اقامتگاه های بوم گردی اولویت گردشگری سپیدان است

شیراز-ایرنا-مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: با توجه به شرایط اقلیمی سپیدان و وجود 32 جاذبه طبیعی ثبت شده در این شهرستان ،رونق و ساماندهی اقامتگاه های بوم گردی بیش از سایر تاسیسات گردشگری مورد توجه قرار دارد.

کاروانسرای تاریخی مشهد میقان به اقامتگاه بوم گردی تبدیل می شود

اراک- مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: کاروانسرای تاریخی مشهد میقان در شهرستان اراک، با صرف اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال، مرمت و به اقامتگاه بوم گردی تبدیل می شود.

بهره برداری از 28 اقامتگاه بوم گردی درخراسان رضوی

امسال 28 اقامتگاه بوم گردی دیگر در نقاط مختلف خراسان رضوی به بهره برداری می رسند

6 سرمایه گذار متقاضی ایجاد بومگردی در محلات شدند

خمین - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: 6 سرمایه گذار متقاضی ایجاد و راه اندازی تاسیسات اقامتگاه بومگردی در محلات شدند.

29 میلیارد ریال کالای قاچاق در دلیجان کشف شد

خمین - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان گفت: 29 میلیارد ریال کالای قاچاق از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان کشف شده است.

آبیاری 97 درصد فضای سبز دلیجان با آب غیرآشامیدنی است

خمین - ایرنا - شهردار دلیجان گفت: آبیاری 97 درصد از عرصه های سبز این شهرستان با آب غیرآشامیدنی است که از طریق 2 رشته قنات و چهار حلقه چاه تامین می شود.

طرح انتقال آب شهرک صنعتی دلیجان 80 درصد پیشرفت دارد

اراک - ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: طرح انتقال خط آب شهرستان دلیجان به میزان 30 لیتر برثانیه، بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره برداری می رسد.

دولت با طرح های بوم گردی بستر توسعه روستاها را فراهم کرد

آستارا - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا گفت: دولت تدبیر و امید با اجرای طرح های بوم گردی زمینه توسعه و عمران روستاها را فراهم کرده است و روستائیان این شهرستان از این فرصت برای رونق اقتصادی استفاده کنند.

425 میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در دلیجان محقق شد

خمین - ایرنا - مسئول آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بیش از 425 میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی امسال در شهرستان دلیجان محقق شده که 165 فرصت شغلی پایدار به همراه داشته است.

راه اندازی کانون سلامت محلات در اردکان-به زودی

کانون سلامت محلات در محله شریف آباد این شهرستان به صورت پایلوت راه اندازی خواهد شد.

۱۰۴ واحد مسکونی برای مددجویان شهرستان عسلویه احداث می‌شود 

بوشهر - فرمانده سپاه شهرستان عسلویه گفت: امسال مددجویان کمیته امداد شهرستان عسلویه احداث می‌شود. 

تصادف خونین جاده دلیجان به سلفچگان با دو کشته

در اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با یک کامیون در محور دلیجان به سلفچگان، دو نفر کشته و ده نفر مجروح شدند.

توسعه شبکه آب محلات 15میلیارد ریال نیازدارد

خمین - ایرنا - مدیر امور آب و فاضلاب روستایی محلات گفت: اجرای طرح های توسعه ای و نوسازی شبکه آب روستایی این شهرستان نیاز به 15 میلیارد ریال اعتبار دارد.

مجوز ساخت 35 خانه بوم گردی در آستارا صادر شد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا از صدور مجوز ساخت 35 خانه بوم گردی روستایی در این شهرستان از سوی کارگروه استانی با هدف رونق گردشگری خبر داد.

آمادگی پنجاه اقامتگاه بومگردی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: بیش از پنجاه اقامتگاه، هتل و هتل آپارتمان در هرمزگان میزبان مسافران و گردشگران است.

جزئیات آزمون‌های گردشگری

آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری شامل مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی، راهنمایان طبیعت‌گردی و راهنمایان زمین گردشگری برگزار می‌شود.

مجوز احداث راه‌آهن در شهرستان پلدختر اخذ شد

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز کتبی احداث راه‌آهن در شهرستان پلدختر از وزارت راه و شهرسازی اخذ شده است.

تولید دانه روغنی کلزا در محلات 2 برابر شد

خمین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی محلات گفت: تولید دانه روغنی کلزا در این شهرستان در قیاس با تولید سال زراعی قبل 2 برابر شده است.