افزایش سرعت نوسازی بافت فرسوده تهران در سال‌های ۹۷ و ۹۸

شهردار تهران در حاشیه افتتاح پروژه های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۷ طی سخنانی از افتتاح مجموعه ای از پروژه ها در سه یا چهار منطقه دیگر شهر تهران تا پایان سال خبر داد.مطالب مرتبط

تفاهم نامه ۳۶۰۰ میلیاردی با سازمان برنامه برای نوسازی بافت فرسوده

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری از امضای تفاهم نامه با سازمان برنامه وبودجه برای تخصیص ۳۶۰۰میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای نوسازی بافت های فرسوده خبر داد.

نوسازی 15 پلاک تجمیعی در شرق پایتخت آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران اعلام کرد: عملیات اجرایی نوسازی 15 پلاک تجمیعی در محله اسدی منطقه 13 به عنوان طرح الگوسازی معماری مسکونی در بافت فرسوده آغاز شد.

مشوق‌های بافت‌های فرسوده باید بیشتر شود/ انتخاب 30 شرکت برای پروژه "خط راه آهن تهران – تبریز"

شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید مشکل بافت فرسوده را هر چه زودتر حل کنیم، گفت: برای ساخت و ساز در بافت فرسوده مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است که به نظر می‌رسد باید این مشوق‌ها بیشتر شود.

آغاز عملیات نوسازی ۱۵ پلاک تجمیعی در منطقه ۱۳

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی نوسازی ۱۵ پلاک تجمیعی در محله اسدی منطقه ۱۳ به عنوان طرح الگوسازی معماری مسکونی در بافت فرسوده خبر داد.

فرسودگی یک پنجم بافت شهری ورامین

شهردار ورامین با اشاره به ضرورت نوسازی بافت های قدیمی شهری اعلام کرد :حدود یک پنجم از محدوده شهر جزو بافت فرسوده است.

طرح «کلید به کلید» تنها راهکار احیای بافت فرسوده قم است

قم-ایرنا- شهردار قم با اشاره به پیگیری برای اجرای طرح «کلید به کلید» در بافت فرسوده این شهر گفت: در این طرح به جای پرداخت پول برای خرید املاک واقع در این بافت ، خانه هایی ساخته و آنها با خانه های فرسوده معاوضه می شود.

پیشرفت طرح بازآفرینی شهری کمتر از 10 درصد بوده است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری گفت: طبق برنامه ششم توسعه سالیانه باید 10 درصد از بافت های فرسوده شهری نوسازی شود اما تاکنون عملکرد ما در این حوزه بسیار کمتر از 10 درصد بوده است.

صدور مجوز واگذاری زمین های پشتیبان بافت فرسوده

وزیر راه و شهرسازی در سفر به قم مجوز واگذاری زمین های پشتیبان بافت فرسوده قم را صادر کرد.

نبود وحدت مدیریت، احیای بافت فرسوده را با مشکل مواجه می کند

قم- ایرنا - شهردار قم گفت: وحدت مدیریت برای احیای بافت های ناکارآمد قم ضروری است و تا این موضوع محقق نشود، احیای این بافت با کندی و سختی جلو می رود.

سالانه ۱۴ هزار هکتار بافت ناکارآمد نوسازی می شود

قزوین- کارشناس مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری ایران گفت: ۱۴۰ هزار هکتار و ۲۷۰۰ محله بافت ناکارآمد شهری در کشور داریم که سالانه باید ۱۰ درصد آن معادل ۱۴ هزار هکتار نوسازی و بازسازی شود.

بافت‌های فرسوده مهم‌ترین دغدغه مدیران شهری

مدیرکل امور شهری استانداری: وجود بافت‌های فرسوده در شهر‌ها را از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران شهری است.

دستور وزیر راه برای تعیین تکلیف شیوه استفاده از اراضی پردیسان قم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که شیوه استفاده از اراضی 48 هکتاری در منطقه پردیسان قم مشخص نیست، گفت:‌ در حوزه نوسازی و احیای بافت‌های فرسوده عمدتا به بخش‌های نرم کار توجه شده است.

70 درصد اتوبوس‌های شهری فرسوده و نیازمند نوسازی‌ هستند

بنابر اظهارات رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس شهری نزدیک به ۱۶ هزار دستگاه ـ که حدود ۷۰ درصد ناوگان را شامل می‌شود ـ فرسوده و پیر هستند و این میزان فرسودگی برای ناوگان اتوبوسرانی بسیار بالاست و نیازمند نوسازی این ناوگان ه

تملک اماکن تاریخی شهرها از دستور کار وزارت راه و شهرسازی خارج شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، گفت: اولویت جدید وزارت راه و شهرسازی در نوسازی بافت های فرسوده، ساخت واحد مسکونی است و تملک اماکن تاریخی فعلا در دستور کار قرار ندارد.

4 هزار هکتار از بافت‌های مسکونی قم بازآفرینی می‌شود

معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: 13 هزار هکتار حجم کل بافت شهری قم است 1600 هکتار از بافت مسکونی قم فرسوده بوده که 4 هزار هکتار آن نیازمند بازآفرینی هستند.

بافت فرسوده قم، در انتظار تسهیلات ارزان قیمت

بیش از 10 هزار کلاس درس در خراسان رضوی فرسوده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: هم اکنون 10 هزار و 47 کلاس درس در این استان فرسوده و نیازمند بازسازی است.

رئیس جمهور از طرح بازآفرینی بافت فرسوده چاهستانی‌های بندرعباس بازدید کرد

دستاوردهای ۴ دهه در بخش مسکن/ ضرورت احیای بافت‌ فرسوده شهر و روستا به روش‌ کارآمد

جمعیت متراکم هسته مرکزی ارومیه فضای سبز ندارند

شهر ارومیه با داشتن بافت‌های تاریخی و فرسوده زیاد اگرچه از تاریخ کهن و گذشته پررمزوراز خود خبر می‌دهد اما اگر بافتهای فرسوده ان مورد توجه و بازسازی قرار نگیرد یک تهدید بالقوه برای شهروندان است و اکنون مناطق قدیمی ارومیه یک متر فضای سبز ندارند.