افزایش سرعت نوسازی بافت فرسوده تهران در سال‌های ۹۷ و ۹۸

شهردار تهران در حاشیه افتتاح پروژه های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۷ طی سخنانی از افتتاح مجموعه ای از پروژه ها در سه یا چهار منطقه دیگر شهر تهران تا پایان سال خبر داد.مطالب مرتبط

250 هزار نفر در بافت های فرسوده بندرعباس زندگی می کنند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با تاکید بر سرعت بخشی به نوسازی بافت های فرسوده در استان به ویژه بندرعباس، گفت: براساس آمارهای موجود حدود 250 هزار نفر در بافت های فرسوده این شهر زندگی می کنند.

حمایت رئیس جمهور از طرح نوسازی بافت فرسوده

معاون اول رئیس جمهور گفت: حاشیه نشینی و بافت فرسوده، دو موضوع اصلی مورد تاکید دولت هستند و رئیس جمهور از ایده نوسازی این بافت ها حمایت می کند.

کمبود پارکینگ، عامل اصلی نزاع و درگیری در بافت های فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: بیشترین میزان نزاع هایی که بصورت رسمی ثبت شده ، نزاع بر سر جای پارک بوده است.

کسری پارکینگ، عامل اصلی نزاع و درگیری در بافت های فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: بیشترین میزان نزاع هایی که بصورت رسمی ثبت شده و یا حتی در مواردی منجر به قتل شده است، نزاع بر سر جای پارک بوده است.

وجود 170 هکتار بافت فرسوده در شهر نور، رویان و چمستان

170هکتار بافت فرسوده در شهرهای نور، چمستان و رویان که از مهم‌ترین مراکز گردشگری مازندران است وجود دارد.

3 راهکار جدید برای حل مشکل "تاکسی‌های فرسوده"

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت نوسازی تاکسی‌های فرسوده توضیحاتی را ارائه کرد.

بازآفرینی شهری در بافت فرسوده پیگیری شود

قزوین- نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: بازآفرینی شهری در بافت فرسوده باید با جلسات منظم و ارائه مصوبات و دستورالمعل های لازم الاجرا با جدیت پیگیری شود.

اختصاص 8.5میلیارد تومان اعتبار بهبود بافت فرسوده شیروان

فرماندار شیروان از اختصاص 8 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای بهبود ساختار شهری بافت فرسوده و مناطق حاشیه ای این شهر خبر داد.

پیشگیری اساس کار در مدیریت بحران است

اهواز- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: راهکارهای متفاوتی برای جابجایی ساکنان بافت های فرسوده وجود دارد و در بحث بافت های فرسوده ، مدیریت بحران اساس کار پیشگیری است.

فرایند جمع‌آوری زباله در بافت‌های فرسوده کرج تسهیل می‌شود

کرج - سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به مشکلات در فرایند جمع‌آوری زباله در بافت فرسوده کرج، گفت: این فرایند تسهیل می‌شود.

آغاز عملیات احداث شبکه فاضلاب بافت های فرسوده بندرعباس

بندرعباس- ایرنا- عملیات اجرایی طرح شبکه جمع آوری فاضلاب بافت های فرسوده بندرعباس با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان در شمال بلوار جمهوری اسلامی این شهر آغاز شد.

105میلیارد تومان برای ساماندهی بافت فرسوده تبریز تزریق شد

تبریز- ایرنا- نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتبار مناسب در قالب تسهیلات بانکی و بودجه برای ساماندهی بافت های فرسوده و حاشیه نشینی شهر تبریز به اعتبارات استان اذربایجان شرقی تزریق شده است، رقم آن را 105 میلیارد ت

فرسودگی منازل روستایی ورامین خانه به خانه اطلاع رسانی می شود

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان ورامین از آغاز اجرای طرح اطلاع رسانی خانه به خانه نوسازی بافت فرسوده روستایی در این شهرستان خبر داد.

۴۴ درصداز مناطق شهری هرمزگان درگیر بافت فرسوده است

بندرعباس - مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ۴۴ درصد از مناطق شهری هرمزگان درگیر بافت فرسوده است.

اژدهای خفته در بافت 164 هکتاری دوگنبدان

شهرستان گچساران با داشتن 164 هکتار بافت فرسوده نسبت به وسعتش یکی از شهرهایی است که زلزله ساکنین دوگنبدان مرکز این شهرستان را تهدید می‌کند.

صاحبان تاکسی‌های فرسوده بخوانند

بنابر گفته مدیرکل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور آن دسته از رانندگانی که خودروی آنها به سن فرسودگی رسیده ولی شرایط نوسازی ناوگان در کشور فراهم نیست می‌توانند در سامانه نوسازی ناوگان تاکسیرانی اعلام آمادگی کنند و تازمانی که شرایط نوسازی فراهم نشده، مشمول

بی‌توجهی سهم مردم شهر قدیم لار؛ احیای بافت تاریخی از حرف تا عمل

موضوع توجه به بافت فرسوده و تاریخی شهر لار و لزوم برنامه‌ریزی برای آن توسط امام جمعه لارستان و فرماندار ویژه لارستان بارها به مسئولان گوشزد شده اما تغییری در وضعیت موجود پیش نیامده است.

رشد بافت دهلیز قلب در آزمایشگاه

تهران – ایرنا – محققان آلمانی موفق به رشد بافت دهلیز قلب در محیط آزمایشگاهی شدند. این بافت مهندسی شده همانند بافت طبیعی ضربان دارد و نسبت به دارو واکنش نشان می دهد. این دستاورد در درمان انواع بیماری های قلبی به ویژه فیبریلاسیون دهلیزی موثر است.

شناسایی 18 محله در لرستان برای باز آفرینی شهری

بازسازی بافت فرسوده امسال در خرم آباد، بروجرد، کوهدشت، دورود و الیگودرز اجرا می شود

افزایش سرعت محاسبات رایانه‌ای با نرم‌افزار پژوهشگران ایرانی دانشگاه تورنتو

"مریم مهری دهنوی" و "کاظم چشمی"، پژوهشگران ایرانی در کانادا، نرم‌افزاری ابداع کرده‌اند که می‌تواند سرعت محاسبات رایانه‌ای را افزایش دهد.