افزایش سرعت نوسازی بافت فرسوده تهران در سال‌های ۹۷ و ۹۸

شهردار تهران در حاشیه افتتاح پروژه های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۷ طی سخنانی از افتتاح مجموعه ای از پروژه ها در سه یا چهار منطقه دیگر شهر تهران تا پایان سال خبر داد.مطالب مرتبط

فراخوان دولت به 250 هزار بیکار با طرح نوسازی بافت‌های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام برنامه سالانه نوسازی 100 هزار مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، گفت: سالانه 250 هزار فرصت شغلی در طرح نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد می‌شود.

79 درصد بافت فرسوده ارومیه تاریخی است

ارومیه- ایرنا- شهردار ارومیه با بیان اینکه یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری در سال جاری، نوسازی بافت های فرسوده شهری است، گفت: 79 درصد از بافت فرسوده این شهر را بافت تاریخی تشکیل می دهد که تنها کار قابل انجام در این حوزه، مرمت و بهسازی است.

افتتاح دفاتر تسهیل گری در کرج به‌منظور نوسازی بافت‌های فرسوده

کرج - مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به اهمیت افتتاح دفاتر تسهیل گری در استان به‌ویژه کرج، گفت: این مهم به‌منظور نوسازی بافت‌های فرسوده اجرا می‌شود.

بافت های فرسوده ورزشی مرمت می شوند

مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان از مشارکت این مجموعه در نوسازی بافت های فرسوده ورزشی خبر داد.

بازسازی بافت فرسوده، الزامی که مزمن شده است

مشهد- ایرنا- بافت فرسوده چشم انداز نامناسبی در منظر و سیمای شهرها داشته و تهدیدی جدی نیز برای ساکنان آنها محسوب می شود اما روند بازسازی بافت فرسوده در کشور همچنان کند و لاک پشتی است.

بازسازی بافت فرسوده، الزامی که مزمن شده است

مشهد- ایرنا- بافت فرسوده چشم انداز نامناسبی در منظر و سیمای شهرها داشته و تهدیدی جدی نیز برای ساکنان آنها محسوب می شود اما روند بازسازی بافت فرسوده در کشور همچنان کند و لاک پشتی است.

دستگاه‌ها برای اجرای طرح نوسازی کامیون‌های فرسوده وارد شوند

استاندار تهران تاکید کرد: برای اجرای جدی طرح نوسازی کامیون‌های فرسوده نیاز است دستورالعملی از جانب سازمان محیط زیست، شهرداری و پلیس راهور تهیه و زمانی مشخص برای تعویض و نوسازی کامیون‌ها و اتوبوس‌های فرسوده در نظر گرفته شود.]]>

دستگاه‌ها برای اجرای طرح نوسازی کامیون‌های فرسوده وارد شوند

استاندار تهران تصریح کرد: برای اجرای جدی طرح نوسازی کامیون‌های فرسوده نیاز است دستورالعملی از جانب سازمان محیط زیست، شهرداری و پلیس راهور تهیه و زمانی مشخص برای تعویض و نوسازی کامیون‌ها و اتوبوس‌های فرسوده در نظر گرفته شود.

کلید احداث واحدهای مسکونی در بافت فرسوده تهران با چند ماه تأخیر زده شد/ فراخوان مناقصه برای حضورسازندگان

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استارت احداث ۱۰۰ واحد مسکونی در قالب بازسازی و نوسازی شهری در محله سیروس تهران با چند ماه تأخیر زده شده است، گفت: اخیراً شهرداری تهران برای نوسازی ۱۲ قطعه فراخوان داده است که ۲۰ شرکت حائز این رتبه شدند.

افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: افزایش سه ساله زمان بازپرداخت تسهیلات در بافت فرسوده، هم در خصوص وام از صندوق یکم و هم در خصوص اوراق تسهیلات به تصویب شواری پول و اعتبار رسیده است.

احیا بافت‌های فرسوده در دستور کار دولت قرار گرفته است

استاندارکرمانشاه بافت‌های فرسوده چالش‌های جدی برای مدیریت شهری هستند.

ایران 1017 محله فرسوده دارد/ 19 میلیون ایرانی ساکن بافت فرسوده‌اند

رئیس مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور گفت: حدود 19 میلیون نفر از جمعیت ایران در هزار و 70 محله با بافت فرسوده زندگی می‌کنند.

مدیریت شهری ناکارآمد از عوامل افزایش بافت‌های فرسوده بوده است

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: مدیریت شهری ناکارآمد در گذشته از جمله عوامل افزایش بافت‌های فرسوده و ناکارآمد بوده است.

افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات بافت فرسوده از ۱۲ به ۱۵ سال

عضو هیئت مدیره بانک عامل بانک مسکن گفت: مدت زمان بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده از محل اوراق تسهیلات از ۱۲ به ۱۵ سال افزایش یافت.

افزایش بافت تاریخی شهر بافق

فرمانداربافق گفت: در صدد هستیم ضمن تصویب افزایش محدوده بافت تاریخی و فرسوده شهری به 160 هکتار، باز آفرینی شهری بافق را در وسعت بیشتری گسترش دهیم .

نیمی از خودروهای حمل و نقل عمومی فرسوده هستند / ارائه تسهیلات با سود یارانه‌ای به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در راستای افزایش ارتقای حمل و نقل عمومی نسبت به نوسازی ناوگان و توسعه شبکه زیرساختی اقدام کنیم، گفت: در حال حاضر از 450 هزار دستگاه خودروی حمل و نقل عمومی 250 هزار دستگاه فرسوده هستند.]]>

بدهی‌هایی که چوب‌ لای چرخ «نوسازی تاکسی‌های فرسوده» می‌گذارند

با وجود توقف چندماهه روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده، به نظر می‌رسد هنوز اقدامی برای به جریان افتادن این طرح صورت نگرفته و انجام آن نیز منوط به رفع مشکلاتی میان شرکت خودروساز و گمرک است.

کرمانشاه| اعتبارات استان پاسخگوی بازسازی بافت فرسوده نیست

فرماندار کرمانشاه گفت: اعتبارات استانی برای بازآفرینی و مرمت بافت‌های فرسوده و اسکان غیررسمی کافی نیست.

نوسازی ۲۰۲ هزار دستگاه انواع ناوگان فرسوده در طرح کلید به کلید

مشاور مدیرعامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در راستای نوسازی ناوگان فرسوده هم از محل اعتبارات سازمان راهداری و هم از محل محاسبه مابه‌التفاوت قیمت سوخت نوسازی انواع ناوگان کامیونی، مینی‌بوسی و اتوبوسی انجام می‌شود.

پرداخت 30 درصد تسهیلات بانک مسکن به احیای بافت های فرسوده

تهران- ایرنا - مدیرعامل بانک مسکن گفت: پرداخت 30 درصد تسهیلات ساخت، خرید و مقاوم سازی در بافت های فرسوده شهری از مهم ترین اولویت این بانک در اجرای برنامه بازآفرینی شهری است.