مفاهیم فرهنگ ایرانی را از مسیر تن پوش معرفی می‌کنیم

دبیر ششمین جشنواره ملی نقش تن پوش گفت: یکی از مهمترین اهداف و مأموریتهای این رویداد، انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی و استفاده از سبک های نوین هنرهای تجسمی معاصر از مسیر تن پوش است.مطالب مرتبط

گسترش فرهنگ اسلامی با ترویج تعالیم و مفاهیم قرآنی محقق می‌شود

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: گسترش فرهنگ اسلامی با ترویج تعالیم و مفاهیم قرآنی محقق می‌شود.

ابزارهای هنری بهترین تاثیر را در انتقال مفاهیم فرهنگی دارند

اصفهان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت : انتقال مفاهیم فرهنگی را با ابزارهای مختلف می توان انجام داد اما با ابزار هنر و فیلم به آسانی و با تاثیر بهتر انجام می گیرد.

وزارت ارشاد ۱۰ موکب در مسیر راهپیمایی اربعین برپا می‌کند

مشاور وزیر ارشاد گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام اربعین حسینی و در راستای تقویت وحدت میان جوانان ایرانی و عراقی اقدام به برپایی ۱۰ موکب در مسیر این راهپیمایی عظیم در کشور عراق کرده است.

باید گتمان دشمن در حوزه خانواده را به مردم معرفی کنیم

مدیر عامل بنیاد فرهنگی قرارگاه خاتم الاوصیا گفت: امروز باید گفتمان رقیب را برای مردم تشریح کنیم و به آن‌ها بگوییم که دشمن به دنبال چه در بین خانواده‌های ایرانی است.

آیت‌الله عبادی: فرهنگ ایثار و شهادت باید برای نسل جوان تبیین شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر بخواهیم آرمان شهدا را دنبال کنیم باید سطح توقعات خود را کمتر کرده تا توفیق حرکت در مسیر شهدا داشته باشیم گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید برای نسل جوان تبیین شود.

باید گفتمان دشمن در حوزه خانواده را به مردم معرفی کنیم

مدیر عامل بنیاد فرهنگی قرارگاه خاتم الاوصیا گفت: امروز باید گفتمان رقیب را برای مردم تشریح کنیم و به آن‌ها بگوییم که دشمن به دنبال چه در بین خانواده‌های ایرانی است.

دستگاه های اجرایی در مسیر ترویج فرهنگ نماز حرکت کنند

شهرکرد- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: دستگاه های اجرایی در مسیر ترویج فرهنگ نماز حرکت کنند.

اختصاص ۴۳ میلیارد تومان به هنر گلستان/ ساخت گذرگاه فرهنگ و هنر

گرگان- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که طی تفاهم نامه ای با استانداری ۴۳ میلیارد تومان به حوزه فرهنگ و هنر گلستان اختصاص یافت، گفت: گذرگاه فرهنگ و هنر را در شهرها ایجاد می کنیم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر

تهران - ایرنا - گنجینه سترگ ادبیات و برگ های طلایی تاریخ تمدن ساز فرهنگ ایرانی را اگر در کالبدی تجسم کنیم و بنا را بر آن بگذاریم که خلعت و قبایی را بر تن آن بنشانیم، بی هیچ شکی آن جامه زرین مزین به نام خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی خواهد بود.

فرهنگ بسته و فرهنگ باز؛ گردشگری و توسعه فرهنگی‌اجتماعی ایران

گردشگری داخلی، ‌یکی از ابزارهایی است که آگاهی فرهنگی ایرانیان از بخش‌های گوناگون جامعه ایرانی را افزایش داده و نگاه فرهنگ محلی را به نگاهی میان‌فرهنگی بدل خواهد کرد.

برنامه ریزی وزارت ارشاد برای بازتاب جهانی اربعین حسینی

محمد مهدی احمدی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام اربعین حسینی و در راستای تقویت وحدت میان جوانان ایرانی و عراقی اقدام به برپایی ۱۰ موکب در مسیر این راهپیمایی عظیم نموده است.

بندر شهید رجایی- دوغارون سومین مسیر ترانزیتی ایران شناخته شد

ترانزیت جاده ای در مسیر بندر شهید رجایی در استان هرمزگان به مرز دوغارون در خراسان رضوی سومین مسیر پرترافیک ترانزیتی ایران معرفی شد.

ایران کشوری غنی در حوزه فرهنگ و کتاب است

سنندج - ایرنا - معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای غنی در حوزه فرهنگ و کتاب است، گفت: آثار زیادی از نویسندگان ایرانی به زبان کُردی ترجمه و عرضه شده است.

زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و فرهنگ ایرانی‌ اسلامی است

شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری زبان فارسی را از ابعاد مهم هویت ملی خواند و ادبیات فارسی را مجموعه‌ای گرانمایه از آثار متنوع ادبی دانست که از فرهنگ غنی و پرمایه ایرانی اسلامی مایه گرفته است.

بندرشهید رجایی- دوغارون سومین مسیر ترانزیتی ایران شناخته شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: ترانزیت جاده ای در مسیر بندر شهید رجایی در استان هرمزگان به مرز دوغارون در خراسان رضوی سومین مسیر پرترافیک ترانزیتی ایران طی شش ماه نخست امسال معرفی شد.

برنامه های وزارت ارشاد برای اربعین حسینی

تهران - ایرنا - مشاور وزیر و رئیس حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه در ایام اربعین حسینی و در راستای تقویت وحدت میان جوانان ایرانی و عراقی اقدام به برپایی 10موکب در مسیر این راهپیمایی عظیم در کشور عراق کرده است.

کرسی ترویجی «نقد فرهنگ کار در سازمان های ایرانی» برگزار می شود

کرسی ترویجی «نقد فرهنگ کار در سازمان های ایرانی» با ارائه سمیه توحیدلو برگزار می شود.

تلویزیون با توجه به فانتزی‌های ذهنی کودکان، می تواند جلوی رسوخ مفاهیم غربی را بگیرد

مهسا عرفانی: آنقدر کودک امروز با رسانه ارتباط تنگاتنگی دارد که که هر ذهنیت بد و نادرست، آینده این کودک را به خطر می‌اندازد، رسانه‌ملی وظیفه دارد با حساسیت ویژه‌ای نگذارد تا مفاهیم غربی ذهن کودک را به سمتی که نباید،‌ سوق دهند.

برپایی غرفه نشر شاهد در مسیر زائران اربعین حسینی

مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در ایام اربعین حسینی و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، غرفه‌های نشر شاهد به منظور توزیع رایگان کتب و مجلات نشر شاهد در مسیر راهپیمایی عظیم اربعین برپا می‌شود.

برپایی غرفه نشر شاهد در مسیر زائران اربعین حسینی

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در ایام اربعین حسینی و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، غرفه های نشر شاهد به منظور توزیع رایگان کتب و مجلات نشر شاهد در مسیر راهپیمایی عظیم اربعین برپا می شود.