مفاهیم فرهنگ ایرانی را از مسیر تن پوش معرفی می‌کنیم

دبیر ششمین جشنواره ملی نقش تن پوش گفت: یکی از مهمترین اهداف و مأموریتهای این رویداد، انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی و استفاده از سبک های نوین هنرهای تجسمی معاصر از مسیر تن پوش است.مطالب مرتبط

ضرورت ایجاد پیوند قوی بین فرهنگ فاطمی و نظام تربیتی

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی: ما باید بین فرهنگ فاطمی و نظام تعلیم و تربیت رابطه برقرار کنیم و نقش این نظام تربیتی را در فرهنگ فاطمی به طور جدی دنبال کنیم

افزایش قطارهای مسیر کرمان – مشهد را پیگیری می کنیم

کرمان - ایرنا- استاندار کرمان با اشاره به اهمیت و مزیت جابجایی مسافر از محورهای ریلی گفت : اضافه کردن یک قطار از مسیر کرمان به مشهد را دنبال می کنیم.

مردم آمریکا مشتاق تماشای فیلم های ایرانی هستند

نیویورک - ایرنا - مدیر موسسه دریچه سینما هدف از برگزاری نخستین جشنواره فیلم ایرانی در نیویورک را معرفی فرهنگ، هنر و سینمای ایران به غیرایرانی ها عنوان کرد و گفت: استقبال از آثار به نمایش در آمده در این رویداد گواه آن است که آمریکایی ها به سینمای ایران علا

رشد فرهنگ و علم در مسیر تحولات شتابنده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دنیای امروز با رشد شتابنده عرصه فرهنگ و علم مواجه هستیم و مواجهه ما با آن در فضای تحولات شتابنده است.]]>

رشد فرهنگ و علم در مسیر تحولات شتابنده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دنیای امروز با رشد شتابنده عرصه فرهنگ و علم مواجه هستیم و مواجهه ما با آن در فضای تحولات شتابنده است.

در طرح «بازی و یادگیری» باید تلاش کنیم فرهنگ بومی را رواج دهیم

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: باید تلاش کنیم از طریق مدل‌سازی عروسکی، فرهنگ بومی خودمان را در جامعه نشر دهیم.

چگونه یک داستان ایرانی را به یک فیلم ایرانی تبدیل کنیم؟

کردستان| تاکید آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بر استفاده از کالای ایرانی

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: فرهنگ عمومی جامعه باید به این سمت و سو هدایت شود که جنس ایرانی ارزش شود و آحاد جامعه با افتخار نسبت به خرید کالا ملی و ایرانی اقدام کنند.

چرا زنان به «مُد»های غربی علاقه دارند؟

نوع پوشش، آراستگی و آرایش افراد جامعه معرف فرهنگ و عامل موثر برای رشد آن کشور است. حال آنکه امروزه با انواع جدیدی از پوشش و مدل‌های لباس در جامعه مواجه هستیم؛ پوششی که به نظر می‌رسد نه از فرهنگ ایرانی بلکه با ورود مد و فرهنگ غرب شکل گرفته و بی‌هیچ چون و چ

کتب دانشگاهی نباید مخالف مفاهیم اسلام باشد

قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان بر لزوم تربیت دانشجو بر اساس نیاز جامعه تأکید کرد و گفت: کتب دانشگاهی نباید با مفاهیم اسلام مخالفتی داشته باشند.

اسلامی ندوشن راه ارتباطی ادبیات کهن و معاصر ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش دکتر اسلامی ندوشن در ادبیات ایران گفت: استاد اسلامی ندوشن در خط طولانی ادبیات ایرانی که حامل بزرگ فرهنگ ایرانی است درس های فراوانی داد.

مفاخر استان اردبیل شناسایی می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از شناسایی کفاخر استان اردبیل خبر داد و گفت: با معرفی این مفخر تلاش می‌کنیم در راستای الگوسازی در بین جوانان گام برداریم.

حیرت فرمانده عراقی از ریسک رزمندگان ایرانی

فرمانده تیپ عراقی که در بین اسرا بود اعتراض می‌کند که چرا ما را به بی راهه می‌برید و مسیری که به سمت نیروهای ایرانی می‌رود غیر از این مسیر است.

نکوداشت شهید قشقایی در تالار قشقایی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم نکوداشت شهید حسین قشقایی که برخی از مسئولان و چهره‌های سیاسی و هنری در آن حضور داشتند، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران نمی‌تواند بدون نقش هنرمندان روایت شود. آنها با سلایق و گرایش‌های مختلف اما در مسیر داشتن ایرانی آزاد و

فضای مجازی را به فرصتی برای معرفی دستاوردهای انقلاب تبدیل کنیم

فرمانده بسیج کارکنان وزارت علوم و مراکز آموزش عالی گفت: باید فعالیت‌های انقلابی و روشنگرانه خود را در فضای مجازی توسعه دهیم و تهدیدات این فضا را به فرصت برای معرفی ارزشها، آرمانها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تبدیل کنیم.

ضرورت حذف موانع ارتقای فرهنگ نماز در مدارس

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: برای ارتقای فرهنگ نماز، ضروری است ابتدا موانع موجود در  این مسیر شناسایی و رفع شود.

اسلامی ندوشن راه ارتباطی ادبیات کهن و معاصر ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش محمدعلی اسلامی ندوشن در ادبیات ایران، گفت: استاد اسلامی ندوشن در خط طولانی ادبیات ایرانی که حامل بزرگ فرهنگ ایرانی است، درس‌های فراوانی داد که چگونه می‌توان از دوران معاصر به دوران ‌کهن رفت و از آن دوران کهن ادبیا

فرهنگ ایثار و شهادت، کشور را از بحران‌ها نجات داده است

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت کشور را در بسیاری از بحران‌ها و تنگناها نجات داده، گفت: باید ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان معرفی کرد.

کرمانشاه رتبه نخست ثبت نام در آزمون مفاهیم قرآن را دارد

مانشاه – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه از 36هزارنفر شرکت کننده کشوری در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن، بیش از چهار هزار و 600 نفر از کرمانشاه هستند به رتبه نخست ثبت نام کنندگان این استان اشاره کرد.

مشارکت بیش از ۳۶ هزار نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

تاکنون بیش از ۳۶ هزار نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن ثبت نام و مشارکت کرده‌اند.