مفاهیم فرهنگ ایرانی را از مسیر تن پوش معرفی می‌کنیم

دبیر ششمین جشنواره ملی نقش تن پوش گفت: یکی از مهمترین اهداف و مأموریتهای این رویداد، انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی و استفاده از سبک های نوین هنرهای تجسمی معاصر از مسیر تن پوش است.مطالب مرتبط

مفاهیم فرهنگ ایرانی را از مسیر تن پوش معرفی می‌کنیم

دبیر ششمین جشنواره ملی نقش تن پوش گفت: یکی از مهمترین اهداف و مأموریتهای این رویداد، انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی و استفاده از سبک های نوین هنرهای تجسمی معاصر از مسیر تن پوش است.

مفاهیم فرهنگ ایرانی را از مسیر تن‌پوش معرفی می‌کنیم

دبیر ششمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف و مأموریت‌های این رویداد، انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی و استفاده از سبک‌های نوین هنرهای تجسمی معاصر از مسیر تن‌پوش است.

امام جمعه شهرکرد:مفاهیم قرآنی قالب هنر عرصه شود

شهرکرد-ایرنا-نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به ظرفیت بالای هنر برای پرداختن به مفاهیم دینی گفت:هنرمندان مفاهیم قرآنی را در قالب آثار هنری به همگان معرفی کنند و به صحنه بیاورند.

کودکان و نوجوانان خود را به لباس ایرانی آراسته کنیم

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان پیام داد و گفت: کودکان و نوجوانان خود را به لباس ایرانی آراسته کنیم.

شاعران از برخی رویدادها و مفاهیم به سادگی عبور نکنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: اشعاری که حاصل تلاش درونی، مکاشفه و شهود است بسیار با ارزش هستند و به همین دلیل تقاضا دارم که به سادگی از برخی مفاهیم و رویدادها گذر نکنیم.]]>

کرسی متعلق به ایرانی هاست +گزارش

کرسی در فرهنگ و سنت ایرانی، فراتر از یک دستگاه گرم‌کننده است و به عنوان لوازم فرهنگ سنتی، جایگاه خاطره انگیزی دارد.

روحانی: مسیر انقلاب قابل بازگشت نیست

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری تاکید کرد: انقلاب ما برای استقلال، حاکمیت ملی، آزادی، فرهنگ اسلام، فرهنگ ملی، جمهوریت، اسلامیت بود و من معتقدم این مسیر و این راه قابل بازگشت نیست.

دلایل سقوط شاه از نگاه آخرین فرستاده موساد به ایران

تسفریر در کتاب تلاش می‌کند خود را دوستدار ایران و فرهنگ ایرانی نشان دهد و انقلاب را یک پدیده غیر مردمی معرفی کند.

«قرآن و عترت» و «ایثار و شهادت» اولویت فرهنگی آموزش و پرورش

یزد ـ معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اولویت ما در آموزش و پرورش گسترش فرهنگ قرآن و عترت و فرهنگ ایثار و شهادت است و امیدواریم در این مسیر بتوانیم اثرگذار عمل کنیم.

چرا کهن ترین سرزمینی که گیاه را اهلی می کند ایران است؟/ 5 بیماری فرهنگی

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه فرهنگ ایرانی فرهنگ از بالقوه بالفعل در آوردن است اما فرهنگ سایر نقاط فرهنگ به چنگ آوردن است، گفت: چطور ممکن است؛ ادبیات، معماری، شهرنشینی و مدنیت ما محصول فردی تنگ نظر دروغگوی حقه باز و ... باشد؟

سخنان امام علی(ع) چه نقشی در شکل‌گیری مفاهیم عرفانی داشت؟

مؤلف کتاب «گفتار و کردار امام علی (ع) در مفاهیم عرفانی» معتقد است سخنان امیرالمؤمنین(ع) عاملی دخیل در شکل‌گیری مفاهیم اولیه عرفانی است و کثرت ارجاعات صوفیه به گفتار ایشان می‌تواند مؤید این موضوع باشد.

بانوی دوچرخه سوار فرانسوی: حجاب زنان ایرانی معرف فرهنگ این کشور است

آستارا - ایرنا - جهانگرد دوچرخه سوار فرانسوی گفت: حجاب و پوشش بانوان ایرانی برگرفته از فرهنگ این کشور است و در نوع خود، خاص و برای من جالب توجه است.

انقلاب اسلامی ،انقلابی مردمی وبرپایه مفاهیم دینی

امام‌جمعه یزد گفت: این انقلاب بر مبنای اسلام و بر پایه مفاهیم دینی استوار بود و بی‌شک حرکتی خدایی بود.

سرانه خرید کتاب در هزینه خانوارهای ایرانی پایین است / مسئولان فرهنگ سازی کنند

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: برای ارتقا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید تلاش های گسترده و چشمگیرتری در جامعه انجام شود چراکه در سبد هزینه های خانوارهای ایرانی جایگاه خرید کتاب بسیار کمرنگ شده است.

صالحی: شعر، دایره‌المعارف فرهنگ ایرانی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لحظه‌های خاصی که انسان فکر می‌کند به پایان دنیا رسیده، با یک شعر یا یک بیت، دریچه‌های جدیدی برای زندگی پدید می‌آید.

سیستان‌وبلوچستان میزبان جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری می شود

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره گردشگری سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری ۹ تا ۱۲ اسفند در زاهدان برگزار می‌شود.

سیستان و بلوچستان اسفندماه میزبان جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره گردشگری سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری 9 الی 12 اسفند ماه در زاهدان برگزار می‌شود.

گفتمان حقوق شهروندی را باید به فرهنگ جامعه تبدیل کنیم

زنجان - ایرنا - دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: گفتمان حقوق شهروندی را باید به فرهنگ جامعه تبدیل کنیم تا با تغییر دولت ها دستخوش سلایق نشود.

گفتمان حقوق شهروندی را باید به فرهنگ جامعه تبدیل کنیم

زنجان - ایرنا - دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: گفتمان حقوق شهروندی را باید به فرهنگ جامعه تبدیل کنیم تا با تغییر دولت ها دستخوش سلایق نشود.

اردبیل میزبان چهارمین کنفرانس ملی اقتصاد، مدیریت و فرهنگ ایرانی اسلامی

چهارمین کنفرانس ملی اقتصاد، مدیریت و فرهنگ ایرانی اسلامی با حضور اساتید برجسته دانشگاه های کشور و مقالاتی از ایران سوم اسفندماه در دانشگاه محقق اردبیل برگزار خواهد شد.