مفاهیم فرهنگ ایرانی را از مسیر تن پوش معرفی می‌کنیم

دبیر ششمین جشنواره ملی نقش تن پوش گفت: یکی از مهمترین اهداف و مأموریتهای این رویداد، انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی و استفاده از سبک های نوین هنرهای تجسمی معاصر از مسیر تن پوش است.مطالب مرتبط

برای انتقال مفاهیم ارزشی دفاع مقدس از زبان هنر استفاده شود

استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از زبان هنر در انتقال مفاهیم ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان تأکید کرد و گفت: با گذشت زمان و شکاف بین نسل‌ها، به انتقال فرهنگ و مفاهیم دفاع مقدس نیاز داریم و این کار باید به شکل هنرمندانه انجام شود.

جشنواره آش فرصتی برای نمایش فرهنگ و یکپارچگی ایرانی است

زنجان – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: جشنواره آش نه فقط زمانی برای معرفی آش ایرانی که فرصتی برای نمایش فرهنگ و یکپارچگی ایرانی است.

جلسه شورای فرهنگ مهابادبا محورحمایت ازکالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی و گسترش فرهنگ قرآنی دو موضوع مهم جلسه شورای فرهنگ عمومی مهاباد بود .

سیستم پایش فرهنگ عمومی را در استان ها قوی تر کنیم

زنجان-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید پایش فرهنگ عمومی را ملی؛ منطقه‌ای و استانی انجام داد، گفت: سیستم پایش فرهنگ عمومی را در استان ها قوی تر کنیم.

درخشش نونهالان ایرانی در مسابقات بین المللی آی مث

نونهالان ایرانی در مسابقات بین المللی مفاهیم پایه ریاضی آی مث 2018 مالزی مقام نخست را کسب کردند.

داستان های دو زبانه، ابزاری برای انتقال فرهنگ

شاهرود- ایرنا- ترجمه آثار ادبی ایران، راهی برای انتقال فرهنگ غنی این سرزمین به دیگر کشورها بوده و در این میان، کتاب های دوزبانه با ارائه هم زمان یک متن در 2 زبان مبدأ و مقصد، می توانند در انتقال بهتر مفاهیم، نقش داشته باشند.

نمایشگاه فرش و تابلو فرش ایرانی در آنکارا برپا شد

آنکارا- ایرنا- نمایشگاه فرش و تابلو فرش ایرانی با هدف معرفی فرهنگ و صنایع دستی ایران در مرکز فرهنگی و تجاری پانورای آنکارا برپا شد.

فتحی: روز جمعه فرهنگ غنی ایرانی و استقلالی را نشان می دهیم/ استقلال در مسیر پیشرفت است

سرپرست باشگاه استقلال از هواداران این تیم خواست تا در مصاف آبی‌ها برابر تراکتورسازی فضایی آرام را در ورزشگاه آزادی حاکم کنند.

بهره گیری از روش های ساده در انتقال مفاهیم درسی ضروری است

انزلی- دوره آموزش کاربردی انتقال مفاهیم درسی معلمان مقطع ابتدایی در انزلی برگزار شد که در آن با اشاره به سرعت تغییر در کتب درسی بر بهره گیری از روش های ساده برای انتقال مفاهیم به تأکید شد.

ضروت راه اندازی نهضت ترویج فرهنگ ایرانی - اسلامی

تهران-ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی باید به داد خانواده ها رسید و آنها را آموزش داد، ما در این رابطه نیازمند یک نهضت ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی در کشور هستیم.

کرمان| انتقال مفاهیم دفاع مقدس جامعه را دگرگون می‌کند

مسئول بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه تجربیات دفاع مقدس بسیاری از مشکلات کشور را حل می‌کند گفت: در انتقال مفاهیم دفاع مقدس موفق نبودیم و اگر این انتقال مفاهیم به خوبی انجام شود جامعه ما را دگرگون می‌کند.

تئاتر بچه های مسجد گامی در مسیر استعدادیابی دینی است

قزوین- مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره تئاتر بچه های مسجد گامی در مسیر استعدادیابی جوانان در عرصه هنر دینی است و در مسیر پویایی حرکت می کند.

نونهالان ایرانی در مسابقات بین المللی 'آی مث 2018' اول شدند

کوالالامپور- ایرنا- نونهالان ایرانی در گروه سنی 3 تا 7 سال موفق شدند مقام نخست مسابقات بین المللی مفاهیم پایه ریاضی آی مث 2018 مالزی را کسب کنند.

چرا از وجه عرفانی فرهنگ ایرانی پرسش می کنیم؟

مهدی بنایی گفت: وقتی شما خود را در تاریخ می بینید و درکی از تعلق خود به زمانه دارید کمتر سخن از هویت می گویید و در حقیقت این موانست با عرفا و شعرا هویت نیست بلکه یک اتصال است.

سلطانی فر: چوگان مُبلغ فرهنگ ایرانی است

تهران- ایرنا- «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، با بیان اینکه رشته چوگان مُبلغ فرهنگ ایرانی است، گفت: فدراسیون و ارگان های ورزشی باید برای حضور بیشتر جوانان در این رشته، همت کنند.

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته به همراه استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی بازدید کرد.]]>

هیات داوران جشنواره «آوای ایرانی» معرفی شدند

دبیرخانه سومین جشنواره منطقه ای «آوای ایرانی» اعضای هیات داوران این رویداد موسیقایی را معرفی کرد.

تحقق شفاف‌سازی ارزی با معرفی و حذف رانت‌خوارها

یک استاد دانشگاه گفت: ضرورت دارد یکبار برای همیشه تکلیف را روشن کنیم که آیا قصد شفاف‌سازی در مباحث ارزی داریم یا خیر،‌ اگر می‌خواهیم کار درست انجام شود، باید مانع از بروز رانت‌ و رانت‌خواری شویم و رانت‌خوارها را معرفی کنیم.

زمینه توجه به هنر در برنامه درس ملی مهیا نیست/جشنواره های هنری بهترین مسیر شکوفایی استعدادها

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فضای پرداختن به مساله هنر در برنامه درس ملی مهیا نیست و مسیر جشنواره های هنری بهترین مسیر برای شکوفایی استعدادهاست گفت: حتما باید به تربیت هنری و زیبایی شناختی دانش آموزان توجه کنیم.

اعضای هیئت داوران جشنواره آوای ایرانی معرفی شدند

رضا مهدوی، سیدرضا طیبی، بهروز مبصری و امیر مداح به عنوان اعضای هیئت داوران سومین جشنواره منطقه‌ای آوای ایرانی معرفی شدند.