حذف آزمون‌ در پایه هفتم به معنی حذف مدارس تیزهوشان نیست/ اعلام ۴ اولویت برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

وزیر آموزش و پرورش گفت: حذف آزمون از ورودی پایه هفتم به معنی حذف مدارس تیزهوشان نیست، بلکه آزمون مدارس تیزهوشان نیز شامل مصوبه اخیر حذف آزمون می‌شود.مطالب مرتبط

دودستگی سمپادی‌ها، دستپخت آموزش و پرورش

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم در سال جاری با حواشی و اعتراضاتی دال بر استاندارد نبودن سوالات هوش طراحی شده همراه بود اما در نهایت ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر وارد مدارس سمپاد شدند.

زینی‌وند: معلمان مدارس غیردولتی باید بیمه شوند/ سلیمان‌زاده: امکان استخدام نیست

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: مؤسسان مدارس غیردولتی موظف هستند که بر اساس دستورالعمل حقوق و دستمزد وزارت کار، معلمان مدارس غیردولتی را بیمه کنند.

مدارس هیئت امنایی زیر ذره بین

پس از ادغام مدارس تیزهوشان و حذف دبیرستان‌های دوره اول نمونه دولتی، اکنون تغییر مدارس هیئت امنایی به مدارس عادی سومین قدم بزرگ وزارت آموزش و پرورش برای کاهش تنوع بیش از حد مدرسه‌هاست.

فارس من| نوید ادهم: معلمان مدارس غیردولتی در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: معلمان مدارس غیردولتی برای رسمی شدن می‌توانند در روند آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و چون تجربه دارند، قطعاً امتیاز بیش‌تری را کسب خواهند کرد.

محسن‌بیگی: بخشی از سهم بیمه معلمان مدارس غیردولتی از دی ماه پرداخت می‌شود

تعدادی از معلمان مدارس غیردولتی از «فارس من» خواستند که بیمه آنها را پیگیری کند؛ این پیگیری اکنون به سرانجام رسید و مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی از پرداخت بخشی از سهم بیمه معلمان مدارس غیردولتی از دی ماه خبر داد.

رد پیشنهاد تفاوت در تخفیف مدارس دولتی و غیردولتی برای بازدید از باغ پرندگان

اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد یکی از اعضا مبنی بر تصویب تخفیف متفاوت میان مدارس دولتی و غیردولتی در بازدید از باغ پرندگان را رد کردند.

ساماندهی سامانه گرمازای مدارس از اولویت های آموزش وپرورش است

شیراز- ایرنا معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در سفر به اقلید فارس اعلام کرد: یکی از اولویت های عمرانی این وزارتخانه ، ساماندهی سامانه های گرما زایی مدارس سردسیر است.

ساماندهی سامانه گرمازای مدارس از اولویت های آموزش وپرورش است

شیراز- ایرنا معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در سفر به اقلید فارس اعلام کرد: یکی از اولویت های عمرانی این وزارتخانه ، ساماندهی سامانه های گرما زایی مدارس سردسیر است.

جداسازی دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان را قبول ندارم

پردیس- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با جداسازی دانش آموزان تحت عنوان آموزشگاه های نمونه دولتی و تیزهوشان مخالفم و آن را قبول ندارم.

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس برگزار می شود

تهران- ایرنا- سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس روز هفتم آذر ماه 97 در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.

وزیر آموزش و پرورش: تغییر مدارس کانکسی به مدارس استاندارد در کشور اجرایی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش در کنار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در پی جایگزینی برای مدارس خشتی و گلی هستند و تغییر مدارس کانکسی به مدارس استاندارد نیز در دستور کار این دو اداره قرار دارد.

مدارس هیات امنایی فقط هزینه‌های با اولویت را از اولیا کسب کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: از همه همکارانم در مدارس هیات امنایی می‌خواهم هزینه‌هایی که از اولیا گرفته می شود حتما با اولویت‌ها باشد و خانواده‌ها ناراضی نباشند.

کتب کتابخانه‌های مدارس به‌روز نیست/ وجود ۹.۵ کتاب به ازای هر دانش‌آموز ابتدایی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: کتب‌ کتابخانه‌های مدارس به‌روز نیست و باید کتاب‌هایی که مبتنی بر نیازهای دانش‌آموزان نیست، بازنگری شود.

رد پیشنهاد تفاوت نرخ بلیت باغ پرندگان برای مدارس دولتی وغیر دولتی

پیشنهاد تخفیف ۵۰ درصدی ورودی باغ پرندگان برای مدارس غیردولتی به جای تخفیف ۷۵ درصدی رأی نیاورد.

المپیادهای ورزشی مدارس فرصتی برای کشف استعدادهای برتر

یاسوج- ایرنا- برگزاری المپیادهای ورزشی در رشته های مختلف در سطح مدارس کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر ایجاد شور ، نشاط و امید در بین دانش آموزان، فرصت مغتنمی برای کشف استعدادهای برتر ورزشی و همچنین تقویت ورزش های پایه و قهرمانی به شمار می رود.

حفظ جزء 30 قرآن در اولویت مدارس کردستان قرار دارد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان، حفظ جز سی‌ام قرآن را به‌عنوان اولویت نخست فعالیت‌های دینی و قرآنی در سال‌تحصیلی جاری اعلام کرد.

‌خرید 700 دستگاه بخاری «هرمتیک» برای مدارس مناطق سردسیر آذربایجان‌شرقی

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: در حال خریداری حدود ۷۰۰ دستگاه بخاری «هرمتیک» برای مدارس استان هستیم و طی دو ماه آتی در مدارس مناطق سردسیر استان نصب می‌شوند و مابقی بخاری‌های هرمتیک برای مدارس استان نیز در صورت تأمین اعتبار خریداری

کنکور حذف نمی‌شود / ساماندهی فعالیت مؤسسات کنکور در مدارس

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه کنکور حذف نمی‌شود، گفت: مؤسسات کنکور بیرون از آموزش و پرورش هستند اما مدارس برای برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی و آمادگی کنکور با برخی مؤسسات همکاری داشتند.

پرونده باز ثبت نام اتباع در مدارس

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۳۰ هزار نفری ثبت نام اتباع در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: پرونده ثبت‌نام برای اتباع در مدارس تا آذر و دی ماه باز است و محدودیتی از این حیث وجود ندارد.

جزئیات ثبت نام آزمون الکترونیک در گروه علوم پزشکی اعلام شد

آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی، علوم پایه دندانپزشکی (ویژه دانش آموختگان خارج از کشور) و علوم پایه پزشکی آذرماه ۹۷ برگزار می شود.