حذف آزمون‌ در پایه هفتم به معنی حذف مدارس تیزهوشان نیست/ اعلام ۴ اولویت برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

وزیر آموزش و پرورش گفت: حذف آزمون از ورودی پایه هفتم به معنی حذف مدارس تیزهوشان نیست، بلکه آزمون مدارس تیزهوشان نیز شامل مصوبه اخیر حذف آزمون می‌شود.مطالب مرتبط

افزایش ۱۵ درصدی تعرفه اسکان در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اسکان در مدارس مطلوب ما نیست؛ چرا که هم شأن همکار فرهنگی با پذیرایی در کلاس درس رعایت نمی‌شود و هم هزینه‌های اسکان زائرین در مدارس بیش از درآمد حاصل از آن است.

سمپاد مهارتی در دفترچه آزمون ورودی پایه دهم گنجانده می شود

تهران- ایرنا- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: سمپاد مهارتی برای آشنایی دانش آموزان نخبه با رشته های فنی از سال تحصیلی آینده در دفترچه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان گنجانده می شود.

حال‌‌وهوای مدارس در روز بین تعطیلات + تصاویر

امروز یکشنبه 21بهمن بین‌التعطیلات است؛ طبق اعلام آموزش و پرورش تمام مدارس کشور امروز دایر هستند اما تصاویری از مدارس سطح کشور، حکایت دیگری دارد ...

مرور یک روز نیمه تعطیل در مدارس/ چرا آموزش و پرورش استثنا نیست؟

در حالیکه وزارت آموزش و پرورش برای تعطیل اعلام نکردن امروز یکشنبه تابع نظر دولت بود اما شواهد حاکی از آن است که امروز بسیاری از مدارس کشور به حالت نیمه تعطیل درآمدند.

یادگیری در مدارس با نشاط و اشتیاق همراه نیست

وزیر آموزش‌وپرورش مقاومت در برابر تغییر را زیاد دانست و گفت: یادگیری در مدارس بانشاط، شادمانی و شور و اشتیاق همراه نیست.

آمادگی سازمان نظام روانشناسی برای حضور پاره‌وقت مشاوران در مدارس

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از ارائه طرحی در حوزه روانشناسی برای مدارس خبر داد و گفت: مشاوران ما می‌توانند به طور پاره‌وقت در مدارس حضور پیدا کنند و یا اساتید دانشگاهی که در دانشگاه ها هستند بخشی از وقت پژوهشی خود را در مدارس بگذارند.

مدارس برخی مناطق استان کرمان تعطیل شد

جیرفت - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش استان کرمان گفت : با توجه به شرایط جوی نامناسب مدارس پنج شهرستان و یک منطقه در پایه های مختلف و یک شهرستان به طور کامل امروز صبح تعطیل است.

مدارس شهر رفیع فردا تعطیل اعلام شد

اهواز- طبق اعلام ستاد بحران استان خوزستان، کلیه مدارس شهر رفیع از توابع هویزه فردا در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شد.

اطلاعیه تعطیلی مدارس استان یزد

در پی بارندگی های اخیر و افزایش برودت هوا آموزش و پرورش استان یزد برخی مدارس را تعطیل اعلام کرد.

تشکیل شناسنامه مدارس شبانه‌روزی و مشکلات این مدارس

معاون آموزشی، برنامه‌ریزی و مقررات دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ضمن مروری بر مشکلات مدارس شبانه روزی گفت: امیدواریم با تشکیل شناسنامه مدارس شبانه روزی و نظارت بالینی بر وضعیت آموزشی، تربیتی، فضا و تجهیزات این مدارس به‌زودی تمامی مسائل و مشکل

بسیاری از مدارس برای اجرای طرح بازی و یادگیری اعلام آمادگی کرده اند

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت : اکنون یک هزار مدرسه در کشور الزامات اولیه را برای اجرای طرح بازی و یادگیری دارند البته در یک ماه که از آغاز غیررسمی طرح می گذرد بسیاری از مدارس برای پیوستن به طرح اعلام آمادگی کرده اند.

تعطیلی مدارس رفیع

مدارس رفیع در دو نوبت صبح و عصر فردا تعطیل اعلام شدند.

طرح ارزیابی فریضه نماز در مدارس کشور اجرا می شود

گچساران- ایرنا- معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: برای نخستین بار امسال ، سامانه ارزیابی نماز در مدارس کشور راه اندازی شده است و مدیران فعالیت های مدارس خود در برگزاری نماز جماعت را ثبت می کنند.

جای خالی زنگ مطالعه در مدارس/کتابخوانی مدارس تقویت شود

یزد ـ عضور شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه مطالعه در میان قشر نوجوان و دانش‌آموز در استان یزد ضعیف است، گفت: جای زنگ مطالعه در مدارس خالی است.

تعطیلی مدارس شهر رفیع؛ امروز

تمامی مدارس شهر رفیع بر اساس اعلام ستاد بحران فرمانداری شهرستان هویزه امروز تعطیل هستند.

تعطیلی برخی مدارس استان یزد در پی بارش باران

آموزش و پرورش استان یزد در پی بارندگی‌های اخیر و افزایش برودت هوا، برخی مدارس را تعطیل اعلام کرد.

جای بازی و فعالیت‌های گروهی در مدارس بشدت خالی‌ است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مهمترین عامل اجرای موفق طرح بازی و یادگیری، معلم است گفت: هزار مدرسه در کشور شروع کننده طرح بازی و یادگیری هستند. البته در این چندماه مدارس بسیار دیگری نیز برای پیوستن به این طرح اعلام آمادگی کردند.

تعطیلی مدارس شهرستان میناب برای فردا

مدارس میناب در همه مقاطع تعطیل است.

آیا مقابله با انواع "خشونت" در مدارس از محمل قانونی لازم برخوردار است

خشونتی که این روزها در مدارس شاهدیم هم دانش‌آموز و هم معلم را قربانی می‌کند؛ خشونت در مدارس از سه جنبه قابل بررسی است و از خشونت دانش‌آموز علیه دانش‌آموز هم نباید غافل بود؛ در بحث انواع خشونت در مدارس با فقر قانونی مواجهیم.

مراکز استانی دانشگاه آزاد صاحب مدارس مهارتی می‌شوند

رییس دانشگاه آزاد از برنامه این دانشگاه برای توسعه مدارس مهارتی در رشته‌های مختلف خبر داد و گفت: از سال آینده مدارس مهارتی در مراکز استانی راه‌اندازی خواهد شد.