لاوروف: آمریکا می‌خواهد یک شبه‌کشور در شرق فرات تشکیل دهد

وزیر امور خارجه روسیه گفته است، به نظر می‌رسد که آمریکا سعی دارد یک شبه‌کشور در شرق فرات تأسیس کند.مطالب مرتبط

آمریکا در صدد تشکیل خودمختاری برای کردهای سوریه در شرق فرات است

یک شبکه ترکیه‌ای نوشت، آمریکا برنامه‌ای برای شمال سوریه آماده کرده که مربوط به تاسیس منطقه خودمختاری کُردها در شرق فرات در جنوب منطقه امنی است که برای اطمینان‌بخشی به ترکیه ایجاد می‌شود.

بزرگترین عملیات برون‌مرزی ترکیه با 80 هزار نظامی در شرق فرات انجام می‌شود

یک روزنامه ترکیه‌ای گزارش داد که بزرگترین عملیات برون‌مرزی این کشور با 80 هزار نظامی جهت پاکسازی مناطق شرقی رود فرات برگزار خواهد شد.

آمریکا خواستار تشکیل دولت جدید در ونزوئلا شد

تهران – ایرنا – آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را غیرمشروع خواند و خواستار تشکیل دولت جدید در این کشور شد.

آمریکا: زمان تشکیل دولت جدید در ونزوئلا رسیده است

وزارت خارجه آمریکا با انتقاد شددید از عملکرد رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که اکنون زمان تشکیل دولت جدید در این کشور فرا رسیده است.

آمریکا در سال 2020 صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت این کشور در 2020 به مرز 13 میلیون بشکه در روز خواهد رسید و این کشور صادرکننده خالص نفت خام خواهد شد.

خروج ده‌ها داعشی از آخرین پناهگاهشان در شرق فرات

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ده‌ها تن از عناصر داعش به همراه شهروندان سوری از آخرین پناهگاه این گروه تروریستی در منطقه شرق فرات خارج شدند.

امروز آمریکا بیش از پیش در منطقه تضعیف شده است

رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد آمریکا برخی ابزارهای خود را در نشست ورشوی لهستان بسیج خواهد کرد اما این نشست هم تمام خواهد شد و پیروزی تازه ای برای محور مقاومت رقم خواهد خورد زیرا آمریکا بیش از پیش در لبنان و منطقه تضعیف شده است.

المیادین از مداخله آمریکا در تشکیل دولت لبنان پرده برداشت

منابع لبنانی می‌گویند که هدف اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی درباره تشکیل دولت لبنان، ممانعت از حضور فعال گروه‌های هم‌پیمان مقاومت در دولت است.

لاوروف: آمریکا ثابت کند روسیه INF را نقض کرده است/آمادگی فرانسه و آلمان برای نظارت بر تنگه کرچ

وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر ادعای آمریکا را مبنی بر اینکه مسکو پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میانبرد INF را نقض کرده رد و تاکید کرد که واشنگتن هیچ سند و مدرکی در این خصوص ارائه نکرده است.

رویترز: آمریکا از صفر شدن صادرات نفت ایران عقب نشینی کرد

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز به نقل از تحلیلگران نفتی نوشت که آمریکا معافیت های صادرشده برای خریداران نفتی را تمدید خواهد کرد و اگر چه ممکن است چند کشور از فهرست معافیت ها خارج شوند، اما دولت آمریکا از ادعای صفر کردن صادرات نفت ایران عقب نشینی خواهد کر

لاوروف: حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود/ ارتقای روابط با آمریکا و اروپا را خواهانیم

وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه تاکید کرد، مسکو خواستار ارتقای روابط با ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا است اما قصد ندارد فعالیت‌های ناتو در نزدیکی مرزهایش را بدون پاسخ بگذارد.

عملیات منبج و شرق فرات در زمان مناسب اجرایی می‌شود

وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه عملیاتِ به‌تعویق افتاده در منبج و شرق فرات، در زمان مناسب اجرا می‌شود، گفت که تمام برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لجستیکی تکمیل شده است.

آمریکا به دنبال تغییر ضرورت‌های کشور است

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: آمریکا به دنبال تغییر ضرورت‌های کشور است و در نظر دارد ضرورت سازی کرده و اولویت‌های کشور را آن طور که خود می خواهد به مردم القا کند.

آمریکا خواهان شکست مذاکرات کُردهای سوری با دمشق است

به گفته یک کارشناس کُرد، آمریکا با وعده واهی تغییر اوضاع به نفع کُردها، تلاش می‌کند تا مذاکرات رهبران کُرد با مقامات دمشق را به شکست بکشاند، چرا که نمی‌‌خواهند ارتش سوریه بر شرق رود فرات و مناطق مرزی با ترکیه کنترل داشته باشد.

کارگروهی برای رفع مشکل کارگران استان یزد تشکیل می شود

یزد - ایرنا - استاندار یزد با بیان اینکه بخش عمده ای از اقتصاد استان متکی به فعالیت های کارگری است، تاکید کرد: به زودی با تشکیل کارگروهی، مشکل این قشر و راه های رفع آن اولویت بندی و در این راستا تلاش خواهد شد.

وزیر دفاع ترکیه: تدارکات برای عملیات شرق فرات با شدت پیش می‌رود

وزیر دفاع ترکیه در جریان بازدید از مرز سوریه و یگان‌های مستقر در این مناطق، از تشدید تدارکات برای آغاز عملیات در شرق فرات و پاکسازی شبه‌نظامیان کُرد خبر داد.

لاوروف: نشست ضدایرانی ورشو غیرسازنده است

وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد، نشست ضدایرانی آمریکا در ورشو نمی‌تواند نتایج سازنده‌ای برای حل بحران‌های منطقه‌ای به دنبال داشته باشد.

نشست ورشو نزاع آمریکا با اروپا برای تشکیل ائتلاف علیه ایران است

تهران-ایرنا- مشاور رییس جمهوری معتقد است: نشست ورشو در واقع و در خفا، نزاع آمریکا با اروپا برای تشکیل ائتلافی دوباره علیه ایران ، در پوشش چالشی مستقیم برای ایران است.

پانه‌تا: آمریکا و ترکیه باید یک "پایگاه اقدام" در سوریه داشته باشند

رئیس سابق سیا و پنتاگون در گفتگویی با روزنامه حریت گفت، ترکیه و آمریکا باید یک "پایگاه اقدام" در منطقه امن ایجاد شده در سوریه به منظور تضمین حرکت این کشور در مسیر درست، تشکیل دهند.

لاوروف: پوتین و اردوغان ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را بررسی می‌کنند

وزیر امور خارجه روسیه گفت در دیدار آتی سران مسکو و آنکارا ایجاد یک منطقه امن در شمال سوریه بررسی خواهد شد.