توقف اجرای تعرفه‌های واردات خودرو باعث ایجاد رانت و فساد می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در مرحله فعلی، توقف اجرای مصوبه جدید دولت در مورد افزایش تعرفه واردات خودرو باعث ایجاد رانت و فساد می‌شود.مطالب مرتبط

نامه سناتورهای آمریکایی به وزارت بازرگانی در مخالفت با اجرای تعرفه واردات خودرو

دو سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به وزیر بازرگانی آمریکا خواستار تجدیدنظر در اعمال تعرفه گمرکی واردات برای خودرو و قطعات خودرو شدند.

نماینده مجلس از ارائه گزارش نابسامانی در واردات خودرو خبر داد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به نابسامانی در بازار خودرو کشور: این که چگونه اتخاذ تدابیر مختلف وزارت صنعت از توقف چند ماهه ثبت سفارش واردات تا اعمال تعرفه های جدید، موجب نابسامانی بازار خودرویی کشور شده است، در قالب گزارشی تدوین و به صحن مجلس ارائه می

ورود مجلس به نابسامانی واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع مجلس: چگونگی اتخاذ تدابیر وزارت صنعت از توقف چندماهه ثبت سفارش واردات تا اعمال تعرفه های جدید که نابسامانی بازار خودرویی را موجب شده است، در قالب گزارشی به صحن مجلس ارائه می شود.

"رانت" در معاملات حاصل عدم شفافیت است

یک کارشناس اقتصادی معتقد است اقتصادی که در آن رانت وجود دارد مخرب بوده و مانع ایجاد رقابت و باعث تخریب پایه‌های اقتصادی می‌شود، مکانیزم بورس از جمله بورس کالا می‌تواند این رانت‌ها را تا حدودی از بین ببرد.

سیستم یکپارچه سازی املاک از فساد و رانت جلوگیری می کند

زنجان - ایرنا - معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت پست جهموری اسلامی ایران گفت: پروژه سیماک (سیستم یکپارچه سازی املاک) موازی کاری دستگاه های اجرایی را کاهش داده و از فساد و رانت جلوگیری می کند.

سیل نقدینگی باعث نوسانات بازارخودروشد/جرقه اول؛ثبت سفارش افرادخاص

رئیس کمیته صنعت مجلس ماجرای ثبت سفارش های عده ای خاص و بعد افزایش تعرفه واردات را اولین جرقه های افزایش قیمت خودرو عنوان کرد.

احتمال بازگشت تعرفه واردات خودرو به نرخ سال ۹۶

از اشتغال برای کشاورزان شرق تا کاهش تعرفه واردات خودرو

دست و پای تولیدکننده را از بندهای دیوان سالاری باز کنید

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش محدودیت‌های واردات در هیچ دوره‌ای در بلندمدت جواب نمی‌دهد و راه فساد و رانت را نیز هموار می‌کند لذا دولت باید به‌جای نقش‌آفرینی سلبی تمام عیار، دست و پای تولید داخل را از بند قیدهای دیوان سالاری ناکارآمد که با وضع

تفاوت نرخ بازار آزاد با ارز دولتی عامل تقاضای کاذب واردات/ سیاست ارزی دولت باعث ایجاد صادرات قاچاق می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تفاوت نرخ دلار در بازار آزاد با ارز دولتی گفت: واردات کالا با دلار 4 هزار و 200 تومانی ظرف چند ماه باعث کسب بازده 50 درصدی می‌شود که این امر عامل تقاضای کاذب واردات و افزایش ثبت سفارش شده است.

ترامپ تعرفه 25 درصدی واردات از چین را ابلاغ کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد برای 50 میلیارد دلار واردات از چین، تعرفه 25 درصدی اعمال خواهد کرد.

احتمال اعمال تعرفه‌های جدید بر واردات کالاهای چینی به آمریکا

مقام‌های ارشد کاخ سفید و وزارت تجارت و خزانه‌داری آمریکا توافق کردند تا تعرفه‌های این کشور بر واردات کالا از چین را ادامه دهند.]]>

فولادگر: کاهش تعرفه خودرو را عملیاتی خواهیم کرد

رئیس­ کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، با بیان اینکه کاهش تعرفه خودرو­­ ­با هدف ­افزایش کیفیت و رقابت پذیری را عملیاتی خواهیم کرد گفت: در طرح فعلی شیب کاهش تعرفه تند بود که این بخش قابل اصلاح است.

ساماندهی بازار خودرو ظرف یکماه آینده/بازگشت تعرفه به سال ۹۶

عضو شورای رقابت از ساماندهی بازار خودرو ظرف یکماه آینده خبر داد و گفت: تعرفه خودروهای وارداتی باید در مدت سه ماه، به تعرفه‌های مشخص در سال ۹۶ برگردد.]]>

ساماندهی بازار خودرو ظرف یکماه آینده/بازگشت تعرفه به سال ۹۶

عضو شورای رقابت از ساماندهی بازار خودرو ظرف یکماه آینده خبر داد و گفت: تعرفه خودروهای وارداتی باید در مدت سه ماه، به تعرفه‌های مشخص در سال ۹۶ برگردد.

چین از افزایش تعرفه بر کالاهای آمریکایی خبر داد

پکن - ایرنا - کمیته مقررات تعرفه گمرکی شورای دولتی چین در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر اعمال مجدد تعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی، بر 659 نوع از کالاهای واردات آمریکا به مبلغ حدود 50 میلیارد دلار تعرفه 25 درصدی وضع کرد.

ارایه ۱۲ هزار درخواست از آمریکا برای معافیت از تعرفه واردات فولاد

موافقت آمریکا با درخواست‌ معافیت محصولات فولادی اروپایی از تعرفه‌های واردات بعید به نظر می‌رسد اما برخی از فولادسازان اروپایی همچنان به فکر صادرات به آمریکا هستند.

قاچاق‌چیان آرایشی، برنده اصلی افزایش تعرفه واردات

افزایش ۱۰ درصدی عوارض و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی در حالی به گمرکات ابلاغ شده که سود حاصل از این افزایش تعرفه احتمالا به جیب قاچاق‌چیان خواهد رفت.

واردات لوازم آرایشی نباید تحت تاثیر افزایش تعرفه ها مختل شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با عنوان این مطلب که نباید نگاه غیرضروری به حوزه لوازم آرایشی داشت، گفت: تعرفه‌ها به شکلی افزایش پیدا کند که تاثیر مخربی بر میزان واردات نداشته باشد.

چین: با تعرفه های گمرکی آمریکا مقابله به مثل می کنیم

تهران - ایرنا - همزمان با نزدیک تر شدن واشنگتن به اعمال تعرفه های گمرکی علیه واردات چین، پکن امروز(جمعه) در واکنشی سریع اعلام کرد که بلافاصله پس از اعمال این تعرفه ها، مقابله به مثل می کند.