توقف اجرای تعرفه‌های واردات خودرو باعث ایجاد رانت و فساد می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در مرحله فعلی، توقف اجرای مصوبه جدید دولت در مورد افزایش تعرفه واردات خودرو باعث ایجاد رانت و فساد می‌شود.مطالب مرتبط

ترخیص خودروها منتظر تصمیم سران سه قوه است/ دولت مخالف واردات خودرو حتی بدون انتقال ارز است/ هر خودروی وارداتی 150 درصد درآمد برای گمرک دارد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: واردات خودرو علاوه بر بالا بردن کیفیت خودروهای مصرفی در کشور و کاهش آلودگی‌ها باعث می‌شود که دولت درآمد قابل ملاحظه‌ای از این محل کسب کند به طور مثال فقط بابت عوارض گمرکی به ازای ارزش هر خودرو 150 درصد برای دولت درآمدزایی

حذف 1339 تعرفه واردات غیرضروری توسط دولت

سمنان - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت دوازدهم تعداد یک هزار و 339 تعرفه واردات غیر ضروری را در کشور حذف کرده است.

حذف 1339 تعرفه واردات غیرضروری توسط دولت

سمنان - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت دوازدهم تعداد یک هزار و 339 تعرفه واردات غیر ضروری را در کشور حذف کرده است.

واردات قطعه، صنعت خودروسازی را با چالش مواجه کرده است

قم - ایرنا - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که توان تولید قطعه های خودرو در کشور وجود دارد، واردات قطعات و رانت موجود در آن، صنعت خودروسازی را با چالش جدی رو به رو کرده است.

ویدئو / رابطه خصوصی‌سازی با گسترش رانت و فساد

مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران با مناظره دو گروه از دانشجویان تهران و هرمزگان ادامه یافت. موضوع این مناظره، بحث موافقان و مخالفانِ این گزاره بود که «خصوصی‌سازی در کشورهایی مانند ایران موجب گسترش رانت و فساد اقتصادی می‌شود».

ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد، نتیجه مستقیم توسعه نظام مجوز دهی

­مسئول ستاد هماهنگی توسعه پنجره‌های واحد وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: توسعه نظام مجوز دهی کشور باعث ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری و مانع از بروز فساد در دستگاه‌ها خواهد شد.

BISU هم مشمول ممنوعیت واردات خودرو می‌شود؟

مدیر فروش شرکت سیف خودرو اعلام کرد که خودروهای شاسی بلند بیسو، شامل قانون ممنوعیت واردات نمی‌شوند.

راه برون رفت از فساد یکسان سازی نرخ ارز است

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : مهمترین چالش اقتصاد کشور 2 نرخی بودن ارز است و راه برون رفت از فساد و رانت را باید در یکسان سازی نرخ ارز جست و جو کرد.

پذیرش قاضی بازنشسته بدون هیچ شرطی به عنوان وکیل رانت ایجاد می‌کند

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: وقتی یک قاضی بازنشسته، بدون هیچ شرطی، وکیل می‌شود، این کار ایجاد رانت می‌کند.

کاهش چشم‌گیر واردات قطعات خودرو با درصد ساخت داخل بالا+جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، واردات قطعات منفصله با ساخت داخل بیش از 50 درصد با افت قابل توجه و واردات قطعات خودرو با ساخت داخل زیر 30 درصد با افزایش 15 درصدی مواجه شده است.

خودرو را فقط تحویل روز بخرید

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با بیان این که متأسفانه نظارت کافی بر بازار خودرو نیست گفت: واردات خودرو ممنوع است اما متأسفانه برخی از شرکت ها با شگردهای خاص خود تبلیغات زیادی برای فروش خودروهای که ندارند انجام می دهند.

افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها تنها در ۴ ماه تابستان

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به موافقت کمیسیون‌های تخصصی دولت با افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها که صرفا ۱۴ درصد مشترکین هستند، گفت: اگر دولت تصویب کند اجرای افزایش تعرفه برق از اول خردادماه تا پایان شهریورماه خواهد بود.

توقف یکباره واردات قطعات هواپیما نتیجه‌بخش نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: توقف ضربتی و یکباره واردات قطعات هواپیما غیر عملی بوده و نتیجه بخش نیست.

نهضت ضد فساد در کشور ایجاد می‌کنیم

نماینده مردم همدان و فامنین با بیان اینکه شفاف‌سازی در رأس امور است گفت: یک نهضت ضد فساد در کشور ایجاد می‌کنیم و دانشجویان نیز از آن حمایت کنند چراکه باید به سمت شفافیت برویم و بدانیم که قوا چه فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند.

آمریکا تعرفه واردات آلومینیوم را از چین افزایش داد

وزیر صنعت: قیمت خودرو را کاهش می دهیم

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «قیمت خودرو را باید حتما پایین بیاوریم و نباید اجازه دهیم در بازار رانت و دلالی پیش بیاید».

نظارت موثر و پاسخگویی لازمه مبارزه با فساد - عباس آرگون*

نظر به روند رو به رشد و گسترش فساد در جهان و اهمیت موضوع مبارزه با فساد، سازمان ملل نهم دسامبر (18 آذر) را به عنوان «روز مبارزه با فساد» نامگذاری کرده است و با توجه به مواجهه بیشتر کشورها با این پدیده شوم، از کشورها خواسته شده که در حوزه مبارزه با فساد اه

تعرفه های خدمات درمانی عادلانه نیست

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: تعرفه های خدمات درمانی عالانه نیست و این موضوع می تواند مشکلاتی را در حوزه درمان ایجاد کند.

وزیر اسبق بازرگانی: مبارزه با فساد بدون دانش عین فساد است

تهران - ایرنا - وزیر بازرگانی دوران دفاع مقدس می گوید : بار اصلی در امر مبارزه با فساد را اصحاب علم بر دوش می کشند و افراد صاحب دانش باید برای مباره با فساد نظریه پردازی کنند چرا که مبارزه با فساد بدون دانش، عین فساد است.

رانت‌ خواری در بلندمرتبه ‌سازی ‌های الهیه

پایگاه خبری صبح توس 18 آذر ماه در گزارشی با عنوان 'رانت خواری در بلندمرتبه سازی های الهیه' نوشت: بلند مرتبه ‌سازی در منطقه الهیه مشهد که جزو مشکل ‌دارترین مناطق شهر از همه نظر به شمار می رود، بی‌ قاعده و با رانت صورت پذیرفته است.