بسیج امکانات موسسه رازی برای کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

‌معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: تا کنون تمامی امکانات آزمایشگاه آنفلوانزای موسسه رازی برای شناسایی و بررسی نمونه‌های بیماری به کار گرفته شده و این روند ادامه دارد.مطالب مرتبط

هیچ واکسنی بدون تحقیقات علمی در موسسه رازی تولید نخواهد شد

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، تحقیقات را زیربنای تولید در موسسه رازی خواند و تاکید کرد: هیچ واکسنی در موسسه رازی تولید نخواهد شد مگر آنکه پیش از آن تحقیقات مربوط به آن بیماری انجام شده باشد.

اولویت‌های اداره حقوقی موسسه رازی تبیین شد

سرپرست اداره حقوقی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، با اشاره به اولویت‌های این اداره، بر لزوم حفظ و صیانت از موسسه رازی تاکید کرد.

هیچ واکسنی بدون تحقیقات علمی تولید نمی‌شود

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، تحقیقات را زیربنای تولید در موسسه رازی خواند و تاکید کرد: هیچ واکسنی در موسسه رازی تولید نخواهد شد مگر آنکه پیش از آن تحقیقات مربوط به آن بیماری انجام شده باشد.

هند و سوریه متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با اشاره به تقاضای شرکت‌هایی از کشورهای هند و سوریه به منظور انتقال فناوری محصولات این موسسه، گفت: مذاکراتی نیز با بخش خصوصی کشورمان برای تولید واکسن‌های دام و طیور انجام شده است.

قزوین اولین مجری واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان گفت: واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از ابتدای تیرماه امسال در قزوین به عنوان اولین استان کشور آغاز شد.

هند و سوریه متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی هستند

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تهیه پیش نویس و امضای قرارداد با بخش خصوصی، گفت که کشورهای هند و سوریه متقاضی انتقال دانش فنی محصولات این موسسه هستند.

کشورهای آسیایی ،متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی

کشور‌های هند و سوریه متقاضی انتقال دانش فنی محصولات موسسه واکسن وسرم سازی رازی هستند.

البرز عاری آنفولانزای پرندگان

برای کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان بیش از 5 و نیم میلیون دوز واکسن به طیور در استان البرز تزریق شده است.

پرداخت غرامت به خسارت دیدگان آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

غرامت خسارت دیدگان آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان پرداخت شد.

فرمانده سپاه:همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت را وارونه نشان دهد

فرمانده سپاه گفت: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد اگر این پیشرفت هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت ها هم نبودیم.

بیش از ۱۰۰ نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است

قائم مقام شهرداری منطقه ۴ تهران در بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان گفت: بیش از یکصد مورد نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است.

طرح برخورد با شکارچیان پرندگان وحشی در شرق مازندران اجرایی می‌شود

سرپرست اداره محیط زیست میاندورود با تاکید بر فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از شکار پرندگان وحشی در استان گفت: طرح برخورد با شکارچیان پرندگان وحشی در شرق مازندران اجرایی می‌شود.

دریاچه زریبار میزبان پرندگان مهاجر

ایرنا-سنندج- دریاچه زریبار میزبان هزاران قطعه پرندگان مهاجر در فصل زمستان است این تالاب به دلیل تنوع غذایی و استقبال مردم از به یکی از استراحتگاه ها و زیستگاه های مهم پرندگان در شمالغرب کشور تبدیل شده است.*11*

شهروندان ایرانی به دلیل آنفلوانزای خوکی به گرجستان سفر نکنند

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه به شهروندان ایرانی توصیه کرد با توجه به اخبار مربوط به شیوع آنفلوانزای خوکی در گرجستان به جز در موارد ضروری تا اطلاع ثانوی از سفر به این کشور خودداری کنند.

منشاء آنفلوانزای خوکی در کشور، گرجستان است

تهران - ایرنا- عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی ایران گفت: منشاء آنفلوانزای خوکی (H1N1) در ایران، گرجستان است از این رو بهتر است هموطنان از سفرهای غیرضروری به این کشور خودداری کنند.

تالاب میقان جزیره‌ای برای زاد و ولد پرندگان نادر است

یک فعال محیط زیست تالاب میقان را جزیره‌ای برای زاد و ولد گونه‌های مختلف پرندگان دانست و گفت: تالاب میقان محل زاد و ولد پرندگانی از نوع کاکائی ارمنی، آووست، چوب‌پا، پرستو دریایی و سلیم کوچک است.

سناریوهای دشمن ابتر و محکوم به شکست است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان با بسیج همه امکانات خود در صدد هستند تا اجازه تداوم ثبات و آرامش در کشور را ندهند، گفت: برغم خواست شیطانی دشمنان، بازدارندگی دفاعی کارآمد و پایدار برای ملت ایران فراهم شده است .

نصب ۵۰ آشیانه پرندگان در خلخال/ زمستان برای حیوانات آسان می‌شود

خلخال - شهردار خلخال گفت: با توجه به برودت هوای خلخال در مناطق مختلف شهری آشیانه‌های مخصوص ویژه پرندگان تعبیه و نصب شد.

مشکلات کشور با اتکا به ظرفیت عظیم«بسیج» رفع می‌شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج، گفت: بسیج مانند یک اقیانوس است از این رو در هر حوزه که انقلاب اسلامی نیاز دارد، می‌تواند مسائل و مشکلات را حل‌کند.

نقش بسیج در سازماندهی مردم برای مدیریت و توسعه کشور

مشاور عالی رئیس بنیاد حفظ آثار : نقش بسیج در سازماندهی مردم و ملت و مشارکت دادن آن‌ها در آبادانی کشور، موضوعی است که در رابطه با فعالیت‌های بسیج باید بر آن تمرکز کنیم.