بسیج امکانات موسسه رازی برای کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

‌معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: تا کنون تمامی امکانات آزمایشگاه آنفلوانزای موسسه رازی برای شناسایی و بررسی نمونه‌های بیماری به کار گرفته شده و این روند ادامه دارد.مطالب مرتبط

تقویت جایگاه ملی و بین‌المللی سرم‌سازی رازی، نیازمند حمایت‌ها است

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج به ارائه‌ی گزارش فعالیت‌های موسسه در سال گذشته و طرح‌های آتی آن پرداخت.]]>

موسسه رازی کارگاه های آموزشی در عراق برگزار می کند

کرج- ایرنا- معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی گفت: آمادگی کامل برای برگزاری کارگاه های آموزشی در کشور عراق وجود دارد و 2 طرف درصدد توسعه همکاری های مشترک در این خصوص هستند.

واکسن فلج‌اطفال تزریقی بحث جدی مطرح در بیوتروریسم

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه به جایگاه موسسه رازی و صنعت واکسن‌سازی در کشور گفت: واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد و نفوذ فرهنگی کشور به سایر نقاط جهان با صادرات واکسن افزایش یابد.

بازارپرندگان شهر قزوین کانون بیماری آنفلوانزای مرغی است

قزوین- مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: بازار سنتی پرندگان در شهر قزوین یک تهدید محیط زیستی و کانون خطرناکی برای بروز بیماری آنفلوانزای مرغی است و باید بسرعت به خارج از شهر منتقل شود.

طراحی و ساخت "فریزدرایر" دارویی در مرکز رشد فناوری موسسه رازی

سرپرست مرکز رشد فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با اشاره به ساخت دستگاه "فریزدرایر" توسط شرکت دانش بنیان مستقر در این مرکز گفت: این دستگاه که با قیمتی کمتر از دستگاه‌های چینی و با کیفیت دستگاه‌های اروپایی قابل عرضه است، برای نخستین بار در ایران

امکانات دولت برای ایجاد اشتغال بسیج شده است

یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی امکانات دولت و بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال در کشور و این استان بسیج شده است.

دستاوردهای نوین دامپزشکی کشور مدیون موسسه رازی است

کرج- ایرنا- رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور، دستاوردهای نوین دامپزشکی کشور را مرهون محققان موسسه رازی دانست .

دستاوردهای نوین دامپزشکی کشور مدیون موسسه رازی است

کرج- ایرنا- رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور، دستاوردهای نوین دامپزشکی کشور را مرهون محققان موسسه رازی دانست .

امکانات البرز برای بازآفرینی محله ها بسیج می شود

کرج-ایرنا- استاندار البرز با اشاره به مشکلات بافت های فرسوده و آسیب های اجتماعی آنها ، گفت: امکانات و ظرفیت های استان برای بازآفرینی محله های فرسوده بسیج می شود.

اعلام ممنوعیت صید در این فصل بی‌معناست/ دامپزشکی ادله شیوع آنفلوانزای پرندگان را ارائه کند

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان محیط ‌زیست اعلام ممنوعیت صید در این فصل را بی‌معنا دانست و گفت: اگر سازمان دامپزشکی احساس می‌کند که پرندگان مهاجر باعث انتقال آنفلوانزا فوق حاد پرندگان می‌شوند، مستنداتش را به سازمان محیط زیست ارائه کند.

امسال آنفلونزای پرندگان در آذربایجان غربی مشاهده نشده است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: استان از نظر ابتلا به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حد پاک بوده و در یک ماه گذشته موردی از ابتلا به آن در طیور روستایی و صنعتی مشاهده نشده است.

افتتاح فاز 2 باغ پرندگان تا پایان شهریور/ پرندگان فاز یک قاچاقی بودند

شهردار منطقه 4 گفت: تا پایان شهریور ماه امسال فاز 2 باغ پرندگان را به صورت کامل و همراه با پرندگان افتتاح کنیم.

واکسن صادراتی زبان دیپلماسی علمی ایران است

کرج- ایرنا- رئیس موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی با اشاره به ظرفیت ها ودستاوردهای علمی موسسه از واکسن صادراتی این مرکز بزرگ تحقیقاتی کشور به عنوان زبان دیپلماسی علمی ایران نام برد.

2 مقاله دانشگاه رازی در جمع "مقالات داغ" دنیا قرار گرفت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: در تازه ترین آماری که از سوی پایگاه استنادی کلاریویت آنالیتیکس(تامسون رویترز سابق) اعلام شده، مقالات دو تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه رازی در زمرۀ مقالات داغ قرار گرفته است.

دوچرخه سواری معلولان به امکانات بیشتری نیاز دارد

تهران - ایرنا - سرپرست انجمن دوچرخه سواران معلول، امکانات و تامین قطعات برای حضور ورزشکاران در بازیهای آسیایی جاکارتا را کافی و مطلوب ندانست و گفت: برای رفع این مشکل از امکانات فدراسیون دوچرخه سواری استفاده خواهیم کرد.

دانشگاه رازی ۲۰ تفاهم‌نامه با کشورهای مختلف امضا کرد

کرمانشاه- مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی گفت: دانشگاه رازی تاکنون ۲۰ تفاهم‌نامه با کشورهای مختلف به امضا رسانده است.

اصفهان| ارتقای ناوگان آتش‌نشانی شهرک صنعتی رازی شهرضا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با اشاره به آتش‌سوزی اخیر در شهرک رازی گفت: ناوگان آتش‌نشانی شهرک صنعتی رازی شهرستان شهرضا ارتقا می‌یابد.

اقدامات جدی برای حفاظت از پرندگان شکاری مدنظر محیط زیست مرکزی است

اراک- مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: اقدامات جدی برای حفاظت از پرندگان شکاری در راستای برخورد با متخلفان زنده گیری و قاچاق پرندگان، مدنظر محیط زیست استان مرکزی قرار دارد.

توجه به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی ضروری است

کرج - موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: بی‌توجهی به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی کشور را با چالش مواجه می‌کند.

آتش سوزی بزرگ در شهرک رازی شهرضا

مخازن الکل و تینر شرکت فاتح فام سپاهان تولید کننده تینرهای صنعتی در بخش 3 شهرک رازی شهرضا دچار آتش سوزی شد.