فقط ۳۲ درصد کارگران معیشت مناسب دارند

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در حال حاضر دستمزد فعلی کارگران با مزد واقعی ۶۳ درصد فاصله دارد و ۳۲ درصد خانوارهای کارگری معیشت مناسبی ندارند.مطالب مرتبط

کمک به کاهش هزینه‌های درمانی کارگران

کارشناس حوزه کار تاکید دارد که تقویت قدرت معیشت کارگران نیازمند عبور از اقتصاد خدماتی به اقتصاد تولیدی و احیای اشتغال در بخش تولید است. او معتقد است دادن تسهیلات ودیعه مسکن و کمک به کاهش هزینه‌های آموزشی و درمانی در تقویت معیشت کارگران راهگشاست.

واگذاری خانه‌های خالی از سکنه به کارگران

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید:دولت باید جدا از دهکهای محروم و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی برای کارگران بسته‌های غذایی در نظر بگیرد تا بیش از این سبد معیشت کارگران به مخاطره نیفتد. او همچنین پیشنهاد اجاره واحدهای خالی از سکن

نامه کارگران به رئیس جمهور برای مشکلات معیشتی

کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران طی نامه ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور اعلام کردند: کارگران شریف و زحمت کش کشور در شرایط بسیار بحرانی به سر برده وتوان اداره زندگی و تأمین معیشت خود و خانواده را ندارند.

انتظار ۸۰ روزه کارگران برای بهبود معیشت

با وجود گذشت ۸۰ روز از نشست شورای عالی کار با دستور کار جبران قدرت خرید کارگران، ظاهرا این نشست به دلیل تعیین تکلیف سبد حمایتی در سطح دولت تشکیل نشده است.

75 درصد معابر تهران برای نابینایان مناسب نیست

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت گفت: حدود 20 درصد معلولان جسمی و حرکتی مربوط به نابینایی و کم بینایی است اما حداکثر 25 درصد معابر تهران مناسب سازی شده و 75 درصد گذرگاه‌های پایتخت تهران برای نابینایان ‏مناسب نیست و در شهرستان‌ها وضعیت بسیار بدتر است.

چرا بیشتر کارگران 2 شغله‎اند؟

در حالی حدود 75 درصد کارگران مشمول قانون کار دو شغله هستند که دلیل اصلی آن فاصله بین حداقل دستمزد با رقم سبد هزینه خانوارهای کارگری است، اما در چنین شرایطی خبری از برنامه ریزی دولت برای تقویت قدرت خرید کارگران نیست.

پوستر/ دکترای دست‌فروشی!!!

30 درصد دست فروشان دکترا دارند! / ما در شهر تهران دست فروشانی داریم که تحصیلات لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دارند.مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران گفت :تعداد5000 نفر دست‌فروش نیازمند شناسایی شده که بالای 30 درصد آنها تحصیلات عالی دارند.

87 درصد خراسانی ها از میزان امنیت رضایت دارند

سبزوار- ایرنا- سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته، 87 درصد مردم این استان از امنیت عمومی و داخلی رضایت دارند.

وضعیت معیشتی کارگران بحرانی است؛ رئیس جمهور دستور تشکیل شورای عالی کار را صادر کند+عکس

دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران سراسر کشور گفت: وضعیت معیشتی کارگران بحرانی است و باید فکری عاجل برای آنان کرد.

عضو هیئت‌مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار: سفره کارگران بازهم آب رفت؛ "شریعتمداری" گزینه مناسبی برای وزارت کار نیست

عضو هیئت‌مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: هم اکنون سفره کارگران بیش از 40 درصد کوچک‌تر از قبل شده است.

کاهش 53 درصدی قدرت خرید کارگران در 7 ماه اخیر

عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور با اشاره به کاهش شدید قدرت خرید کارگران گفت: ما هر روز شاهد افزایش قیمت هستیم این افزایش در هر چیزی که سر سفره کارگران است رخ می‌دهد.

۲۱ درصد دانش‌آموزان اضافه وزن دارند/ افزایش فعالیت‌های ورزشی در مدارس

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت‌های فیزیکال اکتیویتی در مدارس افزایش پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر ۲۱ درصد دانش‌آموزان چاق بوده یا اضافه وزن دارند.

فقط 10 درصد شهروندان برای رویارویی و مقابله با سوانح آمادگی دارند

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: فقط 10 درصد شهروندان برای رویارویی و مقابله با سوانح آمادگی دارند چرا که آموزش های ارائه شده تا کنون کافی نبوده و منجر به تغییر رفتار و فرهنگ سازی نشده است،

برگزاری تمرین 3 ساعته امیدها در کارگران

تمرینات تیم فوتبال امید در ورزشگاه کارگران ادامه یافت.

چهار راه افزایش قدرت خرید کارگران

از نگاه یک کارشناس حوزه کار پیش‌بینی بسته‌های غذایی،‌ معافیت مالیاتی کارگران، کاهش تعرفه خدمات درمانی و معافیت کارفرمایان از پرداخت مالیات و عوارض از جمله راهکارهای حمایت از خانوارهای کارگری و افزایش قدرت خرید کارگران است.

آمار تکان دهنده از مرگ کارگران در ورزشگاههای جام جهانی قطر

تهران - ایرنا - هم زمان با افزایش سیل انتقادها از شرایط مرگ و میر کارگران مهاجر در قطر، اتحادیه کارگران نروژ با ارائه آماری تکان دهنده مدعی شده است که یک دقیقه سکوت برای مرگ هر کارگر بدین معنا است که 44 بازی نخست جام جهانی 2022 می بایست در «سکوت محض» برگز

شروع فعالیت داروگر از سه هفته آینده/بازگشت به کار تمام کارگران

شرکت داروگر که کارگران خود را به دلیل مشکلات اقتصادی به مرخصی اجباری فرستاده بود، از سه هفته دیگر فعالیت خود را با بازگشت به کار تمام کارگران آغاز می کند.

شروع فعالیت داروگر از هفته آینده/بازگشت به کار تمام کارگران

شرکت داروگر که کارگران خود را به دلیل مشکلات اقتصادی به مرخصی اجباری فرستاده بود، از هفته دیگر فعالیت خود را با بازگشت به کار تمام کارگران آغاز می کند.

تسهیلات پرواربندی به عشایر کرمانشاه پرداخت می شود

قصرشیرین - ایرنا - مدیرکل امور عشایری کرمانشاه ، از پرداخت تسهیلات پرواربندی با کارمزد 10 درصد و با بازپرداخت یکساله و تامین معیشت عشایر تا سقف 15 میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و با بازپرداخت پنج ساله به عشایر این استان خبر داد.

خیابان انقلاب به عنوان محور پایلوت، مناسب‌سازی می‌شود

معاون شهرسازی شهرداری تهران در چهاردهمین جلسه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری گفت: در جامعه‌ای که به مقام و کرامات انسانی توجه می‌شود، توجه به مناسب سازی فضاهای شهری نیز بیشتر است؛ براین اساس بدنبال آن هستیم تا شهر را برای جامعه هدف، در آینده نزدیک مناسب سازی