فقط ۳۲ درصد کارگران معیشت مناسب دارند

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در حال حاضر دستمزد فعلی کارگران با مزد واقعی ۶۳ درصد فاصله دارد و ۳۲ درصد خانوارهای کارگری معیشت مناسبی ندارند.مطالب مرتبط

واریز مبلغ سبد معیشت کارگران تا چهارشنبه

سازمان برنامه و بودجه از واریز مبلغ سبد معیشت کارگران تا ۷۲ ساعت آینده خبرداد.

معیشت کارگران به خطر افتاده است

یک فعال کارگری با بیان اینکه کارگران در سبد معیشتی خود با مشکل مواجه هستند، گفت: بسته حمایتی 100 تا 300 هزار تومانی که از سوی دولت برای کارگران در نظر گرفته شده است، تنها می‌تواند یک مُسکن مقطعی برای حل مشکلات معیشتی کارگران باشد.

سازمان برنامه و بودجه: تا 72 ساعت آینده سبد حمایتی معیشت کارگران پرداخت می‌شود

پیرو انتشار برخی گزارشها در خصوص عدم دریافت سبد حمایتی از سوی کارگران سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد:‌ با مشخص شدن آمار نهایی بیمه‌پردازان کارگری تامین اجتماعی، طی 72 ساعت آینده کمک معیشت مصوب به حساب بیمه‌پردازان تامین اجتماعی واریز خواهد شد.

2 درصد کارگران استان اردبیل شغل خود را از دست داده‌اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: امسال نزدیک به دو درصد از کارگران استان شغل خود را از دست داده‌اند که با توجه به تعداد کل کارگران ثبت شده در اردبیل این تعداد، رقم دور از انتظاری نیست.

پرداخت سبد حمایتی معیشت کارگران تا ۷۲ ساعت

با مشخص شدن آمار نهایی بیمه‌پردازان کارگری تامین اجتماعی، طی ۷۲ ساعت آینده کمک معیشت مصوب به حساب بیمه پردازان تامین اجتماعی واریز خواهد شد

لزوم افزایش حقوق کارمندان و کارگران در سال ۹۸/ دستگاه دیپلماسی از اجرای برجام قطع امید کند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به مسؤولان در رسیدگی به معیشت مردم گفت: دولت اگر می‌تواند در سال ۹۷ به حقوق کارگران و کارمندان اضافه کند تا تهدیدهای تصمیم نادرست ارز ۴۲۰۰ تومانی را رفع کند.

توزیع سبد حمایتی معیشت کارگران تا ۷۲ ساعت دیگر

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد:‌ با مشخص شدن آمار نهایی بیمه‌پردازان کارگری تامین اجتماعی، طی ۷۲ ساعت آینده کمک معیشت مصوب به حساب بیمه‌پردازان تامین اجتماعی واریز خواهد شد.

سبد حمایتی معیشت کارگران تا 72ساعت آینده پرداخت می ‌شود

تهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد:‌ با مشخص شدن آمار نهایی بیمه ‌پردازان کارگری تامین اجتماعی، تا 72 ساعت آینده، کمک معیشت مصوب به حساب بیمه‌پردازان تامین اجتماعی واریز می شود.

۶۰ درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید اگر کارگران قبلا یک سوم دریافتی خود را صرف اجاره بها می‌کردند امروز باید بیش از دو سوم حقوق خود را برای اجاره مسکن هزینه کنند.

۱۵ ماه مطالبات مزدی کارگران لوله‌سازی خوزستان/کارفرما: کارگران هر دو ماه یکبار دستمزد می‌گیرند

کارگران لوله‌سازی خوزستان دست‌کم ۱۵ ماه مطالبات مزدی و بیش از ۱۱ ماه مطالبات بیمه‌ای معوقه دارند.]]>

مناسب سازی ۴۰ درصدی دستگاه‌های دولتی برای معلولان

معاون توان‌بخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال ۹۴ بین ۲۳ تا ۲۴ درصد از فضای دستگاه‌های دولتی برای معلولان مناسب‌سازی شده بود، گفت: براساس برآوردهای اولیه امسال، این میزان به حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

حقوق آبان‌ماه کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه پرداخت شد

مدیر اجرایی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه از پرداخت یک ماه دیگر از حقوق معوق کارگران این کارخانه، خبر داد و گفت: کارگران فقط یک حقوق معوق دیگر دارند که مربوط به آذرماه است.

مسئولان انگیزه کافی برای حل مشکلات کارگران ندارند/ جلوگیری از پرداخت بیمه بیکاری اشتباه دولت بود/ افزایش دوبرابری نرخ بیکاری در استان

عضو شورای عالی اشتغال در استان فارس گفت: بسیاری از کارفرمایان و مسئولان کارگری استان بنا به دلایلی مانند عدم انگیزه کافی و نداشتن اختیارات کافی در حوزه بهبود وضعیت معیشت کارگران دست از تلاش کشیده اند به طوری که آنها ترجیح می دهند به جای حل مشکلات این ق

تهران| وضعیت حقوق و ایمنی کارگران پیمانکار شهرداری مناسب نیست

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری پایتخت ضمن تاکید بر شرایط نامناسب وضعیت کارگران پیمانکار شهرداری تهران به لحاظ ایمنی، کار، بهداشت و حقوق گفت: باید تلاش کنیم مشکلات این افراد در این بخش‌ها مرتفع شود.

۶۲ درصد مردم استان قزوین اضافه وزن دارند

قزوین - معاون فنی مرکز بهداشت استان قزوین گفت: ۶۲ درصد مردم استان قزوین در سنین ۳۰ تا ۶۰ سال اضافه وزن دارند و ۴۰ درصد چاق هستند که با رعایت تغذیه سالم می توانیم این وضعیت را بهبود بخشیم.

کارگران فاقد بیمه برای دریافت سبد کالا به سازمان‌های حمایتی مراجعه کنند

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۱۴۵ میلیارد تومان برای بسته حمایتی کارگران و مشمولان قانون کار پیش‌بینی شده است، گفت : کارگران فاقد بیمه‌ای که درآمد زیر سه میلیون تومان دارند برای بهره‌مندی از سبد کالا به سازمان‌های حمایتی مراجعه کنند.

چرا کارگران فاقد بیمه از بسته حمایتی دولت محروم شدند

عضوشورای عالی کاربا انتقاد از اینکه مبلغ سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت بسته حمایتی کارگران ناکافی است گفت: دولت بسترهای شناسایی کارگران غیر رسمی رادارد، این کارگران بیشتر از کارگران رسمی نیازمند بسته حمایتی هستند.

۵۴ درصد معلمان تهرانی فقر درآمدی دارند

یک استاد دانشگاه ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی کشور که باعث ایجاد پدیده «چند شغلی بودن» و «زمان فروشی» شده است، گفت: ۵۴ درصد معلمان تهرانی فقر درآمدی دارند.]]>

عیدی کارگران اخراجی و پاره‌وقت چقدر است؟

در روزهای پایانی سال همواره بسیاری از کارگران اعم از پاره‌وقت، فصلی و ساعتی، دغدغه عیدی و پاداش پایان سال خود را دارند و روزشماری می‌کنند تا بلکه عیدی خود را پیش از پایان سال دریافت و با آن مایحتاج خود و خانواده‌هایشان را تامین کنند.

حق مسکن کارگران در سال 98 چقدر می‌شود؟

در شرایطی که مطابق آمارها هزینه های مسکن حدود 50 تا 60 درصد افزایش یافته است، میزان حق مسکن کارگران در شورای عالی کار چقدر باید افزایش یابد تا بتواند کمک حال آنها باشد.