نامه اعتراضی سازندگان مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به دبیر جشنواره فیلم فجر

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر، نسبت به عدم داوری فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.مطالب مرتبط

نامه اعتراضی سازندگان مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به دبیر جشنواره فیلم فجر

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر، نسبت به عدم داوری فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.

نامه اعتراضی سازندگان مستند"زنانی با گوشواره‌های باروتی" به دبیر جشنواره فیلم فجر

تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، نسبت به عدم داوری فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.

آثار مستند جشنواره فجر داوری نشدند/ اعتراض عوامل یک فیلم

تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، نسبت به داوری نشدن فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.

اعتراض دو فیلم جشنواره فیلم فجر به حذف از مرحله داوری

سازندگان دو فیلم فیلشاه و زنانی با گوشواره‌های باروتی با انتشار نامه‌های جداگانه به داوری نشدن آثارشان اعتراض کردند.]]>

«زنانی با گوشواره های باروتی» می توانست از مستند گزارشی فراتر رود

یک منتقد نگاهی به مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» داشته و ضمن اشاره به سوژه جذاب آن تاکید داشته که اثر می توانست از حالت گزارش خبری فراتر رود.

آخرین روز سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر

آخرین روز سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر با نمایش فیلم‌های کار کثیف به کارگردانی خسرو معصومی و مستند زنانی با گوشواره‌های باروتی به کارگردانی رضا فرهمند در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. در پایان نمایش فیلم‌ها نیز نشست اعلام نامزدهای سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر

واکنش دست‌اندرکاران یک مستند به روند داوری‌های فیلم فجر

تهیه‌کننده و کارگردان مستند «زنانی با گوشواره‌های باورتی» گفت: «آیا سینمای مستند این کشور آن‌قدر یتیم گردیده که حتی هیات‌داوران، ورود به داوری آن نداشته و تأسف آورتر آن‌که در همان برنامه پیشنهاد می‌شود که از دو فیلم مستند حاضر در جشنواره تقدیر به عمل آید!

تقدیر جشنواره فجر از خبرنگار عراقی با حضور خانواده شهدای مدافع حرم

تهران - ایرنا - بخش ویژه جشنواره فیلم فجر تقدیر از خبرنگار عراقی مستند «زنانی با گوشوار های باروتی» با حضور خانواده شهید مدافع حرم بود.

زنانی با گوشواره‌های باروتی روایت جهلی ادامه دار است

«نور» از داعش زخم خورده است اما آمده به خانواده‌ی آنان کمک کند. آمده است تا جهل را ثبت کند. جهل کسی که تیشه به ریشه‌ی خانواده اش زده است؛ اسلحه به دست گرفته تا مردم را بکشد و به بهشت برود. «نور» داستان امید را روایت می‌کند.

نمی‌توان از داوری نشدن فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم فجر به راحتی گذشت

قائم مقام مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی معتقد است؛ هرچند فیلم‌های مستند امسال در جشنواره فیلم فجر توسط مخاطبان و رسانه‌ها به خوبی دیده شد اما نمی‌توان از داوری نشدن و نامزد نشدن این فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر به راحتی گذشت.]]>

واکنش حیدری فاروقی به داوری نشدن فیلم‌های مستند جشنواره فیلم فجر

رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند در یاددشتی به داوری نشدن فیلم‌های مستند در سی و ششمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر واکنش نشان داد.

مستند «خالکوبی در ایران» در راه جشنواره ایرلندی

فیلم مستند «خالکوبی در ایران» به کارگردانی هوشمند هنرکار در بخش مستند جشنواره بین‌المللی فیلم سیلک رود (جاده ابریشم) ایرلند به نمایش درمی‌آید.

«بَرد» بهترین فیلم مستند جشنواره «ایرواین» شد

مستند ایرانی «بَرد» به کارگردانی حمید جعفری در رقابت با نامزد اسکار ۲۰۱۸، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «ایرواین» آمریکا را از آن خود کرد.

انتقادات ارد عطارپور به عدم ثبات در سیاست‌های فیلم فجر

اُرد عطارپور با تاکید بر این که حذف بخش مستند از جشنواره فیلم فجر و عدم داوری این آثار در بخش سودای سیمرغ، پروژه‌ای غیرمدبرانه و غیرکارشناسی بود، گفت: خارج کردن مستند از داوری این جشن، کار بیهوده‌ای بود و پیامی به مستندسازان ‌داد که "مستند" حوزه‌ای جدی نی

انتقاد ارد عطارپور به بی‌ثباتی در سیاست‌های فیلم فجر

اُرد عطارپور با تاکید بر این که حذف بخش مستند از جشنواره فیلم فجر و داوری نشدن این آثار در بخش سودای سیمرغ، پروژه‌ای غیرمدبرانه و غیرکارشناسی بود، گفت: خارج کردن مستند از داوری این جشن، کار بیهوده‌ای بود و پیامی به مستندسازان ‌داد که "مستند" حوزه‌ای جدی ن

حضور بخشی مجزا برای مستند در فجر لازم است

نائب رئیس انجمن صنفی کارگری کارگردانان سینمای مستند معتقد است: آثار مستند در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نادیده گرفته شدند در حالی که سینمای مستند امروز ما قابلیت‌های بسیاری دارد.

کارگردانان سینمای مستند به وزیر شکایت بردند

انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند استان تهران به دلیل دیده نشدن فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم فجر شکواییه‌ای را خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کردند.

مستند «بافندگان خیال» به سه جشنواره جهانی راه پیدا کرد

فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی سید محمدصادق جعفری به سه جشنواره جهانی در کشورهای لبنان و آمریکا راه پیدا کرد.

مستند «بافندگان خیال» به سه جشنواره جهانی راه یافت

فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سیدمحمدصادق جعفری» به سه جشنواره جهانی در کشورهای لبنان و آمریکا راه یافت.

«خالکوبی در ایران» راهی جشنواره «سیلک رود» ایرلند می‌شود

فیلم مستند «خالکوبی در ایران» به کارگردانی هوشمند هنرکار در بخش مستند جشنواره بین‌المللی فیلم سیلک رود (جاده ابریشم) ایرلند به نمایش درمی‌آید.]]>