کرمان میزبان پیکرهای مطهر ۱۶ شهید گمنام دوران دفاع مقدس

همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) کرمان میزبان پیکرهای مطهر ۱۶ شهید گمنام دوران دفاع مقدس استمطالب مرتبط

بیرجند|آزادسازی خرمشهر سرآغاز پیروزی‌های رزم‌آوران دوران دفاع مقدس بود

فرمانده ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی با بیان اینکه جان فشانی‌های نیروهای مسلح ضربات سختی بر دشمن در دوران دفاع مقدس وارد کرد گفت: فتح خرمشهر سرآغاز پیروزی‌های رزم آوران در دوران دفاع مقدس بود.

کانالی به یاد دوران دفاع مقدس

رزمندگان دفاع مقدس با هدف آشنایی نسل جوان با رشادت های این دوران،کانال یونس را در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان بازسازی کردند.

پیکر شهید «امیر چلویی» در همدان تشییع شد

همدان - پیکر مطهر شهید «امیر چلویی» از جانبازان دوران دفاع مقدس با حضور مردم و مسئولان در همدان تشییع شد.

۱۰ کتاب دوران دفاع مقدس در قزوین رونمایی می شود

قزوین- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: بمناسبت آزادی خرمشهر از ۱۰ کتاب با موضوع شعر، خاطره، نمایشنامه، وصیت نامه شهدای دوران دفاع مقدس در قزوین رونمایی می شود.

تغییر راهبرد پزشکان برای مداوای مجروحان در دوران دفاع مقدس

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به نقش جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس گفت: در آن دوران به جای اینکه مجروحان و بیماران به نزد پزشکان برده شوند، اعضای جامعه پزشکی از شهرهای مختلف خود را به جبهه می رساندند.

۵۶ بیمارستان صحرایی در دفاع مقدس احداث شد

سردار فتحیان از رزمندگان دوره دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس ۵۶ بیمارستان صحرایی در نزدیکی خطوط عملیاتی برپا شد که مجروحان جنگی مورد مداوا قرار گرفتند.

«الف دزفول» یادگار ایثار و مقاومت مردم از دوران دفاع مقدس

اگر اندکی وقت بگذارید و در کوچه‌های دزفول قدم بزنید خانه‌ای بدون شهید پیدا نخواهید کرد، در این شهر از کسی نمی‌پرسند آیا شما خانواده شهید هستید اینجا همه حداقل یک شهید را در خانواده دارند.

سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما

دوران هشت سال دفاع مقدس از برهه‌های سرنوشت‌ساز در تاریخ معاصر ایران و انقلاب اسلامی است. لحظه لحظه این دوران با جانفشانی و دلاوری فرزندان این مرز و بوم رقم خورده است. لیکن در دفتر پربرگ حماسه‌های دفاع مقدس، سوم خرداد نقطه عطف و قله ایستادگی ایرانی‌ها نام

ساخت مستند و فیلم کوتاه نقش زنان لرستانی در دوران دفاع مقدس

معاون مشارکت زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان از ساخت مستند و فیلم کوتاه در حوزه نقش زنان لرستانی در دوران دفاع مقدس خبر داد و افزود: تنظیم فیلم‌نامه «حاجیه ملک‌زاده سیاه‌منصور» در دست تدوین است.

به ارزش‌های دوران دفاع مقدس بازگردیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: امروز چاره‌ای جز بازگشت به ارزش‌های دوران دفاع مقدس نداریم؛ چراکه این راهکار موجب تضمین شدن حفظ خون‌هایی خواهد شد که درراه انقلاب اسلامی و آبیاری این نهال ارزشمند ریخته شده است.

ساخت 22 یادمان شهید گمنام در سمنان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان از وجود 22 بنای یادمان شهدای گمنام در حال ساخت در این استان خبر داد و گفت: این یادمان‌ها تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند.

دوران دفاع مقدس یک فرهنگ مترقی را تولید کرد

بروجرد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: دوران دفاع مقدس یک فرهنگ مترقی را تولید و انقلاب اسلامی ایران را به جهان صادر کرد.

فتح خرمشهر نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس است

بوشهر - ایرنا - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سید الشهدا (ع) شهرستان دیر گفت: عملیات بیت المقدس و سالروز فتح خرمشهر نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس است.

یادواره سرلشکر شهید فلاحی

ایرنا - تهران - یادواره سرلشکر شهید ولی الله فلاحی روز پنجشنبه با حضور جمعی از فرماندهان، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و همرزمان آن شهید در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا برگزار شد.*17*10

رونمایی از آلبوم عکس دفاع‌مقدس و 10 عنوان کتاب در کرمان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: آزادسازی خرمشهر از پیروزی‌های بزرگ ملت ایران علی رغم اجماع جهانی و پشتیبانی همه کشورهای عرب منطقه و دو قدرت جهانی از صدام، شکل گرفت.

شهادت یک جانباز دفاع مقدس

حاج امیر چلویی از بنیانگذران سپاه همدان و از جانبازان دوران دفاع مقدس پس از تحمل سال‌ها درد و رنج جانبازی درگذشت.

اراک| ارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس باید به گفتمان فرهنگی تبدیل شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه بهره‌گیری از الگوی مدیریتی دوران دفاع مقدس نیاز امروز مدیریت کشور است گفت: ارزش‌ها و نمادهای دفاع مقدس تبدیل باید به گفتمان فرهنگی شود.

ثبت تاریخ شفاهی فرمانده توپخانه سپاه در دفاع مقدس کلید خورد

اولین جلسه از مصاحبه با سردار یعقوب زهدی فرمانده توپخانه سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس و از هم‌رزمان شهیدان حسن طهرانی مقدم و حسن شفیع‌زاده در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.

رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب دوران دفاع مقدس در زنجان

همزمان با سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر از ۲۰ عنوان کتاب دوران دفاع مقدس با حضور سردار مجید ارجمندفر در فرهنگسرای امام‌خمینی(ره) زنجان رونمایی شد.]]>

افتتاح خانه پیشکسوتان دفاع مقدس در کرمان +مصاحبه

بمناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر ، خانه پیشکسوتان دفاع مقدس کرمان آغاز به کار کرد.