کاهش آمار ابتلا به سوختگی با افزایش آگاهی مردم

دبیر اجرایی هفتمین همایش کشوری سوختگی گفت: هر چه آگاهی عمومی را بالا ببریم عوارض کمتری از سوختگی گریبان‌گیر افراد، جامعه و خانواده خواهد شد.مطالب مرتبط

فوت ۳۷ نفر در پایتخت به دلیل سوختگی طی سه ماه

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به فوت ۳۷ نفر در پایتخت به دلیل سوختگی گفت: این آمار نسبت به سال گذشته بیش از ۳۵ درصد کاهش داشته است.

داروهای ضد فشار خون، خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهند

محققان علوم پزشکی در مریلند اعلام کردند مصرف داروهای پایین آورنده فشار خون، خطر ابتلا به زوال عقلی و آلزایمر را کاهش می دهد.

تاثیر آسپرین در کاهش ریسک ابتلا به عفونت HIV در زنان

محققان معتقدند آسپرین می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در زمینه کاهش ریسک ابتلا به عفونت HIV استفاده شود.

ارتباط قرص های خواب و افزایش ریسک ابتلا به آلزایمر

محققان هشدار می دهند مصرف منظم داروهای بیخوابی و اضطراب موسوم به «بنزودیازپین ها» با افزایش ریسک ابتلا به آلزایمر مرتبط است.

کاهش 35 درصدی ابتلا به ایدز با مصرف روزانه آسپرین

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف روزانه آسپرین می‌تواند احتمال ابتلا به ایدز در زنان را تا 35 درصد کاهش دهد.

مصرف آرام بخش احتمال ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

تهران- ایرنا- یافته های مطالعه ای نشان می دهد مصرف قرص های آرام بخش و خواب آور قوی به ویژه در بازه زمانی طولانی، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد.

قرص‌ خواب‌آور و افزایش ریسک ابتلا به آلزایمر

نتایج یک بررسی جدید نشان داده، مصرف قرص‌های خواب‌آور با افزایش ریسک ابتلا به آلزایمر همراه است.

کاهش مجدد استخراج نفت و افزایش تولید بنزین در ازبکستان

کمیته دولتی آمار ازبکستان از کاهش مجدد تولید نفت و افزایش تولید بنزین و دیزل در 6 ماه نخست سال جاری میلادی در این کشور خبر داد.

آمار طلاق در فارس کاهش پیدا کرده است

شیراز _ مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گفت: اجرایی شدن طرح بهارنکو باعث کاهش آمار طلاق در مقایسه با سال ۸۹ در فارس شده است.

سرطان‌های شایع در فارس

‌کارشناس مسئول برنامه سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آمار ابتلا به سرطان درفارس، نسبت به دیگر مناطق کشور نگران کننده نیست، شناسایی زودهنگام این بیماری را موجب افزایش شانس درمان بیماری عنوان کرد.

کاهش آمار طلاق با اجرایی شدن طرح بهارنکو

اجرای طرح بهارنکو در استان فارس موجب کاهش آمار طلاق شده است.

اهمیت سن ابتلا به دیابت نوع 1 در پیشگیری از بیماری های قلبی

تهران – ایرنا – مطالعات جدید محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان می دهد ابتلا به دیابت نوع 1 در سنین کم خطر بروز بیماری های قلبی و مرگ ناشی از آن را افزایش می دهد.

آمار برخی از جرایم استان امسال کاهش یافته است

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی کرمانشاه گفت: براساس آمار موجود، برخی از جرایم به وقوع پیوسته در چهار ماه و نیم سپری شده از سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در سطح استان کاهش نشان می دهد.

بیماران مسن دیالیزی در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، بیماران مسن مبتلا به نارسایی کلیه که تحت دیالیز قرار دارند با نرخ بالا ابتلا به زوال عقل مواجه هستند که ریسک مرگ زودهنگام را در آنها افزایش می دهد.

کاهش امنیت شغلی در اروپا

دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد شمار مشاغل پاره وقت و موقت در بین کشورهای اروپایی افزایش پیدا کرده است.

ارتباط رژیم غذایی بدون سبزیجات با ابتلا به سرطان روده

تهران- ایرنا- یافته های مطالعه گروهی از محققان انگلیسی از اهمیت سلامت دستگاه هاضمه با مصرف زیاد سبزیجات و افزایش احتمال ابتلا به سرطان روده در صورت مصرف نکردن آن حکایت دارد.

افشای زد و بند «تراریخته»‌ی ترامپ

جریان آزاد اطلاعات و افزایش آگاهی مردم جهان بلای جان دولتهای فاسد شده و هر روز خبر جدیدی از پنهان‌کاری و فساد کمپانیهای بزرگ مافیایی افشا می‌شود.

تکذیب آمار ابتلای ۷۸ تن به ایدز در روستای درگز چابهار / بهزیستی فعال‌تر عمل کند

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در واکنش به گزارشی مبنی بر ابتلای ۷۸ نفر به HIV  در روستای درگز چابهار گفت: براساس گزارشی که در این رابطه منتشر شده باید اعلام کرد که تعداد موارد ذکر شده در رابطه با موارد ابتلا از صحت برخوردار نیست و آمار مب

کشف سه داروی جدید برای کاهش فشار خون

تا به حال از روش های درمانی مختلفی برای کاهش فشار خون در افراد که می تواند منجر به ابتلا به بیماری های مرگباری شود، استفاده شده است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند

مدیر گروه بخش نوزادان بیمارستان شریعتی با تاکید بر لزوم تغذیه انحصاری نوزاد با شیر مادر تا شش ماهگی، گفت: خطر ابتلا به سرطان، دیابت نوع دو،  عفونت‌های دستگاه ریوی و عفونت‌های پیچیده ویروسی در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، کمتر است.