اعتراض دو فیلم جشنواره فیلم فجر به حذف از مرحله داوری

سازندگان دو فیلم فیلشاه و زنانی با گوشواره‌های باروتی با انتشار نامه‌های جداگانه به داوری نشدن آثارشان اعتراض کردند.]]>
کلمات کلیدی: [ فیلشاه] [ زنانی با گوشواره‌های باروتی]


مطالب مرتبط

اعتراض دو فیلم جشنواره فیلم فجر به حذف از مرحله داوری

سازندگان دو فیلم فیلشاه و زنانی با گوشواره‌های باروتی با انتشار نامه‌های جداگانه به داوری نشدن آثارشان اعتراض کردند.]]>

آثار مستند جشنواره فجر داوری نشدند/ اعتراض عوامل یک فیلم

تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، نسبت به داوری نشدن فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.

نمی‌توان از داوری نشدن فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم فجر به راحتی گذشت

قائم مقام مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی معتقد است؛ هرچند فیلم‌های مستند امسال در جشنواره فیلم فجر توسط مخاطبان و رسانه‌ها به خوبی دیده شد اما نمی‌توان از داوری نشدن و نامزد نشدن این فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر به راحتی گذشت.]]>

واکنش حیدری فاروقی به داوری نشدن فیلم‌های مستند جشنواره فیلم فجر

رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند در یاددشتی به داوری نشدن فیلم‌های مستند در سی و ششمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر واکنش نشان داد.

نامه اعتراضی سازندگان مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» به دبیر جشنواره فیلم فجر

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر، نسبت به عدم داوری فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.

قرار گرفتن فیلم‌های گوناگون در داوری فیلم فجر اشتباه شورای سیاستگذاری بود

کمال تبریزی گفت: امسال جشنواره چون سبدی شده بود که فیلم‌ها از هر دری آمده بودند؛ دو فیلم مستند، یک فیلم تجربی، یک فیلم انیمیشن و سه فیلم اول داشتیم که همه باید در یک موقعیت قضاوت می‌شدند، این اشتباهی بود که شورای سیاست‌گذاری کرد.

نامه اعتراضی سازندگان مستند"زنانی با گوشواره‌های باروتی" به دبیر جشنواره فیلم فجر

تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نامه‌ای خطاب به دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، نسبت به عدم داوری فیلم‌های مستند در این جشنواره، اعتراض کردند.

اتفاق زشت و ترسناک در جشنواره فیلم فجر افتاد/ مستندها داوری نشدند

سام کلانتری مستندساز در یادداشتی نسبت به داوری نشدن آثار مستند در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر واکنش نشان داد و این مساله را اتفاق زشت و ترسناک جشنواره امسال دانست.

شکایت از جشنواره ملی فیلم فجر برای داوری نکردن «لاتاری»

صاحبان فیلم سینمایی «لاتاری» ساخته محمدحسین مهدویان نسبت به داوری نشدن بخش های مختلف فیلمشان به دلیل اینکه داوران قصه اثر را دوست نداشته اند، واکنش نشان دادند.

جلسه داوری‌های فیلم فجر همچنان ادامه دارد/ چالش بر سر کدام سیمرغ؟

داوران جشنواره فیلم فجر همچنان درباره ارائه سیمرغ بلورین در برخی از رشته‌ها به جمع‌بندی نرسیده‌اند. حال باید دید داوری‌ها با چه نگاهی دنبال می‌شود؟

لزوم انصاف در داوری‌های جشنواره/امیدواری برای نگاه بدون تبعیض به فیلم‌ها

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تماشای فیلم‌های جشن دلتنگی، سوءتفاهم،لاتاری و مغزهای کوچک زنگ زده در جشنواره امسال خبر داد. ]]>

انتقاد «فرخ‌نژاد» به داوران جشنواره فیلم فجر

فرخ‌نژاد نوشت: برخورد داوران جشنواره با فیلم «لاتاری» خارج از اصول تعریف شده داوری و ارزیابی آثار راه یافته به بخش مسابقه و بدعتی خطرناک برای ارزیابی سایر عوامل تولید یک فیلم است.

معرفی هیات انتخاب و داوری بخش فیلم جشنواره کاشان

اعضای هیات انتخاب و داوری بخش فیلم پنجاه و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان معرفی شدند.

انتقادات ارد عطارپور به عدم ثبات در سیاست‌های فیلم فجر

اُرد عطارپور با تاکید بر این که حذف بخش مستند از جشنواره فیلم فجر و عدم داوری این آثار در بخش سودای سیمرغ، پروژه‌ای غیرمدبرانه و غیرکارشناسی بود، گفت: خارج کردن مستند از داوری این جشن، کار بیهوده‌ای بود و پیامی به مستندسازان ‌داد که "مستند" حوزه‌ای جدی نی

انتقاد ارد عطارپور به بی‌ثباتی در سیاست‌های فیلم فجر

اُرد عطارپور با تاکید بر این که حذف بخش مستند از جشنواره فیلم فجر و داوری نشدن این آثار در بخش سودای سیمرغ، پروژه‌ای غیرمدبرانه و غیرکارشناسی بود، گفت: خارج کردن مستند از داوری این جشن، کار بیهوده‌ای بود و پیامی به مستندسازان ‌داد که "مستند" حوزه‌ای جدی ن

نقدی بر انتخاب‌های هیئت داوری جشنواره فیلم فجر

هیات داوران سی‌و ششمین جشنواره فیلم فجر با انتخاب‌های خود، سوء تفاهم بزرگی را در میان اهالی سینما پدید آورده است....

هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر؛ پایان داوری دوره سی‌وششم

هیئت داوران جشنواره فیلم فجر روز گذشته به کار خود پایان دادند.

واکنش دست‌اندرکاران یک مستند به روند داوری‌های فیلم فجر

تهیه‌کننده و کارگردان مستند «زنانی با گوشواره‌های باورتی» گفت: «آیا سینمای مستند این کشور آن‌قدر یتیم گردیده که حتی هیات‌داوران، ورود به داوری آن نداشته و تأسف آورتر آن‌که در همان برنامه پیشنهاد می‌شود که از دو فیلم مستند حاضر در جشنواره تقدیر به عمل آید!

جلسات پرچالش داوری جشنواره

یکی از اعضای هیأت داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر جلسات داوری آثار این جشنواره را فوق العاده خوب، ولی پرچالش عنوان کرد و گفت: در هر دوره‌ای حاشیه‌هایی وجود دارد.

انتقاد کارگردان «فیلشاه» از داوری نشدن فیلمش در فجر

کارگردان انیمیشن «فیلشاه» با بیان اینکه "اولین بار است که در تاریخ جشنواره‌ی فیلم فجر، فیلمی در بخش  سودای سیمرغ  داوری نمی‌شود" گفت: ابتدا فکر می‌کردیم این سلیقه هیات داوران بوده که «فیلشاه» هیچ سهمی از جشنواره ندارد ولی وقتی متوجه شدیم که اصلاً داوری نش