دستور موقت دیوان عدالت درباره تعرفه واردات خودرو لازم الاجراست

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو مربوط به هیأت وزیران است که در این موضوع نیز دستورموقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی تعرفه واردات خودرو مصوب دیماه هیأت دولت به معاونت حقوقی هیأت دولت ابلاغ شده است.]]>مطالب مرتبط

لابی‌های مافیایی برای عقیم گذاشتن طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس

در حالی که یک فوریت طرح ساماندهی واردات خودرو در مجلس به تصویب رسیده و این طرح در نوبت بررسی نمایندگان قرار دارد، برخی تلاشهای پشت برده برای فشار به نمایندگان و جلوگیری از ورود آنها به موضوع تعرفه‌های واردات خودرو حکایت دارد.

انتقاد الویری به دیوان عدالت اداری

رئیس شورای عالی استان‌ها پس از لغو دو مصوبه شورای شهر تهران توسط دیوان عدالت اداری گفت: باید جایگاه دیوان عدالت اداری در این خصوص از نظر حقوقی بررسی شود.

ساماندهی بازار طرحی برای مقابله با مافیا خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید دستاوردی برای صنعت خودرو ندارد، گفت: یکی از اهداف طرح ساماندهی بازار خودرو ایجاد شفافیت در صنعت خودرو و مقابله با مافیای خودرو است.

حق فنی داروخانه‌ها قانونی است/ بررسی رای دیوان عدالت

رای دیوان عدالت اداری، مبنی بر حذف حق فنی داروخانه‌ها، با واکنش انجمن داروسازان و سازمان غذا و دارو، مواجه شد.

طرح سالانه ۱۲ هزار پرونده کمیسیون‌ ماده ۱۰۰ در دیوان عدالت اداری

رییس هیئت تخصصی عمران، اسناد و شهرسازی دیوان عدالت اداری گفت: از حدود ۲۴۰ هزار پرونده کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها، هر ساله نزدیک به ۱۲ هزار پرونده در دیوان عدالت اداری مطرح می‌شود.

تعداد پرونده های مختومه دیوان عدالت اداری از ورودی سبقت گرفت

تهران- ایرنا- دیوان عدالت اداری اعلام کرد: پرونده های مختومه دیوان در سال 1396 پس از 10 سال و برای نخستین بار از پرونده های وارده سبقت گرفت.

اخذ عوارض کسب و پیشه از دفاتر اسناد رسمی تایید شد

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با رد اعتراض 12 تن از قضات دیوان عدالت اداری، رأی کمیسیون تخصصی این دیوان در خصوص قانونی بودن مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر اخذ عوارض کسب و پیشه از دفاتر اسناد رسمی را تایید کرد.

انتقاد الویری از لغو مصوباتی که درآمدهای شهرداریها را کاهش می‌دهد

 رئیس شورای عالی استان‌ها از اقدام دیوان عدالت اداری در لغو دو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران انتقاد کرد و گفت : باید جایگاه قانونی دیوان عدالت اداری برای چنین تصمیماتی مشخص شود.

انتقاد رئیس شورای عالی استانها از لغو مصوباتی که درآمدهای شهرداریها را کاهش می‌دهد

رئیس شورای عالی استان‌ها از لغو دو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران توسط دیوان عدالت اداری انتقاد کرد و افزود: باید جایگاه قانونی دیوان عدالت اداری برای اتخاذ چنین تصمیماتی مشخص شود.

طرح تغییر تعرفه واردات قطعه به زودی نهایی می‌شود

مشاور خودرویی وزیر صنعت با بیان اینکه اغلب خودروسازان داخلی انگیزه برای تولید قطعه در داخل کشور ندارند، از تدوین طرح تغییر تعرفه واردات قطعه در وزارت صنعت خبر داد.

موافقت موقت با امضای موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی اتحادیه اوراسیا

هیات دولت به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اقدام کند.

تعداد پرونده‌های مختومه از وارده دیوان عدالت اداری سبقت گرفت

دیوان عدالت اداری اعلام کرد که پرونده‌های مختومه این مرجع در سال ۱۳۹۶ پس از ۱۰ سال از پرونده های وارده سبقت گرفته است.

از شرکت آزادراه تهران - پردیس به دیوان عدالت اداری شکایت می‌کنم

عضو شورای عالی استان‌ها گفت: در صورتی که شرکت آزادراه تهران - پردیس نسبت به کاهش عوارض تردد در این آزادراه اقدام نکند از این شرکت به دیوان عدالت اداری شکایت خواهم کرد.

ترکیه برکالاهای وارداتی ازآمریکا تعرفه جدید وضع می کند

تهران - ایرنا - خبرگزاری آناتولی شنبه شب گزارش داد: آنکارا در اقدامی تلافی جویانه و در پاسخ به تعرفه های گمرکی جدید اعمال شده از سوی واشنگتن به واردات فولاد و آلومینیوم، بر کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه های مضاعف وضع می کند.

حمایت از تولید ماشین‌آلات کشاورزی با افزایش تعرفه واردات

دبیرخانه کمیته ماده 12، در راستای حمایت از صنایع داخلی بر­ ضرورت افزایش تعرفه واردات برخی ادوات، ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی تاکید­ کرد.

رای دولت به امضای موقت موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی اتحادیه اقتصادی اوراسیا

هیأت وزیران در جلسه امروز خود به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا اقدام نماید.

مانعی برای تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو وجود ندارد

یک نماینده مجلس با اشاره به اینکه ورود خودروهای هیبریدی به ناوگان حمل و نقل شهری امری ضروری است،گفت: مانعی در تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو و کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبرید در مجلس وجود ندارد.

تشویق واردکنندگان خودروهای هیبریدی با کاهش تعرفه

عضو کمیسیون صنایع مجلس با ابراز امیدواری نسبت به تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس، گفت: این طرح هفته آینده در دستور کار مجلس قرار دارد.

ژاپن به دنبال مقابله به مثل با آمریکا با وضع تعرفه های جدید است

منابع آگاه اعلام کردند که دولت ژاپن، در حال بررسی وضع ۴۰۹ میلیون دلار تعرفه واردات بر روی کالاهای آمریکایی است.

جزئیات واردات 1900 خودرو با ثبت سفارش جعلی/ جلوی ورود ۴ هزار خودرو با آن شیوه ثبت سفارش را گرفتیم

رئیس کل گمرک جزئیات واردات ۱۹۰۰ خودرو از گمرک را با ثبت سفارش جعلی تشریح کرد.