دستور موقت دیوان عدالت درباره تعرفه واردات خودرو لازم الاجراست

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو مربوط به هیأت وزیران است که در این موضوع نیز دستورموقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی تعرفه واردات خودرو مصوب دیماه هیأت دولت به معاونت حقوقی هیأت دولت ابلاغ شده است.]]>مطالب مرتبط

وزارت بازرگانی آمریکا طرح اعمال تعرفه بر واردات خودرو را به ترامپ ارائه کرد

مراسم تجلیل از بازنشستگان و کارکنان نمونه دیوان عدالت اداری برگزار شد

 همزمان با ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آئین تکریم و تجلیل از بازنشستگان و کارکنان نمونه دیوان عدالت اداری با حضور ریاست دیوان برگزار شد.

هند تعرفه واردات کالا از پاکستان را 200 درصد افزایش داد

دهلی نو-ایرنا- دهلی نو پس از خارج کردن پاکستان از لیست 'کشورهای دوست'،تعرفه 200 درصدی برای واردات کالاهای پاکستانی وضع کرد.

تقدیر رییس دیوان عدالت اداری از حماسه حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 رئیس دیوان عدالت اداری: باید خداوند را شاکر باشیم که مردمی این چنین با وفا داریم که چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اینگونه حماسه وار و با تمام وجود وارد میدان می‌شوند.

تقدیر رییس دیوان عدالت اداری از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

رئیس دیوان عدالت اداری، حضور ملت ایران در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را حماسه ای بزرگ دانست که باید قدر آن دانسته شود.

شکایت دیوان محاسبات از هیات وزیران رد شد

تهران- ایرنا- هیات تخصصی دیوان عدالت اداری، شکایت دیوان محاسبات از مصوبه هیات وزیران مبنی بر «پرداخت 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به بانک کشاورزی و بازپرداخت آن طی هشت سال» را رد کرد.

رئیس کمیسیون اروپا برای ترامپ خط و نشان کشید

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اروپا گفت: در صورتی که دولت ترامپ تعرفه برای واردات خودرو از اتحادیه اروپا تعیین کند، این اتحادیه واردات سویا و گاز مایع از آمریکا را قطع می کند.

هند پس از حمله تروریستی، تعرفه واردات از پاکستان را بالا برد

به دنبال حمله تروریستی که منجر به کشته شدن ده‌ها سرباز هندی شد، هند پاکستان را از لیست کشورهای بسیار صمیمی خود خارج کرد و به دنبال آن تعرفه واردات تمام کالاهای پاکستان را بالا برد.

برزیل خواستار دریافت خسارت تعرفه واردات فولاد از اروپا شد

تهران - ایرنا - برزیل در پی اعمال تعرفه از سوی اتحادیه اروپا به واردات فولاد از کشورهای تولیدکننده این محصول، خواستار پرداخت خسارت از سوی این اتحادیه شد.

اتحادیه اروپاآمریکا را به اعمال تعرفه برخودروهای این کشور تهدید کرد

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از سخنگوی دولت آلمان گزارش داد:درصورت اعمال تعرفه بر خودروهای اروپایی از سوی دولت ترامپ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز واکنش مشترکی در مورد ایجاد تعرفه برای ورود خودرو های آمریکایی نشان خواهند داد.

لازم‌الاجرا بودن "توافقنامه پاریس" نخستین و مهم‌ترین اثر حقوقی آن پس از الحاق ایران

عضو هیئت علمی دانشگده حقوق دانشگاه تهران نوشت: مهم‌ترین اثر حقوقی الحاق به "توافقنامه پاریس" الزامی شدن اهداف مشارکت ملی مورد نظر خواهد بود؛ اجرای مفاد برنامه مذکور برای دولت لازم‌الاجراست و هرگونه اطلاعاتی که در این خصوص منتشر می‌شود.

تمام مصوبات و ضوابط ابلاغی شورای عالی معماری و شهرسازی لازم‌الاجراست

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: تمامی مصوبات، عملیات‌ها و ضوابط ابلاغی شورای عالی معماری و شهرسازی لازم‌الاجرا است.

دولت ترامپ واردات خودرو را تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا می داند

تهران – ایرنا – خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه نوشت: وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی به این نتیجه رسیده که واردات خودرو امنیت ملی ایالات متحده را تهدید می کند.

دیوان لاهه فردا درباره شکایت ایران از آمریکا رأی می‌دهد

دیوان بین‌المللی دادگستری درباره موضوع شکایت ایران از آمریکا اعلام کرد: فردا چهارشنبه ساعت ۳ عصر به وقت لاهه رأی دیوان اعلام می شود.

توضیحات نماینده ایران در دادگاه شکایت ایران از آمریکا در دیوان لاهه درباره رای امروز دیوان

نماینده جمهوری اسلامی ایران در دادگاه شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص رای امروز دیوان لاهه توضیحاتی ارائه داد.]]>

اروپا مجددا ترامپ را در مناقشات تجاری به اقدامات متقابل تهدید کرد

رئیس کمیسیون اروپایی ترامپ را تهدید کرد که اگر تصمیم خود برای قرار دادن تعرفه‌های گمرکی بالا روی واردات خودرو از اروپا را اجرایی کند این اتحادیه نیز اقدامات متقابل را در پیش خواهد گرفت.

مراسم تجلیل از بازنشستگان و کارکنان نمونه دیوان عدالت اداری برگزار شد

تقدیر رییس دیوان‌ عدالت‌ اداری از حماسه حضور ملت‌ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مشمولان سهام عدالت شماره شبای خود را ثبت کنند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری گفت: مشمولان سهام عدالت که اطلاعات آنها در سامانه سهام عدالت ثبت نهایی شده است برای برخورداری از سود سهام لازم است شماره شبای بانکی خود را ثبت کنند.

توضیحات نماینده ایران درباره جلسه دیوان بین المللی دادگستری

نماینده کشورمان در دیوان بین المللی دادگستری جزئیات جلسه دادگاه لاهه درباره شکایت ایران از آمریکا را تشریح کرد.