دستور موقت دیوان عدالت درباره تعرفه واردات خودرو لازم الاجراست

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو مربوط به هیأت وزیران است که در این موضوع نیز دستورموقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی تعرفه واردات خودرو مصوب دیماه هیأت دولت به معاونت حقوقی هیأت دولت ابلاغ شده است.]]>مطالب مرتبط

دیوان عدالت اداری حکم کلی درباره بورسیه‌ها نداده است

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت با تشریح دقیق نحوه رسیدگی دیوان به پرونده بورسیه‌ها گفت: دیوان هیچگاه حکم کلی درباره بورسیه‌های صادر نکرده و به صورت موردی به شکایات وارده رسیدگی کرده است.

دیوان عدالت هیچ‌گاه حکم کلی درباره بورسیه‌ها نداده است

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت با تشریح دقیق نحوه رسیدگی دیوان به پرونده بورسیه‌ها گفت: دیوان هیچگاه حکم کلی درباره بورسیه‌های صادر نکرده و به صورت موردی به شکایات وارده رسیدگی و حسب مورد اقدام به صدور رای کرده است.

تشریح نحوه رسیدگی دیوان عدالت اداری به پرونده بورسیه‌ها

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت با تشریح دقیق نحوه رسیدگی دیوان به پرونده بورسیه‌ها گفت: دیوان هیچ‌گاه حکم کلی درباره بورسیه‌های صادر نکرده و به صورت موردی به شکایات وارده رسیدگی کرده و حسب مورد اقدام به صدور رای نموده است همچنین دیوان عدالت اداری به دور

ترامپ تعرفه‌های واردات فولاد و آلومینیوم ترکیه را دو برابر کرد

دونالد ترامپ گفت که دستور داده است تعرفه‌های واردات ترکیه افزایش پیدا کند؛ براین اساس، بر واردات آلومینیوم تعرفه‌ای ۲۰ درصدی و بر واردات فولاد تعرفه‌ای ۵۰ درصدی وضع می‌شود.

اقدام تلافی‌جویانه آنکارا علیه واشنگتن؛ افزایش تعرفه دو برابری واردات محصولات آمریکایی

وزیر تجارت ترکیه اعلام کرد: تعرفه واردات 22 محصول آمریکایی را به دو برابر افزایش داده‌ایم. از شرکت‌های ترک در مقابل اقدامات نا به حق آمریکا علیه آن‌ها حمایت خواهیم کرد و اگر لازم باشد پاسخ لازم به این کشور را خواهیم داد.

ایران در رتبه دوم بیشترین تعرفه واردات خودرو دنیا قرار دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ به دنبال جلوگیری از کاهش واردات یا تولید خودرو در داخل کشور نیستیم اما معتقدیم قیمت خودرو باید کاهش و هزینه نگهداری آن افزایش یابد.

دیوان عدالت اداری هیچ‌گاه اعلام نکرده همه بورسیه‌ها غیرقانونی هستند

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری گفت: دیوان عدالت اداری هیچ‌گاه اعلام نکرده همه بورسیه‌ها قانونی یا همه آنها غیر قانونی بوده؛ بلکه با رسیدگی به شکایات واصله به‌صورت موردی حکم به ورود شکایت و یا حکم به رد شکایت صادر کرده است.

درخواست ابطال شیوه‌نامه ابلاغی وزارت نفت درباره برندسازی از دیوان عدالت اداری

دادستان قزوین از درخواست ابطال شیوه‌نامه ابلاغی وزارت نفت درباره برندسازی از دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: طرح برندسازی توزیع سوخت از مصادیق تضییع حقوق عامه است.

رای دیوان عدالت اداری به نفع یک محکوم به مجازات اختلاس

هیات عمومی دیوان عدالت اداری قسمتی از یک بخشنامه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه را به دلیل مغایرت با قانون ابطال کرد.]]>

رای دیوان عدالت اداری به نفع یک کارمند با چند فقره سابقه محکومیت

هیات عمومی دیوان عدالت اداری قسمتی از یک بخشنامه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه را به دلیل مغایرت با قانون ابطال کرد.

استنکاف مخابرات از اجرای حکم دیوان عدالت اداری

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری که احکامش حکم قانون را دارد، با شکایت دیوان محاسبات دریافت آبونمان از مشترکین تلفن‌های ثابت را غیرقانونی دانسته و ابطال کرده اما شرکت مخابرات در قبض‌های جدید همچنان از مردم آبونمان دریافت می‌کند.

دیوان عدالت به شکایت علیه بانک مهراقتصاد رسیدگی نمی‌کند

هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد که رسیدگی به شکایت علیه بانک مهراقتصاد یا کمیسیون انضباط کار بانک در صلاحیت شعب دیوان عدالت اداری نیست.

رسیدگی به پرونده بورسیه ها به دور از فضاسازی های رسانه ای

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری با تشریح نحوه رسیدگی دیوان به پرونده بورسیه‌ها گفت: دیوان هیچگاه حکم کلی درباره بورسیه‌های صادر نکرده و به صورت موردی به شکایات وارده رسیدگی کرده و حسب مورد اقدام به صدور رای کرده است.

سالانه ۶۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها تشکیل می‌شود

معاون حقوقی،  پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری با توجه به حجم زیاد پرونده ها در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها و به دنبال آن حجم زیاد اعتراض‌ها به آرای این کمیسیون در دیوان عدالت اداری، گفت: تعامل خوبی بین دیوان، مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور شکل گرفته است

وزارت علوم همچنان در بن بست سیاسی کاری/توصیه‌ای بر اجرای احکام دیوان عدالت اداری نداریم + سند

رئیس مرکز جذب وزارت در واکنش به احکام دیوان عدالت اداری، این احکام را خلاف مقررات اعلام کرد و گفت: توصیه‌ای بر اجرایی کردن این احکام نمی‌کنیم.

البرز| دیوان عدالت اداری ملی شدن زمین‌های شهرک کوثر ساوجبلاغ را ابطال کرد

فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه دیوان عدالت اداری مصوبه ملی شدن زمین در شهرک کوثر را ابطال کرد،گفت: مشکل 10 هزار نفر از صاحبان این زمین‌ها برطرف شد.

نقد کتاب نقش دیوان عدالت اداری در ارتقاء و گسترش حقوق شهروندی

کتاب «نقش دیوان عدالت اداری در ارتقاء و گسترش حقوق شهروندی»دوشنبه (۲۹ مردادماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب معرفی و بررسی می‌شود.

حکم دیوان عدالت اداری به دائمی شدن قرارداد کارگزاران مخابرات روستائی

هیأت تخصصی بیمه ، کار و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری با رد شکایت شرکت مخابرات، بخشنامه دائمی شدن قرارداد کارگزاران مخابرات روستایی را تائید و به بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی خاتمه داد.

حکم دیوان عدالت اداری به دائمی شدن قرارداد کارگزاران مخابرات روستائی

هیأت تخصصی بیمه، کار و تامین اجتماعی دیوان عدالت اداری با رد شکایت شرکت مخابرات، بخشنامه دائمی شدن قرارداد کارگزاران مخابرات روستایی را تائید و به بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی خاتمه داد.

دیوان عدالت اداری: اشتغال همزمان وکالت و سردفتری ازدواج و طلاق ممنوع است

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در مقام رفع تعارض از آرای صادره توسط شعب خود، اعلام کرد: اشتغال همزمان افراد به وکالت دادگستری و سردفتری ازدواج و طلاق ممنوع است.