بسیج امکانات موسسه رازی برای کنترل بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان

کرج - بسیج امکانات موسسه رازی برای کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان موضوعی بود که در همایشی علمی مطرح شد.مطالب مرتبط

قزوین اولین مجری واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان گفت: واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از ابتدای تیرماه امسال در قزوین به عنوان اولین استان کشور آغاز شد.

هیچ واکسنی بدون تحقیقات علمی در موسسه رازی تولید نخواهد شد

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، تحقیقات را زیربنای تولید در موسسه رازی خواند و تاکید کرد: هیچ واکسنی در موسسه رازی تولید نخواهد شد مگر آنکه پیش از آن تحقیقات مربوط به آن بیماری انجام شده باشد.

هیچ واکسنی بدون تحقیقات علمی تولید نمی‌شود

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، تحقیقات را زیربنای تولید در موسسه رازی خواند و تاکید کرد: هیچ واکسنی در موسسه رازی تولید نخواهد شد مگر آنکه پیش از آن تحقیقات مربوط به آن بیماری انجام شده باشد.

اولویت‌های اداره حقوقی موسسه رازی تبیین شد

سرپرست اداره حقوقی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، با اشاره به اولویت‌های این اداره، بر لزوم حفظ و صیانت از موسسه رازی تاکید کرد.

هند و سوریه متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با اشاره به تقاضای شرکت‌هایی از کشورهای هند و سوریه به منظور انتقال فناوری محصولات این موسسه، گفت: مذاکراتی نیز با بخش خصوصی کشورمان برای تولید واکسن‌های دام و طیور انجام شده است.

هند و سوریه متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی هستند

کرج - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تهیه پیش نویس و امضای قرارداد با بخش خصوصی، گفت که کشورهای هند و سوریه متقاضی انتقال دانش فنی محصولات این موسسه هستند.

کشورهای آسیایی ،متقاضی دانش فنی محصولات موسسه رازی

کشور‌های هند و سوریه متقاضی انتقال دانش فنی محصولات موسسه واکسن وسرم سازی رازی هستند.

البرز عاری آنفولانزای پرندگان

برای کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان بیش از 5 و نیم میلیون دوز واکسن به طیور در استان البرز تزریق شده است.

کنترل بیماری های غیر واگیر در اولویت است

همدان- ایرنا- مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی استان همدان گفت: کنترل بیماری های غیرواگیر با اجرای طرح های غربالگری در اولویت فعالیت های این مجموعه قرار دارد.

آنفلوانزا پشت در است

تهران- ایرنا- بیماری آنفلوانزا انواع مختلفی دارد، برخی شدید و مرگ آور و برخی خفیف هستند، انواعی از این بیماری مانند آنفلوانزای خوکی اکنون جزو بیماری های فصلی هستند که هر سال در بین افرادی بروز می کند و البته بیماران مزمن که سطح ایمنی ضعیف تری دارند، در مع

منشاء آنفلوانزای خوکی در کشور، گرجستان است

تهران - ایرنا- عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی ایران گفت: منشاء آنفلوانزای خوکی (H1N1) در ایران، گرجستان است از این رو بهتر است هموطنان از سفرهای غیرضروری به این کشور خودداری کنند.

پرداخت غرامت به خسارت دیدگان آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

غرامت خسارت دیدگان آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان پرداخت شد.

تلفات بیماری آنفلوانزای خوکی در گرجستان به ۱۵ نفر رسید

آموزش راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری دیابت در شیراز

کارگاه آموزشی دیابت با هدف آشنایی بیشتر شهروندان شیرازی با راه‌های پیشگیری و کنترل این بیماری خاموش در بوستان آزادی برگزار شد.

بیماری‌هایی که از کشور پاک شدند

شاید بتوان واکسیناسیون را یکی از قدیمی‌ترین مداخلات بهداشتی برای کنترل بیماری‌ها در ایران خواند؛ مبحثی که تا پیش از سال‌های اول دهه ۶۰ ساختاری مناسب و هدفمند نداشت و با شکل‌گیری شبکه بهداشتی کشور و گسترش آن، کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از دست کم شش بیماری

بیماری‌هایی که پس از انقلاب از کشور پاک شدند

شاید بتوان واکسیناسیون را یکی از قدیمی‌ترین مداخلات بهداشتی برای کنترل بیماری‌ها در ایران خواند؛ مبحثی که تا پیش از سال‌های اول دهه ۶۰ ساختاری مناسب و هدفمند نداشت و با شکل‌گیری شبکه بهداشتی کشور و گسترش آن، کاهش چشمگیر مرگ و میر ناشی از دست کم شش بیماری

فرمانده سپاه:همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت را وارونه نشان دهد

فرمانده سپاه گفت: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد اگر این پیشرفت هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت ها هم نبودیم.

کنترل سگ های ولگرد برای پیشگیری از مشکلات بهداشتی ضروری است

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان قزوین گفت: کنترل سگ های ولگرد در سطح شهرها و روستاها برای پیشگیری از مشکلات بهداشتی برای شهروندان ضروری است.

راهکارهای طبیعی برای کاهش فشارخون

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به فشارخون بالا مبتلا هستند و این بیماری بدون کنترل و مدیریت مناسب می‌تواند با خطر بروز بیماری‌های قلبی و سکته مغزی همراه شود.

بیش از ۱۰۰ نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است

قائم مقام شهرداری منطقه ۴ تهران در بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان گفت: بیش از یکصد مورد نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است.