افزایش تولید نفت آمریکا خطر اشباع مجدد بازارهای نفت را در پی دارد

تهران-ایرنا- آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، اوپک و متحدان غیراوپکی آن تقریبا مازاد عرضه نفت در بازارها را از بین برده اند، اما افزایش تولید نفت در آمریکا و برخی کشورهای غیراوپک دیگر ممکن است این تلاش ها را بی نتیجه کند.مطالب مرتبط

تقاضا برای نفت اوپک کمتر می‌شود

اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود با توجه به افزایش تولید رقیبان و تلاش عربستان سعودی برای اجتناب از ایجاد اشباع عرضه مجدد در بازار، تقاضای کمتری برای نفت این گروه در سال میلادی آینده پیش‌بینی کرد.

کاهش مجدد استخراج نفت و افزایش تولید بنزین در ازبکستان

کمیته دولتی آمار ازبکستان از کاهش مجدد تولید نفت و افزایش تولید بنزین و دیزل در 6 ماه نخست سال جاری میلادی در این کشور خبر داد.

افزایش قیمت نفت در پی کاهش تولید عربستان

قیمت نفت روز سه‌شنبه پس از انتشار گزارش ماهانه اوپک که نشان داد عربستان سعودی تولید خود را به منظور جلوگیری از اشباع عرضه بازار کاهش داده است، افزایش پیدا کرد.

افزایش اندک قیمت جهانی طلا

تهران- ایرنا- با وجود آنکه احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا معمولا افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا را در پی دارد، صبح امروز(سه شنبه) ثبات نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزهای اصلی موجب افزایش اندک بهای فلز زرد در بازارهای جهانی شد.

بهای طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

تهران-ایرنا- بهای طلا در بازارهای جهانی که در پایان معاملات دیروز (دوشنبه) به کف قیمت 18 ماهه رسیده بود، صبح روز سه شنبه به دلیل افزایش خرید سرمایه گذاران افزایش داشت.

دود حذف نفت ایران در چشم جهان می‌رود

درحالی که حدود سه ماه تا بازگشت تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران باقی مانده، التهابات این اتفاق در بازارهای جهانی نفت کاملا مشهود است. زیرا چنانچه نفت ایران از بازارهای جهانی حذف شود، کشورهای تولید کننده نمی‌توانند این خلا را جبران کنند و این موضوع باعث ک

بازارهای نفتی سرخ‌پوش شدند

افزایش ذخایر نفت آمریکا و چشم‌انداز تیره از اقتصاد جهان قیمت نفت را کاهش داد.

سود سرشار آمریکا از درماندگی کانادا در فروش نفت

افزایش 230 هزار بشکه‌ای تولید نفت در کانادا طی سال جاری و عدم وجود ظرفیت پالایشگاهی و خط لوله برای صادرات این افزایش تولید، باعث شده است که آن‌ها مجبور شوند نفت خود را نصف قیمت به آمریکایی‌ها بفروشند.

افزایش یک درصدی قیمت نفت در سایه نگرانی از تحریم‌های نفتی ایران

از آنجایی‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران احتمال کاهش عرضه را تقویت می‌کند، قیمت نفت خام در آخرین روز کاری بازارهای جهانی افزایش یافت و به 72.81 دلار در هر بشکه رسید.

تعطیلی برخی بخش‌های تولید آمریکا در پی افزایش آمار گریز از کار

روزنامه «نیویورک تایمز» روز گذشته -جمعه- گزارش داد که چندین کارمند و مقام اتحادیه درباره افزایش گریز از کار شکایت کرده‌اند که به بسته شدن زودهنگام برخی بخش‌های تولید انجامیده است. ]]>

خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، نقض قوانین است

نماینده ایران در سازمان ملل گفت خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، نقض اساسی تعهدات حقوقی این کشور براساس منشور ملل متحد بوده و مستوجب مسئولیت بین المللی است.

افزایش قیمت نهاده ها علت افزایش قیمت مرغ است

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش قیمت ذرت و کنجاله سویا در بازارهای جهانی علت افزایش قیمت مرغ است.

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.]]>

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.]]>

بازارهای نفت معاملات هفته را با رشد قیمت‌ آغاز کردند

در شرایطی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بازارها را به سوی کمبود عرضه سوق می‌دهد، قیمت‌ها افزایش یافت، هرچند نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی جهان رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

قیمت نفت افزایش یافت

بازار نفتِ با نگرانی از عرضه نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و بشکه‌ای 74.15 دلار به فروش رفت.

افزایش 6.1 درصدی تولید جهانی مس

میزان تولید معادن مس شرکت های جهان طی 4 ماهه نخست سال 2018 میلادی، 6.1 درصد افزایش یافت.

آشفته بازار ثروت‌آفرینی در بخش اقتصاد دانش‌بنیان/ فرصت‌هایی که می‌سوزند

با توسعه جهانی شدن، امروز کشورهایی دارای توانایی تولید کالاها و خدمات رقابتی در سطح بازارهای بین المللی دارد که محیط رقابتی کسب و کارها خود را از سطوح محلی و ملی به سطح جهانی گسترش داده باشند.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بهای نفت را به بیش از 150 دلار می‌رساند

برخی از مطرح‌ترین شرکت‌های نفتی جهان از افزایش شدید بهای نفت تا دو سال آینده و به واسطه خلاء نفت خام ایران و ونزوئلا در بازارهای نفتی بین‌ المللی خبر دادند.

اگر تخم‌مرغ را ارزان نکنند وارد می‌کنیم

در پی افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار مصرف، معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد که اگر قیمت این محصول با توجه به وعده‌ای که تولیدکنندگان برای عرضه مستقیم آن داده‌اند، کاهش نیابد با واردات مجدد، قیمت‌ها را متعادل می‌کنیم، اما هیچ مشکلی در تولید و تامین تخم‌مرغ نداری