افزایش تولید نفت آمریکا خطر اشباع مجدد بازارهای نفت را در پی دارد

تهران-ایرنا- آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، اوپک و متحدان غیراوپکی آن تقریبا مازاد عرضه نفت در بازارها را از بین برده اند، اما افزایش تولید نفت در آمریکا و برخی کشورهای غیراوپک دیگر ممکن است این تلاش ها را بی نتیجه کند.مطالب مرتبط

احتمال افزایش تولید اوپک، قیمت نفت را کاهش داد

کشورهای عضو اوپک و برخی غیر اوپکی‌ها قرار است ۲۲ ژوئن نشستی داشته باشند که پیش‌بینی‌ها از تصمیم به افزایش تولید نفت است و همین عاملی برای کاهش قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی شد.

بازار تولید کشورحلقه های گمشده دارد

شاهرود- ایرنا- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار تولید در کشور حلقه های گمشده دارد، باید مقداری از منابع را به بازرگانان بدهیم تا بازارهای خارجی را رصد کنند.

بررسی درخواست مجدد نانوایان برای افزایش قیمت نان

در پی درخواست مجدد نانوایان برای افزایش قیمت نان رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 قانون اساسی مجلس از نشست این کمیسیون با رییس اتاق اصناف، اتحادیه صنف نانوایان سنتی و فانتزی و سازمان بازرگانی دولتی دوشنبه هفته جاری خبر داد.

اوپک عجله ای برای افزایش تولید ندارد

منابع و مقام‌های اوپکی اعلام کردند که با وجود افزایش قیمت نفت خام و رسیدن به سطوح ۸۰ دلار برای هر بشکه، اعضای این سازمان، عجله‌ای برای افزایش عرضه این کالا راهبردی در بازارهای جهانی ندارند.

قیمت جهانی نفت امروز 1397/03/01

نگرانی ها از کاهش بیشتر تولید نفت ونزوئلا بعد از انتخاب مجدد مادورو به عنوان رئیس جمهور این کشور یه دلیل احتمال تشدید تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.

آمریکا و افزایش سرسام آور تولید تریاک در افغانستان

آمریکا و ناتو از سربازان خود برای محافظت از کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر از افغانستان به سایر کشور‌های جهان استفاده می‌کند.

اوپک و روسیه تحت فشار آمریکا تولید نفت خود را افزایش می‌دهند

منابع آگاه گفتند، عربستان و روسیه در حال مذاکره در مورد افزایش یک میلیون بشکه ای تولید نفت کشورهای عضو و غیر عضو اوپک هستند.

قیمت طلا با ابهام در مذاکرات جنگ تجاری آمریکا و چین 4 دلار افزایش یافت

امروز در بازارهای جهانی اگرچه قیمت دلار افزایش یافت که نشانه‌ای بر کاهش قیمت طلا بود اما ابهامات زیاد در مذاکرات جنگ تجاری آمریکا و چین باعث بالا رفتن قیمت طلا شد.

اب معدنی را گرانتر از ۸۵۰ تومان نخرید / دردسر کمبود بطری برای تولید

رئیس انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ضمن تاکید بر اینکه قیمت آب معدنی افزایش مجدد نداشته و هر بطری نیم لیتری نباید بیش از ۸۵۰ تومان باشد گفت: این صنعت برای تولید با کمبود بطری مواجه است.

آمریکا بدنبال سلطه مجدد بر ایران

امام جمعه قم گفت: آمریکا با برجام به دنبال حل مناقشان هسته‌ای ما نیست بلکه آنها به دنبال سلطه مجدد بر ایران و تغییر هویت دینی مردم هستند.

افزایش قیمت طلا هم‌زمان با کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

قیمت طلا در بازارهای جهانی بالاخره صعودی شد.]]>

آیا توافق نفتی اوپک به سرانجام می‌رسد؟

منابع آگاه اظهار می‌کنند عربستان سعودی و روسیه سرگرم مذاکره درباره افزایش تولید نفت اوپک و غیراوپک به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز هستند، در حالی که دبیر کل اوپک می‌گوید اعتراض رییس جمهور آمریکا به قیمت‌های بالا به ایده افزایش تولید شکل داده است.

واکنش معاون سابق کمیسیون اروپا به اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران

معاون سابق کمیسیون اروپا بر این باور است که آمریکا چماق بزرگتری را در اختیار دارد تا اتحادیه اروپا را به خاطر تحریم‌های ایران به عنوان گروگان نگه دارد.

آمریکا نمی‌تواند به ایران و ونزوئلا همزمان فشار بیاورد/ بازارهای نفت آسیایی راهی برای دور زدن تحریم‌های واشنگتن پیدا می‌کنند

روز یکشنبه انتخابات ونزوئلا در حالی برگزار می‌شود که آمریکا به مقامات این کشور نسبت به اعمال تحریم‌های جدید نفتی هشدار داده است. با اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، اعمال فشار به ایران به دلیل تاثیری که بر بازارهای جهانی نفت خواهد گذاشت سخت تر خواهد ش

تولید سالانه 104 میلیون تن نفت در قزاقستان تا سال 2025

وزیر انرژی قزاقستان گفت: تولید نفت در این کشور هر سال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری دارد و طبق پیش بینی‌ها تولید سالانه نفت در این کشور تا سال 2050 به بیش از104 میلیون تن خواهد رسید.

بازارهای اروپایی هم روند صعودی را در پیش گرفتند

بورس‌های اروپایی نیز پس از بورس‌های آسیایی و وال استریت، به دنبال کاهش نگرانی‌ها از جنگ تجاری بین چین و آمریکا با افزایش همراه شدند.

افزایش قیمت طلا و کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی

قیمت طلا در بازارهای جهانی با افزایش و بهای نفت با کاهش روبه‌رو شد.]]>

چهارمحال و بختیاری رتبه پنجم قارچ دکمه ای کشور را دارد

شهرکرد- ایرنا- رئیس جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری از افزایش تولید 200 تن قارچ دکمه ای طی سال جاری خبر داد و گفت: این استان در تولید این محصول رتبه پنجم کشور را دارد.

انتقاد مجدد ترامپ از سیاست‌های دفاعی و تجاری آلمان

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر آلمان را برای افزایش بودجه نظامی تحت فشار قرار داده و انتقاد شدیدی به سیاست‌های تجاری اروپا به ویژه آلمان در قبال آمریکا وارد کرد.

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر: قیمت جهانی طلا در دو روز گذشته با افزایش روبه رو بوده و به همین دلیل قیمت طلا در بازارهای داخلی نیز افزایش یافت.