افزایش تولید نفت آمریکا خطر اشباع مجدد بازارهای نفت را در پی دارد

تهران-ایرنا- آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، اوپک و متحدان غیراوپکی آن تقریبا مازاد عرضه نفت در بازارها را از بین برده اند، اما افزایش تولید نفت در آمریکا و برخی کشورهای غیراوپک دیگر ممکن است این تلاش ها را بی نتیجه کند.مطالب مرتبط

گزارش تسنیم|دست‌یابی ایران به بازارهای سایه نفت/ آیا صادرات نفت ایران رو به صفر است؟

دستیابی ایران به بازارهای سایه نفت، شکست سناریوهای آمریکا برای جلوگیری از صادرات نفت ایران و روشدن بلوف‌های مدعیان جایگزینی نفت ایران نشان از این دارد که ادعاهای جدید آمریکا برای کاهش مستمر و رو به صفر صادرات نفت ایران بلوفی رؤیاپردازانه بیش نیست.

قیمت نفت کاهش یافت/ پیش‌بینی افزایش به ۷۰ دلار در هر بشکه

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت اگرچه به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا کاهش یافت اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت نفت تا ۷۰ دلار در هر بشکه را ادامه خواهد داد.

ایران به چارچوب تعیین شده توسط آمریکا برای فروش نفت پایبند نباشد

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به اقدام آمریکا در معاف کردن 8 کشور از تحریم نفتی ایران گفت: ایران نباید به این چهارچوب ها پایبند باشد بلکه باید بتواند خارج از این دایره بازارهای خود را حفظ و حتی بازارهای جدیدی نیز پیدا کند.

صعود تولید نفت آمریکا به ۱۳ میلیون بشکه تا سال آینده

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در نخستین پیش‌بینی ۲۰۲۰ خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا امسال به بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز و در سال آینده به حدود ۱۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

افزایش تولید و توانمندسازی پیمانکاران هدف طرح‌ نگه‌داشت و تولید است

وزیر نفت در مراسم امضای 9 قرارداد طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت گفت:افزایش تولید و توانمندسازی پیمانکاران مهم‌ترین هدف طرح‌ نگه‌داشت و تولید است.

نوسان قیمت مرغ ادامه دارد

تهران- ایرنا- اختلاف نظر مسئولان و تولیدکنندگان بر سر قیمت مرغ سبب شده تا همچنان این محصول بیش از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان برسد و به گفته رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی هنوز احتمال افزایش قیمت مجدد آن وجود دارد.

چین سهمیه سرمایه گذاری خارجی را افزایش می دهد

پکن- ایرنا- چین در مواجهه با فشارهای اقتصادی و تعرفه ای آمریکا تصمیم گرفته است سهمیه سرمایه گذاری خارجی را در کشور و در بازارهای اوراق بهادار از 150 میلیارد به 300 میلیارد دلار افزایش دهد.

ادامه افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

تهران – ایرنا – قیمت نفت در بازارهای جهانی روز جمعه در ادامه تلاش کشورهای صادرکننده نفت برای کاهش صادرات، به بالاتر از 62 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت افزایش یافت

هر بشکه نفت در بازارهای جهانی با 32 سنت افزایش 59.31 دلار معامله شد.

قیمت جهانی طلا امروز 1397/10/27 | تزریق 83 میلیارد دلاری به اقتصاد چین

در حالی که به دلیل افزایش تقاضا و کاهش عرضه، قیمت پالادیوم در بازارهای جهانی به ارقامی بی سابقه رسیده است، احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا موجب شد تا قیمت طلا نیز امروز بالا باقی بماند.

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.]]>

چالش غول‌های چینی برای افزایش تولید نفت و گاز

بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز چین انتظار دارد تولید نفت این کشور در سال ۲۰۱۹ ثابت بماند، در حالی که تقاضا برای گاز طبیعی رشد خواهد کرد.

افزایش ظرفیت صادرات نفت جنوب عراق

مدیر شرکت نفت بصره اعلام کرد عراق قصد دارد تولید میدان جنوبی مجنون را از تولید فعلی ۲۴۰ هزار بشکه در روز به ۲۹۰ هزار بشکه در روز تا پایان سال ۲۰۱۹ و به ۴۵۰ هزار بشکه در روز تا پایان سال ۲۰۲۱ افزایش دهد.

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش و بهای طلا افزایش یافت.]]>

افزایش تنش ها در دریای جنوبی چین و افزایش مداخله آمریکا

کوالالامپور- ایرنا- وزیر دفاع فیلیپین اعلام کرد، این کشور افزایش همکاری های نظامی با آمریکا را مورد بررسی قرارمی دهد که ناظران این اظهارات را افزایش روند مداخله آمریکا در منطقه پر مناقشه دریای جنوبی چین ارزیابی می کنند.

توانمندسازی پیمانکاران الویت افزایش تولید نفت

افزایش تولید، توانمندسازی پیمانکاران و ایجاد نشاط در سازندگان داخلی مهم‌ترین هدف طرح نگهداشت و تولید است

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود.]]>

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود.]]>

قیمت جهانی نفت امروز 1397/10/29|نفت 62 دلار و 70 سنت شد

پس از آنکه اوپک در گزارشی از افت قابل توجه تولید نفت خود خبر داد و در حالی که سیگنال هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین منتشر شده است، قیمت نفت خام آمریکا روز جمعه بیش از 3 درصد افزایش یافت.

چین برای توازن تجاری با آمریکا برنامه ۶ ساله پیشنهاد داد

مقامات آگاه به سی‌ان‌بی‌سی گفتند که چین در روند مذاکرات تجاری خود با آمریکا که همچنان ادامه دارد، پیشنهاد داده است در طول یک دوره ۶ ساله واردات خود از آمریکا را افزایش دهد.