امنیت USSD تضمین شد/ توافق وزارت ارتباطات با بانک مرکزی

وزیر ارتباطات گفت: تفاهمی میان رگولاتوری و بانک مرکزی برای تضمین امنیت سرویس کدهای دستوری موبایل USSD انجام شد.مطالب مرتبط

فعالیت ارز رمزنگاری شده در ۱۴۰ کشور/ سیاست نامشخص بانک مرکزی

اعضای کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران در نشستی با مسئولان وزارت ارتباطات و معاونت علمی، با تاکید بر لزوم پذیرش بلاک‌چین درکشور از نبود سیاست مشخص بانک مرکزی درباره ارز رمز، انتقاد کردند.

بهترین تضمین اقتصادی از اروپا چیست؟

با تضمین بانک مرکزی کشورهای اتحادیه اروپا، خسارت‌های وارده به بخش‌ خصوصی از جمله بانک‌ها تامین می‌شود و ترس بخش‌ خصوصی نسبت به سرمایه‌گذاری یا هر گونه داد و ستد دیگر از بین می‌رود.

وزارت خزانه داری آمریکا رییس بانک مرکزی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه بانک مرکزی ایران اعمال کرده است.

امکان حفظ برجام در صورت تضمین قطعی طرف های دیگر برجام

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: در صورت ارائه تضمین های قطعی از سوی سایر طرف های برجام نسبت به تامین منافع ایران و جبران آثار خروج آمریکا از این توافق، حفظ برجام ممکن خواهد بود.

سیف: ارتباط بانک های مرکزی اروپا با ایران ادامه دارد

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی گفت: ارتباط بانک های مرکزی اروپا با بانک مرکزی ایران ادامه دارد و روند مذاکرات با اتحادیه اروپا در آینده وضعیت روشن تری برای تصمیم‌گیری در اختیار مسئولان قرار خواهد داد.

آمریکا رئیس بانک مرکزی را هم تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا «ولی ا.. سیف» رئیس کل بانک مرکزی ایران را به اتهام حمایت مالی از مقاومت اسلامی لبنان و سپاه قدس تحریم کرد.

بانک ویژه ایران در اروپا تاسیس شود/مبادلات مالی غیراز مسیر سوئیفت

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات با بیان اینکه بانک های مرکزی اروپایی یک بانک مختص ایران تاسیس کنند گفت: اگر اروپا به دنبال حفظ برجام باشد باید بر ارتباطات بانکی خارج از سوئیفت متمرکز شود.

روایت سیف از ورود سرپرست مسلح موسسه مالی غیرمجاز به‌بانک مرکزی

نماینده رشت گفت: رئیس‌کل بانک مرکزی در نشست با نمایندگان گفت یکی از مؤسسات ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می‌شد.]]>

اولویت ما در وزارت راه و شهرسازی تضمین سرمایه‌گذار و تامین‌کننده مالی است/ تضمین ۷۰ میلیون یورو برای یک شرکت خصوصی

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راهکار جدید این وزارتخانه برای تضمین قرارداد ساخت ۵۰ لوکوموتیو باری گفت: اولویت ما در وزارت راه و شهرسازی تضمین سرمایه‌گذار و تامین کننده مالی است که البته کار بسیار سخت و پیچیده ای است.]]>

آیا «قوانین مسدودساز» اروپا تضمین عملی به ایران محسوب می‌شود؟

اعضای اتحادیه اروپا، علی‌رغم تأکید بر اتحاذ یک «رویکرد واحد» برای حفظ توافق هسته‌ای «برجام» در نشست هم‌اندیشی «صوفیه»، از امکان فراهم آوردن تضمین‌های عملی برای حفظ این توافق بازماندند.

مشهداقانون تضمین امنیت شغلی کارگران از سال 69 مسکوت مانده است

عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: متاسفانه قانون تضمین امنیت شغلی کارگران از سال 69 مسکوت مانده است.

عراقچی: لغو تحریم‌ها مهمترین ستون برجام است/ اروپا باید به ما تضمین بدهد

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در مصاحبه‌ای با یک رسانه آلمانی لغو تحریم‌ها علیه ایران را مهمترین ستون توافق هسته‌ای دانسته و تاکید کرد اگر منافع ایران در برجام تضمین نشود هیچ دلیلی برای ماندن ما در آن وجود ندارد.

رویترز: اتحادیه اروپا انتقال مستقیم پول به بانک مرکزی ایران را بررسی می‌کند

منابع خبری می‌گویند اتحادیه اروپا در حال بررسی طرحی برای انتقال مستقیم پول به بانک مرکزی ایران به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران پس از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای برجام است.

تحریم رییس بانک مرکزی برای جبران ناکامی آمریکاست

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: واکنش های جهانی ناکامی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد و اعمال تحریم های جدید و قراردادن نام رئیس کل بانک مرکزی در لیست تحریمها برای جبران این ناکامی است.

«کودتای اقتصادی» با حمله به رئیس بانک مرکزی

در میان اصحاب رسانه و صاحبنظران اقتصادی در سال‌های اخیر یکی از افرادی که مواضع متفاوتی نسبت به رئیس کل بانک مرکزی اتخاذ کرده "سیف‌الله یزدانی" است. وی در همان هفته‌ای که نسبت به سیاست ارزی بانک مرکزی دفاع می‌کند در مقاله‌ای از منتقدین وی گلایه کرده، وی را

شرایط فروش ارز گردشگران و سرمایه‌گذاران خارجی به بانک‌ها+قیمت

در حالی بعد از اجرایی شدن سیاست جدید ارزی بانک مرکزی، اتباع خارجی برای تبدیل ارز با مشکلاتی مواجه شده‌اند که بانک مرکزی دستورالعمل نحوه خرید ارز از این گروه را طبق شرایطی تعیین کرده است و بانک‌ها ملزم هستند بر اساس آن ارز اتباع خارجی را خریداری کنند.

دلاری که می‌گویند ۷۰۰۰ تومان است، در پستوها معامله می‌شود

رییس کل بانک مرکزی گفت: برقراری ارتباط با بانک‌های مرکزی اروپایی و ارتباط با بانک‌های بزرگ اروپایی از بحث‌های مهمی است که در مذاکره با پنج کشور دنبال می‌کنیم.

بانک ها ارز گردشگران و سرمایه گذاران خارجی را خریداری می‌کنند

بانک مرکزی اعلام کرد بانک ها می‌توانند ارز گردشگران خارجی را با درخواست کتبی به نرخ روز اعلامی بانک مرکزی، خریداری کنند و در چارچوب مقررات ارزی به فروش رسانند.

بخشنامه بانک مرکزی نقش مناطق آزاد در قاچاق ارز و بحران ارزی اخیر را اثبات کرد

بخشنامه اخیر بانک‌مرکزی برای ساماندهی به بازار ارز و گفته‌های عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پرده آخر را از قاچاق ارز در مناطق آزاد برداشت؛ آن هم در شرایطی که لایحه افزایش مناطق آزاد به زودی برای رای به صحن علنی مجلس خواهد رفت.

فیلم/ روحانی: اگر 5 کشور به ایران تضمین بدهند برجام باقی خواهد ماند

رئیس‌جمهور کشورمان در نشست خبری با رئیس جمهور سریلانکا گفت: در صورتی که 5 کشوری که در این توافق با ما همراه بودند به تعهدات‌شان عمل کنند و تضمین بدهند، این توافق علی‌رغم میل آمریکا و رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند.