امنیت USSD تضمین شد/ توافق وزارت ارتباطات با بانک مرکزی

وزیر ارتباطات گفت: تفاهمی میان رگولاتوری و بانک مرکزی برای تضمین امنیت سرویس کدهای دستوری موبایل USSD انجام شد.مطالب مرتبط

چین اراضی کشاورزی خود را برای تضمین امنیت غذایی توسعه می‌دهد

وزارت کشاورزی چین اعلام کرد که در نظر دارد برای تضمین امنیت غذایی در این کشور، ۵۳.۳ میلیون هکتار زمین‌های کشاورزی به هم متصل ایجاد کند که بیش از ۵ میلیون هکتار آن امسال انجام می‌شود.

تعطیلی کارخانه‌ها خلاف امنیت ملی است؛ رئیس بانک مرکزی مانع از تعطیلی کارخانه‌ها توسط بانک‌ها شود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران برخلاف امنیت ملی و مولفه های مرتبط با توسعه اقتصادی کشور و برخلاف عواطف انسانی است از رئیس بانک مرکزی خواست از تعطیلی کارخانه ها و واحدهای تولیدی جلوگیری شود.

توافق روسیه و ترکیه برای تقویت هماهنگی نظامی و اطلاعاتی در ادلب

وزرای دفاع روسیه و ترکیه با بررسی آخرین تحولات سوریه، در مورد افزایش همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی میان مسکو و آنکارا برای تضمین امنیت در ادلب سوریه به توافق رسیدند.

الوطن: تضمین امنیت رژیم صهیونیستی سیاست آمریکا در منطقه است

تهران - ایرنا - رزونامه پرتیراژ 'الوطن' مصر امروز /شنبه/ در مطلبی به قلم «عماد الدین ادیب» یکی از ستون نویسان خود به تحلیل سیاست های ترامپ در منطقه خاورمیانه پرداخته و نوشت: تضمین امنیت رژیم صهیونیستی نخستین سیاست آمریکا در منطقه است.

رئیس کل بانک مرکزی: ذخایر ارزی بانک مرکزی ‌قابل توجه است

گروه استان‌ها ـ رئیس کل بانک مرکزی گفت: ذخایر ارزی بانک مرکزی قابل قبول و قابل توجه است اما با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن شرایط، باید دقت لازم را داشته باشیم.

تلاش بانک مرکزی برای تدارک سرمایه در گردش بنگاه‌ها

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی نوشت: بانک مرکزی، در مسیر ساماندهی نظام بانکی کشور، در تلاش است تا بانک‌ها بتوانند در خدمت تولید ملی و تدارک سرمایه در گردش بنگاه‌ها باشند.

توصیه بانک مرکزی به بانک ها برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی

در جلسه ماهانه مدیران عامل بانک ها با رئیس کل بانک مرکزی موضوع ضرورت تأمین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

افزایش بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در آذرماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۲.۵ درصد افزایش یافته است.

احتمال رده‌بندی بانک‌ها از نظر امنیت مبادلات بانکی

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با بیان اینکه ما باید به سمت ارتقای امنیت در مبادلات پیش برویم، گفت: در آینده شاید مجبور شویم که بانک‌ها را از نظر توجه به امنیت مبادلات کاربران‌شان رده‌بندی کنیم.

سلبریتی‌ها در دام مدعیان "ضمانت امنیت فضای مجازی"

یک کارشناس امنیت فضای مجازی نسبت به ادعای شغلی تحت عنوان تضمین‌گر امنیت در فضای مجازی هشدار داد و تاکید کرد که چنین ادعایی به هیچ عنوان صحت ندارد.

راه‌اندازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان به زودی

در جلسه دیشب شورای پول واعتبار که به ریاست دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی تشکیل شد، بنا به پیشنهاد بانک مرکزی و در جهت پیشگیری از سو استفاده از تخصیص و تامین ارز بابت واردات کالا به کشور، راه اندازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان توسط بانک مرکزی به تصویب

خروج بانک ها از بنگاهداری و فروش اموال مازاد از حرف تا عمل

تهران- ایرنا- فروش اموال مازاد بانک ها و خروج از بنگاه داری زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، دو موضوعی است که رهبری و دولت بر آن تاکید جدی دارند؛ اکنون این پرسش مطرح می شود که این روند تا چه مرحله ای پیش رفته است.

۲۱۰ طرح اشتغالزا در بانک های عامل استان مرکزی منتظر تعیین تکلیف

اراک- معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: طی سال جاری ۸۷۶ طرح اشتغالزا به بانک های عامل استان مرکزی برای دریافت تسهیلات معرفی شده که ۲۱۰ طرح هنوز منتظر تعیین تکلیف ازسوی بانک ها هستند.

سپرده های مردم در بانک ها باید صرف تولید و اشتغالزایی شود

رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی باید هییت مدیره بانک ها را با ابزارهایی که در اختیار دارد موظف کند نقدینگی را که از طریق سپرده گذاری مردم به دست می آورند در گردش فعالیت های اقتصادی و رشد تولید ناخالص سرمایه گذاری کنند.

اعلام نارضایتی ترامپ از توافق امنیت مرزی

رییس‌جمهوری آمریکا درباره توافق جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها درباره بودجه امنیت مرزی این کشور ابراز نارضایتی کرده و افزود که احتمال تعطیلی مجدد دولت به شدت کاهش یافته است.]]>

بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای پرداخت تسهیلات واحدهای صنعتی است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که برآوردشان در آغاز امسال نیاز به ۲۴۴ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش بود اما در نهایت به مبلغ ۱۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای پرداخت این

جزئیات تسهیلات بانک مرکزی برای صادرکنندگان

بانک مرکزی در دستورالعمل جدید خود تسهیلاتی را برای صادرکنندگانی که ارز بیشتری را وارد چرخه اقتصاد کرده‌اند، در نظر گرفته است.

جهش سهام آسیایی با امید به حمایت بانک‌های مرکزی

پیش‌بینی ارائه مشوق‌های مالی از سوی بانک‌های مرکزی اقتصادهای بزرگ موجب شد شد سهام آسیایی به طور گسترده جهش کند.

افزایش بدهکاری دولت به بانک مرکزی بر اساس مصوبه مجلس است

رییس بانک مرکزی درباره دلیل افزایش بدهکاری دولت به بانک مرکزی، گفت‌: این بدهکاری بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

مشوق های جدید بانک مرکزی برای بازگردانندگان ارز صادراتی

تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (چهارشنبه) مصوبه ای را برای تشویق صادرکنندگانی صادر کرد که مطابق دستورالعمل های ابلاغ شده نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام کرده اند.