افزایش قیمت مسکن حباب است

یک کارشناس بازار مسکن با تأکید بر اینکه افزایش قیمت‌های مسکن این روزها به صورت حبابی افزایش یافته است و اگر مردم عجله‌ای برای خرید مسکن ندارند از خرید مسکن خودداری کنند، گفت: رشد قیمت مسکن در یکی، دو ماه گذشته بیشتر به خاطر سوداگری و سفته‌بازی بوده است.مطالب مرتبط

فقط 10 درصد قیمت مسکن حباب است

عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان از افزایش 37 درصدی قیمت مسکن در 6 ماهه امسال خبر داد و گفت: در ماه‌های اخیر شاهد کاهش معاملات مسکن در استان بوده‌ایم اما قیمت مسکن کاهشی نداشته است.

قیمت وام مسکن + محاسبات

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در هفته‌های اخیر چندان تغییری نداشته است که شاید بتوان یکی از عوامل این موضوع را رشد قیمت مسکن دانست، چراکه با افزایش قیمت مسکن، وام مسکن تغییری نداشته و با توجه به قیمت‌های بالا از وام مسکن به راحتی نمی‌توان به عنوان کمک هزینه خری

علت رشد قیمت مسکن چیست؟

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه علت اصلی رشد قیمت مسکن، افزایش نرخ ارز نبوده بلکه زمین عامل اصلی بوده است، گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ درصد قیمت مسکن به نرخ ارز مربوط می شود و ۶۰ درصد دیگر به دستمزد وابسته است.

دلایل اختلاف قیمت سکه طرح جدید و قدیم/سکه همچنان حباب دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر، اختلاف قیمت سکه طرح جدید و قدیم در بازار را ناشی از رفتارهای هیجانی خریداران و بالا بودن تقاضا دانست و گفت: سکه طرح جدید با نرخ‌های هفته گذشته، همچنان حباب دارد.

قیمت روز مسکن امروز 1397/07/18

بررسی قیمت روز مسکن حاکی از آن است که یک واحد 130 متر در بلوار مرزداران با قیمت یک میلیارد و 950 میلیون تومان و آپارتمان 40 متری در خاوران با قیمت 135 میلیون تومان معامله شده است.

حباب سکه به ۲۷۰ هزارتومان رسیده است

رئیس کمیسیون تخصصی طلاو جواهرگفت: قیمت سکه نسبت به روزگذشته ۱۲۰ هزارتومان کاهش و حباب آن نیز به ۲۷۰ هزارتومان رسیده است.

دلایل تغییر قیمت مسکن از نگاه رئیس کمیسیون عمران مجلس

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قبل از CFT عملکرد دستگاه‌های اجرایی، وزارت راه و شهرسازی و تولید نشدن آپارتمان جدید در افزایش قیمت‌ها در بخش مسکن تاثیرگذار بود.

کاهش معاملات مسکن به دلیل بالا بودن نرخ‌ها/ افزایش ۷۰ درصدی قیمت

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بخش مسکن از قوانین اصلی اقتصاد تبعیت کرده و متکی به قدرت خانوار است که به دلیل کاهش قدرت خانوارها، معاملات کم شده است.

افزایش قیمت مسکن در اهواز

قیمت روز مسکن امروز 1397/07/17

بررسی بازار مسکن حاکی از آن است که یک واحد 75 متری در بریانک با قیمت 540 میلیون تومان و واحد مسکونی 80 متری در دروس به قیمت قیمت یک میلیارد و 480 میلیون تومان معامله شده است.

اصفهان| پای حرف مردم درباره وضعیت بازار مسکن؛ دولت و مردم سبب گرانی خانه‌ها شده‌اند

در حالی که بازار سکه و ارز دچار التهابات بسیاری است، بازار مسکن نیز با افزایش قیمت همراه است.

‌قیمت ملک در شیراز 30 درصد افزایش یافت

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شیراز گفت: طبق آخرین گزارش‌ها گران‌ترین مسکن در محله قصرالدشت با قیمت هر متر مربع 13 میلیون تومان به فروش رسیده است.

قیمت روز مسکن امروز 1397/7/28/قیمت خانه در خاوران متری 3 میلیون

بررسی قیمت روز مسکن در پایتخت حاکی از آن است که یک واحد 43 متری در آگاهی با قیمت 145 میلیون تومان و واحد 50 متری در خاوران نیز با قیمت 150 میلیون تومان معامله شده است.

قیمت مسکن تا پایان سال تغییر نمی‌کند/ تأثیر دوگانه نرخ ارز برمسکن

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تاثیر دوگانه کاهش نرخ ارز بر بازار مسکن را تشریح کرد.

گرانی 174 و 246 درصدی قیمت مسکن در 2 دوره وزارت عباس آخوندی

عباس آخوندی در 2 دوره متفاوت وزارت مسکن را برعهده داشته است که رشد قابل توجه قیمت مسکن در هر دو دوره رخ داده است.

سررسید زمان دریافت وام مسکن یکم، علت افزایش تعداد تسهیلات اعطایی

یک مقام بانکی گفت: در زمان سررسید بخش مهمی از دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم هستیم که همین موضوع عامل افزایش تعداد تسهیلات پرداخت شده مسکن در سال جاری شده است.

افزایش قیمت ارز عامل افزایش صادرات سیب زمینی

مدیر کانون سیب زمینی کاران قیمت کنونی سیب زمینی را منطقی دانست و گفت :افزایش قیمت ارز موجب افزایش صادرات این محصول شده است .

قیمت روز مسکن امروز 1397/07/23|102 متری در آپادانا 1 میلیارد تومان

بررسی بازار مسکن حاکی از آن است که یک واحد 170 متری در آلستوم با قیمت یک میلیارد و 466 میلیون تومان و یک واحد مسکونی 44 متری در منطقه 9 با قیمت 109 میلیون تومان معامله شده است.

قیمت نفت رشد کرد

با نشانه‌هایی از افزایش تقاضای چین، قیمت‌های نفت بالا رفت، اما با نگرانی از کاهش فعالیت‌های اقتصادی و افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت‌ها از لحاظ هفتگی با افت همراه شدند.

افزایش وام مسکن ایثارگران پس ازتصویب شورای پول واعتباراجرایی

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تصویب افزایش سقف وام مسکن ایثارگران در هیئت دولت گفت: این افزایش پس از تصویب در شورای پول و اعتبار اعمال می‌شود.