بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه دو سوم عوامل کلی قابل پیشگیری در بروز سرطان به شیوه زندگی مربوط است، تاکید کرد: ٤٠ تا ٥٠ درصد سرطان قابل پیشگیری هستند.مطالب مرتبط

۲ فاکتور مهم در پیشگیری و درمان سرطان/ سونامی سرطان در ایران نداشته‌ایم

معاون وزیر بهداشت با اشاره به آغاز پویش ملی مبارزه با سرطان گفت: نرخ بروز سرطان در ایران حتی در مقایسه با کشورهای پیشرفته اروپایی که وضعیت بسیار بهتری در ثبت سرطان و در نتیجه پیشگیری و درمان زودهنگام دارند، پایین تر است.

این بیسکوئیت ایرانی از بروز سرطان پیشگیری می‌کند

محققان دانشگاه علمی‌کاربردی نوعی بیسکوییت تولید کردند که به عنوان پیشگیری کننده سکته قلبی و سرطان‌های مختلف از جمله سرطان خون و روده به کار برده می‌شود.

انجام آزمایش سرطان پروستات بعد از 40 سالگی ضروری است

تهران- ایرنا- رئیس انجمن نورویورولوژی ایران گفت: سرطان پروستات از شایعترین بیماری های مردانه است که یکی از دلایل اصلی بروز آن افزایش سن امید به زندگی و طول عمر به شمار می رود؛ از این رو، مردان باید پس از 40 سالگی هر سال آزمایش تشخیصی پروستات (PSA) را انجا

سرطان حاصل تخریب محیط زیست است

کرج - ایرنا - معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز معتقد است که تخریب و لگدمالی محیط زیست به امید ایجاد اشتغال ، امروزه منجر به بروز بیماری های فراوانی از جمله سرطان شده است.

آخرین وضعیت بارش‌های ایران/بارش‌های زمستانی از پاییزی پیشی گرفت+جدول

متوسط بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 26 دی‌ماه، 1.025 میلیمتر در روز و متوسط بارش‌های زمستان تا بیست و ششم دی‌ماه به 1.03 میلیمتر در روز رسید. این درحالی است که متوسط بارش‌های پاییزی (اول مهر تا 30 آذر) 1.023 میلیمتر بود.

غربالگری پیشرفته سرطان ریه در ایتالیا

سرطان ریه به یکی از شایع‌ترین علل مرگ و میر زنان و مردان در ایتالیا و بسیاری دیگر از کشور‌های جهان تبدیل شده است، به گفته پزشکان استعمال دخانیات مهمترین عامل ابتلا به سرطان ریه است.

با کودکان دیرآموز چگونه برخورد کنیم؟

یک روان‌شناس گفت: کودک دیرآموز میزان و عمق یادگیری‌اش نسبت به متوسط همسالانش کمتر است.

راه اندازی پویش ملی مبارزه با سرطان

پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه اندازی می شود.

طالقانی: سرطان دکتر توکل تا حدود زیادی کنترل شده است

رئیس اسبق فدراسیون کشتی بعد از عیادت از نایب‌رئیس پیشین فیلا (اتحادیه جهانی کشتی) گفت: سرطان دکتر توکل تا حدود بسیار زیادی مهار شده است.

بیش از یک سوم سرطان‌ها قابل پیشگیری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به نقش موثر خود مراقبتی و امید در مبارزه با سرطان، تاکید کرد که بیش از یک سوم سرطان‌ها قابل پیشگیری است.

پویش ملی مبارزه با سرطان

وزارت بهداشت: پویش ملی مبارزه با سرطان با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه اندازی می‌شود

طرح غربالگری سرطان در هرمزگان

به مناسبت هفته سرطان، طرح غربالگری سرطان در مراکز جامع سلامت تا پایان هفته بصورت رایگان اجرا می‌شود.

اجرای پویش ملی «مبارزه با سرطان» در پایتخت

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از اجرای برنامه های هفته ملی مبارزه با سرطان با شعار "سرطان با خود مراقبتی و امید قابل پیشگیری و درمان است" در اماکن عمومی مناطق 22گانه و ایستگاه‌های مترو خبر داد.

2 برنامه ویژه وزارت بهداشت برای مبتلایانِ سرطان

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت ضمن اشاره به هزینه‌ها و تست‌های زیادی که سالانه در جهت تشخیص سرطان در کشور انجام می‌شود و اغلب هم اثربخشی لازم را ندارند، برنامه ویژه این وزارتخانه برای تشخیص زودهنگام سرطان‌ها در کشور را تشریح کرد.

راه‌اندازی پویش ملی مبارزه با سرطان

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه‌اندازی می‌شود.

راه اندازی ۱۳۷ کلینیک برای بیماری سرطان

رئیس مرکز پیوند وزارت بهداشت: در هفته آینده ۱۳۷ کلینیک برای تشخیص سرطان و ارائه دارو‌های سرطان راه اندازی می‌شود

راهکاری برای مقابله با سرطان و مشکلات قلبی/ دریافت کمترین مالیات بر سیگار در ایران

معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب افزایش سرطان و مشکلات قلبی می‌شود استعمال دخانیات است، گفت: کمترین مالیات بر سیگار در ایران اخذ می‌شود و این مسئله خلاف قانون است.

کمبودِ کادر، تزریقِ مرگ به پرستاران

یک فعال صنفی پرستاران گفت: نسبت کادر پرستاری به جمعیت در ایران یک چهارم متوسط جهانی است. پرستاران ایران ۱۰ برابر پرستاران اروپایی تحت فشار کاری قرار دارند .به ازای هر ۱۰۰ تخت بیمارستانی ۱۰۰ پرستار در کشور وجود دارد و نسبت کادر پرستاری به جمعیت رقم ۱.۶ است

مبتلایان سرطان پستان کدام روش جراحی را انتخاب کنند؟

سرطان پستان، یکی از انواع سرطان است که زنان زیادی را در سرتاسر جهان درگیر خود می‌کند. یکی از روش‌های مقابله با این بیماری، جراحی است. اما این روش، گهگاه و به دلیل آسیب به ظاهر بدن، موجبات ناراحتی‌های روحی روانی را برای بیماران به همراه می‌آورد و بایستی بر

افزایش بارش‌ها نسبت به متوسط دراز مدت + فیلم

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب: بارش‌ها در ایران نسبت به متوسط دراز مدت ۳۶درصد افزایش دارد.