بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه دو سوم عوامل کلی قابل پیشگیری در بروز سرطان به شیوه زندگی مربوط است، تاکید کرد: ٤٠ تا ٥٠ درصد سرطان قابل پیشگیری هستند.مطالب مرتبط

سرطان«کولون»را بشناسیم/ عوامل بروز و علائم بالینی

آمارها نشان می دهد در ایران سالیانه حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به انواع سرطان ها رخ می دهد که تعدادی از آنها مربوط به سرطان کولون است.

شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران کدامند؟

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه سرطان‌های گوارشی، شایع‌ترین سرطان‌های ایران هستند، گفت: برعکس کشورهای توسعه یافته، سرطان معده در کشورهای جهان سوم در حال افزایش است و بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی و کاهش فقر در کاهش سرطان نقش موثری دارد.

اپیدمیولوژی سرطان‎های دستگاه گوارش در ایران

یک متخصص اپیدمیولوژی سرطان، وضعیت سرطان‎های مختلف در سال 2016 در ایران را تشریح کرد.

کاهش احتمال ابتلای کودک به سرطان با مصرف شیر مادر

تهران- ایرنا- مدیر گروه آموزشی کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تحقیقات نشان می دهد که نوزادانی که از شیر مادر استفاده می کنند، در آینده کمتر به سرطان و دیابت نوع 2 که یکی از بیماری های شایع دنیا است، دچار می شوند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند

مدیر گروه بخش نوزادان بیمارستان شریعتی با تاکید بر لزوم تغذیه انحصاری نوزاد با شیر مادر تا شش ماهگی، گفت: خطر ابتلا به سرطان، دیابت نوع دو،  عفونت‌های دستگاه ریوی و عفونت‌های پیچیده ویروسی در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، کمتر است.

سرطان پوست نشانه خطر ابتلا به سرطان های دیگر است

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد مواجه با عود مجدد سرطان شایع پوست ممکن است در معرض ریسک بالا ابتلا به برخی سرطان های دیگر قرار داشته باشند.

خطر ابتلا به سرطان‌های دیگر در مبتلایان به سرطان پوست

نتایج تازه‌ترین پژوهش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، افرادی که مبتلا به سرطان پوست هستند، در معرض ریسک بالا ابتلا به برخی سرطان‌های دیگر نیز قرار دارند.

حمایت جدی از صنایع کوچک و متوسط در برنامه جدی دولت‌ها خواهد بود

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه گفت: امروزه کمتر فرد و سازمانی را می‌توان پیدا کرد که اهمیت بنگاه‌های کوچک را به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور نداند، به همین دلیل حمایت جدی از صنایع کوچک و متوسط در برنامه جدی دولت‌ها خواهد بود.

چشم اندازی برای درمان سرطان های لاعلاج

تهران- ایرنا- گروهی از محققان سرطان شناس می گویند دارویی برای طیفی از سرطان ها تولید کرده اند که با هدف قراردادن مسیر پیام رسانی رشد سلول ها، موجب توقف و در بعضی موارد درمان سرطان های لاعلاج می شود.

80 درصد اشتغال جدید در بنگاه های کوچک و متوسط

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران­ گفت: به‌طور متوسط از هر 5 شغل جدید در جهان، 4 شغل توسط SMEها ( بنگاه های کوچک و متوسط ) به وجود می‌آید.

پیشگیری از سرطان همت می خواهد

خرم آباد - ایرنا - سرطان این روزها پیر و جوان نمی‌شناسد هر جا که بتواند یقه انسان‌ها را می‌گیرد و در این میان آلودگی هوا، سبک زندگی غلط و عدم توجه به علائم این بیماری نیز به افزایش آمار انواع سرطان‌ها کمک می کند.

پیشگیری از سرطان همت می خواهد

خرم آباد - ایرنا - سرطان این روزها پیر و جوان نمی‌شناسد هر جا که بتواند یقه انسان‌ را می‌گیرد و در این میان آلودگی هوا، سبک نادرست زندگی و بی توجهی به نشانه های این بیماری نیز به افزایش آمار انواع سرطان‌ها کمک می کند.

سرطان پستان دومین سرطان شایع در زنان + فیلم

سرطان پستان دومین سرطان شایع در بین زنان است و بر اساس آمارها از هر هشت زن یک نفر به سرطان پستان مبتلا می شوند.

افزایش ٣٥,٨ درصدی متوسط قیمت گوشت گوسفندی/متوسط قیمت گندم ١٣١٣٠ ریال

در بخش حبوبات، در سه ماهة اول سال ١٣٩٧، متوسط قیمت نخود ٤١٧٤٢ ریال و متوسط قیمت عدس ٤٤١٠٣ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٩,٥ درصد کاهش و ٣.٨ درصد افزایش یافته است.]]>

۸۰ درصد از بنگاه‌های تولیدی کشور کوچک و متوسط هستند

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: براساس آمار رسمی سال 1394 بیش از 80 درصد بخش های تولید ایران را واحدها کوچک و متوسط تشکیل داده اند که این صنایع برای ارتقا توان تولید و افزایش اشتغال نقش اساسی دارند.

تار و پود فرش اراک بر دار بی‌مهری/ جای ساروق در بازارهای جهانی خالی است

فرش دستبافت در استان مرکزی به ویژه شهر اراک، روستای ساروق و لیلیان قدمت دیرینه دارد، فرش اراک با نام جهانی ساروق در دنیا شناخته شده و کمتر موزه‌ای در ایران است که نمونه‌ای از آن یافت نشود.

آیا قهوه سرطان زاست؟

قهوه نوشیدنی بسیار محبوبی است که برخی مدعی سرطان‌زا بودن آن بوده و برخی دیگر فواید بسیاری از جمله ضد سرطان بودن را برای آن بر می‌شمارند. اما مطالعات در این مورد چه می‌گویند؟

سرطان‌های شایع در فارس

‌کارشناس مسئول برنامه سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آمار ابتلا به سرطان درفارس، نسبت به دیگر مناطق کشور نگران کننده نیست، شناسایی زودهنگام این بیماری را موجب افزایش شانس درمان بیماری عنوان کرد.

برای دفع سنگ کلیه چه باید کرد؟

رییس انجمن اورولوژی ایران ضمن تشریح سه عامل مهم بروز سنگ کلیه و همچنین راه‌های درمان و پیشگیری از آن گفت: بروز سنگ کلیه در مردان ۱.۲ تا ۱.۵ برابر بیشتر از زنان است.

مبتلایان به سرطان پوست بیشتر به دیگر بدخیمی‌ها مبتلا می‌شوند

تهران- ایرنا- یافته های مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد افرادی که چندبار به یک نوع متداول سرطان پوست مبتلا شده اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع دیگر سرطان هستند.