بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه دو سوم عوامل کلی قابل پیشگیری در بروز سرطان به شیوه زندگی مربوط است، تاکید کرد: ٤٠ تا ٥٠ درصد سرطان قابل پیشگیری هستند.مطالب مرتبط

پزشکی|دو سوم سرطانها به شیوه زندگی مربوط است/زیان آلودگی‌هوا در افزایش سرطان

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است، اظهار داشت: مهمترین دلایل افزایش سرطان در ایران افزایش امید به زندگی در مردم است و با پیش رفتن به سوی سالمندی، بروز سرطان در ایران افزایش می‌یابد.

بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه دو سوم عوامل کلی قابل پیشگیری در بروز سرطان به شیوه زندگی مربوط است، تاکید کرد: ٤٠ تا ٥٠ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند و چنانچه شیوه زندگی اصلاح شود، میزان بروز سرطان‌ها نیز کاهش می‌یابد.

بروز سرطان در ایران کمتر از متوسط جهانی است

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه دو سوم عوامل کلی قابل پیشگیری در بروز سرطان به شیوه زندگی مربوط است، تاکید کرد: ٤٠ تا ٥٠ درصد سرطان قابل پیشگیری هستند.

زنان ایرانی کمتر از زنان غربی به سرطان سینه مبتلا می‌شوند/ تأثیر آلودگی هوا و کیفیت زندگی در بروز سرطان

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه آلودگی هوا و کیفیت زندگی از ریزفاکتورهای بروز سرطان به شمار می‌رود، گفت: علی‌رغم شیوع سرطان سینه، آمار این بیماری در زنان ایرانی کمتر از زنان غربی است.

۴۵ تا ۵۵ سالگی شایع‌ترین سن ابتلا به سرطان سینه در ایران

رئیس سیزدهمین همایش سرطان سینه گفت: متوسط سن بروز سرطان سینه در زنان کشور بین ۴۵ تا ۵۵ سالگی است.

سرطان روده بزرگ از سرطان معده در مردان ایرانی پیشی می گیرد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه در حال حاضر سرطان معده از لحاظ میزان بروز و مرگ ومیر در مردان ایرانی رتبه اول را دارد، افزود: با این حال با توجه به افزایش ابتلا به سرطان روده بزرگ (کولون و رکتوم)، این بیماری در

سالانه ۱۰۰هزار ایرانی گرفتار سرطان می شوند

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، با بیان اینکه دو سوم عوامل کلی قابل پیشگیری در بروز سرطان به شیوه زندگی مربوط است، گفت: ٤٠ تا ٥٠ درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند.

بهبود متوسط سن امید به زندگی در کشور

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: متوسط سن امید به زندگی در ایران نسبت به سطح جهانی بهتر شده است و همین استاندارد در منطقه، مطلوب ارزیابی می‌شود.

افزایش احتمال بروز سرطان سینه با بالا رفتن وزن

دبیر علمی سیزدهمین همایش بین المللی سرطان سینه گفت: یکی از عوامل مهمی که شیوع سرطان سینه را افزایش می‌دهد بالا رفتن وزن یا همان چاقی است.

نرخ بیکاری البرز با 3 درصد کاهش به پایین تر از میزان متوسط کشور رسید

کرج - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه البرز گفت که نرخ بیکاری در استان به 10.5 رسید که برای نخستین بار از متوسط نرخ رشد کشوری که 11.9 درصد بوده کمتر شده است.

برنامه ریزی برای تشخیص زودهنگام سه نوع سرطان در ایران

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، گفت: در زمینه تشخیص زودهنگام سرطان، برای سه نوع سرطان پستان، روده بزرگ و دهانه رحم، برنامه ریزی کردیم.

طول عمرایرانی های مبتلا به سرطان با اروپا برابری می کند

تهران-ایرنا-رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه ایران به درمان پیشرفته سرطان دست یافته است، گفت:طول عمر بیماران ایرانی درمان شده مانند کشورهای اروپایی ودر برخی از موارد بهتر از این کشورها است.

درمان سرطان روده بزرگ با همکاری متخصصان مختلف محقق می‌شود

فوق‌تخصص خون و سرطان گفت: سرطان‌های روده بزرگ (کولورکتال) جزو شایع‌ترین سرطان‌هایی هستند که معمولا در صورت ابتلای فرد در مرحله‌های پیشرفته، ممکن است منجر به مرگ شوند.

عربستان از جام جهانی ۲۰۱۸ اخراج می‌شود؟

فیفا احتمال دارد به خاطر بروز مسائل سیاسی در فوتبال عربستان این کشور را از حضور در جام جهانی منع کند.

کار علمی و عملی در دانشگاه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد/ دانشجویان فرصت کمی برای برنامه‌های کاربردی در اختیار دارند

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: کار علمی و عملی در دانشگاه کمتر مورد توجه قرار گرفته است؛ دانشجویان فرصت کمی برای انجام برنامه‌های کاربردی در اختیار داشتند و آنچه که آموزش داده شده کمتر فرصت بروز یافته است.

چراغ سبز اتحادیه جهانی به ایران/ احتمال برگزاری جام جهانی فرنگی در فروردین ماه

بدنبال تهدید فدراسیون کشتی مبنی بر حضور نیافتن در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا بدلیل تعویق جام جهانی کشتی فرنگی در ایران،احتمال موافقت اتحادیه جهانی با پیشنهاد ایران قوت گرفت.

تولید تیناپگ ، داروی درمان سرطان به همت محققان داخلی + فیلم

تینا پگ ، داروی جدید ، تولید محققان داخلی برای درمان سرطان است که در انتظار رونمایی جهانی است.

متوسط سن ایرانگردان خارجی 65 تا 70 سال است

تهران - ایرنا - رییس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: متوسط سن ایرانگردان خارجی 65 تا 70 سال است و اغلب این گردشگران که از حرفه ای ترین گردشگران دنیا هستند، براساس تبلیغات کلامی به ایران می آیند.

کاهش 20 درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان سینه در ایران

تهران- ایرنا- استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به کاهش موارد مرگ و میر بر اثر سرطان سینه در ایران، گفت: در 20 سال گذشته، موارد فوتی بر اثر این بیماری در کشور حدود 20 درصد کاهش یافته است.

موفقیت آمیز بودن داروی تیناپگ، در درمان سرطان به همت محققان داخلی + فیلم

تینا پگ ، داروی جدید ، تولید محققان داخلی برای درمان سرطان است که با رونمایی جهانی آن ، برای درمان بیماران سرطانی دیگر کشورها نیز از آن استفاده خواهد شد.