جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تورم را افزایش می‌دهد

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در این کشور به اقتصاد روسیه کمک خواهد کرد اما باعث افزایش کوتاه مدت تورم در این کشور می‌شود.مطالب مرتبط

روسیه سال 2018 را با تورم 4.2 درصدی به پایان رساند

مسکو - ایرنا- کمیته آمار دولتی روسیه در گزارشی مدعی شده است که میزان تورم در این کشور در بازه زمانی سال 2018 (دی ماه 96 تا 97) تنها چهار و دو درصد بوده است.

نرخ تورم قزاقستان درسال 2018 تک رقمی ماند

نتایج تغییرات شاخص قیمت مصرف کننده، که مشخص کننده نرخ تورم در کشور است، برای سال 2018 در قزاقستان اعلام شد.

تورم روسیه در بالاترین سطح ۱۸ ماه اخیر قرار گرفت

نرخ تورم روسیه تا پایان ماه دسامبر به ۳.۷ درصد رسید که در یک سال و نیم اخیر بی‌سابقه بوده است.

نرخ تورم در آمریکا چقدر است؟

نرخ تورم آمریکا تا پایان ماه دسامبر ۲۰۱۸ به ۱.۹ درصد رسید که پایین‌ترین رقم در ۱۶ ماه اخیر محسوب می شود.

جزئیات تورم ۳۹ درصدی در دی‌ ماه

در حالی تازه‌ترین گزارش رسمی از تورم حدود ۳۹.۶ درصدی در دی‌ امسال حکایت دارد که در این بین هر دو گروه "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" و همچنین "کالاهای غیرخوراکی" با افزایش تورم همراه بوده‌اند.

روسیه در خرید طلا در سال 2018 رکورد شکست

طبق اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی روسیه، این کشور در سال 2018 میزان ذخایر طلای خود را به بالاترین سطح رسانده و سهم روسیه در حجم کلی ذخایر طلای جهان به بیش از 18.5 درصد رسیده است.

تورم ۹.۸ درصدی قیمت گوشت در دی‌ماه

تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار از تورم حدودا ۳۹.۶ درصدی در دی‌ امسال حکایت دارد و در این بین هر دو گروه "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" و همچنین "کالاهای غیرخوراکی" با افزایش تورم همراه بوده‌اند.

تورم ۹.۸ درصدی گوشت قرمز و سفید در دی‌ماه

تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار از تورم حدودا ۳۹.۶ درصدی در دی‌ امسال حکایت دارد و در این بین هر دو گروه "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" و همچنین "کالاهای غیرخوراکی" با افزایش تورم همراه بوده‌اند.

فوتبال جهان| پایان تحقیقات در مورد بزرگ‌ترین کلاهبرداری جام جهانی 2018

فوتبال جهان - پلیس روسیه تحقیقات پیرامون بزرگ‌ترین کلاهبرداری صورت گرفته در جام جهانی 2018 فوتبال توسط یک تبعه فلسطینی را به پایان رساند.

فوتبال جهان| بازی روسیه با کرواسی محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی روسیه شد

فوتبال جهان - بازی‌ تیم‌های ملی روسیه و کرواسی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2018 به عنوان محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی روسیه در سال گذشته میلادی معرفی شد.

نرخ تورم 20درصد شد

نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٧ به 20.6درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (18درصد) 2.6 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

تورم ۱۰ میلیون درصدی در انتظار ونزوئلا!

با افزایش روزافزون نرخ تورم در ونزوئلا، صدها هزار نفر از مردم این کشور به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر افتاده اند.

ذخایر ارزی روسیه به رکورد 468 میلیارد دلار رسید

بانک مرکزی روسیه گزارش داد ذخایر ارز خارجی این کشور 8.3 درصد در سال 2018 افزایش یافت و به 468 میلیارد دلار رسید.

تجربه جهانی حذف۴صفر از پول ملی

موضوع حذف صفرها از پول ملی، معمولا همزمان با ایام تورم انفجاری در کشور مطرح می‌شود. این همزمانی، این ذهنیت را ایجاد می‌کند که حذف صفرها راهی برای کنترل تورم است. تجربه بعضی کشورها هم این ذهنیت را تقویت می‌کند.

قیمت جهانی نفت امروز 1397/10/25| آغاز صادرات نفت آمریکا به چین

در حالی که کاهش عرضه نفت از سوی اوپک و روسیه موجب افزایش یک درصدی قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه شده است، تحلیلگران می گویند به دلیل چشم انداز منفی اقتصاد جهانی بعید است رشد قیمت ها ادامه یابد.

افزایش نرخ تورم خانوارها

عدد شاخص کل (۱۰۰=۱۳۹۵) در دی ۱۳۹۷ به ۱۵۴,۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۰ درصد افزایش نشان می دهد.

نگرانی اروپا از وابستگی قرقیزستان/ افزایش مبادلات تجاری تاجیکستان و همسود

نگرانی پارلمان اروپا از افزایش وابستگی قرقیزستان به چین و روسیه، افزایش 12 درصدی مبادلات تجاری تاجیکستان و اعضای همسود در سال 2018 و آزمایش «دی‌ان‌ای» کودکان بازگشته از سوریه و عراق در قزاقستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می‌ب

افزایش تیم های جام جهانی 2022 منوط به تصمیم دوحه است

تهران - ایرنا - عضو ارشد کمیته سازماندهی جام جهانی 2022 قطر، گفت: افزایش تعداد تیم های جام جهانی آینده از 32 به 48 تیم بستگی به تصمیم دوحه دارد.

پیش بینی رشد منفی 2.4 و تورم 34.9 درصدی اقتصاد ایران در سال 2019

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنکتاد) از ورود اقتصاد ایران به رکود با رشد منفی یک درصد در سال 2018 خبر داد و رشد اقتصادی منفی 2.4 درصد و تورم 34.9 درصدی را برای سال 2019 پیش بینی کرد.

تورم مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد/رشد ۲درصدی تورم شهری و روستایی

مرکز آمار اعلام کرد: در دی ١٣٩٧ عدد شاخص کل (١٠٠=١٣٩٥) به ١٥٤,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٠ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ٣٩.٦ درصد است.