جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تورم را افزایش می‌دهد

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در این کشور به اقتصاد روسیه کمک خواهد کرد اما باعث افزایش کوتاه مدت تورم در این کشور می‌شود.مطالب مرتبط

رشد قیمت نفت به تورم ژاپن دامن زد

در ماه سپتامبر تورم مصرف‌کننده در ژاپن افزایش یافت اما حدود نصف نرخ تورم هدف بانک مرکزی که ۲ درصد بود باقی ماند.

لیگ ملت های اروپا پر تماشاگرتر از جام جهانی روسیه

هواداران کشور های مختلف استقبال خوبی از لیگ ملت های اروپا داشتند تا جایی که میانگین حضور تماشاگران در این رقابت ها بالاتر از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بوده است.

نرخ تورم آلمان افزایش یافت

دفتر آمار فدرال آلمان اعلام کرد نرخ تورم این کشور تا پایان ماه سپتامبر به ۲.۳ درصد افزایش یافته است.

با افزایش نرخ دلار به توسعه صادرات خوش‌بین هستیم

نایب رئیس انجمن صنفی کارفرمایان استان اصفهان گفت: با افزایش نرخ دلار و اعمال تورم جهانی بر قیمت ارز، صنعت می‌تواند به صادرات خوش‌بین باشد.

کمک 14.5 میلیارد دلاری جام جهانی به اقتصاد روسیه

تهران- ایرنا- گزارش جامع منتشر شده توسط کمیته سازماندهی جام جهانی 2018 در مورد پیامدهای مالی ناشی از میزبانی این تورنمنت بر اقتصاد روسیه، از کمک 14.5 میلیارد دلاری به اقتصاد این کشور حکایت دارد.

افزایش فاصله طبقاتی یکی از آثار تورم است

بندرعباس - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان یکی از آثار تورم و مسائل ناامید کننده در بین مردم را وجود گرانی و احتکار و افزایش فاصله طبقاتی در کشور دانست.

آمار ناامیدکننده تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه

تهران- ایرنا- فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) گزارشی جامع از عملکرد فنی 32 تیم حاضر در جام جهانی روسیه منتشر کرده که این آمار حقایقی ناامید کننده و ضعیف را درباره تیم ملی فوتبال ایران افشا می کند.

تجربیات جام جهانی 2018، آینه ای برای میزبانی آینده

تهران - ایرنا - با گذشت سه ماه از برگزاری موفقیت آمیز جام جهانی 2018، اعضای اصلی کمیته برگزاری این تورنمنت و مقامات فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به همراهی چندین مقام بلندپایه ورزش قطر برای استفاده از تجربیات روسیه، در اجلاسی 2 روزه در زوریخ گرد هم آم

سرمربی بولیوی: بازی با تیم‌های جام جهانی 2018 و از جمله ایران مهم است

سزار فاریاس، سرمربی تیم ملی فوتبال بولیوی بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه از جمله ایران را مهم دانست.

تورم ونزوئلا به ۱.۴ میلیون درصد می‌رسد

صندوق بین‌المللی پول بر پایه یافته‌های خود اعلام کرد تورم ونزوئلا تا پایان سال ۲۰۱۸ از ۱.۴۷ میلیون درصد خواهد گذشت.

چالش های اساسی اقتصاد ترکیه در ماه های پایانی سال 2018

آنکارا - ایرنا - اقتصاد ترکیه به رغم ترسیم چشم انداز مثبت توسط دولتمردان این کشور، در ماه های پایانی سال 2018 با چالش های اساسی در بخش هایی همچون افزایش نرخ تورم تا سطح 25 درصد، کاهش رشد اقتصادی از 7.4 به 4.5 درصد و کاهش بالای 60 درصدی ارزش پول ملی مواجه

آثار افزایش تورم بر هزینه های سلامت مردم

معاون کل وزارت بهداشت گفت: وقتی تورم بالا می‌رود، ‏مردم مجبور می‌شوند از هزینه های سلامت بزنند.

برنامه دلارزدایی از اقتصاد روسیه تا پایان 2018 اجرایی می‌شود

معاون وزیر دارایی روسیه امروز (سه شنبه) گفت، وزارتخانه برنامه دلارزدایی اقتصاد روسیه را تا پیش از پایان 2018 تایید می‌کند.

هدایت سرمایه های راکد راهکار مهار تورم - حامد سالاری*

کرمان - ایرنا - بخش قابل توجهی از تورم کشور به علت کاهش عرضه و افزایش تقاضا در بازار بوده و در این زمینه راهکار اصلی هدایت پس اندازها و سرمایه های راکد به بخش تولید است.

ترکیب تیم کشتی فرنگی روسیه اعلام شد

ترکیب تیم کشتی فرنگی روسیه برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ مجارستان اعلام شد.

مسابقه جهانی رباتیک ۲۰۱۸ با حضور تیم ایران

در مسابقات جهانی رباتیک ۲۰۱۸ توکیو پنج لیگ متفاوت شرکت دارند که تیم ایران با عنوان لیگ ربات های خانگی در میان رقبای قدرتمند به رقابت می پردازد.

تورم به مرز ۴۰ تا ۵۰ درصد رسیده است/ دولت؛ سرمنشاء آشفتگی ارزی

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت سعی کرد تورم را با حالت انقباضی و با کاهش قدرت خرید مردم مهار کند ولی در سال جاری این سیاست شکست خورد و تورم به مرز ۴۰ تا ۵۰ درصد رسیده است.

تیم کی روش پایین ترین رتبه مالکیت توپ جام جهانی را کسب کرد

تهران- ایرنا- فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) گزارش فنی خود را از جام جهانی 2018 روسیه منتشر کرد و در فهرست کلیدی ترین نکات این گزارش، تیم ملی ایران با 33 درصد مالکیت توپ، پایین ترین رتبه را در بین 32 تیم حاضر در این رویداد به خود اختصاص داد.

آثار افزایش تورم بر هزینه های سلامت مردم

عطای تولید را به لقایش می‌بخشند

افزایش نرخ ارز و به تبع آن افزایش تورم در اقتصاد نه‌تنها باعث رونق تولید و افزایش صادرات نشده، بلکه عملا همه هزینه‌ها را بر گرده صنعت تحمیل کرده؛ به طوریکه یک اقتصاددان معتقد است تولیدکنندگان به این نتیجه رسیده‌اند که هزینه سرمایه‌گذاری در صنعت بیش از منا