اردوغان: آمریکا چه کمکی به مبارزه با داعش کرده است؟

رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید آمریکا چه کمکی در مسیر مبارزه با داعش کرده؛ غیر از اینکه از این گروهک حمایت مالی کرده است.مطالب مرتبط

اردوغان و العبادی بر مبارزه با داعش و پ.ک.ک تاکید کردند

آنکارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و حیدر العبادی نخست وزیر عراق پس از دیدار در آنکارا بر مبارزه مشترک با گروه های تروریستی داعش و پ.ک.ک تاکید کردند.

اردوغان از ضرب‌الاجل واشنگتن به آنکارا برای آزادی کشیش آمریکایی خبر داد

روزنامه حریت به نقل از اردوغان نوشت: آمریکا ترکیه را تهدید کرده بود کشیش آمریکایی متهم به ارتباظ با فتو را تا ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه گذشته آزاد کند در غیر این صورت آنها وزیران دادگستری و کشور مار ا تحریم خواهند کرد.

اردوغان: گام‌های یک‌جانبه آمریکا ما را به یافتن دوستان جدید وامی‌دارد

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مقاله‌ای با اشاره به بحران اخیر کشورش با آمریکا اعلام کرد، ‌اقدامات یک‌جانبه آمریکا علیه ترکیه منافع این کشور را هم تحت‌الشعاع قرار داده و آنکارا را به سمت و سوی متحدان و دوستان دیگر سوق می‌دهد.

واکنش حزب مخالف اردوغان به تحریم‌های آمریکا

حزب مخالفت دولت اردوغان نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه واکنش نشان داده است.

سی ان ان: آمریکا بدنبال انزوای اردوغان است

تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی سی ان ان به دنبال اعمال تعرفه های تجاری دولت دونالد ترامپ علیه آنکارا گزارش داد: آمریکا به دنبال آسیب پذیر ساختن و انزوای رجب طیب اردوغان در ترکیه است.

اردوغان با ترامپ سازش خواهد کرد/نزدیکی ترکیه به تهران و مسکو باعث نارضایتی آمریکا شده است

یک کارشناس مسائل ترکیه با اشاره به تنش ایجاد شده در روابط ترکیه و آمریکا اظهار کرد: به نظر می‌رسد که اردوغان در نهایت ناگزیر خواهد بود که با دولت آمریکا بر سر مسائل اقتصادی بین دو کشور به توافق برسد و سازش کند .

اردوغان: اقدامات آمریکا ما را مجبور می‌کند به دنبال دوستان دیگر برویم

رئیس‌جمهور ترکیه در حالی که تنش‌های کشورش با آمریکا ادامه دارد، یادداشتی در روزنامه «نیویورک تایمز» منتشر کرده و هشدار داد: آمریکا یکجانبه آمریکا ما را مجبور می‌کند به دنبال دوستان و متحدان دیگر برویم».

سفر نماینده رئیس‌جمهور آمریکا به رقه سوریه

رسانه‌های کرد زبان از سفر یک هیئت بلندپه آمریکایی به ریاست نماینده دونالد ترامپ در ائتلاف بین‌المللی مدعی مبارزه با داعش به رقه خبر دادند.

وقتی ترکیه آن‌قدرها هم برای ترامپ مهم نیست

اردوغان با سه رئیس‌جمهور آمریکا کار کرده است: بوش پسر، اوباما و اینک ترامپ. اما در دوره هیچ‌کدام از این روسای جمهور به اندازه امروز در روابط با آمریکا سرگشته به‌نظر نرسیده است.

اردوغان: آمریکا ترکیه را به آغوش دوستان جدید می اندازد

تهران - ایرنا - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در روزنامه نیویورک تایمز نوشت: اگر یکجانبه گرایی و بی احترامی متقابل آمریکا واژگون نشود، آنکارا در پی دوستان و متحدان جدید خواهد بود.

واعظی پیام رئیس‌جمهور را تسلیم اردوغان کرد

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور درباره آخرین تحولات مربوط به برجام، آغاز تحریم‌های جدید آمریکا و مواضع کشورمان در این موارد با رجب طیب اردوغان گفت‌وگو کرد و بر عزم کشورمان بر مقاومت تا پشیمان کردن آمریکا از اقدام خود تأکید کرد.

اردوغان: اگر آمریکا دلار دارد ما هم خدا و مردم را داریم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی از شهروندان کشورش خواست "کمپین‌ها علیه ترکیه" را نادیده بگیرند. وی با اشاره به آمریکا گفت: اگر آنها دلار دارند، ما هم خدا و مردم را داریم.

آب و انرژی موضوع اصلی مذاکرات اردوغان و العبادی

رئیس‌جمهور ترکیه و نخست‌وزیر عراق با حضور در نشست خبری مشترک در آنکارا، درباره مسائل مختلفی از جمله روابط دوجانبه، تحریم‌های آمریکا، مبارزه با تروریسم و نابودی پ.ک.ک صحبت کردند.

شاخه داعش در افغانستان در پی حمله به اروپا و آمریکا است

رئیس ستاد مرکزی فرماندهی آمریکا به پنتاگون هشدار داد که شاخه داعش در افغانستان در پی انجام حمله به منافع غرب در اروپا و آمریکا است.

اردوغان: تسلیم فشارها و تحریم آمریکا نمی شویم

آنکارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: 'تسلیم فشارها و تحریم آمریکا نمی شویم و از پس این چالش نیز برخواهیم آمد.'

آمریکا باید دست از حمایت داعش بردارد

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در دیدار با سفیر روسیه در تهران گفت: تروریست ها جایی در آینده منطقه نخواهند داشت و آمریکا باید دست از حمایت داعش بردارد.

اردوغان خواستار تغییر رفتار آمریکا در قبال ترکیه شد

آنکاراـ ایرناـ رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه با انتشار مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز خواستار تغییر رفتار آمریکا در قبال کشورش شد و گفت که واشنگتن با ادامه وضعیت فعلی انتظار همکاری از آنکارا نداشته باشد.

همه نگاه‌ها به داماد اردوغان است

"اعتماد گسترده‌ای که اردوغان به همسر دخترش دارد، ماه ژوئن با انتصاب او به عنوان وزیر دارایی علنی‌تر شد؛ مقامی که مسئولیت رسیدگی به یک بحران شدید ملی را بر دوش آلبایراک گذاشت. در حالی که ارزش واحد پول ترکیه در بازارهای جهانی به شدت افت کرده و مشخص نیست که

اردوغان: کالاهای الکترونیکی تولید آمریکا را تحریم می کنیم

آنکارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: در اقدامی متقابل کالاهای الکترونیکی تولید آمریکا را برای ورود به ترکیه تحریم می کنیم.

ائتلاف ضد داعش: تنش اخیر با آمریکا بر روابط ترکیه با ائتلاف تاثیر نمی‌گذارد

یکی از ژنرال‌های ارشد ارتش انگلیس اعلام کرد: تنش اخیر میان آنکارا و واشنگتن باعث تغییر روابط نظامی ترکیه با ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا نمی‌شود.